1. Anasayfa
 2. Hakkari Uçak Bileti

Hakkari Uçak Bileti

Hakkari Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Hakkari Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Hakkari Yüksekova Havalimanı’na İstanbul ve Ankara şehirlerinden direkt uçuş bulunmaktadır. Diğer şehirlerden ise bir veya iki aktarma yaparak Hakkari’ye ulaşabilirsiniz. Yurt dışından ise bir veya iki aktarma yaparak Hakkari’ye ulaşabilirsiniz. Hakkari’ye sık uçuşu olan hava yolları ise Anadolu Jet ve Türk Hava Yolları’dır. İstanbul ile Hakkari arası uçuş süresi ortalama 2 saat 20 dakika sürmektedir. Ankara ile Hakkari arası uçuş süresi ise ortalama 1 saat 40 dakika sürmektedir. Hakkari’ye gitmek için ucuza uçak bileti arıyorsanız, sitemizde her dönemde geçerli ucuza uçak biletleri bulmak mümkün!

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Hakkari'ye Nasıl Gidilir?
 2. Hakkari'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Hakkari'ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Hakkari Hakkında
 5. Hakkari Ne Yenir?
 6. Hakkari Nerede Yenir
 7. Hakkari Gezilecek Yerler
 8. Hakkari Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Hakkari'de Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Hakkari'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Hakkari'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Hakkari Otel Tavsiye

Hakkari'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Hakkari’ye ve çevresindeki bölgelere Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı hizmet vermektedir.

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı, 2015 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Açıldığı yıl kapatılıp bir yıl sonra tekrar açılan havalimanı şu anda sivil havalimanı olarak hizmet vermektedir. Yolcu trafiği diğer havalimanlarına göre yoğun değildir. Sadece 2017 yılında toplamda 155 bin kişi Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nı ziyaret etmiştir. Yüksekova ilçesine bağlı Çimenli Mahallesi üzerinde yer alan bu havalimanı, Hakkari şehir merkezine 78 kilometre mesafede yer almaktadır. Yüksekova ilçesinin merkezine ise 5 kilometre mesafede bulunmaktadır. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için iki vasıta mevcuttur:

Minibüs ile Hakkari Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Hakkari Yüksekova Havalimanı’na uçuşların olduğu günlerde minibüsler şehir merkezine hizmet vermektedir.

Taksi ile de Hakkari şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Hakkari Havalimanı’na uçuşun olduğu günlerde taksiler hizmet vermektedir. Taksi ile yolculuğunuz ortalama 1 saat 10 dakika sürecektir.

Hakkari'ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Hakkari’de sert karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Yaz ayları Hakkari’de oldukça sıcaktır. Kış ayarı ise dondurucu soğuklarla geçer ve yağışlıdır. Yağışlar ise yaz ayları dışında sıklıkla görülmektedir. Kış aylarında en soğuk ay ocak ayıdır ve bu ayda sıcaklık -24 dereceye kadar düşmektedir. Yaz aylarında ise en sıcak ay temmuz ayıdır, bu ayda sıcaklık 39 dereceye kadar çıkmaktadır. Hakkari’ye gitmek için en ideal zamanlar yaz aylarıdır. Yaz aylarında hem yağış azdır hem de Hakkari’nin gezilecek yerleri bu mevsimde daha canlıdır. Dönem farkı gözetmeksizin istediğiniz zaman sitemizden online ucuz uçak bileti bulabilirsiniz.

Hakkari Hakkında

Hakkari, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan bir şehrimizdir. Irak ve İran ülkelerine komşudur ve iki ülkeye komşu konumda olması dolayısıyla oldukça önemli bir şehrimizdir. Hakkari, yüz ölçümü bakımından ise Türkiye’nin en büyük 47. şehri olma özelliğindedir. Hakkari’nin ismi Hakkar kabilesinden gelmektedir. Hakkari şehri, Hakkarlar’ın şehri ve Hakkariye olarak da anılmaktadır. Hakkari’nin toplamda 5 ilçesi bulunmaktadır. Hakkari’nin toplam nüfusu ise güncel olarak 281 bine yaklaşmıştır. Hakkari birçok doğa güzelliğine ev sahipliği yapmaktadır. Cennet Cehennem Vadisi, Peri Bacaları ve Seyithan Gölü bu doğa güzelliklerinin başında yer almaktadır. Hakkari, tarihte de önemli bir şehir olmuş, özellikle jeopolitik konumu nedeniyle birçok medeniyetin uğradığı bir şehir olmuştur. Sırası ile Hurriler, Urartular, Persler, Araplar ve Selçuklular Hakkari’ye egemen olmuşlardır. Önemli tarihi miraslarla dolu Hakkari’ye gitmek için uçak biletinizi sitemizden temin edebilirsiniz. 1536 yılında ise Hakkari, Osmanlı Devleti’nin egemenliği altına girmiştir. Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra ise İngilizler ve Ruslar Hakkari’yi işgal etmişlerdir. 1918 yılında ise Hakkari işgalden kurtuldu ve 1936 yılında il oldu. Hakkari’ye şehrin yerlileri tarafından Çölemerik adı da verilmektedir. Hakkari’nin şehir simgesi ise ters laledir. Hakkari’de eğitim olanakları da gelişmiş, 2008 yılında Hakkari Üniversitesi kurulmuştur. Önemli bir jeopolitik konumda bulunan Hakkari’ye hızlı bir şekilde ulaşmak istiyorsanız online ortamdan Hakkari uçak biletinizi temin edebilirsiniz.

Hakkari Ne Yenir?

Hakkari, konumu nedeniyle farklı kültürlerin yemeklerini bünyesinde barındıran bir mutfağa sahiptir. Hakkari’ye gittiğinizde tadabileceğiniz ünlü Hakkari yemekleri ise şunlardır:

Gulul Çorbası

Gulul Çorbası

Gulul çorbası, Hakkari’de başlangıç olarak tercih edebileceğiniz bir çorbadır. Oldukça doyurucu olan gurul çorbasının içerisine hamur ve yeşil mercimek katılmaktadır.

Parmak Kebabı

Parmak Kebabı

Parmak kebabı, Hakkari’nin Yüksekova ilçesine ait bir tür ana yemektir. Türkiye’nin her bölgesine ün salmış bu yemeğin özelliği içerisine konulan patlıcanların parmak şeklinde dilimlenmiş olmasıdır. Hakkari’ye gittiğinizde ana vatanı olan bu şehirde parmak kebabının tadına mutlaka bakmalısınız.

Sengeser

Sengeser

Sengeser, özellikle kış aylarında sıklıkla pişirilen bir yemektir. Sengeser yemeğinin ana malzemeleri ise et, mercimek ve kuruttur.

Lalaped

Lalaped

Lalaped ise Hakkari’ye özgü bir tatlıdır. Görünüşü ve yapımıyla lokma tatlısına benzeyen lalaped, cevizle birlikte ikram edilmektedir. Hakkari’de bir tatlı arıyorsanız lalaped tatlısını tercih edebilirsiniz.

Hakkari Nerede Yenir

Bunların dışında Hakkari’de keledoş, kepaye ve doleme lezzetlerinin de tadına bakabilirsiniz. Hakkari’de yöresel yemeklerin tadına bakabileceğiniz Hakkari’nin ünlü restoranları ise şunlardır:

1. Hakkari Sofrası

Hakkari Sofrası

Hakkari Sofrası restoranı Hakkari’nin yöresel yemeklerini tadabileceğiniz bir restorandır. Şehre gelen ziyaretçilerin de sıklıkla tercih ettiği Hakkari Sofrası restoranı, merkez ilçesine bağlı Altay Caddesi üzerinde yer almaktadır.

2. Emir Sultan Parkı Hakkari Evi

Emir Sultan Parkı Hakkari Evi

Emir Sultan Parkı Hakkari Evi, Hakkari’de tercih edebileceğiniz diğer bir restorandır. Kahvaltıları ile de meşhur olan bu restoran, Merkez ilçesine bağlı Şehit Mehmet Ceylan Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Hakkari yemeklerini canınız çektiyse iştahınızı kaybetmeden hızlı bir şekilde Hakkari uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz.

Hakkari Gezilecek Yerler

Hakkari, gezilecek yerleri diğer şehirlere göre biraz daha azdır. Hakkari’ye gittiğinizde gezebileceğiniz yerler ise şöyledir:

Meydan Medresesi

Meydan Medresesi

Meydan Medresesi, 320 yıllık bir tarihe sahiptir. Mimarisiyle dikkat çeken bu medrese, Hakkari’nin önemli tarihi yapıları arasındadır. Meydan Medresesi, Merkez ilçesine bağlı Biçer Mahallesi üzerinde yer almaktadır.

Şemdinli Taş Köprü

Şemdinli Taş Köprü

Şemdinli Taş Köprü, 1898 yılında yapılmış tarihi bir köprüdür. Şemdinli Çayı’nın iki yakası arasında bağ olan Şemdinli Taş Köprü, Hakkari’nin merkezine13 kilometre mesafede yer almaktadır.

Hakkari Cennet Cehennem Vadisi

Hakkari Cennet Cehennem Vadisi

Hakkari Cennet Cehennem Vadisi, doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz ve Hakkari’nin doğasını seyredebileceğiniz dört mevsimi bir arada yaşayan bir vadidir. Cennet Cehennem Vadisi, merkez ilçesine bağlı Kırkdağ Mahallesi’nde yer almaktadır.

Hakkari Kayak Merkezi

Hakkari Kayak Merkezi

Hakkari Kayak Merkezi’nde kayak yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Hakkari Kayak Merkezi, merkez ilçesine bağlı Mergabüt Yaylası üzerinde yer almaktadır.

Doğu Anadolu Bölgesi’nin incilerinden Hakkari şehrini gezmek için online olarak uçak biletinizi alarak Hakkari’ye ulaşabilirsiniz.

Hakkari Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Hakkari gece hayatı, diğer şehirlere göre canlı değildir. Şehrin nüfusunun az olmasının bunda etkisi büyüktür. Hakkari’de eğlenebileceğiniz bazı mekanlar ise şunlardır:

1. Zeus Cafe& Bar

Zeus Cafe& Bar

Zeus Cafe& Bar, Hakkari’de bulunan nadir barlardan biridir. Özellikle genç nüfusun sıklıkla tercih ettiği Zeus Cafe& Bar, Merkez ilçesine bağlı İstiklal Caddesi üzerinde yer almaktadır.

2. ZeZe’s BIG HOUSE

ZeZe’s BIG HOUSE

ZeZe’s BIG HOUSE, Hakkari’de bulunan yemekli bardır. Şık bir tarzı olan bu bar, Merkez ilçesine bağlı Çölemerk Caddesi üzerinde yer almaktadır.

3. People’s Coffee

People’s Coffee

People’s Coffee, Hakkari’de sıklıkla tercih edilen kafedir. People’s Coffee, Merkez ilçesine bağlı Gazi Mahallesi üzerinde yer almaktadır.

Hakkari'de Alışveriş - Ne Alınır?

Hakkari’de alışveriş yapmak istiyorsanız Migmar ve Çarşı alışveriş merkezlerini ziyaret edebilirsiniz. Hakkari’den sevdikleriniz için otlu peynir ve yün çorap alabilirsiniz.

Hakkari'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Hakkari iklimin soğuk olması dolayısıyla festivalleri çok hareketlidir. Özellikle de kar festivalleri çok keyifli geçmektedir.

1. Hakkari Kar Festivali

Hakkari Kar Festivali

Özellikle de son dönemlerde Hakkari kış turizmi için çok ziyaret edilen yerlerden olmak adına çaba sarf ediyor. Bu festival de o adımlardan birisi. Halk festivale büyük önem veriyor.

2. Ters Lale Şenliği

Ters Lale Şenliği

Ülkenin pek çok noktasında kutlanan bir şenlik olan Ters Lale Şenliği, Hakkari'de de büyük coşkuyla kutlanır.

3. Berçelan Yaylası Şenliği

Berçelan Yaylası Şenliği

Berçelan Yaylası Şenliği, her yıl Haziran ayının sonlarına doğru düzenlenen bir yöresel etkinliktir.

Hakkari'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Hakkari uzun yıllardır terörle mücadele eden şehirlerimizin başında yer almaktadır. Hakkari’nin havalimanı dahi çatışmada zarar görmemesi için kalın duvarlarla inşa edilmiştir. Hakkari’ye gittiğinizde sık sık silah seslerini duyabilirsiniz ve devamlı sokaklardan geçen askerleri görebilirsiniz. Endişe etmenize gerek yoktur. Ayrıca uçak bileti gibi rezervasyona dayalı işlemlerinizde erken yapmanız, tatilinizi ucuza getirir.

Hakkari Otel Tavsiye

Hakkari’de çok fazla konaklama seçeneği bulunmamaktadır. Kalabileceğiniz bazı oteller ise şunlardır:

1. Şenler Otel

Şenler Otel

Şenler Otel, üç yıldızlı bir oteldir. Merkez ilçesine bağlı Çölemerk Caddesi üzerinde yer almaktadır. Hakkari Kayak Merkezi’ne 3 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan bu otelin bir gecelik ücreti ortalama 240 liradır.

2. Hotel Sibar

Hotel Sibar

Hotel Sibar, 3 yıldızlı bir oteldir. Merkez ilçesine bağlı Altay Caddesi üzerinde bulunan bu otel, Hakkari Kayak Merkezi’ne 4 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 200 liradır.

Hakkari uçak biletinizi almak için vaktinizi harcamanıza gerek yok, online olarak hızlı şekilde uçak biletinizi alabilirsiniz.

Valencia