1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Kars Uçak Bileti

Kars Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Kars Kalesi
  2. Kümbet Cami
  3. Kars Müzesi
  4. Ani Katedrali

1. Kars Kalesi

Kars Kalesi, 13. yüzyıldan kalma tarihi bir kaledir. Hala dimdik duran tarihi Kars Kalesi’ni Kars’a gittiğinizde mutlaka ziyaret etmelisiniz. Kars Kalesi, Merkez ilçesine bağlı Kale İçi Mahallesi’nde yer almaktadır.

Kars Kalesi

2. Kümbet Cami

Kümbet Cami, Doğu Bölgesi’nin Ayasofya’sı olarak adlandırılan tarihi bir yapıdır. Havariler Kilisesi olarak da bilinen bu yapı, Merkez ilçesine bağlı Kale İçi Mahallesi’nde yer almaktadır.

Kümbet Cami

3. Kars Müzesi

Kars Müzesi, Kars’ta yapılan arkeolojik kazılarda bulunan tarihi eserlerin sergilendiği müzedir. Kars’ın en büyük müzesi olma özelliğindeki bu müze, Merkez ilçesine bağlı İstasyon Mahallesi üzerinde yer almaktadır.

Kars Müzesi

4. Ani Katedrali

Ani Katedrali, Kars’ın tarihi yapılarından biridir. Meryem Ana Kilisesi adı da verilen bu yapının en büyük özelliği Ayasofya’nın kubbesini onarmış olan Trdat tarafından 989 yılında inşa edilmiş olmasıdır. Ani Katedrali, Merkez ilçesine bağlı Ocaklı bölgesinde yer almaktadır.

Ani Katedrali

Daha Fazlasını Keşfet!

Kars Nerede Yenir

Kars Nerede Yenir

Kars'ın birbirinden lezzetli yemeklerini saydık. Peki bu harika yöresel yemekleri nerede yiyebiliriz diyorsanız, Kars'ta ünlü restoranları sizin için derledik:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Kars Otel Tavsiye

Kars Otel Tavsiye

Kars’ta konaklamak için birçok kaliteli otel mevcuttur. Kars’ta tercih edebileceğiniz bazı oteller ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Kars'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Kars'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Kars’ta Alışveriş - Ne Alınır?

Kars’ta Alışveriş - Ne Alınır?

Kars’ta alışveriş yapmak istiyorsanız TEM ve Tamsaş alışveriş merkezlerini ziyaret edebilirsiniz. Kars’tan sevdikleriniz için Kars kaşarı ve Kars Balı alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Kars Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Kars Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Kars’ın gece hayatı diğer şehirlere göre çok canı olmasa da özellikle müzik alanında birçok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Kars’a gittiğinizde uğrayabileceğiniz bazı mekanlar ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Kars Ne Yenir?

Kars Ne Yenir?

Kars, Doğu Anadolu Bölgesi’nin önemli mutfaklarından biridir. Kars’ta tadabileceğiniz yemekler ve uğrayabileceğiniz bazı restoranlar ise şöyledir:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Kars’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Kars’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Kars’ta karasal iklimin özellikleri hakimdir. Karasal iklimin özelliklerini ise sert şekilde yaşayan Kars’ta dondurucu soğuklar görülmektedir. Kars’ın en soğuk olduğu ay ocak ayıdır. Bu ayda sıcaklık ortamla sıcaklık-11 derecedir. Kars’ın sıcaklığının bu zamanda -39 dereceye kadar düştüğü olmuştur. Yaz ayları ise yağışlı geçmektedir. Yaz ayları ortalama sıcaklığı ise 18 derecedir. En sıcak olduğu ay ise ağustos ayıdır. Kars’ta yağışlar en fazla ilkbahar ve yaz aylarında görülmektedir. Kars’a gitmek için en ideal aylar ise ağustos ve eylül aylarıdır. Bu aylarda diğer aylara göre yağış azdır ve sıcaklık idealdir. İstediğiniz tarihte ucuza uçak bileti bulabileceğiniz sitemizden online rezervasyon yapabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Kars Hakkında

Kars Hakkında

Kars, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan bir şehrimizdir. Ermenistan ile komşu konumda yer almaktadır. Doğu tarafında Ermenistan yer alan Kars, başka bir ülkeye sınırı olan nadir şehirlerimizden biridir. Şehrin ismi, MÖ 127 yıllarında buraya yerleşen Karsaklardan gelmektedir. Kars isminin anlamı ise koyunun yününden yapılmış olan elbise anlamına gelmektedir. Kars’ın merkez ilçesi de dahil olmak üzere toplamda 8 ilçesi bulunmaktadır. En kalabalık ilçeleri ise sırasıyla Merkez, Kağızman ve Sarıkamış ilçeleridir. Kars’ın toplam nüfusu ise 2019 yılı itibari ile 285 bine yaklaşmıştır. Kars, birçok doğa güzelliğine ev sahipliği yapmaktadır. Susuz Şelalesi, Kuyucuk Kuş Gölü ve Sarıkamış Ormanları bu doğa güzelliklerinin başında yer almaktadır. Doğal güzellikleriyle de şaşırtan oldukça gelişmiş Kars şehrine seyahatinizi gerçekleştirmek için uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz. Yontma Taş Devrine kadar ulaşan kökleriyle Kars bu yönüyle oldukça tarihi bir kenttir. Urartular, Medler, Persler ve Roma İmparatorluğu gibi tarihteki önemli uygarlıklar Kars’a egemen olmuştur. İpek Yolu’nun Anadolu ile birleşim noktasında yer alan Kars, tarihi boyunca birçok medeniyetin egemenliği altına girmiştir. 1534 yılında ise Osmanlı Devleti’nin sınırları içerisine dahil olmuştur. Mondros Ateşkes Antlaşması’ndan sonra ise Kars; önce İngilizler, daha sonra ise Ermeni, Rus ve Gürcülerin işgalleri ile mücadele etmiştir. 1914-1915 yılları arasında Sarıkamış Harekatı burada gerçekleşmiş ve çok sayıda askerimiz donarak şehit olmuştur. Kars şehri Cumhuriyet’in ilanından sonra ise vilayet olmuştur. Kars şehrine Serhat Şehri takma adı da verilmektedir. Kars Kalesi ise şehrin simgesidir. Kars’a 1992 yılında kurulmuş olan Kafkas Üniversitesi hizmet vermektedir. 

Serhat şehri Kars’a gitmek için uçak biletinizi aldınız mı? Her dönemde ucuza uçak biletlerini sitemizde rahatlıkla bulabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Kars Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz