1. Anasayfa
 2. Kahramanmaraş Uçak Bileti

Kahramanmaraş Uçak Bileti

Kahramanmaraş Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Kahramanmaraş Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Kahramanmaraş’a İstanbul ve Ankara’dan direkt uçuş yaparak ulaşabilirsiniz. Diğer şehirlerden ise bir aktarma yaparak Kahramanmaraş’a gidebilirsiniz. Yurt dışından ise bir veya iki aktarma yaparak Kahramanmaraş’a gidebilirsiniz. Kahramanmaraş’a sık sefer düzenleyen hava yolları ise Anadolu Jet, Türk Hava Yolları ve Pegasus hava yollarıdır. Ankara ile Kahramanmaraş arası uçuş süresi ortalama 1 saat 10 dakika sürmektedir. İstanbul ile Kahramanmaraş arası uçuş süresi ise ortalama 1 saat 50 dakika sürmektedir. Bulunduğunuz şehirden Kahramanmaraş’a online uçak biletinizi sitemiz üzerinden temin edebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Kahramanmaraş’a Nasıl Gidilir?
 2. Kahramanmaraş’taki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Kahramanmaraş’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Kahramanmaraş Hakkında
 5. Kahramanmaraş Ne Yenir?
 6. Kahramanmaraş Nerede Yenir
 7. Kahramanmaraş Gezilecek Yerler
 8. Kahramanmaraş Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Kahramanmaraş’ta Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Kahramanmaraş Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Kahramanmaraş’ta Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Kahramanmaraş Otel Tavsiye

Kahramanmaraş’taki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Kahramanmaraş’a ve çevresindeki bölgelere Kahramanmaraş Uluslararası Havalimanı hizmet vermektedir.

Kahramanmaraş Uluslararası Havalimanı

Kahramanmaraş Uluslararası Havalimanı, 1996 yılında inşa edilmiş sivil kategoride bir havalimanıdır. Yolcu trafiği çevresindeki havalimanlarına göre oldukça yoğundur. Sadece 2017 yılında toplam 300 bin kişi Kahramanmaraş Uluslararası Havalimanı’nı ziyaret etmiştir. Kahramanmaraş Uluslararası Havalimanı, Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Erkenez Mahallesi üzerinde yer almaktadır ve Kahramanmaraş şehir merkezine 5 kilometre uzaklıktadır. Kahramanmaraş Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için üç vasıta mevcuttur:

Otobüs ile Kahramanmaraş Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Kahramanmaraş Belediye otobüsleri, uçak saatlerine göre servis düzenlemektedir. Belediye otobüslerinin ortalama ücreti 2,50 liradır ve belediye otobüsleri ile yolculuğunuz ortalama 20 dakika sürecektir.

Taksi ile Kahramanmaraş Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz, 24 saat hizmet veren taksileri terminallerin yolcu çıkış kapılarının önünde bulabilirsiniz.

Araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Kahramanmaraş’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Kahramanmaraş’ta Akdeniz iklimi ve Karasal iklim birlikte görülmektedir. Kahramanmaraş’ta kış ayları fazla soğuk geçmemektedir fakat bu aylarda fazlasıyla yağış görülmektedir. Kış aylarından ise ocak ayı Kahramanmaraş’ın en soğuk olduğu aydır, bu ayda en düşük sıcaklık -9 derece olmaktadır. Yaz ayları ise Kahramanmaraş’ta oldukça sıcak ve bunaltıcı geçmektedir. Kahramanmaraş’ın en sıcak olduğu ay temmuz ayıdır. Temmuz ayında sıcaklık 45 dereceye kadar çıkabilmektedir. Yılın neredeyse her mevsiminde yağışlıdır, sadece yaz aylarında yağış miktarı daha azdır. Kahramanmaraş’ı gezmek için ise en ideal aylar yağışın az olduğu yaz aylarıdır. Kahramanmaraş’a gitmek için ideal zamanı bekliyor olabilirsiniz fakat uygun fiyatlı uçak biletini bulmak için beklemenize gerek yok! Her dönemde ucuza Kahramanmaraş uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz.

Kahramanmaraş Hakkında

Kahramanmaraş, Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan bir şehrimizdir. Akdeniz Bölgesi’nin ise iç kesimlerinde yer almaktadır. Kahramanmaraş’ın komşu şehirleri ise kuzey tarafından Sivas, batı tarafından Kayseri ve Adana, güney tarafından Osmaniye ve Gaziantep, doğu tarafından ise Malatya ve Adıyaman şehirleridir. Kahramanmaraş’ın eski adı Markas’tır. Markas ismi bu bölgeye MÖ 700lü yıllarda Asurlular tarafından verilmiştir. Daha sonra bu isim zamanla Maraş’a dönüşmüştür. Kurtuluş Savaşı’ndan sonra ise İstiklal Madalyası ile ödüllendirilen Maraş’a 1973 yılında TBMM’nin kararı ile Kahraman ön adı verilmiştir. Kahramanmaraş’ın toplam nüfusu 2019 yılı itibari ile 1 milyon 145 bine yaklaşmıştır. Bu nüfusu ile Kahramanmaraş Türkiye’nin en kalabalık 18. şehridir. Kahramanmaraş birçok doğa güzelliğine de ev sahipliği yapmaktadır. Yavşan Yaylası, Kapıçam Mesire Yeri ve Döngel Mağarası bu doğa güzelliklerinin başında yer almaktadır. Kahramanmaraş’ın köklü bir tarihi vardır. Kahramanmaraş’a ilk yerleşmeler Paleolitik Çağda başlamıştır. Asurlular, Persler, Romalılar, Bizanslılar ve Selçuklular gibi önemli medeniyetler Kahramanmaraş şehrine egemen olmuşlardır. 1515 yılında ise Osmanlı Devleti’nin egemenliği altına girmiştir. Milli Mücadele döneminde Fransız işgallerine karşı önemli bir direniş göstermiştir. 2012 yılında çıkarılmış olan kanun ile Kahramanmaraş, büyükşehir unvanını kazanmıştır. Kahramanmaraş’ın şehir simgesi ise bir heykel olan Maraş Aslanıdır. Kahramanmaraş dondurması ise yiyecek olarak dünyaya ün salmış şehrin diğer bir simgesidir. Kahramanmaraş dondurmasını yerinde yemek için ucuza Kahramanmaraş uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz. Kahramanmaraş’a 1992 yılında kurulmuş olan Sütçü İmam Üniversitesi hizmet vermektedir. Şehrin ekonomisi ise yoğun olarak sanayiye dayalıdır.

Kahramanmaraş Ne Yenir?

Kahramanmaraş mutfağı oldukça çeşitli ve lezzetli yemeklere sahiptir. Kahramanmaraş’a gittiğinizde tadabileceğiniz lezzetler şunlardır:

Maraş tarhanası

Maraş tarhanası

Maraş tarhanası, Başlangıç yemeği olarak çok lezzetli bir tercih olan Maraş tarhanası, hepimizin bildiği tarhana çorbasından farklı olarak tarhanaların küçük parçalar halinde kurutulmasıyla ayrılıyor. Yoğurt ve et suyuyla servis edilen Maraş tarhanasının tadına bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Acem Pilavı

Acem Pilavı

Acem Pilavı, pirinç pilavının fıstık, kuş üzümü, et, havuç ve çeşitli baharatlarla zenginleştirilmiş halidir. Çok doyurucu ve besin değeri oldukça yüksek olan Acem pilavı, Kahramanmaraş denince akla gelen yemeklerdendir.

Eli Böğründe

Eli Böğründe

Eli Böğründe, Kahramanmaraş yöresinde kuzu etinin en lezzetli halidir. Özel günlerde çok sık karşılaşabileceğiniz bu yemek, kuzu eti, domates, soğan ve biber ile fırınlanarak yapılmaktadır. 

Sömelek köfte

Sömelek köfte

Sömelek köfte, bulgurdan yapılan ve çok pratik bir şekilde hazırlanan bir yemektir. İç harcını hazırladıktan sonra suda haşlanır ve sarımsaklı yoğurt eklenerek servise hazır hale gelir. Kahramanmaraş’ta sık sık tüketilen yöresel bir yemektir.

Kahramanmaraş’a gittiğinizde un sucuğu, Maraş köftesi ve ciğerli bulgur pilavı yemeklerinin de tadına bakmanızı tavsiye ediyoruz. 

Kahramanmaraş Nerede Yenir

Şehrine has yemekleriyle ön plana çıkan Kahramanmaraş yemeklerini yerinde yemelisiniz. Sizler için araştırdığımız Kahramanmaraş’ın ünlü restoranları şuralardır:

Yaşar Pastanesi

Yaşar Pastanesi

Yaşar Pastanesi, Trabzon Bulvarı’nda bulunan Yaşar Pastanesi, tatlı ve dondurmasıyla ön plana çıkan tarihi bir yerdir. Nostaljik bir dizayna sahip olan Yaşar Pastanesi’ne mutlaka uğramalısınız.

Efendioğlu

Efendioğlu

Efendioğlu, akşam yemeğinde et yemek isteyenler için ön plana çıkan restoranlar arasındadır. Merkez ilçesine bağlı Menderes Mahallesi üzerinde bulunan Efendioğlu restoranı öğle ve akşam yemeklerinde tercih edebilirsiniz.

Küçük Ev Et Lokantası

Küçük Ev Et Lokantası

Küçük Ev Et Lokantası, kahvaltıdan et yemeklerine kadar günün her saati hizmet veren ve Kahramanmaraşlıların uğrak noktalarından biridir. Merkez ilçesine bağlı İsmet Paşa Mahallesi’nde bulunmaktadır.

Saray Kasabı

Saray Kasabı

Saray Kasabı, kasap lokanta tarzında hizmet vermektedir. Yöresel et yemeklerini deneyebileceğiniz Saray Kasabı Sarayaltı Caddesi’nde bulunmaktadır.

Dondurma sevenlerdenseniz Kahramanmaraş dondurmasını mutlaka Kahramanmaraş’ta yemelisiniz. Ucuza Kahramanmaraş uçak biletlerini ise sitemizde bulabilirsiniz.

Kahramanmaraş Gezilecek Yerler

Doğal, kültürel ve tarihi zenginliklere sahip olan Kahramanmaraş’a gittiğinizde mutlaka gezip görmeniz gereken yerler ise şuralardır:

Tarihi Maraş Kalesi

Tarihi Maraş Kalesi

Tarihi Maraş Kalesi, şehir merkezinde yer alan, tarihi ve ihtişamıyla göz dolduran bir yapıdır. Kolay ulaşımı, MÖ 9. yüzyıla dayanan tarihi ve çok çeşitli medeniyetlere şahit olması Maraş kalesini cezbedici ziyaret noktası haline getiriyor. Tarihi Maraş Kalesi, Onikişubat ilçesine bağlı Ekmekçi mahallesinde yer almaktadır.

Kahramanmaraş Ulu Camii

Kahramanmaraş Ulu Camii

Ulu Camii, Selçuklular tarafından 1240 yılında yapıldığı düşünülmektedir. 16. yüzyılın başlarında Osmanlı tarafından restore edilmesinden dolayı Osmanlı mimarisinden de izler oldukça fazladır. Ulu Camii, Elbistan ilçesine bağlı Güneşli, Marifler sokakta yer almaktadır.

Kahramanmaraş Arkeoloji Müzesi

Kahramanmaraş Arkeoloji Müzesi

Kahramanmaraş Arkeoloji Müzesi, Aslan Heykeli, Mozaik Salonu ve Fil Heykeli başta olmak üzere çok çeşitli tarihi eserlerin sergilendiği bir yerdir. Genç Hitit Dönemi’nden Roma İmparatorluğu dönemine ait kalıntılara bu müzede rastlayabilirsiniz. Kahramanmaraş Arkeoloji Müzesi, Merkez ilçesine bağlı Yeni Şehir, Azerbaycan Bulvarı üzerinde yer almaktadır.

Başkonuş Yaylası

Başkonuş Yaylası

Başkonuş Yaylası, kışın eşsiz kar manzarası, yazın ise serin havasıyla ziyaretçilerini mest eden bir yayladır. İçerisinde bulunan piknik alanları, restoranlar, dağ evleri ve kamp alanlarıyla size unutulmayacak anlar yaşatacaktır. Başkonuş Yaylası, Onikişubat ilçesine bağlı Avgasır Mahallesi’nde yer almaktadır.

Kahramanmaraş’a gitmek için valizinizi hemen hazırlamalısınız! Son dakikada dahi ucuza uçak biletinizi sitemizde bulabilirsiniz.

Kahramanmaraş Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Kahramanmaraş’ta gece hayatı çok hareketli olmasa da bazı mekanlar ön plana çıkmaktadır. Kahramanmaraş’ta eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bazı kafe, bar ve gece kulüpleri şunlardır: 

1. Almina Night Club

Almina Night Club

Almina Night Club, Kahramanmaraş’ta en sık ziyaret edilen ve Kahramanmaraş’ın en ünlü gece kulübüdür. Almina Night Club, Merkez ilçesine bağlı İstasyon Caddesi üzerinde yer almaktadır.

2. Yaprak Gazinosu

Yaprak Gazinosu

Yaprak Gazinosu, eğlencenin sabaha kadar sürdüğü bir diğer ünlü gece kulübüdür. Yaprak Gazinosu, Merkez ilçesine bağlı Egemenlik Mahallesi’nde yer almaktadır.

3. Hayal Kahvesi

Hayal Kahvesi

Hayal Kahvesi, Kahramanmaraş şubesiyle ön plana çıkan eğlence yerlerinden biridir. Zaman zaman düzenledikleri canlı müzik ile ziyaretçilerinin beğenisini toplamaktadır. Hayal Kahvesi Kahramanmaraş, Merkez ilçesine bağlı Haydar Aliyev Bulvarı’nda yer almaktadır

Kahramanmaraş’ı gezmek ve eğlenceli vakit geçirmek için sitemizden uygun fiyata uçak biletinizi alabilirsiniz.

Kahramanmaraş’ta Alışveriş - Ne Alınır?

Kahramanmaraş’ta alışveriş yapmak istiyorsanız Piazza alışveriş merkezini ziyaret edebilirsiniz. Kahramanmaraş’ta sevdiklerinize hediye almak için Bakırcılar Çarşısı ve tarihi ticaret alanını ziyaret edebilirsiniz. Kahramanmaraş’tan bakırdan yapılmış cezve, çaydanlık, hatıralık eşyalar ve günümüze uyarlanan Osmanlı çarıkları alabilirsiniz.

Kahramanmaraş’ta Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Tarihi zenginliğiyle ön plana çıkan Kahramanmaraş’ta özellikle yemeklerin çok baharatlı olmasına dikkat etmelisiniz. Doğal yapısı gereği 2000’den fazla bitki çeşidine sahip olması da sizi şaşırtabilir. Uçak biletlerini ne kadar erken alırsanız o kadar daha uygun fiyata olacaktır. Genellikle 20 gün öncesinden alınması tavsiye edilmektedir.

Kahramanmaraş Otel Tavsiye

Kahramanmaraş’ta hem merkezde hem de ilçelerinde konaklayabileceğiniz otellerden bazıları şunlardır:

1. Saffron Hotel

Saffron Hotel

Saffron Hotel, 4 yıldızlı bir oteldir. Havaalanına 7 kilometre mesafede olan Saffron Hotel, 2 otoparkı, kuaför salonu, ücretli havaalanı servisi, restoran, masaj ve saunasıyla hizmet vermektedir. Saffron Hotel’in bir gecelik ortalama fiyatı 200 TL civarındadır. Saffron Hotel, Merkez ilçesine bağlı Hayrullah Mahallesi, 4.sokakta yer almaktadır.

2. Elbistan Garden Hotel

Elbistan Garden Hotel

Elbistan Garden Hotel, Elbistan ilçesine bağlı Güneşli Mahallesi, Emniyet Caddesi’nde yer almaktadır. Ücretsiz otopark, ücretsiz kahvaltı ve oyun salonu ile hizmet vermektedir. Elbistan Garden Hotel’in bir gecelik fiyatı 140 liradır.

3. Ramada Plaza

Ramada Plaza

Ramada Plaza, 3 yıldızlı bir oteldir. Otopark, toplantı odası, sauna, fitness salonu, bar hizmetleri ve toplam 162 odası mevcuttur. Hanefi Mahçiçek Stadyumu’na arabayla 15 dakika uzaklıktadır. Ramada Plaza, Onikişubat ilçesine bağlı Gedemen Mahallesi, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı’nda bulunmaktadır. 

Sitemizden online Kahramanmaraş uçak biletinizi alıp, kalacağınız oteli ayarladıktan sonra artık Kahramanmaraş’a seyahat etmeye hazırsınız.

Valencia