1. Anasayfa
  2. Erzurum Uçak Bileti

Erzurum Uçak Bileti

Erzurum Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Erzurum Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Türkiye’den İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa şehirlerinden Erzurum Havalimanı’na direkt uçuş mevcuttur. Yurt dışından ise bir aktarma yaparak Erzurum’a gelebilirsiniz. Erzurum’a sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Türk Hava Yolları, SunExpress ve Anadolu Jet’tir. İstanbul ile Erzurum arası uçakla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Ankara ile Erzurum arası ise bir buçuk saat kadardır. 

Erzurum şehrine uçuşunuzu gerçekleştirmek için online ve güvenilir şekilde uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Erzurum’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Erzurum Hakkında
  3. Erzurum Ne Yenir?
  4. Erzurum Nerede Yenir
  5. Erzurum Gezilecek Yerler
  6. Erzurum Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Erzurum’da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Erzurum'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Erzurum Otel Tavsiye

Erzurum’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Erzurum’a ve çevresindeki bölgelere Erzurum Havalimanı hizmet vermektedir.

Erzurum Havalimanı

Erzurum Havalimanı, 1966 yılında inşa edilmiştir. İnşa edildiği tarihte askeri kategoride bir havalimanıydı. 1993 yılında ise tarifesiz seferlere açılmıştır. Doğu Anadolu Bölgesi’nin en yoğun havalimanlarından biri olan Erzurum Havalimanı, Yakutiye ilçesinin Çiftlik Mahallesi’nde bulunmaktadır. Şehir merkezine uzaklığı ise 13 kilometredir. Erzurum Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için üç vasıta mevcuttur:

Havaalanı otobüsü ile şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne ait bu otobüslerin kalkış saati, uçak saatlerine göre düzenlenmektedir. Havaalanı otobüsleri; Otogar, Erzurum Teknik Üniversitesi, EBŞ Belediye Spor Tesisleri, Belediye, Hastaneler Caddesi ve İstasyon Meydanı güzergahında gitmektedir. Havaalanı otobüslerinin bilet fiyatı ise 5 liradır.

Taksi ile de şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Taksiler terminallerin yolcu çıkış kapıları önünde bulunmaktadırlar.

Araç kiralayarak da şehir merkezine gidebilirsiniz. Erzurum Havalimanı içerisinde araç kiralama şirketlerine ait ofisler bulunmaktadır.

Erzurum’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Erzurum’a geliyorsanız mutlaka yanınıza kışlık eşyalar almalısınız. Hava genel anlamda soğuk olmaktadır. Soğuk hava özellikle de geceleri kendini oldukça hissettirmektedir. Eğer bir yerden çay isteyecekseniz “süzülmüş” derseniz çayın yapraklarını süzerek getirirler onun dışında Erzurum’da çayın yapraklarını süzen yok denecek kadar azdır. Ayrıca eğer hala uçak biletiniz yoksa sitemizden online bilet alarak ucuza seyahatinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz