1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Frankfurt Uçak Bileti

Frankfurt Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Goethe’nin Evi
  2. Frankfurt Katedrali
  3. Römer Meydanı
  4. Skyline
  5. Städel Müzesi

1. Goethe’nin Evi

Goethe’nin Evi, 16. yüzyılda yaşamış olan ünlü Alman yazar Goethe’nin evidir ve müzeye çevrilmiştir. Goethe, Frankfurt’ta doğmuştu ve burada yaşadı. Goethe bu evde yaşarken, evini sevmezdi ve yazılarında yaşadığı mekanı fare deliğine benzetmişti. Beş katlı bir yapıdır ve çok az bir restorasyonla ziyarete açılmıştır. Goethe’nin hayatını merak edenler için bir cazibe merkezidir.

Goethe’nin Evi

2. Frankfurt Katedrali

Frankfurt Katedrali, şehrin simgelerinden biri olan dini bir yapıdır. Bu katedral gotik tarzda yapılmıştır ve 13. yüzyılda inşa edilmiştir. Şehirdeki en ünlü ve en büyük dini yapıdır ve önceleri bir üniversite olarak kullanılmıştır. Katolik Roma’dan günümüze gelmiş bu eser hem tarihi dokusu hem de mimari yapısının güzelliğiyle görmeniz gereken yerlerden.

Frankfurt Katedrali

3. Römer Meydanı

Römer Meydanı, Alman mimarisinin en iyi örneklerini görebileceğiniz bir merkezdir. Çağlar boyunca bu şehre merkezlik yapmış oldukça kalabalık bir meydandır. Buradaki Alman mimarisi örnekleri orijinal değildir, II. Dünya Savaşı’ndan sonra inşa edilmiştir ancak aslına uygunluğu sebebiyle oldukça popüler örneklerdir. Römer Meydanı, Frankfurt’un en işlek yeridir desek yalan olmaz. Restoranlar, kafeler ve mağazalarla dört bir yanı insan doludur. Görmeniz gereken ilk yerlerden olduğu kesin.

Römer Meydanı

4. Skyline

Skyline, Avrupa, dünyanın en yüksek binalarına sahip bir coğrafyadır. Frankfurt’taki Skyline’da Avrupa’nın en yüksek ofis binalarından biridir. Aynı zamanda Almanya içerisindeki en uzun binalardan biridir. Panaromik bir Frankfurt manzarası görmek isterseniz Skyline’ı listenize eklemelisiniz.

Skyline

5. Städel Müzesi

Städel Müzesi, en popüler ve en güzel Alman sanat müzelerinden birisidir. Ortaçağ’tan modern zamana kadar süren sanat çalışmalarının ve eserlerinin bulunduğu çok geniş çapta bir müzedir. 4000’den fazla resim ve 600’den fazla heykel bulunan müzenin bir de 115.000 kitaptan oluşan büyük bir kitaplığı vardır. Bir finans şehri olsa da Frankfurt’ta sanat alanına da yer açmalısınız.

Städel Müzesi

Daha Fazlasını Keşfet!

Frankfurt Nerede Yenir

Frankfurt Nerede Yenir

Frankfurt’ta asla aç kalmazsınız. Tatlıları da, yemekleri de, içecekleri de oldukça fazla olan bir şehirdir. Ayrıca yemeğinizi kesinlikle zevkle yiyebileceğinizi de belirtmek isteriz. Frankfurt’a uçuş biletinizi sitemizden alabilirsiniz. En ucuz uçak biletleri için tek tık uzağınızdayız. Bu güzel yiyecekleri yiyebileceğiniz mekanlar:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Frankfurt Otel Tavsiye

Frankfurt Otel Tavsiye

Frankfurt, iş seyahatleri için de turistik geziler için de popüler bir noktadır. Bu sebeple her çeşitte kalacak yer imkanına sahipsiniz. Hem bölgesel olarak hem de fiyatsal bakımdan kalabilecek yerlerin bolluğu göz önünde olmasına rağmen biz sizin için her fiyattan birkaç kalacak yer derledik. Ondan önce uçak bileti almak için sitemize uğrayıp Frankfurt için en ucuz uçak bileti bulabilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Frankfurt'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Frankfurt'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Frankfurt’ta Alışveriş - Ne Alınır?

Frankfurt’ta Alışveriş - Ne Alınır?

Alışveriş hem yerel halkın hem de turistlerin Frankfurt’ta yapmayı sevdiği şeylerden biridir. Küresel bir şehir olması bakımından burada çok sayıda dünyaca ünlü markanın mağazalarını ve yerel mağazaları bulabilirsiniz. Alışveriş yapmak isterseniz, Frankfurt içerisinde oldukça fazla seçeneğiniz bulunur. Henüz uçak biletinizi almadıysanız sitemiz üzerinden uçak bileti alımını yapabilirsiniz.

Haute Couture, gerçekten çok ucuz fiyatlara ürünler bulabileceğiniz yerlerden biridir. Bunun yanında Zeil Caddesi, Frankfurt’un en uzun caddesi olmakla kalmaz alışverişin de merkezi konumundadır. Bu caddede bulamayacağınız hiçbir ürün yok desek yeridir. Zeil caddesi içerisinde birçok alışveriş merkezi bulunur. Bunlardan bazıları: Zeilgalerie, Galeria Kaufhof, Karstadt’tır. Frankfurt Noel Pazarı’da bu bölgededir ve dünyadaki en ünlü Noel alışveriş alanlarından biridir. Burada çok güzel ürünler bulmanız mümkündür. Berger Caddesi, yine Zeil Caddesi gibi uzun bir alışveriş caddesidir ancak Zeil Caddesi’nden çok daha az kalabalık olduğunu söyleyebiliriz. 

Söylememiz gerekirse genellikle Pazar günleri Frankfurt’ta mağazalar kapalıdır. Günler içinde de genellikle mağazalar en geç 22.00’da kapanır. Alışverişi tadına bakmak için Frankfurt’a gidecekseniz ucuz uçak biletleri için sitemize uğramayı unutmayın.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Frankfurt Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Frankfurt Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Küresel bir şehir olması bakımından Frankfurt’un gece hayatı da oldukça şenliklidir. Hiç sönmeyen ışıklar, eğlencenin odağı olan mekanlar… Frankfurt’un gece hayatı oldukça renklidir. Daha uçak biletinizi almadıysanız ucuz uçak biletinizi sitemizden temin etmeyi unutmayın:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Frankfurt Ne Yenir?

Frankfurt Ne Yenir?

Almanya, disiplin bakımından dünyada marka olan bir ülkedir. Bu disiplin her alana işlemiştir. Öğün saatleri ve öğünlerin kalitesi de bu disipline tabiidir. Frankfurt’ta en önemli öğün sabah kahvaltısıdır. Bu sebeple sabah kahvaltısı menüsü bir hayli geniştir. Tüm bunların yanında kozmopolit bir şehir olduğundan birçok kültürden tatlara da ev sahipliği yapmaktadır. Frankfurt’a seyahatiniz için sitemize uğrayıp uçak bileti satın alma işleminizi gerçekleştirmeyi unutmayınız. Şimdiden afiyet olsun!

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Frankfurt’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Frankfurt’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Sıcak ve ılıman bir iklime sahip olan Frankfurt, yazları oldukça sıcak ve ılık bir iklime sahiptir. En sıcak yaz ayı Temmuz’dur, Temmuz ortalama sıcaklığı 20 derecedir. Yıl boyu en fazla yağış yine yaz aylarından biri olan Haziran’da görülmektedir. Yani aslında, diğer Almanya şehirlerine göre çok daha tutarlı bir sıcaklık grafiğine sahip olması ve sıcaklık farklarının az olmasının sebebi nemin fazlalığıdır. Yaz aylarında sıcaklık en fazla 27 dereceye ulaşmaktadır.

Kış ayları çok sert geçer. En kurak ay Şubat ayıdır ve sıcaklıkların da en düşük olduğu aylardan biridir. Yağışlar oldukça fazladır ve kış keskin soğukların görüldüğü şekilde geçmektedir. Sıcaklıklar kış aylarında, genel anlamda 0 derecenin altında seyretmektedir.

Frankfurt’a gitmek isterseniz, en uygun aylar yaz ayları ve ilkbahar ayları olacaktır. Hem iklimsel bakımdan hem de fuarların ve etkinliklerin genel olarak bu aylarda yapılması sebebiyle seyahatlerinizi ilkbahar ve yaz aylarına denk getirmenizi tavsiye ediyoruz. Frankfurt’a ne zaman gideceğiniz konusunda bilgi aldıysanız ucuz uçak biletinizi sitemizden bulabilirsiniz. Frankfurt için en ucuz uçak biletleri sitemizde.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Frankfurt Hakkında

Frankfurt Hakkında

Almanya sınırları içerisinde kalan Hessen eyaletinin en büyük şehridir ve Main nehri kıyısına kurulmuştur. Ülkenin en büyük beşinci şehri olan Frankfurt Ortaçağ’dan beri Almanya’nın en önemli merkezlerinden biri olmuştur. İlk kez 794 yılında belgelerde adı geçen şehir bağımsız bir imparator şehridir zamanında. Aynı zamanda tarihsel süreçte Roma Cermen İmparatorluğu’nun taç giyme törenlerine de ev sahipliği yapmış bir kenttir. Dünyanın hikayesi içinde de Hristiyanlık tarihi için de oldukça önemli bir noktada durur Frankfurt. 

Frankfurt aynı zamanda yalnızca Almanya içerisinde değil Avrupa içerisinde de önemli bir finans, fuar ve hizmet merkezidir. Almanya’nın birçok önemli bankasını da bünyesinde barındırmaktadır. Avrupa’nın en kalabalık otoyol ağına sahip olan Frankfurt küresel çapta önemli olan bir şehirdir. 

Dar alan bölgelerinde bile nüfusun oldukça yoğun olduğu, hem turistik olarak hem de kendi halkının gözdesi haline gelmiş olan Frankfurt’a doğru yola çıkmak isterseniz seyahatinizin ilk adımı olan bilet işini sitemizden halledebilirsiniz. Ucuza uçak biletleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Frankfurt Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz