1. Anasayfa
 2. Elazığ Uçak Bileti

Elazığ Uçak Bileti

Elazığ Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Elazığ Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Elazığ’a İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerinden direkt uçuş mevcuttur. Yurt dışından ise Hannover şehrinden Elazığ’a direkt uçuş yapabilirsiniz. Diğer yurt dışı şehirlerinden ise bir aktarma yaparak Elazığ’a gidebilirsiniz. İzmir ile Elazığ arası uçuş süresi ortalama 1 saat 45 dakika sürmektedir. İstanbul ile Elazığ arası uçuş süresi ortamla 1 saat 55 dakika sürmektedir. Ankara ile Elazığ arası uçuş süresi ise ortalama 1 saat 15 dakika sürmektedir. En hızlı ulaşım yolu olan uçakla Elazığ’a gitmeyi tercih ederseniz Elazığ uçak biletinizi de en hızlı şekilde online olarak alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Elazığ’a Nasıl Gidilir?
 2. Elazığ’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Elazığ’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Elazığ Hakkında
 5. Elazığ Ne Yenir?
 6. Elazığ Nerede Yenir
 7. Elazığ Gezilecek Yerler
 8. Elazığ Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Elazığ’da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Elazığ'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Elazığ'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Elazığ Otel Tavsiye

Elazığ’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Elazığ’a ve çevresindeki bölgelere Elazığ Havalimanı hizmet vermektedir.

Elazığ Havalimanı

Elazığ Havalimanı, Türkiye’nin en köklü havalimanlarından biridir, 1940 yılında inşa edilmiştir. Elazığ Havalimanı, Türkiye’nin sivil kategorideki ilk havalimanlarından biridir. Doğu Anadolu Bölgesi’nin ise en yoğun havalimanlarından biri olan Elazığ Havalimanı, sadece 2017 yılında 1 milyon 30 bine yakın ziyaretçiyi ağırlamıştır. Elazığ Havalimanı, Akçakiraz ilçesine bağlı Havalimanı Caddesi’nde yer almaktadır. Elazığ şehir merkezine uzaklığı ise 12 kilometredir. Elazığ Havalimanı’ndan Elazığ şehir merkezine gitmek için üç vasıta bulunmaktadır:

Havaş servisleri ile Elazığ Havalimanı’ndan Elazığ şehir merkezinin herhangi bir noktasına ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havaş servisleri ile Elazığ şehir merkezine olan yolculuğunuz trafiğe de bağlı olarak yaklaşık 30 dakika sürecektir. Havaş servislerinin bilet ücreti ise 10 liradır.

Taksi ile Elazığ Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Yolcu çıkış kapılarının önünde 24 saat hizmet veren taksileri bulabilirsiniz.

Araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Elazığ Havalimanı’nda bulunan avis, enterprise ve europcar araç kiralama ofislerinden değişken fiyatlarla araç kiralayabilirsiniz.

Elazığ’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Elazığ’da Akdeniz ve Karasal iklimleri arasında geçiş iklimi özellikleri hakimdir. Elazığ’da kış ayları soğuk ve çetin geçmektedir. Elazığ’ın en soğuk olduğu ay ocak ayıdır, ocak ayında sıcaklık -23 dereceye kadar düşmektedir. Yaz ayları sıcak ve kurak şekilde geçen Elazığ’da en sıcak ay temmuz ayıdır. Temmuz ayında sıcaklık 42 dereceye kadar çıkmaktadır. Karasal iklimin bir özelliği olan kırkikindi yağmurları Elazığ’da da görülmektedir. Elazığ’da yağışın az olduğu aylar yaz aylarıdır. Elazığ’da kış sporlarının tadını çıkarmak istiyorsanız kış aylarında Elazığ’a gitmeyi tercih edebilirsiniz fakat doğal güzellikleri ve tarihi yerleri gezmek için en uygun aylar yaz aylarıdır. Ancak kar kış kıyamet severler için de her mevsimde rahatlıkla ucuza uçak biletini sitemizde bulabilirsiniz.

Elazığ Hakkında

Elazığ Türkiye’de Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan bir şehrimizdir. Doğu Anadolu Bölgesi’nin ise Yukarı Fırat Bölümü içerisinde yer almaktadır. Elazığ’ın komşu şehirleri ise kuzey tarafından Tunceli, batı tarafından Malatya, güney tarafından Diyarbakır ve doğu tarafından ise Bingöl şehridir. Elazığ şehrine Abdülaziz’in padişah olduğu dönemde Abdülaziz’in onuruna Mamuretülaziz ismi verilmiştir. Daha sonra ise bu isim halk tarafından kısaltılarak Elaziz ismi şehre verilmiştir. 1937 tarihinde ise şehre Elazığ ismi verilmiştir. Elazığ şehri merkez ilçesi ile birlikte toplamda 11 ilçeye sahiptir. Elazığ şehrinin nüfusu ise 2019 yılı itibari ile 592 bine yaklaşmıştır. Anadolu ile Mezopotamya arasındaki geçiş yolunda bulunan Elazığ, tarihte birçok uygarlığın egemenliği altına girmiştir. Elazığ’da bulunan Harput bölgesine ilk yerleşimler MÖ 9. yüzyıla kadar gitmektedir. 1515 yılında ise Elazığ, Osmanlı Devleti’nin hakimiyetine girmiştir. Milli Mücadele döneminde de önemli bir şehir olmuştur. Tarihte birçok medeniyetin uğradığı şehir olan Elazığ’a gitmek için ucuz uçak bileti arıyorsanız sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Elazığ şehrinin takma adı Gakgoşlar şehridir. Gakgoş kelimesi Elazığ’a özgü bir kelimedir. Elazığlılar kendi aralarında birbirlerine kardeş, ağabey anlamında gakgoş kelimesini kullanırlar. Elazığ’da bulunan Harput Kalesi ise şehrin simgesi haline gelmiştir. Elazığ, köklü üniversitelerden biri olan ve 1975 yılında kurulmuş olan Fırat Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin ekonomisi ise yoğun olarak tarım, ticaret ve sanayiye dayalıdır. Gakgoşların şehri olan Elazığ’a vakit kaybetmekten gitmek için online uçak biletinizi hızlıca sitemizden alabilirsiniz.

Elazığ Ne Yenir?

Elazığ lezzetli yemeklerin bulunduğu bir mutfağa sahiptir. Elazığ’ın ünlü lezzetleri olan başlıca yemekler ise şunlardır:

Lobik çorbası

Lobik çorbası

Lobik çorbası, Elazığ’da başlangıç olarak tercih edebileceğiniz bir yemektir. İçerisine börülce buğday kuru fasulye ve nohut konulan bu çorba oldukça doyurucudur.


Küncülü köfte

Küncülü köfte

Küncülü köfte, Elazığ’da ana yemek olarak tercih edebileceğiniz bir yemektir. Küncü Elazığ taraflarında susama verilen isimdir. Köftelik bulgur ve kıyma ile hazırlanan bu köftenin tadına mutlaka bakmalısınız.

Patile

Patile

Patile, Elazığ’a özgü bir börektir. Kıymalı ve ya peynirli harç incecik açılmış yufkaların arasına konularak hazırlanan bu böreğin tadına Elazığ’a gittiğinizde bakmanızı öneririz.

Orcik

Orcik

Orcik, Elazığ’da yapılan bir tatlıdır. Genel olarak bilinen adı ise cevizli sucuktur. Pekmez ve ceviz ile yapılan bu tatlı lezzeti hem Elazığ’da yiyebilir hem de buradan alarak sevdiklerinize götürebilirsiniz.

Bu lezzetlerin dışında Balakgazi böreği, Harput köftesi ve sırın yemeklerinin tadına bakabilirsiniz. İçecek olarak ise bu şehre özgü olan çedene kahvesini içebilirsiniz. Çedene kahvesini, ana vatanı olarak Elazığ’da ve Elazığ manzarasına karşı içmek isterseniz ucuza Elazığ uçak biletinizi sitemizden temin edebilirsiniz. 

Elazığ Nerede Yenir

Elazığ’ın yöresel lezzetlerini tadabileceğiniz bazı restoranlar ise şunlardır:

1. El-aziz Mutfağı

El-aziz Mutfağı

El-aziz Mutfağı, Elazığ’da en lezzetli yöresel yemeklerin tadına bakabileceğiniz restorandır. El-aziz mutfağı restoranı merkez ilçesine bağlı kültür mahallesi üzerinde yer almaktadır.

2. Koçoğlu Lokantası

Koçoğlu Lokantası

Koçoğlu Lokantası, Elazığ’ın yöresel yemeklerinin tadına bakabileceğiniz bir diğer restorandır. Koçoğlu Lokantası Malatya yolu üzerinde bulunmaktadır.

3. Kavurmacı Bekir Usta

Kavurmacı Bekir Usta

Kavurmacı Bekir Usta, Elazığ’a gelen ziyaretçilerin sıklıkla tercih ettiği bir restorandır. Lezzetli bir kavurma yemek istiyorsanız bu restoranı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Kavurmacı Bekir Usta restoranı Merkez ilçesine bağlı Çarşı Mahallesi üzerinde yer almaktadır.

Elazığ’a gitmek ve lezzetli yemeklerini tatmak için sabırsızlanıyorsanız hızlı ve güvenilir şekilde ucuza uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz.

Elazığ Gezilecek Yerler

Elazığ’ın ünlü gezilecek yerleri ise şuralardır:

Harput Kalesi

Harput Kalesi

Harput Kalesi, Urartular zamanında yapılmış tarihi bir kaledir. Elazığ’ın önemli bir tarihi miras olan Harput kalesi merkez ilçesine bağlı Harput Mahallesi’nde yer almaktadır.

Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi

Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi

Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Elazığ’da yapılan arkeolojik kazılarda bulunan tarihi eserlerin sergilendiği müzedir. Elazığ Arkeoloji ve Etnografya müzesi merkez ilçesine bağlı Üniversite Mahallesi’nde yer almaktadır.

Elazığ Buzluk Mağarası

Elazığ Buzluk Mağarası

Elazığ Buzluk Mağarası, Elazığ’ın bir doğa harikasıdır. Bu mağara merkez ilçesine bağlı Harput Mahallesi’nde yer almaktadır.

İzzet Paşa Cami

İzzet Paşa Cami

İzzet Paşa Cami, Elazığ’ın mimarisin yansıtan önemli yapılardan biridir. İzzet Paşa Cami merkez ilçesine bağlı İzzet Paşa Caddesi üzerinde yer almaktadır. Mimari harikası olan bu camiyi Elazığ’a gittiğinizde mutlaka görmelisiniz.

Harput Kalesi, Buzluk Mağarası gibi daha birçok önemli yere sahip olan Elazığ’a en ucuz uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz.

Elazığ Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Elazığ’da canlı bir gece hayatı yoktur. Elazığ’da eğlenmek için gidebileceğiniz bazı yerler ise şuralardır:

1. Garnish Brasserie

Garnish Brasserie

Garnish Brasserie, Elazığ’da sıklıkla tercih edilen alkollü mekanlardan biridir. Garnish Brasserie, Merkez ilçesine bağlı Çaydarıça Mahallesi üzerinde yer almaktadır.

2. Menekşe Birahanesi

Menekşe Birahanesi

Menekşe Birahanesi, Elazığ’da tercih edebileceğiniz diğer bir alkollü mekandır. Menekşe Birahanesi, Merkez ilçesine bağlı Çeşme Sokak üzerinde yer almaktadır.


3. Teras Cafe

Teras Cafe

Teras Cafe, özellikle kalabalık buluşmalar için tercih edilen bir yerdir. Yemekleri de oldukça lezzetli olan bu kafe, özellikle açık alanı bulunmasıyla ve manzarası sayesinde ziyaretçileri kendine çekmektedir. Teras Cafe, Merkez ilçesine bağlı Hürriyet Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Çedene kahvesini sevdiklerinizle birlikte yerinde yudumlamak isterseniz en uygun fiyatlı Elazığ uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz.

Elazığ’da Alışveriş - Ne Alınır?

Elazığ’da alışveriş yapmak isterseniz Park Yirmiüç ve Akgün alışveriş merkezlerini tercih edebilirsiniz. Alışveriş için Elazığ Kapalı Çarşı’ya da gidebilirsiniz. Elazığ’dan sevdikleriniz için orcik şekeri, ağın leblebisi ve çedene kahvesi alabilirsiniz.

Elazığ'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Elazığ, yakın bir zaman önce büyük bir depremle karşılaşmış ve ağır zararlar almış bir şehrimizdir. Halen bu depremin yaralarını sarmaya çalışan Elazığ’da küçük şiddete sarsıntılar sık sık gerçekleşmektedir.

Elazığ Otel Tavsiye

Elazığ’da özellikle şehir merkezinde konaklamak için birçok seçenek bulabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz bazı oteller ise şunlardır: 

1. Park Dedeman Elazığ

Park Dedeman Elazığ

Park Dedeman Elazığ, 4 yıldızlı bir oteldir. Havuz ve spa hizmetleri de bulunan bu otel, Merkez ilçesine bağlı Cahit Dalokay Bulvarı üzerinde yer almaktadır. Harput Kalesine 9 kilometre uzaklıkta bulunan Park Dedeman Elazığ otelinin bir gecelik ücreti ise ortalama 390 liradır.


2. Ramada By Wyndham Elazığ

Ramada By Wyndham Elazığ

Ramada By Wyndham Elazığ oteli, 4 yıldızlı bir oteldir. Ücretsiz kahvaltı hizmeti de olan bu otel, Merkez ilçesine bağlı Sürsürü Mahallesi üzerinde yer almaktadır. Elazığ Havalimanı’na arabayla 17 dakikalık mesafede yer alan bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 250 liradır.

3. Palu Kale Otel

Palu Kale Otel

Daha uygun fiyatlı bir yerde konaklamak isterseniz Palu Kale Otel’i tercih edebilirsiniz. Elazığ’da 275. Cadde üzerinde yer alan bu otel, Elazığ Havalimanı’na arabayla 15 dakikalık mesafede yer almaktadır. Bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 125 liradır.

Elazığ’a gitmek için ucuza uçak biletinizi sitemizden kolaylıkla alabilir, otelinizi ayarlayabilir ve Elazığ’a seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Valencia