1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Cincinnati Uçak Bileti

Cincinnati Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Ohio Nehri
  2. Cincinnati Zoo & Botanical Garden
  3. Over-the-Rhine
  4. The Museum of Natural History

1. Ohio Nehri

Ohio Nehri, görenleri büyüleyen bir doğa harikasıdır. Cincinnati’nin ise Ohio Nehri kıyısına kurulduğunu söylemiştik, Cincinnatie’ye geldiğinizde Ohio nehri boyunca harika bir tekne turu yapabilirsiniz. Tur boyunca eşsiz yapılara ve köprülere şahit olabilirsiniz.

Ohio Nehri

2. Cincinnati Zoo & Botanical Garden

Cincinnati Zoo & Botanical Garden, şehrin hatta eyaletin en eski hayvanat bahçelerinden biridir. Bünyesinde yaklaşık 700 kadar hayvan barındırmaktadır. Botanik bahçesi ise hemen hemen üç bine yakın bitkiye ev sahipliği yapmaktadır. Cincinnati’nin doğasına, hayvanlar alemine göz atmak isterseniz buraya gidebilirsiniz.

Cincinnati Zoo & Botanical Garden

3. Over-the-Rhine

Over-the-Rhine, neredeyse Amerika’nın tüm tarihine seyirci olmuş olan bölgedir. Bu tarihsel bölge, tam 943 tane yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda bünyesinde Cincinnati Senfoni Orkestrası ve Operası’nı da barındırmaktadır. Bugün bile büyük bir ilgiyle takip edilen senfoni orkestrasının kökleri Almanlara yani 19. yüzyıla kadar uzanmaktadır.

Over-the-Rhine

4. The Museum of Natural History

The Museum of Natural History, şehrin hemen merkezinde yer alan ve gezilip görülmesi gereken önemli bir müzedir. Bu müzede Cincinnati’nin ve çevresindeki bölgelerin doğa tarihi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Dinozor iskeletleri ve arkeolojik kazılarda bulunmuş bazı önemli nesneler burada sergilenmektedir.

The Museum of Natural History

Daha Fazlasını Keşfet!

Cincinnati Nerede Yenir

Cincinnati Nerede Yenir

Cincinnati uçak biletim hazır, ama ben hala nerede yemek yiyeceğime karar veremedim diyorsanız, size tavsiyemiz olan şu restoranlara bir göz atmanızı isteriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cincinnati Otel Tavsiye

Cincinnati Otel Tavsiye

Cincinnati’de herkesin bütçesine uygun konaklayabileceği oteller mevcuttur. Cincinnati otellerine bakmadan önce, eğer uçak biletinizi en ucuza almak istiyorsanız online sistem üzerinden alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Şimdi Cincinnati otellerine bir göz atalım:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cincinnati'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Cincinnati'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cincinnati'de Alışveriş - Ne Alınır?

Cincinnati'de Alışveriş - Ne Alınır?

Cincinnati alışveriş için çoğu kentten fazla seçenek ve imkân sunmaktadır. Şehirde birbirinden farklı birçok mağaza şehir merkezinde konumlanmıştır. Özellikle Downtown bölgesi bu konuda kendini aşarak, şehir içerisinde adeta eğlencenin, kültürün başkenti konumuna erişmiştir. Bunun dışında Lodlow Avenue, Fountain Square, Vine Street, Clifton Avenue gibi yerler de alışveriş meraklıları için oldukça fazla seçenek sunmaktadır. Şehir merkezinde konumlanan Newport on the Levee, Kenwood Towne Centre, Rookwood Commons gibi alışveriş merkezlerinden dilediğiniz ürünü alabilirsiniz. Üstelik daha birçok alışveriş merkezi de sizleri beklemektedir. Cincinnati’den sevdikleriniz için çizme ve çeşitli giyim ürünlerinden alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cincinnati Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Cincinnati Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Gece hayatı Cincinnati’de bir başka olmaktadır. Hafta sonuna yaklaşılan günlerde tüm mekanlar tıklım tıklım dolmakta, şehir adeta enerji patlaması yaşamaktadır. Öyle ki akşama doğru başlayan eğlence ve müzikler sabahlara kadar canlılığını yitirmeden devam etmektedir. Ayrıca ABD’nin önde gelen bira üretim yerlerinden biri olan Cincinnati, birçok leziz biraya da ev sahipliği yapmaktadır. Bu yılki tatilinizi Cincinnati’de eğlenerek geçirmek istiyorsanız Cincinnati uçak biletinizi sitemizden hemen alın! Cincinnati’ye gittiğinizde uğramanızı tavsiye ettiğimiz mekanlar ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cincinnati Ne Yenir?

Cincinnati Ne Yenir?

Cincinnati’de Amerikan mutfağının etkilerinden olsa gerek fastfood tüketimi fazladır. Yani Cincinnati’de istediğiniz türde, envai çeşit hamburger bulabilirsiniz. Bu kentin mutfağında daha çok hızlı tüketilecek ürünler (patates kızartması gibi) yer almaktadır. Yani Cincinnati’ye has çok az lezzet vardır. Peki ben Cincinnati’ye gittiğimde ne yiyebilirim diye merak ediyorsanız, size tavsiyemiz olan lezzetler şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cincinnati’ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Cincinnati’ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Cincinnati’de genel olarak karasal iklim görülmektedir. Kent sürekli olarak yağış alan bir iklime sahiptir. Kuraklığın yoğun olduğu dönemlerde dahi yağışlar sık olmaktadır. Kış ortalarında kuraklığın arttığı, ilkbaharın sonlarına doğru ise yağışların arttığı dönemlerdir. Sürekli olarak yağışlara maruz kalacağınızı hatırlatarak yağmurluk, şemsiye gibi eşyalarınızı yanınıza almanızı tavsiye ederiz. Şehrin en düşük sıcaklığı -6, en yüksek sıcaklığıysa 30 dereceleri bulmaktadır. Hangi ayda gitmek isterseniz gidebilirsiniz. Temel etken hangi havaları sevdiğiniz olacaktır, gideceğiniz mevsime göre kıyafetler alabilirsiniz. Cincinnati’ye ne zaman gitmek isterseniz, o zaman için ucuza uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cincinnati Hakkında

Cincinnati Hakkında

Cincinnati, Amerika Birleşik Devletleri’nde Ohio Eyaleti sınırları içerisinde, Kentucky Eyaleti’nin hemen sınırına, Ohio nehrinin kıyılarına kurulmuş bir şehirdir. Aynı zamanda Ohio Eyaleti’nin en büyük üçüncü kentidir. 2017 yılında elde edilen verilere göre nüfusu 300 bin civarındadır. Batı’nın Kraliçesi şeklinde anılmakta olan bu kent, Ohio’nun önemli ticaret merkezlerinden biridir. Aynı zamanda Hamilton County’nin de başkenti olma özelliğine sahiptir. Cincinnati’nin yüz ölçümü 206 metrekaredir. Bu küçük kent ile Türkiye arasında 7 saatlik bir zaman farkı vardır. Yani Türkiye’de saat 17.00 ise Cincinnati’de saat 10.00’dır. Bu küçük kent için zamanında yani hemen hemen 1800’lü yılların başında “Amerikan’ın Paris’i” denilmekteydi. Avrupa’dan çok göç almamış ancak Almanların bir zamanlar gözdesi olan bu kent sonradan sonraya siyahilerin uğrak mekânlarından olmuştur. Şehirde 1859 yılında kurulmuş olan şehrin adını taşıyan bir de üniversite var, Cincinnati Üniversitesi. Üstelik bu üniversite büyüklüğünden dolayı kıta içerisindeki ilk 50 üniversitenin içinde yer alıyor. Bu şehrin gece hayatının da oldukça renkli ve canlı olduğunu söyleyelim. Şehrin küçük olması nedeniyle 1-2 günlük bir geziyle tüm şehri gezebileceğinizi de söylemek mümkün. Şehirde İngilizce resmi dil olarak konuşulmaktadır. Cincinnati’de resmi para birimi olarak Amerikan Doları kullanılmaktadır. Eğer sizler de bu küçük ancak renkli kente yani Cincinnati’ye seyahat etmek isterseniz sitemize girerek online bilet al kısmından uçakta yerinizi ayırtabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cincinnati Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz