1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Eindhoven Uçak Bileti

Eindhoven Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Van Abbe Müzesi
  2. Philips Müzesi
  3. Eindhoven Müzesi
  4. Saint Catherine Kilisesi
  5. Genneper Park

1. Van Abbe Müzesi

Van Abbe Müzesi, dünyaca ünlü bir modern sanat müzesidir. Pablo Picasso, Kandinsky Wassily gibi dünyaca ünlü ressamların eserleri de bu müzede yer almaktadır. Hollandalı ve dünyaca ünlü birçok sanatçının önemli eserleri bu meşhur müzededir. Eindhoven’da yapılacak olan çoğu sanat sergisi de bu müze içerisinde yapılmaktadır.

Van Abbe Müzesi

2. Philips Müzesi

Philips Müzesi, Eindhoven’ın dünyaya açılmasında önemli bir rol oynayan Philips şirketinin kurduğu müzedir. Bu müzede Philips markasının teknolojisinin yıllar içerisindeki gelişimi ziyaretçilere sunuluyor. Özellikle teknoloji meraklılarının Eindhoven’a gittiğinde bu müzeyi görmesini ısrarla tavsiye ediyoruz.

Philips Müzesi

3. Eindhoven Müzesi

Eindhoven Müzesi ise açık hava müzesi olma özelliğindedir. Bir arkeolojik müze olan bu müzede Demir Çağı’ndan Orta Çağ zamanına kadar olan dilimdeki kullanılan aletler, ateş yakma teknikleri gibi o zamanların gündelik yaşamı sergilenmektedir. Özellikle çocuklar için dikkat çekici bir müzedir.

Eindhoven Müzesi

4. Saint Catherine Kilisesi

Saint Catherine Kilisesi, Eindhoven’da yaşayanlar için manevi değeri büyük olan bir yerdir. Bu tarihi kilise, 1867 yılında inşa edilmiştir. Bu kilisenin adı diğer ülkelerdeki bazı kiliselere de verilmiştir. Türkiye’de de bu isimde bir kilise vardır. 2 adet kulesi olan 73 metre uzunluğundaki ve diğer kiliselere adı verilen bu tarihi kiliseyi Eindhoven’ı gezerken ziyaret edebilirsiniz.

Saint Catherine Kilisesi

5. Genneper Park

Genneper Park’ta ise birçok bitki türü, ahşap evler ve bir de dere bulunmaktadır. Burada bisiklet sürebilir, yürüyüş yapabilirsiniz. Genneper Parkı’nın en önemli özelliği şehrin en büyük parkı olmasıdır. Eindhoven’ın doğasına şahitlik edebileceğiniz Genneper Park’ı Eindhoven’a gittiinizde mutlaka görmenizi isteriz.

Genneper Park

Eindhoven hakkında daha fazla şey keşfet!

Eindhoven'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Eindhoven'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Eindhoven Uçak Bileti