1. Anasayfa
  2. Hakkari Uçak Bileti

Hakkari Uçak Bileti

Hakkari Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Hakkari Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

Hakkari Yüksekova Havalimanı’na İstanbul ve Ankara şehirlerinden direkt uçuş bulunmaktadır. Diğer şehirlerden ise bir veya iki aktarma yaparak Hakkari’ye ulaşabilirsiniz. Yurt dışından ise bir veya iki aktarma yaparak Hakkari’ye ulaşabilirsiniz. Hakkari’ye sık uçuşu olan hava yolları ise Anadolu Jet ve Türk Hava Yolları’dır. İstanbul ile Hakkari arası uçuş süresi ortalama 2 saat 20 dakika sürmektedir. Ankara ile Hakkari arası uçuş süresi ise ortalama 1 saat 40 dakika sürmektedir. Hakkari’ye gitmek için ucuza uçak bileti arıyorsanız, sitemizde her dönemde geçerli ucuza uçak biletleri bulmak mümkün!

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Hakkari'ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Hakkari Hakkında
  3. Hakkari Ne Yenir?
  4. Hakkari Nerede Yenir
  5. Hakkari Gezilecek Yerler
  6. Hakkari Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Hakkari'de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Hakkari'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Hakkari Otel Tavsiye

Hakkari'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Hakkari’ye ve çevresindeki bölgelere Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı hizmet vermektedir.

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı, 2015 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Açıldığı yıl kapatılıp bir yıl sonra tekrar açılan havalimanı şu anda sivil havalimanı olarak hizmet vermektedir. Yolcu trafiği diğer havalimanlarına göre yoğun değildir. Sadece 2017 yılında toplamda 155 bin kişi Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nı ziyaret etmiştir. Yüksekova ilçesine bağlı Çimenli Mahallesi üzerinde yer alan bu havalimanı, Hakkari şehir merkezine 78 kilometre mesafede yer almaktadır. Yüksekova ilçesinin merkezine ise 5 kilometre mesafede bulunmaktadır. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için iki vasıta mevcuttur:

Minibüs ile Hakkari Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Hakkari Yüksekova Havalimanı’na uçuşların olduğu günlerde minibüsler şehir merkezine hizmet vermektedir.

Taksi ile de Hakkari şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Hakkari Havalimanı’na uçuşun olduğu günlerde taksiler hizmet vermektedir. Taksi ile yolculuğunuz ortalama 1 saat 10 dakika sürecektir.

Hakkari'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Hakkari uzun yıllardır terörle mücadele eden şehirlerimizin başında yer almaktadır. Hakkari’nin havalimanı dahi çatışmada zarar görmemesi için kalın duvarlarla inşa edilmiştir. Hakkari’ye gittiğinizde sık sık silah seslerini duyabilirsiniz ve devamlı sokaklardan geçen askerleri görebilirsiniz. Endişe etmenize gerek yoktur. Ayrıca uçak bileti gibi rezervasyona dayalı işlemlerinizde erken yapmanız, tatilinizi ucuza getirir.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz