1. Anasayfa
  2. Denver Uçak Bileti

Denver Uçak Bileti

Denver Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Denver Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Ülkemizden Denver Uluslararası Havaalanı’na Pegasus, Onur Air, Ukrayna Hava Yolları, Sunexpress, easyJet, Delta Air Lines ve Türk Hava Yolları çok sayıda sefer gerçekleştirmektedir. İstanbul Denver arası haftanın her günü 177 sefer gerçekleştirilmektedir. Denver’a ülkemizden direkt uçuş bulunmamaktadır. Bu şehre uçakla yolculuk yaklaşık 12 saat 20 dakika sürmektedir. Ülkemizden Denver’e yolculukta 1 veya 2 aktarma yapılmaktadır. 

Denver uçak biletimi fazla zaman kaybetmeden, kolaylıkla nasıl alabilirim diye soranlar için bir önerimiz var! Uçak biletinizi online uçak bileti şeklinde almanız!

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Denver'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Denver Hakkında
  3. Denver Ne Yenir?
  4. Denver Nerede Yenir
  5. Denver Gezilecek Yerler
  6. Denver Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Denver’da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Denver’da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Denver Otel Tavsiye

Denver’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Denver’ın uluslararası alanda dünyaya açılan kapısı olma niteliğinde bir havalimanı vardır. O da Denver Uluslararası Havaalanı’dır.

Denver Uluslararası Havaalanı

Amerika Birleşik Devletleri’nin en işlek havaalanı olma özelliği gösteren havaalanıdır. Denver Havaalanı’nın bir diğer önemli özelliği ise Dünya’nın ikinci Amerika Birleşik Devletleri’nin ise en büyük havaalanı olmasıdır. Yalnızca 2014 yılında 53,5 milyon yolcu bu havaalanını kullanmıştır. Denver Uluslararası Havaalanı 1995 yılında kurulmuştur. Merkeze olan uzaklığı ise 40 kilometredir. Şehir merkezine ulaşım yaklaşık 25 dakika sürmektedir. Denver Uluslararası Havaalanı’na American Airlines, Delta Airlines, Türk Hava Yolları ve United Airlines gibi hava yollarının uçuşları bulunmaktadır. Havaalanı hakkında ilginç senaryolar vardır buna sebep olan şey ise havaalanı içerisinde ilginç figürler olmasıdır. Denver Uluslararası Havaalanı'na girişte kıyamet alameti olarak bahsedilen bir sembol olan Kıyamet Atı sembolü bulunmaktadır. Havaalanının içinde şeytan, ifrit gibi insanları korkutacak resimler ve heykeller bulunmaktadır. Mısır Mitolojisi’nin Anubis Heykeli’ni de Denver Uluslararası Havaalanı’nda görebilirsiniz. Korkunç ve ilginç görünümüyle adından çokça bahsettiren Denver Havaalanı’nın içerisinde 2094 yılında açılacak bir zaman kapsülü yer almaktadır. Bu da kıyametin 2094 yılında kopacağı senaryolarına sebebiyet vermektedir. Bu adından çokça söz ettiren havaalanını görmek, Denver şehrini gezmek isterseniz online olarak uçak biletinizi alabilirsiniz. En düşük fiyatlı seferleri bulabileceğiniz aylar ise kış aylarıdır. Denver Uluslararası Havaalanı’ndan Denver şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtaları kullanabilirsiniz:

Otobüs ile yolculuk yapmayı tercih ederseniz yolculuğunuz yaklaşık 40 dakika sürecektir. Otobüs olarak A Line otobüsünü kullanmanız gerekmektedir. Şehir merkezi olarak ineceğiniz otobüs durağı ise Union Station durağıdır.

Taksi ile şehir merkezine gitmeyi tercih ederseniz yolculuğunuz yaklaşık 25 dakika sürecektir. Tabi gidilen yoldaki trafik de bu varış süresini etkileyebilir. Taksiye binmek için havaalanı içerisindeki taksi durağına gidebilirsiniz.

Araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Denver Uluslararası Havaalanı içerisinde Budget, Sixt ve Enterprise gibi uluslararası araç kiralama şirketlerinin ofisleri bulunmaktadır. Kiraladığınız aracınızla giderken Peña Blvd ve I-70 W yolunu kullanırsanız kısa sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Denver’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Eğer Denver’da bir akşamüzeri geziyorsanız mutlaka yanınızda bir şemsiye bulundurmalısınız. Çoğu akşamüzeri beklenmedik bir anda yağmur yağmaya başlamaktadır. Denver hakkında özellikle de Denver Havaalanı hakkında anlatılacak olan kıyamet alametleri benzeri korkutucu senaryolara hazırlıklı olmalısınız. Denver’da taksi durağı çok az bulunmakta, genellikle taksiyi arayıp çağırmanız gerekmektedir. Şehirde kadın nüfusundan çok erkek nüfusu bulunmakta ve şehir sakinleri şehre bu nedenle menver lakabını takmaktadırlar.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz