1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Dallas Uçak Bileti

Dallas Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. John F. Kennedy Anıtı ve Müzesi
  2. Pioneer Park
  3. Reunion Kulesi
  4. Dallas Dünya Akvaryumu
  5. Dallas Sanat Müzesi

1. John F. Kennedy Anıtı ve Müzesi

John F. Kennedy Anıtı ve Müzesi, Amerika tarihi için önemli bir müzedir. Amerikan başkanının silahsızlanmaya yönelik attığı adımları canıyla ödediği yer burasıdır. Yani, Amerikan başkanının vurulduğu yer burasıdır. Daha sonraları müzeye dönüştürülen bu yeri mutlaka gezip görmelisiniz.

John F. Kennedy Anıtı ve Müzesi

2. Pioneer Park

Pioneer Park, burada kovboyların önüne kattıkları sığırdan heykelleri görebilirsiniz. Ayrıca kısa bir dinlenme molası için gerçekten ideal bir parktır. Amerikan kültürünü bu parkta canlı bir şekilde görebilirsiniz.

Pioneer Park

3. Reunion Kulesi

Reunion Kulesi, Dallas’ın en yüksek 15 binası arasında yer almaktadır. Bu kule, gezip görülecekler listesinde oldukça büyük önem arz eder. Zirveye asansör ile 1 dakika gibi bir sürede yukarı çıkarak izleyebileceğiniz şehrin görünümü oldukça etkileyicidir. Reunion Kulesi’ne çıktığınızda Dallas, ayaklarınızın altında kalacaktır.

Reunion Kulesi

4. Dallas Dünya Akvaryumu

Dallas Dünya Akvaryumu, kendinizi su dünyası içerisinde hissetmek isterseniz uğrayabileceğiniz yerdir. Amerika’nın her şehrinde olduğu gibi botanik park ve akvaryum Dallas’ta da bulunur. Dallas’ta bulunan bu akvaryumun içerisinde on binlerce tatlı ve tuzlu su canlısı yaşamını sürdürmektedir. Her yıl dünyanın dört bir yanından yüzbinlerce turist buraya akın etmektedir.

Dallas Dünya Akvaryumu

5. Dallas Sanat Müzesi

Dallas Sanat Müzesi, 1900'lü yıllardan bu yana aktif olan tarihi bir müzedir. Bu müzede kuruluşundan bu yana 50 bini aşkın eser ziyaretçilerinin ilgisine sunulmuştur. Dallas’ta sanatın ve tarihin içinde olmak isterseniz Dallas Sanat Müzesi’ne mutlaka gitmelisiniz.

Dallas Sanat Müzesi

Dallas hakkında daha fazla şey keşfet!

Dallas'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Dallas'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Dallas Uçak Bileti