1. Anasayfa
  2. Helsinki Uçak Bileti

Helsinki Uçak Bileti

Helsinki Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Helsinki Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

Türkiye üzerinden aktarmalı ve direkt uçuşlar olmak üzere birçok firma seferler düzenlemektedirler. Bu firmalara Laudamotion, Sunexpress, THY, Pegasus, Scandinavian Airlines örnek verilebilir. Genel olarak fiyatlara baktığımızda en ucuz uçak biletinin yaklaşık 400 TL’den başladığını söylemek mümkün. En yüksek fiyat için belirli bir fiyat söylenemese de ilgili firmanın konfor ve sunduğu ayrıcalıklar arttıkça fiyatlarında artacağını söyleyebiliriz. Türkiye üzerinden Helsinki’ye (Vantaa Havalimanı) en çok İstanbul, Antalya, İzmir, Ankara gibi şehirlerden uçuşlar mevcuttur. İlgili firmanın web sitesi üzerinden online uçak bileti al butonunu kullanarak biletinizi hemen alabilirsiniz. Bu sayede hem zamandan hem de paranızdan tasarruf etmiş olursunuz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Helsinki’ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Helsinki Hakkında
  3. Helsinki Ne Yenir?
  4. Helsinki Nerede Yenir
  5. Helsinki Gezilecek Yerler
  6. Helsinki Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Helsinki'de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Helsinki'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Helsinki Otel Tavsiye

Helsinki'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Helsinki'de Helsinki Vantaa Havalimanı ve Helsinki Malmi Havalimanı olmak üzere iki tane havalimanı bulunmaktadır.

Helsinki Vantaa Havalimanı

Resmi adı Helsinki-Vanta Havalimanı olarak geçen bu havalimanı Finlandiya’nın Vantaa Şehrinde yer almaktadır. Vantaa ile Helsinki arasındaki toplam mesafe yaklaşık 25 kilometre iken Vantaa Havalimanından Helsinki’nin şehir merkezine 18 kilometre kadar uzaklık söz konusudur. Şehir merkezine ulaşmak için taksi kullanabilirsiniz. Finlandiya’da toplu taşıma da kullanıma uygundur. Havaalanının yanından 10-15 dakikada bir otobüslerin geçtiğini söyleyelim. Gündüzleri 615 ve 617 numaralı otobüsleri, geceleriyse 415N ve 562N otobüslerini kullanabilirler. Aynı zamanda araç kiralamak da bir seçenek tabii. Ayrıca tren seferleri de mevcut her 25-30 dakikaya bir trenlerin kalktığını belirtelim. 

Helsinki Malmi Havaalanı

Burası Helsinki’nin içinde Malmi semtinde yer almakta olup Malmi’ye yaklaşık olarak 10 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Vantaa Havalimanı açılana kadar tüm Finlandiya ve Helsinki’nin ana havaalanıyken Vantaa Havalimanı açıldıktan sonra eski şöhretini kaybetmiştir. Ancak eskisi kadar sık olmasa da hala kullanmaktadır.

Helsinki'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Havaalanından şehir merkezine geçerken taksiyle geçecekseniz taksiciye önceden gideceğiniz yeri ve ücretini sormanız olası tartışmaların önüne geçecektir. Ayrıca havaalanından alacağınız R-Kioski’den hazır sim kart almanız tavsiye edilir. Ancak bu sim kartı data hattıdır. Yani bu sim kartında sadece sınırsız internet mevcuttur. Uçak biletinizi 3-4 ay öncesinden ayırtarak bileti daha ucuza getirebilirsiniz. 

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz