1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Frankfurt Uçak Bileti

Frankfurt Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Goethe’nin Evi
  2. Frankfurt Katedrali
  3. Römer Meydanı
  4. Skyline
  5. Städel Müzesi

1. Goethe’nin Evi

Goethe’nin Evi, 16. yüzyılda yaşamış olan ünlü Alman yazar Goethe’nin evidir ve müzeye çevrilmiştir. Goethe, Frankfurt’ta doğmuştu ve burada yaşadı. Goethe bu evde yaşarken, evini sevmezdi ve yazılarında yaşadığı mekanı fare deliğine benzetmişti. Beş katlı bir yapıdır ve çok az bir restorasyonla ziyarete açılmıştır. Goethe’nin hayatını merak edenler için bir cazibe merkezidir.

Goethe’nin Evi

2. Frankfurt Katedrali

Frankfurt Katedrali, şehrin simgelerinden biri olan dini bir yapıdır. Bu katedral gotik tarzda yapılmıştır ve 13. yüzyılda inşa edilmiştir. Şehirdeki en ünlü ve en büyük dini yapıdır ve önceleri bir üniversite olarak kullanılmıştır. Katolik Roma’dan günümüze gelmiş bu eser hem tarihi dokusu hem de mimari yapısının güzelliğiyle görmeniz gereken yerlerden.

Frankfurt Katedrali

3. Römer Meydanı

Römer Meydanı, Alman mimarisinin en iyi örneklerini görebileceğiniz bir merkezdir. Çağlar boyunca bu şehre merkezlik yapmış oldukça kalabalık bir meydandır. Buradaki Alman mimarisi örnekleri orijinal değildir, II. Dünya Savaşı’ndan sonra inşa edilmiştir ancak aslına uygunluğu sebebiyle oldukça popüler örneklerdir. Römer Meydanı, Frankfurt’un en işlek yeridir desek yalan olmaz. Restoranlar, kafeler ve mağazalarla dört bir yanı insan doludur. Görmeniz gereken ilk yerlerden olduğu kesin.

Römer Meydanı

4. Skyline

Skyline, Avrupa, dünyanın en yüksek binalarına sahip bir coğrafyadır. Frankfurt’taki Skyline’da Avrupa’nın en yüksek ofis binalarından biridir. Aynı zamanda Almanya içerisindeki en uzun binalardan biridir. Panaromik bir Frankfurt manzarası görmek isterseniz Skyline’ı listenize eklemelisiniz.

Skyline

5. Städel Müzesi

Städel Müzesi, en popüler ve en güzel Alman sanat müzelerinden birisidir. Ortaçağ’tan modern zamana kadar süren sanat çalışmalarının ve eserlerinin bulunduğu çok geniş çapta bir müzedir. 4000’den fazla resim ve 600’den fazla heykel bulunan müzenin bir de 115.000 kitaptan oluşan büyük bir kitaplığı vardır. Bir finans şehri olsa da Frankfurt’ta sanat alanına da yer açmalısınız.

Städel Müzesi

Frankfurt hakkında daha fazla şey keşfet!

Frankfurt'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Frankfurt'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Frankfurt Ne Yenir?

Frankfurt Ne Yenir?

Almanya, disiplin bakımından dünyada marka olan bir ülkedir. Bu disiplin her alana işlemiştir. Öğün saatleri ve öğünlerin kalitesi de bu disipline tabiidir. Frankfurt’ta en önemli öğün sabah kahvaltısıdır. Bu sebeple sabah kahvaltısı menüsü bir hayli geniştir. Tüm bunların yanında kozmopolit bir şehir olduğundan birçok kültürden tatlara da ev sahipliği yapmaktadır. Frankfurt’a seyahatiniz için sitemize uğrayıp uçak bileti satın alma işleminizi gerçekleştirmeyi unutmayınız. Şimdiden afiyet olsun!

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Frankfurt Uçak Bileti