1. Anasayfa
  2. İzmir Uçak Bileti

İzmir Uçak Bileti

İzmir Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında İzmir Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

İzmir'e Türkiye’nin birçok şehrinden direkt uçuş bulunmaktadır. Adana, Konya, İstanbul, Antalya ve Kayseri şehirleri İzmir'e sıklıkla direkt uçuşu bulunan şehirlerdir. Pegasus, SunExpress ve Türk Hava Yolları İzmir'e sık sefer düzenleyen hava yollarıdır. Yurt dışındaki şehirlerden de İzmir'e direkt uçuş bulunmaktadır. Düsseldorf, Stuttgart, Viyana ve Münih gibi ünlü şehirlerden İzmir'e direkt uçuş mevcuttur. İzmir ile İstanbul arası uçakla 56 dakika sürmektedir. İzmir ile Antalya arası ise uçakla 58 dakika sürmektedir.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. İzmir'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. İzmir Hakkında
  3. İzmir Ne Yenir?
  4. İzmir Nerede Yenir
  5. İzmir Gezilecek Yerler
  6. İzmir Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. İzmir'de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. İzmir'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. İzmir Otel Tavsiye

İzmir'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

İzmir ili ve çevresindeki bölgelere İzmir Adnan Menderes Havalimanı hizmet vermektedir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı

İzmir Adnan Menderes Havalimanı, İzmir’in Gaziemir ilçesinde Dokuz Eylül Mahallesi’nde yer almaktadır. Şehir merkezinin güneyinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nın şehir merkezine uzaklığı 14 kilometredir. Havalimanının ismi, Türkiye’de başbakanlık yapmış olan Adnan Menderes’ten gelmektedir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nın kuruluş tarihi 1987’dir. Yolcu trafiği oldukça yoğundur, yılda yaklaşık 13 milyon 400 bin kişi İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nı ziyaret etmektedir. Yıllık gelen ve giden yolcu yoğunluğu bakımından Türkiye’deki havalimanları arasında beşinci sıradadır. Türk Hava Yolları, Pegasus ve SunExpress hava yolu firmalarının İzmir kentine sık uçuş seferi bulunmaktadır. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için beş farklı vasıta mevcuttur:

Belediye otobüsü, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda tercih edebileceğiniz bir seçenektir. Belediye otobüslerinden 200, 202 ve 204 numaralı otobüsler havalimanından şehir merkezine ulaşımı sağlamaktadır. 200 numaralı otobüs hattı Mavi şehir semti yönüne, 202 numaralı otobüs hattı Alsancak semti Cumhuriyet Meydanı yönüne ve 204 numaralı otobüs hattı İzotaş yönüne gitmektedir. Otobüs ücreti ise güncel olarak 7,12 liradır.

Havaş servisleri ile de İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehrin birçok noktasına ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havaş otobüsleri, uçuşlara göre servis düzenlemektedir. Havaş otobüsleri; Alsancak, Karşıyaka Mavişehir, şehir merkezi, Çeşme, Alaçatı, Kuşadası, Söke, Manisa, Aydın, Nazilli ve Urla yönüne sefer düzenlemektedir. Bilet fiyatları ise seferinizin nereye olduğuna göre değişmektedir. Alsancak için havaş servisi ücreti 13 liradır ve yolculuğunuz trafiğe de bağlı olarak yaklaşık bir saat sürecektir.

Şehir merkezine ulaşım için metro vasıtasını da kullanabilirsiniz. İZBAN, Aliağa-Cumaovası arasında hizmet vermektedir. Aliağa’da başlayan ve Torbalı’da biten metro seferi için metro, havalimanının iç hatlar terminali önünden geçmektedir.  İzban bilet ücretleri ise tam bilet 3 lira, öğretmen 2,50 lira ve öğrenci 1,80 liradır.

Taksi ile de şehir merkezine ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Terminalin yolcu çıkışlarının önünde 24 saat hizmet veren taksiler bulabilirsiniz.

Kiralayacağınız araç vasıtası ile de şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden esnek fiyata aracınızı kiralayabilirsiniz.


Sitemiz üzerinden hızlı bir şekilde uygun fiyata uçak biletinizi alabilirsiniz.

İzmir'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

İzmir için Gavur İzmir adı takılmaktadır. İzmir şehrinin yerlileri bu lakaptan hoşlanmazlar. Bu lakabın şimdilerde İzmir için Müslüman olmayan şeklinde kullanıldığı düşünülse de bu yanlıştır Gavur İzmir deyimi çok eski tarihlere dayanır. İzmir’in, Hıristiyanların elinde bulunduğu dönemde Gavur İzmir deyimi sahil İzmir’i anlamındadır.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz