1. Anasayfa
 2. İzmir Uçak Bileti

İzmir Uçak Bileti

İzmir Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında İzmir Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

İzmir'e Türkiye’nin birçok şehrinden direkt uçuş bulunmaktadır. Adana, Konya, İstanbul, Antalya ve Kayseri şehirleri İzmir'e sıklıkla direkt uçuşu bulunan şehirlerdir. Pegasus, SunExpress ve Türk Hava Yolları İzmir'e sık sefer düzenleyen hava yollarıdır. Yurt dışındaki şehirlerden de İzmir'e direkt uçuş bulunmaktadır. Düsseldorf, Stuttgart, Viyana ve Münih gibi ünlü şehirlerden İzmir'e direkt uçuş mevcuttur. İzmir ile İstanbul arası uçakla 56 dakika sürmektedir. İzmir ile Antalya arası ise uçakla 58 dakika sürmektedir.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. İzmir'e Nasıl Gidilir?
 2. İzmir'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. İzmir'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. İzmir Hakkında
 5. İzmir Ne Yenir?
 6. İzmir Nerede Yenir
 7. İzmir Gezilecek Yerler
 8. İzmir Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. İzmir'de Alışveriş - Ne Alınır?
 10. İzmir'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. İzmir'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. İzmir Otel Tavsiye

İzmir'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

İzmir ili ve çevresindeki bölgelere İzmir Adnan Menderes Havalimanı hizmet vermektedir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı

İzmir Adnan Menderes Havalimanı, İzmir’in Gaziemir ilçesinde Dokuz Eylül Mahallesi’nde yer almaktadır. Şehir merkezinin güneyinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nın şehir merkezine uzaklığı 14 kilometredir. Havalimanının ismi, Türkiye’de başbakanlık yapmış olan Adnan Menderes’ten gelmektedir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nın kuruluş tarihi 1987’dir. Yolcu trafiği oldukça yoğundur, yılda yaklaşık 13 milyon 400 bin kişi İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nı ziyaret etmektedir. Yıllık gelen ve giden yolcu yoğunluğu bakımından Türkiye’deki havalimanları arasında beşinci sıradadır. Türk Hava Yolları, Pegasus ve SunExpress hava yolu firmalarının İzmir kentine sık uçuş seferi bulunmaktadır. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için beş farklı vasıta mevcuttur:

Belediye otobüsü, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda tercih edebileceğiniz bir seçenektir. Belediye otobüslerinden 200, 202 ve 204 numaralı otobüsler havalimanından şehir merkezine ulaşımı sağlamaktadır. 200 numaralı otobüs hattı Mavi şehir semti yönüne, 202 numaralı otobüs hattı Alsancak semti Cumhuriyet Meydanı yönüne ve 204 numaralı otobüs hattı İzotaş yönüne gitmektedir. Otobüs ücreti ise güncel olarak 7,12 liradır.

Havaş servisleri ile de İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehrin birçok noktasına ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havaş otobüsleri, uçuşlara göre servis düzenlemektedir. Havaş otobüsleri; Alsancak, Karşıyaka Mavişehir, şehir merkezi, Çeşme, Alaçatı, Kuşadası, Söke, Manisa, Aydın, Nazilli ve Urla yönüne sefer düzenlemektedir. Bilet fiyatları ise seferinizin nereye olduğuna göre değişmektedir. Alsancak için havaş servisi ücreti 13 liradır ve yolculuğunuz trafiğe de bağlı olarak yaklaşık bir saat sürecektir.

Şehir merkezine ulaşım için metro vasıtasını da kullanabilirsiniz. İZBAN, Aliağa-Cumaovası arasında hizmet vermektedir. Aliağa’da başlayan ve Torbalı’da biten metro seferi için metro, havalimanının iç hatlar terminali önünden geçmektedir.  İzban bilet ücretleri ise tam bilet 3 lira, öğretmen 2,50 lira ve öğrenci 1,80 liradır.

Taksi ile de şehir merkezine ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Terminalin yolcu çıkışlarının önünde 24 saat hizmet veren taksiler bulabilirsiniz.

Kiralayacağınız araç vasıtası ile de şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden esnek fiyata aracınızı kiralayabilirsiniz.


Sitemiz üzerinden hızlı bir şekilde uygun fiyata uçak biletinizi alabilirsiniz.

İzmir'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

İzmir’de Akdeniz ikliminin özellikleri görülmektedir. Buna göre İzmir’de yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları ise ılık ve yağışlı geçmektedir. İzmir’de dondurucu soğuklar genellikle görülmemektedir. En soğuk ay ocak ayıdır ve ocak ayındaki ortalama en düşük sıcaklık 5 derecedir. İzmir kış aylarında oldukça yağışlıdır. En sıcak olduğu ay ise ağustos ayıdır. Ağustos ayında sıcaklık 43 dereceye kadar çıkabilmektedir. İzmir’i gezmek için en ideal aylar yaz aylarıdır bu aylarda hem yağış azdır hem de İzmir’de denize girebilir ve renkli doğasına şahit olabilirsiniz.

İzmir Hakkında

İzmir, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde bulunmaktadır. Ege Denizi kıyısında yer almaktadır. İzmir’in komşu şehirleri ise kuzey tarafından Balıkesir, doğu tarafından Manisa ve güney tarafından Aydın şehirleridir. Batı tarafında ise Ege Adaları yer almaktadır. Ve İzmir, İzmir Körfezi’nin çevresinde bulunmaktadır. İzmir, yüz ölçümü olarak Türkiye’nin en büyük 23. ili olma özelliğindedir. Aynı zamanda bir liman kenti olan İzmir’de İzmir Limanı bulunmaktadır. İzmir Limanı, Türkiye’nin en büyük yedinci limanı olma özelliğindedir. Bu şehrin önemli bir özelliği ise İzmir sınırları içerisinde yer alan Efes bölgesinin Antik Çağ’da ünlü bir şehir olmasıdır. İzmir, tanrıça Artemis’in şehridir. İzmir’in ismi ise Homeros destanlarında yer alan Kıbrıs Kralı Kinyras’ın kızı olan Smyrna’dan gelmektedir. Şehrin asıl adı Smyrna’dır ve İzmir adı, smyrna kelimesinin halk arasındaki kullanılışıdır. İzmir ilçe bakımından zengindir, toplamda 30 tane ilçesi bulunmaktadır. En kalabalık ilçeleri ise Buca, Karabağlar ve Bornova ilçeleridir. İzmir’in toplam nüfusu ise 2019 yılı itibari ile 4 milyon 321 bine yaklaşmıştır. Bu nüfusu ile İzmir Türkiye’nin en kalabalık üçüncü şehri olma özelliğindedir. Kent Türkiye’nin diğer şehirlerinden çok fazla göç alan bir şehirdir. İzmir birçok doğa güzelliğine de ev sahipliği yapmaktadır. İzmir Kuş Cenneti, Karagöl ve Homeros Vadisi bu doğal güzelliklerin başında yer alır. İzmir, tarihi olarak da önemli bir şehirdir. Yapılan arkeolojik kazılar sonucunda İzmir'deki ilk yerleşimlerin Tunç Çağı’nda olduğu bilinmektedir. İzmir pek çok uygarlığın egemenliği altına girmiş bir şehirdir. Uzun bir dönem boyunca Roma İmparatorluğu İzmir'e egemen olmuştur. İzmir’in Osmanlı Devleti egemenliği altına girişi ise 1422 yılında 2. Murad’ın şehri almasıyla olmuştur. 1. Dünya Savaşı’ndan sonra ise İzmir Yunan ordusu tarafından işgal edilmiştir. 9 Eylül 1922 yılında ise İzmir Yunan işgalinden kurtulmuştur ve bu tarih İzmir için önemli bir tarih haline gelmiştir. İzmir Milli Mücadele döneminde de önemli bir şehir olmuş, İzmir Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti, İzmir’de kurulmuştur. İzmir, 1984 yılında büyükşehir unvanını almıştır. İzmir'e Ege’nin İncisi takma adı verilmektedir. İzmir’de bulunan Efes bölgesine ise Güzel İzmir, Eski İzmir ve İyonya’nın İncisi takma isimleri verilmiştir. İzmir’de bulunan İzmir Saat Kulesi İzmir’in simgesi haline gelmiştir. İzmir aynı zamanda bir öğrenci şehridir, birçok üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. İzmir’de bulunan en eski üniversite ise 1955 yılında kurulmuş olan Ege Üniversitesi’dir. Daha sonra sırasıyla Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi kurulmuştur. İzmir gelişmiş bir şehirdir ve Aliağa Limanı ile İzmir Limanı bu şehrin önemli gelir kaynakları arasındadır.

İzmir'e gitmek için sitemiz üzerinden hızlı ve güvenilir şekilde ucuza uçak biletinizi alabilirsiniz.


İzmir Ne Yenir?

İzmir lezzetli Ege mutfağına ev sahipliği yapmaktadır. Sebze yemekleriyle ve balık sofralarıyla adından çokça söz ettirmektedir. İzmir'e özgü pek çok lezzet bulunmaktadır:

Boyoz

Boyoz

Boyoz, İzmir şehrine özgü bir hamur işidir. Boyoz genellikle kahvaltıda tüketilen bir yiyecektir. İzmir’de hemen hemen her yerde boyoz bulabilirsiniz. Lezzetli bir boyoz yemek istiyorsanız Konak ilçesinde Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerindeki Alsancak Dostlar Fırını’na uğrayabilirsiniz.

Kumru

Kumru

Kumru, içerisinde salam, sucuk, kaşar, domates, biber, peynir, ketçap ve mayonez bulunan bir tür sandviçtir.

İzmir Köftesi

İzmir Köftesi

İzmir Köftesi, İzmir şehrine gelenlerin en çok tercih ettiği yemeklerdendir. Kızartılan köfteler sebzelerle birlikte fırında pişirilir ve servis edilir.


Sura

Sura

Sura, İzmir şehrine özgü bir et yemeğidir. Ana yemek olarak tercih edebileceğiniz Sura, kuzu kaburgası ile yapılmaktadır.


Bunların dışında İzmir'de Şevketi Bostan, Kuşkonmaz Kavurması ve Kirde Kebabı’nı tadabilirsiniz. İzmir ziyaretinizde Yengeç Restaurant ve Tarihi Asansör Restaurant’ı tercih edebilirsiniz.

İzmir Nerede Yenir

Bunların dışında İzmir'de Şevketi Bostan, Kuşkonmaz Kavurması ve Kirde Kebabı’nı tadabilirsiniz. İzmir ziyaretinizde Yengeç Restaurant ve Tarihi Asansör Restaurant’ı tercih edebilirsiniz. Sizin için seçtiğimiz diğer restoranlar şu şekilde:

Tabaklar Balık Lokantası

Tabaklar Balık Lokantası

İzmir’de lezzetli deniz ürünlerinin de tadına bakabilirsiniz. Lezzetli balıkların tadına bakmak istiyorsanız Konak ilçesinde bulunan Tabaklar Balık Lokantası’nı ziyaret edebilirsiniz.


Bizim Köfteci Hidayet

Bizim Köfteci Hidayet

Pek çok restoranda İzmir Köftesi bulabilirsiniz. Lezzetli bir İzmir Köftesi yemek istiyorsanız Kemeraltı’nda bulunan Bizim Köfteci Hidayet restoranını ziyaret edebilirsiniz.


Kumrucu Şevki

Kumrucu Şevki

İzmir’e özgü olan kumru yiyeceğini İzmir ziyaretinizde mutlaka tatmalısınız. Lezzetli bir kumru yemek istiyorsanız Karşıyaka’da bulunan Kumrucu Şevki’yi ziyaret edebilirsiniz.


Meşhur Midyeci Kadir Usta

Meşhur Midyeci Kadir Usta

İzmir’e gidip de midye yemeden dönmek olur mu? İzmir’de midye yemek istiyorsanız Bornova ilçesinde Süvari Caddesi üzerinde bulunan Meşhur Midyeci Kadir Usta’yı ziyaret edebilirsiniz.


İzmir’e gitmek, lezzetlerinin tadına bakmak için sitemiz üzerinden hızlı ve güvenilir şekilde ucuza uçak biletinizi alabilirsiniz.

İzmir Gezilecek Yerler

İzmir pek çok doğal ve kültürel zenginliğe ev sahipliği yapmaktadır. İzmir’de gezi listenize ekleyebileceğiniz başlıca yerler ise şuralardır:

İzmir Saat Kulesi

İzmir Saat Kulesi

İzmir Saat Kulesi, Konak ilçesinde yer almaktadır. İzmir Saat Kulesi, dört kattan oluşmaktadır ve 25 metre uzunluğundadır. İzmir şehrinin simgesi haline gelmiş olan bu yapıyı İzmir şehri ziyaretinizde mutlaka görmelisiniz.

Nebiler Şelalesi

Nebiler Şelalesi

Nebiler Şelalesi, İzmir şehrinin doğal güzellikleri arasındadır. Yıl içerisinde birçok ziyaretçinin sıklıkla ziyaret ettiği Nebiler Şelalesi, Dikili ilçesinin Nebiler Köyü’nde bulunmaktadır. Nebiler Şelalesi’nin diğer adı ise Aşıklar Şelalesi’dir.

Gölcük Gölü

Gölcük Gölü

Gölcük Gölü, İzmir şehrinin diğer bir doğal güzelliğidir. Gölcük Gölü tektonik hareketlerle oluşmuş olan bir göldür. Bozdağların zirvesinde yer alan bu göl sakin ortamı ve yeşilin her tonunu barındıran bitki örtüsü ile ziyaretçilerini büyülemekte.

Efes Antik Kenti

Efes Antik Kenti

Efes Antik Kenti, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer almaktadır. Burada bulunan Celsus Kütüphanesi, Roma zamanında 110-135 yılları arasında inşa edilmiş olan bir kütüphanedir. Yine Efes Antik Kenti içerisinde bulunan Yedi Uyuyanlar Mağarası, Ashab-ı Kehf olarak da bilinmektedir. Bu mağaranın hikayesi olan yedi uyurlar hikayesi, Hristiyanlıkta ve İslam’da geçmektedir.

İzmir, aynı zamanda plajları ile de dikkat çeken bir şehirdir. İzmir’e gittiğinizde Foça Plajı, Ekmeksiz Plajı ve Ilıca Plajı’nı ziyaret edebilirsiniz.

İzmir’i sitemizden ucuza uçak biletinizi online olarak alarak ziyaret edebilirsiniz. Ziyaretinizde Alsancak Sevgi Yolu ve İzmir Kordon Boyu’nda yürüyüş yapmanızı tavsiye ederiz.

İzmir Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

İzmir gece hayatı konusunda size birçok seçenek sunan bir şehirdir. Şehrin neredeyse her bölgesinde canlı bir gece hayatı vardır. Ziyaretçilerin en çok tercih ettiği yerler ise Alaçatı, Kordon Boyu ve Alsancak semtleridir.

Sky Bar

Sky Bar

Sky Bar, İzmir’in Konak ilçesinde Gazi Osman Paşa Bulvarı’nda bulunmaktadır. Manzarası ile dikkat çeken bir bar olan Sky Bar, canlı müziğin de sıklıkla olduğu bir bardır.

Ooze Venue

Ooze Venue

Ooze Venue, İzmir’in Bornova ilçesinde Kazım Karabekir Caddesi üzerinde bulunan bir etkinlik mekanıdır. Birçok ünlü sanatçı burada konser vermektedir.

Empas Beer Garden

Empas Beer Garden

Empas Beer Garden, İzmir’in Bornova ilçesinde Kazımdirik Mahallesi üzerinde bulunan bir cafe bardır. Lezzetli kokteyllerin tadına bakmak için Empas Beer Garden mekanını ziyaret etmenizi öneririz.

Dereli Şarap Evi

Dereli Şarap Evi

Dereli Şarap Evi, İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Şirince Köyü’nde bulunmaktadır. Dereli Şarap Evi’nde Şirince Köyü’nün yerli üretimi olan lezzetli Şirince şaraplarının tadına bakarak keyifli zaman geçirebilirsiniz.

İzmir ziyaretinizde Bios Bar’ı, Endülüs Meyhane ve Cadde Pub’a da uğrayabilirsiniz. Sitemiz üzerinden hızlı ve güvenilir şekilde uçak biletinizi alabilir, İzmir'i ziyaret edebilirsiniz.

İzmir'de Alışveriş - Ne Alınır?

İzmir'de alışveriş yapmak isterseniz Forum Bornova, Agora AVM ve Kemer Plaza Alışveriş Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz. Sevdikleriniz için hediyelik eşya almak isterseniz Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nı ziyaret edebilirsiniz. Sevdikleriniz için İzmir'e özgü Bergama halılarından, Menemen testilerinden ve Ödenmiş iğne oyalarından alabilirsiniz. Online olarak kolayca ucuza uçak biletinizi alabilirsiniz.

İzmir'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

İzmir pek çok festivale ev sahipliği yapmaktadır. Her mevsim festivallerle dolu bu kentte neler mi var? İşte festivaller!

Tümünü Göster

İzmir'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

İzmir için Gavur İzmir adı takılmaktadır. İzmir şehrinin yerlileri bu lakaptan hoşlanmazlar. Bu lakabın şimdilerde İzmir için Müslüman olmayan şeklinde kullanıldığı düşünülse de bu yanlıştır Gavur İzmir deyimi çok eski tarihlere dayanır. İzmir’in, Hıristiyanların elinde bulunduğu dönemde Gavur İzmir deyimi sahil İzmir’i anlamındadır.

İzmir Otel Tavsiye

İzmir bir turizm şehri olduğu için konaklamak için pek çok yer mevcuttur. Şehir merkezinde, Konak, Gaziemir ve Alsancak’ta pek çok otel bulabilirsiniz.

1. Svalinn Hotel İzmir

Svalinn Hotel İzmir

Svalinn Hotel İzmir, İzmir’in Gaziemir ilçesinde Akçay Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Dört yıldızlı bir otel olan Svalinn Hotel İzmir, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na 5 kilometre mesafede bulunmaktadır. Bir gecelik ücreti ise ortalama 360-400 lira aralığındadır.

2. Hotel Grand Corner

Hotel Grand Corner

Hotel Grand Corner, İzmir’in Konak ilçesinde Anafartalar Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Dört yıldızlı bir otel olan Hotel Grand Corner, Dokuz Eylül Meydanı’na yakındır. Bir gecelik ücreti ise ortalama 210-260 lira aralığındadır.

3. Limaki Konak Şirince

Limaki Konak Şirince

Limaki Konak Şirince, İzmir’in Selçuk ilçesinde Şirince bölgesinde yer almaktadır. Bir konak otel olan Limaki Konak Şirince oteli, bulunduğu yer itibari ile sıklıkla tercih edilmektedir. Bu otelin bir gecelik ücreti ortalama 205 liradır.

Kalabileceğiniz bir çok otel bulunan İzmir’e sitemizden online uçak biletinizi oldukça ucuza alabilirsiniz.

Valencia