1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Cakarta Uçak Bileti

Cakarta Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Cakarta Tarih Müzesi
  2. Ulusal Anıt
  3. Taman Mini Indonesia Indah
  4. Ragunan Zoo

1. Cakarta Tarih Müzesi

Cakarta Tarih Müzesi, Cakarta tarihini en iyi şekilde öğrenebileceğiniz yerdir. Burada Cakarta’nın ilk çağ dönemine ait eserlerden sömürge olduğu dönemdeki eserlere kadar her şeyi inceleyebilirsiniz. Çoğu önemli tarih sergisine de yine Cakarta Tarih Müzesi’nde katılabilirsiniz.

Cakarta Tarih Müzesi

2. Ulusal Anıt

Ulusal Anıt, manevi olarak Cakarta için önemli bir anıttır. Endonezya’nın bağımsızlığını temsilen 1960’lı yıllarda yapılan bu anıt, şehrin kalbinin attığı yer olan Merdeka Meydanı’nda bulunmaktadır. Endonezya için oldukça önemli olan bu anıtı Cakarta’ya gittiğinizde mutlaka görmelisiniz.

Ulusal Anıt

3. Taman Mini Indonesia Indah

Taman Mini Indonesia Indah, gezmeye doyamayacağınız ve burada eğleneceğinize garanti verdiğimiz yerdir. Sizi küçük bir Endonezya turuna çıkaracak olan bu alanda Endonezya’nın önemli yerleri minik yapılar halinde bulunmaktadır. Cakarta içerisinde küçük bir Endonezya turuna çıkmak isterseniz Taman Mini Indonesia Indah’a gitmelisiniz.

Taman Mini Indonesia Indah

4. Ragunan Zoo

Ragunan Zoo, size kendinizi küçük bir safari turundaymış gibi hissettirecek olan parktır. Burada fillerle, maymunlarla ve diğer birçok çeşitte hayvanla iletişim kurabilirsiniz. Cakarta doğasını da en iyi şekilde burada hissedebilirsiniz.

Ragunan Zoo

Cakarta hakkında daha fazla şey keşfet!

Cakarta’da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Cakarta’da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Cakarta Uçak Bileti