1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Ne Yenir?
  4. Frankfurt Uçak Bileti

Frankfurt Ne Yenir?

04 Aralık 2021 18:20
  1. Alman Sosisi
  2. Sauerkraut
  3. Frankfurter Kranz Torte
  4. Apfelwein

1. Alman Sosisi

Alman Sosisi, fazlaca tercih edilen lezzetlerden biridir. Şık restoranların menülerinden sokaklara kadar her yerde bu sosisi deneyebilirsiniz. Hem sosisli sandviç olarak hem de şık yemeklerin yanında yan lezzetlerden biri olarak tüketilir.

Alman Sosisi

2. Sauerkraut

Sauerkraut, Frankfurt’un yöresel tatlarından birisi. Bira ve beyaz lahana ile oluşturulmuş bir yemektir. Soğuk olarak önünüze gelecek olan yemeğin hem görünüşü hem de tadı efsaneleşmiştir. 

Sauerkraut

3. Frankfurter Kranz Torte

Frankfurter Kranz Torte, pastanelerde bulabileceğiniz yine Frankfurt’un gözde tatlarındandır. Genellikle frambuaz marmelatı ile tatlandırılan bir pasta türüdür. Gördüğünüz anda tanıyabileceğiniz bir yemektir. Üzerine serpiştirilen krokan parçalarıyla da servis edilebilen yumuşacık bir pastadır.

Frankfurter Kranz Torte

4. Apfelwein

Apfelwein, bira ve şarap konusunda da oldukça geniş bir kataloğa sahip olan Frakfurt’un gözde şaraplarından biri olan Apfelwein, özel üretilen bir elma şarabıdır. Yemek şarabı olarak da kullanılır. Kesinlikle denemenizi tavsiye ettiğimiz lezzetlerden.

Apfelwein

Daha Fazlasını Keşfet!

Frankfurt Nerede Yenir

Frankfurt Nerede Yenir

Frankfurt’ta asla aç kalmazsınız. Tatlıları da, yemekleri de, içecekleri de oldukça fazla olan bir şehirdir. Ayrıca yemeğinizi kesinlikle zevkle yiyebileceğinizi de belirtmek isteriz. Frankfurt’a uçuş biletinizi sitemizden alabilirsiniz. En ucuz uçak biletleri için tek tık uzağınızdayız. Bu güzel yiyecekleri yiyebileceğiniz mekanlar:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Frankfurt Otel Tavsiye

Frankfurt Otel Tavsiye

Frankfurt, iş seyahatleri için de turistik geziler için de popüler bir noktadır. Bu sebeple her çeşitte kalacak yer imkanına sahipsiniz. Hem bölgesel olarak hem de fiyatsal bakımdan kalabilecek yerlerin bolluğu göz önünde olmasına rağmen biz sizin için her fiyattan birkaç kalacak yer derledik. Ondan önce uçak bileti almak için sitemize uğrayıp Frankfurt için en ucuz uçak bileti bulabilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Frankfurt'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Frankfurt'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Frankfurt’ta Alışveriş - Ne Alınır?

Frankfurt’ta Alışveriş - Ne Alınır?

Alışveriş hem yerel halkın hem de turistlerin Frankfurt’ta yapmayı sevdiği şeylerden biridir. Küresel bir şehir olması bakımından burada çok sayıda dünyaca ünlü markanın mağazalarını ve yerel mağazaları bulabilirsiniz. Alışveriş yapmak isterseniz, Frankfurt içerisinde oldukça fazla seçeneğiniz bulunur. Henüz uçak biletinizi almadıysanız sitemiz üzerinden uçak bileti alımını yapabilirsiniz.

Haute Couture, gerçekten çok ucuz fiyatlara ürünler bulabileceğiniz yerlerden biridir. Bunun yanında Zeil Caddesi, Frankfurt’un en uzun caddesi olmakla kalmaz alışverişin de merkezi konumundadır. Bu caddede bulamayacağınız hiçbir ürün yok desek yeridir. Zeil caddesi içerisinde birçok alışveriş merkezi bulunur. Bunlardan bazıları: Zeilgalerie, Galeria Kaufhof, Karstadt’tır. Frankfurt Noel Pazarı’da bu bölgededir ve dünyadaki en ünlü Noel alışveriş alanlarından biridir. Burada çok güzel ürünler bulmanız mümkündür. Berger Caddesi, yine Zeil Caddesi gibi uzun bir alışveriş caddesidir ancak Zeil Caddesi’nden çok daha az kalabalık olduğunu söyleyebiliriz. 

Söylememiz gerekirse genellikle Pazar günleri Frankfurt’ta mağazalar kapalıdır. Günler içinde de genellikle mağazalar en geç 22.00’da kapanır. Alışverişi tadına bakmak için Frankfurt’a gidecekseniz ucuz uçak biletleri için sitemize uğramayı unutmayın.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Frankfurt Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Frankfurt Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Küresel bir şehir olması bakımından Frankfurt’un gece hayatı da oldukça şenliklidir. Hiç sönmeyen ışıklar, eğlencenin odağı olan mekanlar… Frankfurt’un gece hayatı oldukça renklidir. Daha uçak biletinizi almadıysanız ucuz uçak biletinizi sitemizden temin etmeyi unutmayın:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Frankfurt Gezilecek Yerler

Frankfurt Gezilecek Yerler

Frankfurt geçmişi bakımından ve güzelliği bakımından gezip görülmesi gereken Avrupa şehirlerinden biridir. Frankfurt’a seyahat etmek için ucuz uçak biletinizi internet sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Frankfurt’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Frankfurt’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Sıcak ve ılıman bir iklime sahip olan Frankfurt, yazları oldukça sıcak ve ılık bir iklime sahiptir. En sıcak yaz ayı Temmuz’dur, Temmuz ortalama sıcaklığı 20 derecedir. Yıl boyu en fazla yağış yine yaz aylarından biri olan Haziran’da görülmektedir. Yani aslında, diğer Almanya şehirlerine göre çok daha tutarlı bir sıcaklık grafiğine sahip olması ve sıcaklık farklarının az olmasının sebebi nemin fazlalığıdır. Yaz aylarında sıcaklık en fazla 27 dereceye ulaşmaktadır.

Kış ayları çok sert geçer. En kurak ay Şubat ayıdır ve sıcaklıkların da en düşük olduğu aylardan biridir. Yağışlar oldukça fazladır ve kış keskin soğukların görüldüğü şekilde geçmektedir. Sıcaklıklar kış aylarında, genel anlamda 0 derecenin altında seyretmektedir.

Frankfurt’a gitmek isterseniz, en uygun aylar yaz ayları ve ilkbahar ayları olacaktır. Hem iklimsel bakımdan hem de fuarların ve etkinliklerin genel olarak bu aylarda yapılması sebebiyle seyahatlerinizi ilkbahar ve yaz aylarına denk getirmenizi tavsiye ediyoruz. Frankfurt’a ne zaman gideceğiniz konusunda bilgi aldıysanız ucuz uçak biletinizi sitemizden bulabilirsiniz. Frankfurt için en ucuz uçak biletleri sitemizde.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Frankfurt Hakkında

Frankfurt Hakkında

Almanya sınırları içerisinde kalan Hessen eyaletinin en büyük şehridir ve Main nehri kıyısına kurulmuştur. Ülkenin en büyük beşinci şehri olan Frankfurt Ortaçağ’dan beri Almanya’nın en önemli merkezlerinden biri olmuştur. İlk kez 794 yılında belgelerde adı geçen şehir bağımsız bir imparator şehridir zamanında. Aynı zamanda tarihsel süreçte Roma Cermen İmparatorluğu’nun taç giyme törenlerine de ev sahipliği yapmış bir kenttir. Dünyanın hikayesi içinde de Hristiyanlık tarihi için de oldukça önemli bir noktada durur Frankfurt. 

Frankfurt aynı zamanda yalnızca Almanya içerisinde değil Avrupa içerisinde de önemli bir finans, fuar ve hizmet merkezidir. Almanya’nın birçok önemli bankasını da bünyesinde barındırmaktadır. Avrupa’nın en kalabalık otoyol ağına sahip olan Frankfurt küresel çapta önemli olan bir şehirdir. 

Dar alan bölgelerinde bile nüfusun oldukça yoğun olduğu, hem turistik olarak hem de kendi halkının gözdesi haline gelmiş olan Frankfurt’a doğru yola çıkmak isterseniz seyahatinizin ilk adımı olan bilet işini sitemizden halledebilirsiniz. Ucuza uçak biletleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Frankfurt Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz