1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Halifax Uçak Bileti

Halifax Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Atlantis Denizcilik Müzesi
  2. Mc Nabs Adası
  3. Citadel Tepesi
  4. Citadel Saat Kulesi

1. Atlantis Denizcilik Müzesi

Atlantis Denizcilik Müzesi, şehrin mutlaka gezilip görülmesi gereken müzesidir. Birçok kültüre ev sahipliği yapan Halifax’da elbette müzeler çokça ilgi görmektedir bunların başında da hiç şüphesiz Atlantis Denizcilik Müzesi gelmektedir. Bu müzede birçok tekne ve 200.000’i aşkın eser yer almaktadır. Ayrıca bu müze Kanada’nın en eski müzelerinden biri olma unvanını taşımaktadır.

Atlantis Denizcilik Müzesi

2. Mc Nabs Adası

Mc Nabs Adası, Haifax’ın doğa yanını simgeleyen yerdir. Eğer ağaçlığı ve macerayı seven biriyseniz muhteşem kampların yapıldığı bu adadan bahsedeceğiz. Mc Nabs Adası, yaklaşık 400 hektar alan üzerinde olan bir adadır. Bu adaya ulaşım feribotlarla sağlanmaktadır. Ada üzerinde yerleşik birilerinin yaşamadığı bilinmektedir. Eğer kamp yapmak isterseniz buraya uğrayabilirsiniz.

Mc Nabs Adası

3. Citadel Tepesi

Citadel Tepesi de turistlerden oldukça büyük ilgi görmektedir. Halifax’ın ulusal tarihi sit alanı olan Citadel Tepesi, Halifax tarihini merak edenlerin mutlaka gezip görmesi gereken yerdir. Bu turistik yerin içerisinde 1750’lerden bir kale bulunur, bu kale yıldız gibi inşa edilmiş, o dönemde Fransızlardan korunmak için yapılmıştır. Bu kaleyi gördüğünüzde Halifax mimarisini de yakından görmüş olursunuz.

Citadel Tepesi

4. Citadel Saat Kulesi

Citadel Saat Kulesi’nden bahsetmemek de olmaz. Old Town olarak da bilinen bu yapı 1803 yılında yapılmıştır. Bakımını bekçilerin üstlendiği bu saat kulesi yaklaşık 210 yıldır çalışmaktadır. Saatin toplam büyüklüğü 13 metredir.

Citadel Saat Kulesi

Halifax hakkında daha fazla şey keşfet!

Halifax'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Halifax'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Halifax hareketli bir şehirdir. Dolayısıyla yılın neredeyse her ayında katılacak bir festival veya fuar bulabilirsiniz. Bayramların da önemsendiği bu kentte Şükran Günü, İşçi Bayramı gibi günler de kutlanır. Seyahat tarihinize göre katılabileceğiniz etkinliklere buradan bakabilirsiniz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Halifax Uçak Bileti