1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Eindhoven Uçak Bileti

Eindhoven Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Van Abbe Müzesi
  2. Philips Müzesi
  3. Eindhoven Müzesi
  4. Saint Catherine Kilisesi
  5. Genneper Park

1. Van Abbe Müzesi

Van Abbe Müzesi, dünyaca ünlü bir modern sanat müzesidir. Pablo Picasso, Kandinsky Wassily gibi dünyaca ünlü ressamların eserleri de bu müzede yer almaktadır. Hollandalı ve dünyaca ünlü birçok sanatçının önemli eserleri bu meşhur müzededir. Eindhoven’da yapılacak olan çoğu sanat sergisi de bu müze içerisinde yapılmaktadır.

Van Abbe Müzesi

2. Philips Müzesi

Philips Müzesi, Eindhoven’ın dünyaya açılmasında önemli bir rol oynayan Philips şirketinin kurduğu müzedir. Bu müzede Philips markasının teknolojisinin yıllar içerisindeki gelişimi ziyaretçilere sunuluyor. Özellikle teknoloji meraklılarının Eindhoven’a gittiğinde bu müzeyi görmesini ısrarla tavsiye ediyoruz.

Philips Müzesi

3. Eindhoven Müzesi

Eindhoven Müzesi ise açık hava müzesi olma özelliğindedir. Bir arkeolojik müze olan bu müzede Demir Çağı’ndan Orta Çağ zamanına kadar olan dilimdeki kullanılan aletler, ateş yakma teknikleri gibi o zamanların gündelik yaşamı sergilenmektedir. Özellikle çocuklar için dikkat çekici bir müzedir.

Eindhoven Müzesi

4. Saint Catherine Kilisesi

Saint Catherine Kilisesi, Eindhoven’da yaşayanlar için manevi değeri büyük olan bir yerdir. Bu tarihi kilise, 1867 yılında inşa edilmiştir. Bu kilisenin adı diğer ülkelerdeki bazı kiliselere de verilmiştir. Türkiye’de de bu isimde bir kilise vardır. 2 adet kulesi olan 73 metre uzunluğundaki ve diğer kiliselere adı verilen bu tarihi kiliseyi Eindhoven’ı gezerken ziyaret edebilirsiniz.

Saint Catherine Kilisesi

5. Genneper Park

Genneper Park’ta ise birçok bitki türü, ahşap evler ve bir de dere bulunmaktadır. Burada bisiklet sürebilir, yürüyüş yapabilirsiniz. Genneper Parkı’nın en önemli özelliği şehrin en büyük parkı olmasıdır. Eindhoven’ın doğasına şahitlik edebileceğiniz Genneper Park’ı Eindhoven’a gittiinizde mutlaka görmenizi isteriz.

Genneper Park

Daha Fazlasını Keşfet!

Eindhoven Nerede Yenir

Eindhoven Nerede Yenir

Sizin için seçtiğimiz Eindhoven restoranları ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Eindhoven Otel Tavsiye

Eindhoven Otel Tavsiye

Eindhoven’a gelen ziyaretçiler için pek çok otel, apart ve hostel seçeneği bulunmaktadır. Eğer Eindhoven uçak biletinizi satın aldıysanız veya uçak bileti rezervasyonunuzu yaptıysanız size tavsiyemiz olan şu otellere bir göz atmanızı isteriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Eindhoven'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Eindhoven'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Eindhoven’da Alışveriş - Ne Alınır?

Eindhoven’da Alışveriş - Ne Alınır?

Eindhoven’da alışveriş yapmak isterseniz Heuvel Eindhoven’i ziyaret edebilirsiniz. Sevdiklerinize hediyelik eşya almak isterseniz Valentino dükkanını ziyaret edebilirsiniz. Eindhoven’dan Hollanda’ya özgü olan tekerlek peynirlerden alabilirsiniz. Tekerlek peynirlerden bulmak için Bergstraat Caddesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Eindhoven Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Eindhoven Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Eindhoven’daki öğrenciler bu şehrin gece hayatını canlı kılmaktadır. Bu şehirde eğlence mekanları, şehir merkezinde yoğunlaşmaktadır. Eindhoven’ın gece hayatı kulağınıza hoş geliyorsa daha neyi bekliyorsunuz? Hemen Eindhoven uçak biletinizi alın ve eğlenceye adımınızı atın! Eindhoven’da uğramanızı tavsiye ettiğimiz mekanlar ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Eindhoven Ne Yenir?

Eindhoven Ne Yenir?

Hollanda’ya özgü lezzetleri merak ediyorsanız, sadece iki dakikanızı ayırarak online Eindhoven uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz. Eindhoven’a vardığınızda tatmanızı ısrarla tavsiye ettiğimiz lezzetler ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Eindhoven’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Eindhoven’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Eindhoven’da nemli deniz iklimi hakimdir. Bol yağış almaktadır. Yaz ayları ortalama sıcaklığı 22- 26 derece arasında değişmektedir. Kış ayları sıcaklığı ise 2- 6 derece aralığında değişmektedir. Kış ayları soğuktur ve yağışlıdır. Yaz ayları ılık geçmektedir, şehri gezmek için en ideal aylar yaz aylarıdır. İlkbahar aylarında da Eindhoven’ı gezebilirsiniz. Özellikle Mayıs ayında sıcaklık diğer bahar aylarına göre daha yüksektir ve yağış azdır. Eğer seyahatinizi kararlaştırdıysanız hemen sitemiz üzerinden ucuz uçak biletinizi bulabilir, online rezervasyon yapabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Eindhoven Hakkında

Eindhoven Hakkında

Eindhoven, Hollanda’nın güneyinde bulunan bir şehirdir. Su ülkesi olarak anılan Hollanda sınırları içerisindeki Eindhoven, Avrupa’nın kuzey batı kıyılarında bulunmaktadır. Belçika’ya yakın olan Kuzey Brabat bölgesinde bulunmaktadır ve Belçika ile Almanya sınırlarına yakın konumdadır. Hollanda’nın ünlü şehirleri olan Tilburg, Helmond ve Valkenswaard şehirleri Eindhoven’ın komşu şehirleridir. Doğasıyla kendine hayran bırakan Eindhoven’da birçok ünlü doğa parkı bulunmaktadır. Bu şehrin göz kamaştıran doğasına Rietven, Nature Gorloopronde ve Kunstland doğa koruma alanlarında şahit olunabilir. Eindhoven, köklü bir tarihe sahiptir. İlk başta bir kasaba olarak kurulan Eindhoven, tarihte Fransızlar ve İspanyolların istilasına uğramıştır. 19. yüzyılda Sanayi Devrimi’nden etkilenmiş, tütün ve tekstil alanlarında sanayi faaliyetleri gerçekleştirmiştir. 1891 yılında, dünyaca ünlü elektronik şirketi Philips Eindhoven’da kurulmuştur. 1928 yılında ise ticari taşıt ve otomobil üreticisi bir kuruluş olan DAF burada kurulmuştur. Eindhoven günden güne endüstrinin merkezi haline gelmiştir. 2. Dünya Savaşı zamanlarında ise Hollanda’nın çoğu yerinin uğradığı gibi Nazi işgaline uğramıştır. 19 Eylül 1944 yılında ise bu işgalden kurtulmuştur. Çok sayıda Türkün de yaşadığı Eindhoven kentinin nüfusu 2015 yılı itibari ile 224 bine yaklaşmıştır. 224 bin kişilik nüfusu ile Hollanda’nın 5. Büyük şehri olma özelliğindedir. Eindhoven’a Philips Şehri adı da verilmektedir. Eindhoven aynı zamanda önemli bir sanayi merkezidir. Philips markası ile dünya çapında ün kazanmıştır. Bu şehirde, Hollanda’nın resmi dili olan Felemenkçe konuşulmaktadır. Felemenkçe yanında ülkede yaygın olarak İngilizce de konuşulmaktadır. Saat farkı olarak Türkiye Eindhoven’dan 1 saat ileridir. Para birimi olarak ise Euro kullanılmaktadır. Kenti ziyaret için pahalı uçak biletleriyle zaman kaybetmeyin, hemen sitemizden ucuz uçak biletinizi online olarak alın, seyahatinizin keyfini çıkarın.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Eindhoven Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz