1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Kars Uçak Bileti

Kars Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Kars Kalesi
  2. Kümbet Cami
  3. Kars Müzesi
  4. Ani Katedrali

1. Kars Kalesi

Kars Kalesi, 13. yüzyıldan kalma tarihi bir kaledir. Hala dimdik duran tarihi Kars Kalesi’ni Kars’a gittiğinizde mutlaka ziyaret etmelisiniz. Kars Kalesi, Merkez ilçesine bağlı Kale İçi Mahallesi’nde yer almaktadır.

Kars Kalesi

2. Kümbet Cami

Kümbet Cami, Doğu Bölgesi’nin Ayasofya’sı olarak adlandırılan tarihi bir yapıdır. Havariler Kilisesi olarak da bilinen bu yapı, Merkez ilçesine bağlı Kale İçi Mahallesi’nde yer almaktadır.

Kümbet Cami

3. Kars Müzesi

Kars Müzesi, Kars’ta yapılan arkeolojik kazılarda bulunan tarihi eserlerin sergilendiği müzedir. Kars’ın en büyük müzesi olma özelliğindeki bu müze, Merkez ilçesine bağlı İstasyon Mahallesi üzerinde yer almaktadır.

Kars Müzesi

4. Ani Katedrali

Ani Katedrali, Kars’ın tarihi yapılarından biridir. Meryem Ana Kilisesi adı da verilen bu yapının en büyük özelliği Ayasofya’nın kubbesini onarmış olan Trdat tarafından 989 yılında inşa edilmiş olmasıdır. Ani Katedrali, Merkez ilçesine bağlı Ocaklı bölgesinde yer almaktadır.

Ani Katedrali

Kars hakkında daha fazla şey keşfet!

Kars Ne Yenir?

Kars Ne Yenir?

Kars, Doğu Anadolu Bölgesi’nin önemli mutfaklarından biridir. Kars’ta tadabileceğiniz yemekler ve uğrayabileceğiniz bazı restoranlar ise şöyledir:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Kars Uçak Bileti