1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Cape Town Uçak Bileti

Cape Town Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Ümit Burnu
  2. Masa Dağı ve Milli Parkı
  3. Victoria & Alfred Rıhtımı
  4. Belediye Binası

1. Ümit Burnu

Ümit Burnu, dünya denizcilik tarihinin önemli yerlerinden biri olmuştur. 1488 yılında keşfedilen Ümit Burnu, o dönemde Hindistan tarafına yapılacak olan ticaret yolculukları için kullanılmaya başlanmış ve önemli bir rota haline gelmiştir. Cape Town şehrine kadar gelip de Fırtınalar Burnu adıyla anılan Ümit Burnu’nu görmeden dönmek olmaz. Ümit Burnu’nu görmek ve eşsiz manzarasını doyasıya seyretmek içinse Kap Yarımadası’na gitmeniz gerekmektedir.

Ümit Burnu

2. Masa Dağı ve Milli Parkı

Masa Dağı ve Milli Parkı, Cape Town doğasını hissedebileceğiniz ve çeşitli canlı türlerini örebileceğiniz yerdir. 1087 metre uzunluğunda olan Masa Dağı’na ulaşmak için öncelikle sizi güzel bir teleferik yolculuğu bekliyor. Masa Dağı’na ulaştığınızda ise Cape Town’un ve okyanusun eşsiz manzarası sizi karşılıyor. Masa Dağı’nda yer alan seyir terasında bu manzarayı doyasıya izleyebilirsiniz. Masa Dağı’nda yer alan milli parkta ise birçok çeşitte bitki ve hayvan türünü keşfedebilirsiniz.

Masa Dağı ve Milli Parkı

3. Victoria & Alfred Rıhtımı

Victoria & Alfred Rıhtımı, Cape Town’un adeta kalbinin attığı yerdir. Oldukça canlı ve kalabalık olan bu liman bölgesinde Cape Town’un eski binaları, Green Point Şehir Parkı, Nelson Mandela Kapısı ve Springbook Rugby Müzesi gibi önemli yerler bulunmaktadır. Cape Town’un canlılığıyla, manzarasıyla ve kültürüyle iç içe olmak isterseniz Victoria & Alfred Rıhtımı’na mutlaka gitmelisiniz.

Victoria & Alfred Rıhtımı

4. Belediye Binası

Belediye Binası; Cape Town’un bir doğa şehri olmasından çok aynı zamanda bir mimari şehri olduğunu da gösteren, gösterişli bir yapıdır. 60 metre uzunluğunda bir çan kulesine sahip olan bu Belediye Binası, Big Ben’e özenilerek yaklaşık 120 yıl önce yapılmış. Günümüzde ise bu bina hem kültürel geziler için hem de Cape Town’da verilecek olan klasik müzik konserleri için kullanılıyor.

Belediye Binası

Cape Town hakkında daha fazla şey keşfet!

Cape Town'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Cape Town'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Cape Town'da kültürel etkinliklere oldukça önem verilir. En ilgi çekici fuarlardan biri Dövme Fuarı'dır. Burada şehrin her noktasından dövmecilerle bir araya gelebilir ve dilediğiniz dövmeyi yaptırabilirsiniz. Sizin için listelediğimiz Cape Town'da festivaller şunlar:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Cape Town Uçak Bileti