1. Anasayfa
  2. Cape Town Uçak Bileti

Cape Town Uçak Bileti

Cape Town Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Cape Town Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

İstanbul’dan Cape Town’a gitmek için iki aktarma yapmanız gerekmektedir. Bu iki aktarmalı uçuşta ise yolculuğunuz yaklaşık 23,5 saat sürecektir. Türkiye’deki diğer illerin havalimanlarından ise üç aktarma yaparak Cape Town’a ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Egyptair, Pegasus ve Türk Hava Yolları gibi Cape Town’a sık sefer düzenleyen hava yolu şirketlerinden biri aracılığıyla uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

Cape Town uçak biletinizi zaman kaybetmeden ve oldukça ucuza almak istemez misiniz? O halde yapmanız gereken online uçak bileti almayı tercih etmek. Online uçak biletinizi ise sitemizden kolaylıkla alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Cape Town’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Cape Town Hakkında
  3. Cape Town Ne Yenir?
  4. Cape Town Nerede Yenir
  5. Cape Town Gezilecek Yerler
  6. Cape Town Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Cape Town’da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Cape Town'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Cape Town Otel Tavsiye

Cape Town Havalimanları Hakkında Bilgiler

Cape Town’da uluslararası uçuşları karşılayan bir havalimanı vardır. O da Cape Town Uluslararası Havalimanı’dır. Varış noktası Cape Town Uluslararası Havalimanı olan online uçak biletinizi sitemizden hiç vakit kaybetmeden kolaylıkla alabilirsiniz.

Cape Town Uluslararası Havalimanı

Cape Town Uluslararası Havalimanı, şehrin ana havalimanıdır. 1954 yılında hizmet vermeye başlayan bu havalimanını, sadece 2019 yılında 11 milyona yakın yolcu kullanmıştır. Cape Town Uluslararası Havalimanı, Afrika bölgesinin en işlek dördüncü ve Güney Afrika ülkesinin en işlek ikinci havalimanı olma özelliğindedir. Cape Town Uluslararası Havalimanı Cape Town şehir merkezine ise 20 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Cape Town Uluslararası Havalimanı’ndan Cape Town şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtalardan birini kullanabilirsiniz:

Otobüs ile fazla para harcamadan Cape Town şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Cape Town Uluslararası Havalimanı’ndan otobüse binmek için Airport 1 otobüs durağına kadar yürümeniz gerekmektedir. Buradan A01 hattının Civic Centre 2 yönüne giden otobüsüne binerek yaklaşık yarım saat sonra şehir merkezine yakın bir otobüs durağı olan Civic Centre 2 durağında inebilirsiniz. Buradan ise yürüyerek kısa bir zamanda Cape Town şehir merkezine gidebilirsiniz.

Taksi ile hiç yürümekle uğraşmadan ve oldukça konforlu bir şekilde Cape Town Uluslararası Havalimanı’ndan Cape Town şehir merkezine gidebilirsiniz. Cape Town Uluslararası Havalimanı’nda 24 saat hizmet veren taksileri bulabilirsiniz.

Araç kiralayarak da Cape Town Havalimanı ile Cape Town şehir merkezi arası ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Avis, Hertz ve Woodford araç kiralama ofisleri, Cape Town Havalimanı içerisinde bulunan bazı araç kiralama ofisleridir. Bu ofislerin birinden kiralayacağınız aracınızla birlikte N2 yolunu takip ederseniz Cape Town şehir merkezine kısa sürede gidebilirsiniz.

Cape Town'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Cape Town, Güney Yarım Küre’de yer aldığından orada kış olan aylar bizde yaz mevsimi aylarıdır. Bizde kış olan aylar orada yaz mevsimi aylarıdır. Seyahatinizi gerçekleştireceğiniz tarihi buna dikkat ederek ayarlamalısınız. Cape Town’da 11 farklı resmi dil vardır. Bunlardan biri İngilizcedir. Fakat İngilizce dışındaki diğer diller Afrika’nın yerel dilleridir. 

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz