1. Anasayfa
  2. Calgary Uçak Bileti

Calgary Uçak Bileti

Calgary Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Calgary Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Calgary’e Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden hemen hemen her gün uçak bulunmaktadır. Bu şehirler genellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi metropol şehirlerdir. Türkiye’den Calgary’e giden uçak firmaları sırasıyla Air Canada, Westjet, Türk Hava Yolları, Lufthansa ve Delta Air Lines gibi uçak firmalarıdır. Air Canada ve Westjet bu istikamette en çok uçuş gerçekleştiren firmalardır. Uçak biletini ucuza bulabilmek için erkenden online bilet alma yöntemiyle uçuşunuzu daha ekonomik hale getirebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Calgary’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Calgary Hakkında
  3. Calgary Ne Yenir?
  4. Calgary Nerede Yenir
  5. Calgary Gezilecek Yerler
  6. Calgary Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Calgary'de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Calgary'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Calgary Otel Tavsiye

Calgary’deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Calgary’nin dünyaya açılan kapısı olma niteliğinde bir havalimanı vardır o da Calgary International Havalimanı’dır. Calgary International Havalimanı varış noktası olan en ucuza uçak biletini sitemizden alabilirsiniz.

Calgary International Havalimanı

Calgary Intl Havalimanı Alberta eyaletinin en işlek havalimanıdır. Şehir merkezine yani Calgary’e hemen hemen 9 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Calgary International Havalimanı’ndan Calgary şehrinin merkezine ulaşım için birçok alternatif vardır.

Otobüs kullanarak da havalimanından şehir merkezine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hatta otobüs, en çok tercih edilen alternatiflerden bile diyebiliriz. Havalimanından şehir merkezine giden toplu taşıma hat numaraları 100, 300 ve 430 numaralı otobüslerdir. Bunları kullanarak yaklaşık 40 dakikada şehir merkezine varabilirsiniz.

Taksiyle havalimanından şehir merkezine yarım saate varmadan ulaşmanız mümkündür. Taksi ücreti olarak toplu taşımaya ödeyeceğinizden kat kat fazla para ödeyeceğinizi hatırlatmak isteriz.

Araç kiralayarak havalimanından şehre ulaşım farklı ve biraz da pahalı bir seçenek olsa da konforlu bir yolculuk yaşayabileceğinizi söylemeliyiz. Calgary International Havalimanı içerisinde bulunan avis, budget ve enterprise gibi araç kiralama ofislerinden bütçenize uygun aracı kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız bu araç ile AB-2 S yolunu takip ederseniz kısa sürede Calgary şehir merkezine ulaşmış olursunuz.

Calgary'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Taksi ile havaalanından şehir merkezine ulaşacaksanız taksiciyle gitmeden önce gideceğiniz yeri ve ücretini sormayı unutmayın ki sonradan sorun yaşamayın. Uçak biletinizi yaklaşık 3 ay kadar erken alarak erken rezervasyon indirimlerinden faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda otelinizi de bu şekilde ayırtarak tatilinizi daha ucuza getirebilirsiniz. Şehir her ne kadar ılıman bir iklimde olsa zaman zaman soğuk olabilmektedir. Yanınızda kalın giysiler almayı ihmal etmeyin.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz