1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Calgary Uçak Bileti

Calgary Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Glenbow Museum
  2. Calgary Tower
  3. Calgary Southern Alberta Jubilee Auditorium
  4. Prince’s Island Park

1. Glenbow Museum

Glenbow Museum, şehrin hatta ülkenin en büyük sanat galerisidir. Burayı gezerken zamanın yavaşladığını hissedebilirsiniz. Eserler çoğunlukla Alberta’daki yaşamın nasıl olduğunu ortaya koyan eşyalardan, araç gereçlerden oluşmaktadır. Ancak dönemine göre petrol arama araçlarından tutun o dönemlerde yaşayan çiftçilerin kullandığı araçlara kadar birçok eser burada sergilenmektedir.

Glenbow Museum

2. Calgary Tower

Calgary Tower, burası şehirde bulunan en yüksek binalardan diyebiliriz. Yaklaşık uzunluğu 210 metreyi bulan ve Gözlemevi gibi kullanılan bu binadan tüm şehri ayaklarınızın altında görebilirsiniz. Üstelik buradan Kayalık Dağlarının eşsiz manzarasına göz atabilirsiniz.

Calgary Tower

3. Calgary Southern Alberta Jubilee Auditorium

Calgary Southern Alberta Jubilee Auditorium hemen hemen 113 dönümlük araziye kurulmuş olan bu devasa kültür ve sanat sitesinde yılın her günü 1957 yılında kurulan bir konferans salonunda etkinlik yapılmaktadır. Genellikle tiyatro ve müzikal etkinliğe ev sahipliği yapan bu salonun ziyaretçileri de epey fazla olmaktadır.

Calgary Southern Alberta Jubilee Auditorium

4. Prince’s Island Park

Prince’s Island Park, Calgary’nin temiz havasıyla birlikte olabileceğiniz yerdir. Calgary’de birçok park bulunmaktadır. Bu parklarda isterseniz yürüyüşler yapabilir isterseniz de oturup dinlenebilirsiniz. Bu parklardan en ünlüsü de hiç şüphesiz Prince’s Island Park’tır.

Prince’s Island Park

Daha Fazlasını Keşfet!

Calgary Nerede Yenir

Calgary Nerede Yenir

Calgary’de Kanada'nın yöresel yemeklerini tadabileceğiniz restoranları sizin için araştırdık. Calgary'de yöresel yemeklerin dışında dünya mutfağından yemekler sunan restoranlar da vardır. Çin restoranları, Hint restoranları, İtalyan restoranları bunların başında gelir. Calgary’de uğramanızı tavsiye ettiğimiz restoranlar ise şu şekilde:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Calgary Otel Tavsiye

Calgary Otel Tavsiye

Calgary’de konaklayabileceğiniz birçok otel mevcuttur. Ancak otellere bakmadan, sadece iki dakikanızı ayırarak sitemizden online uçak biletinizi temin etmenizi tavsiye ediyoruz. Size önerimiz olan Calgary otelleri ise şu şekilde:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Calgary'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Calgary'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Calgary'de özellikle müzik festivalleri çok ilgi görmektedir. Siz de seyahatinizi bu festivallerden birine denk getirerek harika vakit geçirebilirsiniz. Calgary'de düzenlenen festivallerden bazıları şöyle:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Calgary'de Alışveriş - Ne Alınır?

Calgary'de Alışveriş - Ne Alınır?

Şehirde bir sürü iş merkezlerinin olduğunu söylemiştik. Şehrin En Büyük Alışveriş Merkezi İse Stephen Avenue Mall, yeraltı ve yerüstü tünellerle giriş ve çıkışları olan bir alışveriş merkezi. İçerisinde bulamayacağınız hiçbir şey yok gibi. Buradan sevdikleriniz için Calgary şehrini simgeleyen özel hediyeliklerden alabilirsiniz.

Kanada'nın sembolü olan akçaağaç şurubu da dönüşte yanınızda getirmek isteyeceğiniz bir lezzet. Hem kendinize hem de sevdiklerinize hediye olarak bu şuruptan alabilirsiniz. Çeşitli boylarda satılan akçaağaç şurubunun fiyatları da çok yüksek değil. Çikolata, alkollü içkiler, Calgary halkı tarafından yapılan el yapımı ürünler, seramikler ve yöresel kıyafetler de Calgary'den dönerken yanınızda götürebilecekleriniz arasındadır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Calgary Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Calgary Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Calgary aktif bir gece hayatına sahiptir. Alkol alıp oturabileceğiniz veya sabaha kadar dans ederek eğleneceğiniz birçok mekan vardır. Calgary’e gittiğinizde mutlaka uğramanızı tavsiye ettiğimiz mekanlar ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Calgary Ne Yenir?

Calgary Ne Yenir?

Calgary dünya mutfaklarından da etkilenmiştir. Özellikle Fransa, İtalya ve İskoçya mutfağının esintilerini görebilirsiniz. Kanada’nın önemli kentlerinden biri olan Calgary’de yiyebileceğiniz birçok yöresel yemek vardır. Kanada'nın genelinde olduğu gibi burada da genellikle geyik eti tüketilir. Domuz etinden de birçok yemek yapılır. Bu nedenle eğer domuz eti tüketmiyorsanız, gittiğiniz restoranlarda hangi etin kullanıldığını sormalısınız. Ayrıca deniz ürünleri de çok tercih edilen yiyecekler arasındadır. Lezzetli peynirler bulabileceğiniz bu kentte en çok cheddar peyniri yemenizi tavsiye ederiz. Kanada'nın simgesi olan akçaağaçtan yapılan şurubu da Calgary'e gelmişken tatmanızı öneririz. Bu şurup genellikle tatlılarda kullanılır ama kahvenizin içinde bile tercih edebilirsiniz.

Calgary halkının severek tükettiği en yöresel yiyecek Poutine'dir. Bu yemek Kanada genelinde popülerdir. Soslu ve peynirli patates kızartması olarak tarif edebileceğimiz bu yemeği günün her saati yiyebilirsiniz. İçkinizin yanına da atıştırmalık olarak tercih edebilirsiniz ancak çok doyurucu olduğunu söyleyelim. Patates, Calgary'de birçok yemeğin içinde görebileceğiniz bir sebze.

Calgary'de denemenizi tavsiye ettiğimiz tatlı ise Kanada'nın meşhur tatlısı nanaimo barlarıdır. Ayrıca akçaağaç şurubu içeren maple sundae tatlısı da yine yöresel bir lezzet olarak mutlaka denenmesi gerekenler arasında.

Calgary'de yemenizi ısrarla tavsiye ettiğimiz lezzetler şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Calgary’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Calgary’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Kanada hakkında her zaman soğuk olduğuna yönelik bir bilgi vardır. Ancak Calgary, Kanada’nın aksine nispeten daha ılımandır. Yıl içerisinde en sıcak ay genellikle 23-24 derecelik sıcaklıklara ulaşan temmuz ayı olmaktadır. Ancak yaz mevsiminde genellikle yağışlar artmaktadır. Eğer trekking gibi planlarınız varsa hava durumu planlarınızı sekteye uğratabilir. Bu nedenle ziyaret için ilkbahar aylarını tercih edebilirsiniz.

İlkbahar aylarında Calgary’e gitmek için ucuza uçak bileti mi arıyorsunuz? Daha fazla kendinizi yormayın, direk sitemize girerek uçak biletinizi aldığınızda en ucuza almış olursunuz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Calgary Hakkında

Calgary Hakkında

Calgary, Kanada’da Alberta eyaletinin sınırları içerisindedir. 1988 yılında Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapan Calgary, turistlerin uğrak mekanlarındandır.

Bir milyonu aşkın yerli bir nüfusa sahip olan Calgary ve kentin içinde bulunduğu Alberta eyaleti her yıl dört milyondan fazla turist ağırlamaktadır. Şehrin bu kadar turist çekmesinin sebebi olarak Calgary’nin, Kanada Kayalık Dağları’na yakınlığı ve bu yakınlığı dolayısıyla turistlere benzersiz manzaralar sunması örnek verilebilir. Kentin ziyaretçileri sadece turistler de değil üstelik, turistler kadar öğrenciler de burayı ziyaret ediyor. Calgary’nin en iyi eğitim kurumlarından olan Calgary Üniversitesi, öğrencilerin buraya gelmesinde büyük rol oynuyor. Şehir kurulmasından sonra bu denli büyüyerek gelişmesinde 1940’lı yıllarda burada keşfedilen petrolün payı fazladır. Sadece petrol değil petrolle beraber birçok yeraltı madeni de burada bulunmaktadır. Calgary’nin aynı zamanda ticaretin de merkezi olduğu söylenebilir. Şehirde birçok şirket ve iş yerleri bulunmaktadır. Şirketlerin ana teması genellikle petrol ve yan ürünleri olmaktadır. 

Calgary’nin Türkiye ile arasında hemen hemen 9 saatlik bir zaman farkı vardır. Sizlere tavsiyemiz gezi planlarınızı ertelemeyin, hemen online uçak biletinizi alıp erken rezervasyon indirimlerinden faydalanın!

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Calgary Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz