1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Cape Town Uçak Bileti

Cape Town Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:19
  1. Ümit Burnu
  2. Masa Dağı ve Milli Parkı
  3. Victoria & Alfred Rıhtımı
  4. Belediye Binası

1. Ümit Burnu

Ümit Burnu, dünya denizcilik tarihinin önemli yerlerinden biri olmuştur. 1488 yılında keşfedilen Ümit Burnu, o dönemde Hindistan tarafına yapılacak olan ticaret yolculukları için kullanılmaya başlanmış ve önemli bir rota haline gelmiştir. Cape Town şehrine kadar gelip de Fırtınalar Burnu adıyla anılan Ümit Burnu’nu görmeden dönmek olmaz. Ümit Burnu’nu görmek ve eşsiz manzarasını doyasıya seyretmek içinse Kap Yarımadası’na gitmeniz gerekmektedir.

Ümit Burnu

2. Masa Dağı ve Milli Parkı

Masa Dağı ve Milli Parkı, Cape Town doğasını hissedebileceğiniz ve çeşitli canlı türlerini örebileceğiniz yerdir. 1087 metre uzunluğunda olan Masa Dağı’na ulaşmak için öncelikle sizi güzel bir teleferik yolculuğu bekliyor. Masa Dağı’na ulaştığınızda ise Cape Town’un ve okyanusun eşsiz manzarası sizi karşılıyor. Masa Dağı’nda yer alan seyir terasında bu manzarayı doyasıya izleyebilirsiniz. Masa Dağı’nda yer alan milli parkta ise birçok çeşitte bitki ve hayvan türünü keşfedebilirsiniz.

Masa Dağı ve Milli Parkı

3. Victoria & Alfred Rıhtımı

Victoria & Alfred Rıhtımı, Cape Town’un adeta kalbinin attığı yerdir. Oldukça canlı ve kalabalık olan bu liman bölgesinde Cape Town’un eski binaları, Green Point Şehir Parkı, Nelson Mandela Kapısı ve Springbook Rugby Müzesi gibi önemli yerler bulunmaktadır. Cape Town’un canlılığıyla, manzarasıyla ve kültürüyle iç içe olmak isterseniz Victoria & Alfred Rıhtımı’na mutlaka gitmelisiniz.

Victoria & Alfred Rıhtımı

4. Belediye Binası

Belediye Binası; Cape Town’un bir doğa şehri olmasından çok aynı zamanda bir mimari şehri olduğunu da gösteren, gösterişli bir yapıdır. 60 metre uzunluğunda bir çan kulesine sahip olan bu Belediye Binası, Big Ben’e özenilerek yaklaşık 120 yıl önce yapılmış. Günümüzde ise bu bina hem kültürel geziler için hem de Cape Town’da verilecek olan klasik müzik konserleri için kullanılıyor.

Belediye Binası

Daha Fazlasını Keşfet!

Cape Town Nerede Yenir

Cape Town Nerede Yenir

Cape Town'un farklı lezzetlerini tatmak için çok sayıda restoran vardır. Özellikle Waterfront bölgesi restoranların ve kafelerin yer aldığı oldukça hareketli bir bölgedir. Birçok restoranın menüsünde bulunan "karışık ızgara"yı seçerseniz daha önce hiç yemediğiniz hayvanların etlerinden hazırlanmış bir tabakla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle özellikle yemek istemediğiniz bir et varsa bunu belirtmenizde fayda var.

Bir kahve diyarı olan Cape Town'da kahve içebileceğiniz birçok mekân bulunur. Bunlar arasında küçük butik dükkanlar da vardır. Buralarda envai çeşit kahvenin tadına bakabilirsiniz.

"Cape Town’da nerede yemek yerim" diyorsanız sizin için araştırdığımız restoranlara buradan bakabilirsiniz:


berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cape Town Otel Tavsiye

Cape Town Otel Tavsiye

Cape Town varışlı online uçak biletiniz sitemizde hazır! Dilediğiniz zamanda, her zaman için en uygun fiyata olan online uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz. Uçak biletinizi aldıysanız şimdi, seyahatinizin son hazırlık aşaması olan konaklayacak yer seçme aşamasına geçebilirsiniz. Cape Town’da konaklamanız için size önerimiz olan oteller şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cape Town'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Cape Town'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Cape Town'da kültürel etkinliklere oldukça önem verilir. En ilgi çekici fuarlardan biri Dövme Fuarı'dır. Burada şehrin her noktasından dövmecilerle bir araya gelebilir ve dilediğiniz dövmeyi yaptırabilirsiniz. Sizin için listelediğimiz Cape Town'da festivaller şunlar:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cape Town’da Alışveriş - Ne Alınır?

Cape Town’da Alışveriş - Ne Alınır?

Cape Town’da alışveriş yapmak isterseniz Long Street, Bree Street ve Chandler’s House bölgelerine gidebilirsiniz. Cape Town’da ne alırım diye soruyorsanız size önerimiz kahve almanız! Çünkü Afrika, kahvenin anavatanı olarak biliniyor. Cape Town ise bir Afrika şehri olarak kahve konusunda üstünlüğünü ortaya koyuyor.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cape Town Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Cape Town Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Güney Afrika’nın en canlı ve en gelişmiş kentlerinden biri olan Cape Town, canlılığını gece hayatı ve eğlence konusunda da göstermektedir. Cape Town’un sizin eğlenebileceğiniz bir şehir olduğunu düşünüyorsanız, daha ne duruyorsunuz? Cape Town varışlı online uçak biletinizi hemen alın ve Cape Town’a uçuşunuzu gerçekleştirin. Cape Town’a gittiğinizde uğramanızı tavsiye ettiğimiz mekanlar ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cape Town Ne Yenir?

Cape Town Ne Yenir?

Güney Afrika mutfak kültürü genellikle ülkeye göç eden toplulukların yemek kültürleriyle harmanlanmıştır. Cape Town'un da kendine has çok fazla yemeği olmasa da burada yenilebilecek ilginç yiyecekler vardır. Cape Town'da zebra, timsah, devekuşu gibi hayvanların etleri tüketilir. Restoranlarda da bu etlerden yapılmış yemeklere rastlayabilirsiniz. Cape Town'a gitmişken bu yemeklerin tadına bakmanızı tavsiye ederiz. Afrika için kahvenin başkenti diyebiliriz. Cape Town'da da tüm restoran ve kafelerde çeşit çeşit kahveler içebilirsiniz. Ayrıca şarapları da meşhurdur. Bu kentte tropikal meyveleri de tatmanızı öneririz. Her ne kadar bir kısmı Türkiye'ye geliyor olsa da Cape Town'da adını bile daha önce duymadığınız değişik meyvelerle karşılaşabilirsiniz. Birçoğu da oldukça tatlı ve lezzetlidir.

Cape Town’un mutlaka tatmanız gereken yöresel lezzetleri ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cape Town’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Cape Town’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Cape Town’da ılıman ve sıcak iklimlerin özellikleri görülmektedir. Cape Town kış ayları olan haziran, temmuz ve ağustos aylarında diğer aylara göre biraz daha serindir. Fakat en çok yağış da bu aylarda görülür. Yaz ayları ise oldukça sıcak geçer. En sıcak ay olan ocak ayında aylık sıcaklık ortalaması 27 derecedir. Cape Town her mevsimde ideal bir sıcaklığa sahip olduğu için yağışın fazla olduğu kış ayları dışındaki diğer aylar, Cape Town’a gitmek için ideal zamanlardır.

Kış soğuklarından bıktıysanız ve bir tatili hak ettiğinizi düşünüyorsanız size önerimiz Cape Town seyahatine çıkmanız. Bu seyahate başlamak için ise tek yapmanız gereken sitemizden Cape Town varışlı online uçak bileti almak!

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cape Town Hakkında

Cape Town Hakkında

Cape Town, birçok yönden dünya üzerindeki en önemli şehirlerden biridir. Öncelikle konum olarak Cape Town şehrini tanıtmak gerekirse, Afrika kıtasının en güneyi diyebiliriz. Güney Afrika ülkesinin sınırları içerisinde yer alan Cape Town, Western Cape Bölgesi’nin başkenti olma özelliğindedir. Cape Town, Güney Afrika ülkesinin ise üç ayrı erkini simgeleyen başkentler olan yasama başkenti, yürütme başkenti ve yargı başkentinden biridir. Cape Town yasama başkentini temsil etmektedir. Çünkü Güney Afrika parlamentosunda, en fazla koltukta Cape Town’un üyeleri bulunmaktadır ve ülkenin siyasi kalbi olan parlamento da yine Cape Town’da bulunmaktadır. Cape Town’a takma ad olarak Anne Şehir adı verilmektedir. Bunun nedeni ise şehrin dünya üzerindeki en eski doğa tarihine ve 27 bin yıllık insanlık tarihine sahip olmasıdır. Masa Dağı, Ümit Burnu ve şehrin eşsiz limanı ise şehrin diğer bir önemli özellikleri ve zenginlikleridir. Cape Town, yüz ölçümüne göre kalabalık sayılabilecek bir şehirdir. Şehir merkezinin güncel olarak nüfusu 433 bin civarındadır. Cape Town’da para birimi olarak ise Güney Afrika randı kullanılmaktadır. 

Dünyanın en eski şehirlerinden olan ve Anne Şehir olarak anılan Cape Town’a gitmek için tek yapmanız gereken iki dakikanızı ayırmak! Sadece iki dakika içerisinde sitemiz üzerinden güvenle online uçak biletinizi alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cape Town Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz