1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Calgary Uçak Bileti

Calgary Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Glenbow Museum
  2. Calgary Tower
  3. Calgary Southern Alberta Jubilee Auditorium
  4. Prince’s Island Park

1. Glenbow Museum

Glenbow Museum, şehrin hatta ülkenin en büyük sanat galerisidir. Burayı gezerken zamanın yavaşladığını hissedebilirsiniz. Eserler çoğunlukla Alberta’daki yaşamın nasıl olduğunu ortaya koyan eşyalardan, araç gereçlerden oluşmaktadır. Ancak dönemine göre petrol arama araçlarından tutun o dönemlerde yaşayan çiftçilerin kullandığı araçlara kadar birçok eser burada sergilenmektedir.

Glenbow Museum

2. Calgary Tower

Calgary Tower, burası şehirde bulunan en yüksek binalardan diyebiliriz. Yaklaşık uzunluğu 210 metreyi bulan ve Gözlemevi gibi kullanılan bu binadan tüm şehri ayaklarınızın altında görebilirsiniz. Üstelik buradan Kayalık Dağlarının eşsiz manzarasına göz atabilirsiniz.

Calgary Tower

3. Calgary Southern Alberta Jubilee Auditorium

Calgary Southern Alberta Jubilee Auditorium hemen hemen 113 dönümlük araziye kurulmuş olan bu devasa kültür ve sanat sitesinde yılın her günü 1957 yılında kurulan bir konferans salonunda etkinlik yapılmaktadır. Genellikle tiyatro ve müzikal etkinliğe ev sahipliği yapan bu salonun ziyaretçileri de epey fazla olmaktadır.

Calgary Southern Alberta Jubilee Auditorium

4. Prince’s Island Park

Prince’s Island Park, Calgary’nin temiz havasıyla birlikte olabileceğiniz yerdir. Calgary’de birçok park bulunmaktadır. Bu parklarda isterseniz yürüyüşler yapabilir isterseniz de oturup dinlenebilirsiniz. Bu parklardan en ünlüsü de hiç şüphesiz Prince’s Island Park’tır.

Prince’s Island Park

Calgary hakkında daha fazla şey keşfet!

Calgary'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Calgary'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Calgary'de özellikle müzik festivalleri çok ilgi görmektedir. Siz de seyahatinizi bu festivallerden birine denk getirerek harika vakit geçirebilirsiniz. Calgary'de düzenlenen festivallerden bazıları şöyle:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Calgary Uçak Bileti