1. Anasayfa
  2. Göteborg Uçak Bileti

Göteborg Uçak Bileti

Goteborg Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Goteborg Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Türkiye üzerinden Göteborg’a her gün onlarca aktarmalı – aktarmasız birçok sefer düzenlenmektedir. Sizler de bu uçaklardan birinde yolculuk yapmak için bu yazımızı okurken hemen telefonunuzdan uçak biletinizi online alın, yolcuğun keyfini çıkarın. Türkiye üzerinden en çok sefer düzenleyen havayolu firmaları arasında Scandinavian Airlines, Türk Hava Yolları, Lufthansa, KLM Royal Dutch Airlines ve Pegasus vardır. Uçuş aktarma süreleri hariç olarak ortalama 7-8 saat sürmektedir. Direkt uçuşlar genelde Antalya, İzmir, İstanbul gibi uluslararası hizmet veren havalimanlarından gerçekleşmektedir. Önümüzdeki üç aylık süre zarfında en ucuz Türkiye – Göteborg arası tek yön uçak bileti almak isterseniz sitemizde bu süre zarfındaki en ucuz uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Göteborg’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Göteborg Hakkında
  3. Goteborg Ne Yenir?
  4. Goteborg Nerede Yenir
  5. Goteborg Gezilecek Yerler
  6. Goteborg Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Göteborg'da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Göteborg'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Goteborg Otel Tavsiye

Göteborg'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Göteborg’da iki tane havalimanı vardır. Landvetter Havaalanı diğerine göre daha büyük bir havaalanıdır. Diğer havaalanı ise Göteborg Şehir Havaalanı’dır.

Landvetter Havaalanı

Göteborg’daki belki de en aktif havaalanlarındandır. Her yıl yaklaşık 7 milyon yolcu ağırlamaktadır. Sadece 2018 yılında ağırladıkları yolcu sayısı 6.800.000 civarındadır. Landvetter havaalanı şehir merkezine yaklaşık 25 kilometre kadar uzaklıktadır. Birçok toplu taşıma aracı bu güzergahta hizmet vermektedir. Uçak biletinizi aldınız, uçağa bindiniz; Landvetter havaalanındasınız, nasıl gideceksiniz? 

Otobüs, Landvetter Havaalanı’ndan Göteborg şehir merkezine ulaşımdaki tek toplu taşıma aracıdır. Otobüse binmek için, yaklaşık 2 dakikalık bir yürüyüş sonrasında terminale varacaksınız terminalden FlixBus’lara binerek şehir merkezine varabilirsiniz. Yolculuğunu toplamda 35-40 dakika sürecektir.

Taksi ile oldukça koforlu bir şekilde şehir merkezine ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Hemen havaalanın dışında bekleyen taksilerden birine binebilirsiniz.

Araç kiralamak ise hem havaalanından şehir merkezine gitmek hem de şehri gezmek için iyi bir fırsat. Eğer bütçeniz varsa ve konforunuza düşkünseniz havaalanındaki araç kiralama ofislerine gidip bütçeniz ve zevklerinize uygun bir araç kiralayarak şehir merkezine yaklaşık 20-25 dakikada gidebilirsiniz. 27 ve 40 numaralı rotadan şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak gideceğiniz rotada ücretli geçişler var, uyarmadı demeyin.

Göteborg Şehir Havaalanı

Yıllık yaklaşık 1 milyon yolcusuyla Landvetter’a göre pek aktif bir havaalanı değildir. Şehir merkezine yaklaşık 16-18 kilometre uzaklıktadır. Göteborg şehir havaalanından Göteborg şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtaları kullanabilirsiniz:

Otobüs ile şehir merkezine gidebilirsiniz. Ancak aktarma yapmanız gerekmekte. Eğer 17 numaralı otobüse binerseniz Swedenborgsplatsen’e geldiğinizde inip 36 numaralı otobüse binmeniz gerekmektedir.

Tramvay da aynı yere gitmekte olup, yine şehir merkezine gitmek için Swedenborgsplatsen durağında inip 36 numaralı otobüse binmeniz gerekmektedir. Swedenborgsplatsen’e giden tramvaylar ise 6 ve 10 numaralardır. Tatil planlarınızı ertelemek yerine biletinizi hemen alın, erken rezervasyon gibi daha birçok indirimden faydalanın.

Taksi ile rahat bir yolculuk yaparak Göteborg şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Eğer taksiyle gitmek istiyorsanız havaalanın dışında bekleyen taksi duraklarına gitmelisiniz.

Araç kiralayarak gidecekseniz tercih edeceğiniz 3 adet yol var; Tuvevägen, Björlandavägen, Hisingsleden. Hangisinden giderseniz gidin değişen pek bir şey olmayacaktır. Haritalardan bakarken trafik durumuna göre gidebilirsiniz.

Göteborg'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Taksi ücreti konusunda dikkat edilmeli eğer taksiyle gidilecekse mutlaka binmeden önce gidilecek yer ve ücret konusunda anlaşmalısınız ki sürprizlerle karşı karşıya kalmayın. Ayrıca kalacağınız otele önceden rezervasyon yaparak havaalanından servislerinin olup olmadığını da öğrenebilirsiniz. Uçak biletinizi dışardan almak yerine online uçak bileti al sekmelerinden kolayca alabilirsiniz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz