1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Helsinki Uçak Bileti

Helsinki Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Suomenlinna Adası
  2. Senato Meydanı
  3. Uspenski Katedrali
  4. Kiesma Müzesi
  5. Ateneum Sanat Müzesi

1. Suomenlinna Adası

Suomenlinna Adası için Helsinki’nin en turistik yerlerinden biri diyebiliriz. Ada, Helsinki’ye tekneyle 15-20 dakika kadar uzaklıkta. Adada oturabileceğiniz birçok kafe bulunmakta. Hem gezmek için hem de tekne turu için ideal bir seçim olacaktır. 

Suomenlinna Adası

2. Senato Meydanı

Senato Meydanı şehre görsel bir güzellik katan mekanların başında yer almakta. Ki zaten meydanın tam merkezinde büyüleyici yapısıyla Helsinki Katedrali yükselmekte. Tüm meydanı gezdikten sonra “bu muydu yani” dememeniz için hemen meydanın yanında üniversitenin kütüphanesi bulunmakta, gidip ücretsiz bir şekilde kütüphaneyi de gezebilirsiniz.

Senato Meydanı

3. Uspenski Katedrali

Yine şehre güzellik katan bir yapı daha Uspenski Katedrali. Helsinkiye gidip burayı görmeden geri dönmemenizi tavsiye ediyoruz. Girişler zaten ücretsiz, Finlandiya ile aramızda saat farkı yok, yani akşama doğru 4 gibi kapanmakta, dikkat etmenizde fayda var.

Uspenski Katedrali

4. Kiesma Müzesi

Müze yok mu hiç? Diyecekler içinde gezilebilecek güzel müzeler mevcut elbette. Bunlardan biri Kiesma Müzesi, Helsinki’nin en çağdaş müzelerinden biri olarak tanımlanabilir. Girişler 10 euro gibi bir ücrete tabii. Mesai saatleri içerisinde ziyarete açık. 

Kiesma Müzesi

5. Ateneum Sanat Müzesi

Diğer müze ise Ateneum Sanat Müzesi, burası da özellikle fin ressamlarının resimlerinin sergilendiği bir müze. 

Ateneum Sanat Müzesi

Helsinki hakkında daha fazla şey keşfet!

Helsinki'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Helsinki'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Helsinki Ne Yenir?

Helsinki Ne Yenir?

Türk yemekleri olmadan yaşayamayanlar için çok çeşitli alternatifler sunmasa da Helsinki'nin de kendine has yemekleri vardır. Finlandiyalıların geyik etini çok sevdiğini söylemeden geçmeyelim. Baltık Denizi kıyılarında yer aldığı için balık ve deniz ürünlerinin sıklıkla tüketildiği Helsinki'de ne yenilir, ne içilir sizler için derledik:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Helsinki Uçak Bileti