1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Denver Uçak Bileti

Denver Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Evans Dağı
  2. Cheesman Park
  3. Denver Sanat Müzesi
  4. Red Rocks Park

1. Evans Dağı

Evans Dağı’nı eğer maceracı ve doğacı bir kişiyseniz Denver ziyaretinizde mutlaka ziyaret etmelisiniz. Tırmanışçıları kendine çeken Evans Dağı yolculuğunuzda vahşi yaşama da şahitlik edebilirsiniz. Hem tırmanma deneyimini kazanırsınız hem de Denver’ın doğa hayatını tüm canlılığıyla görürsünüz.

Evans Dağı

2. Cheesman Park

Cheesman Park’ı Denver ziyaretinizde mutlaka gezip görmelisiniz. Burası yanında bulunan botanik bahçesiyle de ünlenmiş bir parktır. Denver, Amerika’nın en büyük botanik bahçelerinden birine ev sahipliği yapmaktadır. Denver Botanik Bahçeleri, Cheesman Park’ın yakınında bulunmaktadır. Bu yeşilin her tonunu barındıran yerde dünyanın çeşitli yerlerinden gelen bitkileri görebilirsiniz.

Cheesman Park

3. Denver Sanat Müzesi

Denver Sanat Müzesi’ni sanata ilginiz varsa Denver’a gittiğinizde mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bölgenin en ünlü müzesi olan bu sanat müzesinde çok sayıda ünlü sanat eseri sergilenmektedir. Bu bölgede yaşamış dünyaca ünlü ressamların resimleri de bu müzede sergilenmektedir.

Denver Sanat Müzesi

4. Red Rocks Park

Red Rocks Park, Denver’ın ünlü parklarından biridir. Bu parklarıyla ünlü kente gitmişken Red Rocks Park’a gitmeden olmaz.

Red Rocks Park

Daha Fazlasını Keşfet!

Denver Nerede Yenir

Denver Nerede Yenir

Denver’a vardığınızda uğramanızı tavsiye ettiğimiz restoranlar ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Denver Otel Tavsiye

Denver Otel Tavsiye

Uçak biletinizi, kendinizi hiç yormadan, kolaylıkla almak istemez misiniz? O halde hemen sitemize girin! Denver’a vardığınızda konaklamanız için size tavsiyemiz olan oteller ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Denver’da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Denver’da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Denver’da Alışveriş - Ne Alınır?

Denver’da Alışveriş - Ne Alınır?

Bass Pro Shops Outdoor World alışveriş mekanından sevdikleriniz için Denver’ı hatırlatacak hediyelik eşya alabilirsiniz. Ayrıca Sokak Festivalleri’nden de hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Denver’dan sevdiklerinize hediye olarak son moda giysilerden ve şık tasarımlı cam ve porselen hediyeliklerden alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Denver Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Denver Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Denver benim gezip eğlenebileceğim şehir diyorsanız, daha neyi bekliyorsunuz? Hemen online uçak biletinizi alıp Amerika’nın bu önde gelen şehrine seyahatinizi gerçekleştirin! Denver’a gittiğinizde uğramanızı tavsiye ettiğimiz mekanlar ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Denver Ne Yenir?

Denver Ne Yenir?

Kozmopolit yapıya sahip olan Denver’da yerel halkın kendine özgü ünlü bir yemeği yoktur. Çeşitli milletlere özgü yemekleri bu şehirde tadabilirsiniz. Denver uçak biletini alıp Denver için araştırma yapmaya başlayanlar dikkat! Denver’a gittiğinizde bu lezzetleri mutlaka tatmalısınız:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Denver'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Denver'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Denver, iklim olarak karışıktır. Şehirde mikro iklimler görülmektedir. Genel olarak Denver ve çevresi kış aylarında fazlasıyla kar yağışı almakta ve yaz ayları 30 derecenin üzerinde olmaktadır. Kışın kayak yapmak isterseniz Aspen’e gelerek kayak yapabilirsiniz. Kışın kayak turizmi bakımından gelişmiş bir şehirdir. Denver’ı kayak merkezleri dışında gezmek isterseniz bahar ve yaz aylarında ziyaret edebilirsiniz.

Denver seyahati planlamanızı yaptıysanız ve planlamanıza göre hangi ayda gideceğinize karar verdiyseniz o zaman için en uygun fiyata uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Denver Hakkında

Denver Hakkında

Denver, Amerika’nın Kolorado eyaletinin merkez ve en büyük şehri olma özelliğini taşıyan şehridir. Şehir, yaklaşık 160 sene önce 1858 yılında kurulmuş olup ismini bir kişiden; James W. Denver’dan almıştır. Rocky Dağları’nın kenarında bulunan Denver, refah seviyesi yüksek bir şehirdir. Ünlü bir kayak merkezi de bulunan bu şehir, sakin huzurlu bir kenttir. Denver, The Mile High City adıyla anılmaktadır. Şehrin refah kaynağı şehir kurulduktan 10-20 yıl sonra çıkartılan altın ve gümüş madenleri olmuştur. Seattle’den sonra Amerika'nın en kalabalık 19. şehri olma özelliğindeki Denver’ın nüfusu 2015 yılı itibari ile 690 bine yaklaşmıştır. Doğa güzelliğiyle de kendine hayran bırakan Denver, Evans Park, Red Rocks Park ve Washington Park gibi birçok parka sahiptir. Dağ ve kayak turizmi gelişmiş bir şehirdir. Denver, Amerika Birleşik Devletleri'nin orta kısımlarında bulunmakta, Las Vegas ve Albuquerque’e komşu konumundadır. Kozmopolit yapıya sahip olan Denver’da çeşitli milletlerden insanlar bulunmaktadır. Rakımı 1610 olan bu şehir, Amerika’nın en yüksek rakımlı şehirlerinden biridir. Denver’da toplamda 8 tane üniversite bulunmakla birlikte bunlardan en önemlileri Colorado Üniversitesi, Denver Üniversitesi ve Regis Üniversitesi'dir. Bunlardan en eski olanı Denver Üniversitesi’dir, 1864 senesinde kurulmuştur. Denver’a bir öğrenci şehri diyebiliriz. 94 bine yakın öğrenci burada bulunmaktadır. Şehir 20. yüzyılın başlarında yaptığı yenilenme anlayışıyla çok sayıda müzeye ve parka sahip olmuştur. Denver’da resmi dil İngilizcedir. Para birimi ise Amerikan dolarıdır. 

Amerika’nın önde gelen şehirlerinden olan Denver’a gitmek için henüz bir uçak bileti almadınız mı? Fazla zaman kaybetmeden uçak biletinizi satın almak için, online sistem üzerinden almayı tercih edebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Denver Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz