1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Halifax Uçak Bileti

Halifax Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Atlantis Denizcilik Müzesi
  2. Mc Nabs Adası
  3. Citadel Tepesi
  4. Citadel Saat Kulesi

1. Atlantis Denizcilik Müzesi

Atlantis Denizcilik Müzesi, şehrin mutlaka gezilip görülmesi gereken müzesidir. Birçok kültüre ev sahipliği yapan Halifax’da elbette müzeler çokça ilgi görmektedir bunların başında da hiç şüphesiz Atlantis Denizcilik Müzesi gelmektedir. Bu müzede birçok tekne ve 200.000’i aşkın eser yer almaktadır. Ayrıca bu müze Kanada’nın en eski müzelerinden biri olma unvanını taşımaktadır.

Atlantis Denizcilik Müzesi

2. Mc Nabs Adası

Mc Nabs Adası, Haifax’ın doğa yanını simgeleyen yerdir. Eğer ağaçlığı ve macerayı seven biriyseniz muhteşem kampların yapıldığı bu adadan bahsedeceğiz. Mc Nabs Adası, yaklaşık 400 hektar alan üzerinde olan bir adadır. Bu adaya ulaşım feribotlarla sağlanmaktadır. Ada üzerinde yerleşik birilerinin yaşamadığı bilinmektedir. Eğer kamp yapmak isterseniz buraya uğrayabilirsiniz.

Mc Nabs Adası

3. Citadel Tepesi

Citadel Tepesi de turistlerden oldukça büyük ilgi görmektedir. Halifax’ın ulusal tarihi sit alanı olan Citadel Tepesi, Halifax tarihini merak edenlerin mutlaka gezip görmesi gereken yerdir. Bu turistik yerin içerisinde 1750’lerden bir kale bulunur, bu kale yıldız gibi inşa edilmiş, o dönemde Fransızlardan korunmak için yapılmıştır. Bu kaleyi gördüğünüzde Halifax mimarisini de yakından görmüş olursunuz.

Citadel Tepesi

4. Citadel Saat Kulesi

Citadel Saat Kulesi’nden bahsetmemek de olmaz. Old Town olarak da bilinen bu yapı 1803 yılında yapılmıştır. Bakımını bekçilerin üstlendiği bu saat kulesi yaklaşık 210 yıldır çalışmaktadır. Saatin toplam büyüklüğü 13 metredir.

Citadel Saat Kulesi

Daha Fazlasını Keşfet!

Halifax Nerede Yenir

Halifax Nerede Yenir

Halifax’a gittiğinizde ne yiyeceğinize de karar verdiyseniz sıra geldi, nerede yemek yiyeceğinize! Deniz mahsullerini tüketmeyi seviyorsanız şanslısınız çünkü şehirde birçok restoranda bu ürünleri bulabilirsiniz. Bunun dışında kırmızı et birçok restoranda harika şekilde pişirilir ve güzel bir sunumla önünüze gelir. Bunun dışında Japon yemeklerinin sıklıkla tüketildiği bu kentte Japon mutfağından yemekler sunan restoranların sayısı da fazladır. Türk lezzetlerini özlerseniz Halifax'ta birden fazla Türk restoranı da vardır. Buralarda Türk yemeklerini hatta geleneksel Türk içkisi olan rakıyı bile bulabilirsiniz. Tavsiyemiz, Halifax'a gitmişken oraya özgü yemekleri tatmanız ancak Halifax'taki bir Türk restoranında da Türkiye'ye has yemekleri yemeniz ilginç bir deneyim olacaktır.

Bu kentte gidebileceğiniz çok fazla restoran bulunur, şehirde gezerken bile herhangi birine oturup yemeğinizi yiyebilirsiniz. Biz de programınızı yaparken kolaylık olsun diye bu restoranlardan bazılarını sizin için listeledik:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Halifax Otel Tavsiye

Halifax Otel Tavsiye

Halifax’ta konaklama tercihi olarak birçok otel bulunmaktadır. Otel açısından size tavsiyemiz, otellerden bir iki ay öncesinden yer ayırtırsanız otel masraflarınız daha ucuza gelebilecek olmasıdır. Eğer Halifax uçak biletinizi sitemizden satın alarak temin ettiyseniz sıra geldi Halifax’taki otellere bir göz atmaya! Size tavsiyemiz olan Halifax otelleri şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Halifax'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Halifax'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Halifax hareketli bir şehirdir. Dolayısıyla yılın neredeyse her ayında katılacak bir festival veya fuar bulabilirsiniz. Bayramların da önemsendiği bu kentte Şükran Günü, İşçi Bayramı gibi günler de kutlanır. Seyahat tarihinize göre katılabileceğiniz etkinliklere buradan bakabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Halifax’ta Alışveriş - Ne Alınır?

Halifax’ta Alışveriş - Ne Alınır?

Halifax’ın refah seviyesinin yüksek olmasından dolayı alışveriş imkanları da bir hayli iyidir. Birçok lüks mağaza Barrington Caddesinde yer almaktadır. Aklınıza gelebilecek her türlü eşyayı (giyim, teknoloji, takı vs) bu caddede bulabilirsiniz. Barrington caddesinin yanında özellikle de turistler tarafından çok tercih edilen QuinnPool Yolu’ndan da bahsetmek gerekir. Burada her türlü hediyelik eşyayı bulabileceğiniz gibi elbise, takı, saat gibi birçok ürünü de uygun fiyata bulabilirsiniz.

Yerel mağazalardan bahsedecek olursak Black Market’te özel tasarım kıyafetler aynı zamanda aksesuarlar bulabilir, Venüs Envy adı verilen yerde ise çeşit çeşit bir sürü kitap bulabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Halifax Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Halifax Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Şehrin hemen hemen öğrenci kenti olduğunu söylemiştik. Şehrin genç nüfusu sayesinde de gece hayatı oldukça hareketli olmaktadır. Lounge barlar, pub’lar, gece kulüpleri gece hayatının bel kemiğini oluşturmaktadır. Granville Caddesi, gece hayatı denildiğinde en çok tutulan mekanların içinde yer aldığı caddedir. Üniversiteli gençlerin eğlence mekanlarının genelinin burada yer aldığını söyleyebiliriz. Eğlence mekanları genellikle gece 3-4 gibi kapanmaktadır. Halifax’ın eğlence hayatı tam bana göre diyorsanız daha neyi bekliyorsunuz? Sadece iki dakikanızı ayırarak ucuz Halifax uçak biletinizi sitemizden hemen alın! Halifax’a gittiğinizde uğramanızı tavsiye ettiğimiz mekanlar ise şu şekilde:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Halifax Ne Yenir?

Halifax Ne Yenir?

Halifax’ın kendisine ait bir yemek kültürü olmasa da deniz ürünleri öne çıkan yiyeceklerdendir. Halifax’taki insanlar özellikle midyeyi çok tüketmektedirler. Hatta midyenin yanında deniztarağı gibi deniz mahsullerini de oldukça çok tüketmektedirler. Birçok restoran ve bistrolarda istediğiniz türden balık bulabilirsiniz. Eğer deniz ürünlerine ilgi duymuyorsanız elbette dünya mutfakları da mevcut. Bizim sizin için önerdiğimiz Halifax lezzetlerini şöyle sıralayabiliriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Halifax’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Halifax’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Halifax’ın iklimi büyük oranda Atlas Okyanusu’ndan etkilenmektedir. Halifax’ın ikliminin ılıman olduğu söylenebilir. Ancak bazen aşırıya kaçmakla beraber genel olarak sıcaklıklar -15 ila 35 arasındadır. Denizelliğin etkisiyle kıyılar daha yumuşak bir havaya sahip olmaktadır. 

Yazları genellikle az miktarlarda yağış alır, kışları ise kar yağışlarıyla geçen bu kente en güzel seyahat zamanları yaz ayları ve sonbaharın başlangıcı olan ekim ayında yapılabilir. 

Halifax gidiş dönüş uçak bileti en ucuza nereden alınır? Bu sorunun tek cevabı tabi ki ucuza uçak biletinin tek adresi olan sitemiz!

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Halifax Hakkında

Halifax Hakkında

Halifax, Kanada’daki Yeni İskoçya eyaletinin başkentidir. 2017’de yapılan nüfus sayımına göre 431.479 nüfusu olan bu küçük kent 1996 yılında birçok küçük şehrin birleşmesiyle meydana gelmiştir. İçinde bulunduğu Yeni İskoçya eyaletinin nüfus bakımından neredeyse yarısını oluşturan bu kentin refah seviyesi de oldukça yüksektir. Ayrıca kentin çoğunluğunu öğrencilerin oluşturması nedeniyle şehrin sosyal yapısı oldukça kozmopolit bir yapıya sahiptir. Ayrıca kentin bu denli genç nüfusa sahip olması gece hayatı ve bar gibi mekanlarıyla ünlenmesine şaşırmamak gerekir. Elbette şehir bunlardan ibaret değil görülmeye değer müze ve parkları adeta şehrin kültür seviyesini üstlere taşımaktadır. Şehirde toplu taşıma araçlarıyla neredeyse her yere gidebilmeniz mümkün. Halifax’ta resmi dil olarak İngilizce konuşulmaktadır. Resmi para birimi olarak ise Kanada Doları kullanılmaktadır. Halifax ile Türkiye arasında ise 7 saatlik bir zaman farkı vardır. Halifax’a gitmek için daha neyi bekliyorsunuz? Hemen Halifax online uçak biletinizi sitemizden alın, zaman kaybetmeyin.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Halifax Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz