1. Anasayfa
  2. Dallas Uçak Bileti

Dallas Uçak Bileti

Dallas Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Dallas Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Türkiye üzerinden Dallas’a direkt uçuş maalesef bulunmamaktadır. Genellikle minimum 2 aktarmayla Dallas’a ulaşmak söz konusudur. En çok sefer düzenlenen şehirler İstanbul başta olmak üzere Ankara ve İzmir’dir. Ülkemizden Dallas’a en çok yolcu taşıyan havayolu firmaları American Airlines, Delta Air Lines, United Airlines, Spirit Airlines ve Air Canada’dır. Eğer uçak biletinizi hala almadıysanız hemen sitemiz üzerinden uçak biletinizi online alabilir, ucuz uçak biletlerine göz atabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Dallas’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Dallas Hakkında
  3. Dallas Ne Yenir?
  4. Dallas Nerede Yenir
  5. Dallas Gezilecek Yerler
  6. Dallas Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Dallas’ta Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Dallas'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Dallas Otel Tavsiye

Dallas’taki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Dallas’a ulaşabileceğiniz birçok havalimanı mevcuttur. Dallas Ft Worth Havalimanı, Love Field Havalimanı, Addison Havalimanı ve Meacham Field Havalimanı Dallas’a ulaşmakta başlıca kullanılan havaalanlarıdır.

Dallas Ft Worth Havalimanı

Şehir merkezinden 33 kilometre uzakta olan bu havalimanı en çok tercih edilen havalimanlarındandır. Yıllık yolcu yoğunluğu diğer havalimanlarına göre oldukça fazladır. Dallas Ft Worth Havalimanı’ndan Dallas şehir merkezine gitmek içi aşağıdaki vasıtaları kullanabilirsiniz:

Araç kiralayarak şehir merkezine ulaşımınızı kendi kendinize sağlayabilirsiniz. Havalimanı içerisindeki araç kiralama ofislerinden esnek fiyata aracınızı kiralayabilirsiniz. Havalimanından şahsi aracınızla şehir merkezine gitmek için TX-114 E yolunu kullanabilirsiniz. 

Taksi ile oldukça konforlu bir şekilde havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı çevresindeki taksi duraklarının birinden taksi çevirebilirsiniz.

Tramvay ile gitmek içinse istasyona kadar yürüyüp her 20 dakikada bir kalkan Orange adlı tramvaya binmeniz gerekmektedir. Tramvay ile 14 durak sonra şehir merkezine varabilirsiniz.

Love Field Havalimanı

Love Field Havalşmanı, Dallas’a uluslararası ulaşımda en çok kullanılan ikinci havalimanıdır. Dallas şehir merkezine 16 kilometre kadar uzakta yer alan Love Field Havalimanı’ndan Dallas şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtaları kullanabilirsiniz:

Araç kiralayarak Dallas şehir merkezine ulaşımınızı kendiniz sağlayabilirsiniz. I-35E S yolunu veya Cedar Springs Rd yolunu kullanarak 20 dakikaya şehir merkezine varabilirsiniz. 

Taksiyle gidecekseniz havalimanında 7/24 bekleyen taksilerden birine binebilirsiniz. Dallas şehir merkezine taksiyle ulaşım en rahat yoldur.

Otobüs kullanacaksanız havalimanından kalkan 524 numaralı otobüsle Inwood/Love Field Station’a gelerek Green ya da Orange adlı tramvaylara binip 6 durak sonrasında şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Maalesef toplu taşıma yolu aktarmalıdır.

Addison Havalimanı

Dallas şehir merkezine ortalama 29 kilometre uzaklıkta bulunan bu havalimanı diğer havalimanlarına göre daha az yoğundur. Dallas şehir merkezine diğerlerine göre daha uzak olduğundan, Addison Havalimanı, fazla tercih edilmez. Addison Havalimanı’ndan Dallas şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtaları kullanabilirsiniz:

Araç kiralayarak hem havalimanından şehre kolayca ulaşabilirsiniz hem de ilerleyen günlerde kiraladığınız araç ile şehir turu yapma fırsatınız olur. Şehir merkezine kiralayacağınız araç ile hızlı bir şekilde gitmek için Dallas North Tollway S veya I-35E S yolunu kullanmanız gerekiyor. 

Taksiyle şehir merkezine gitmek isterseniz de havalimanı etrafındaki taksi duraklarına gidebilirsiniz. Veya telefonla Addison Havalimanı’na bir taksi çağırabilirsiniz.

Otobüs ile ulaşım sağlamak için havalimanından her yarım saatte bir kalkan 183 Numaralı otobüse bindikten 29 durak sonra inip West Transfer Center’a gelin. Buradan da 011 numaralı otobüs ile 3 durak sonra şehir merkezine varmış olacaksınız. Ayrıca 183’e bindikten sonra 21. Durakta inip Harry Hines @ Wolf - S - FS’e giderek 206 ve 278 numaralı otobüslerle de şehir merkezine gidebilirsiniz.

Meacham Field Havalimanı

Şehir merkezine en uzak havalimanı olan Meacham Field yaklaşık 64 kilometre uzaklıkta bulunur. Bu nedenle de Dallas’a ulaşımda bu havalimanı çok seyre kullanılır. Meacham Field Havalimanı’ndan Dallas şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtaları kullanabilirsiniz:

Kiraladığınız araç ile gelmek isterseniz I-30 E üzerinden kolayca şehir merkezine gelebilirsiniz. Havalimanı içerisindeki uluslararası araç kiralama ofislerinden veya yerel araç kiralama ofislerinden esnek fiyata araç kiralayabilirsiniz.

Taksiyle gelmek isterseniz oldukça fazla bir ücreti gözden çıkarmanız gerekmektedir. Çünkü kat edeceğiniz mesafe oldukça fazladır. Bu uzak yolu taksiyle gitmek için önceden taksiciyle pazarlık yapmanızı tavsiye ederiz.

Toplu taşıma ile şehir merkezine gitmek isterseniz taksi kullanarak yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki Blue Mound & Meacham’a ulaşıp 012 numaralı otobüse binmeniz gerekir. Bu otobüse bindikten sonra 32. Durakta inerek Fort Worth Central Station’a yürüyün. Ardından E- TRE adlı treni kullanarak 8 durak sonra şehir merkezine varabilirsiniz. Ancak bu yolculuğun 3 saat sürebileceğini bilmelisiniz.

Dallas’ta Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Eğer şehirde daha sakin bir gezi istiyorsanız seyahatinizi turistik dönemlere getirmemeye gayret edin. Taksiyle yapacağınız yolculuklarda binmeden önce taksiciyle pazarlığınızı yapın. Eğer hala uçak biletinizi almadıysanız sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti alabilirsiniz. Konaklayacağınız otellere önceden rezervasyon yaptırarak geldiğinizde sürprizlerle karşılaşmamış olursunuz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz