1. Anasayfa
  2. Buenos Aires Uçak Bileti

Buenos Aires Uçak Bileti

Buenos Aires Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Buenos Aires Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Buenos Aires’e Türkiye’den direkt uçuş bulunmamaktadır. En sık seferlerin olduğu İstanbul, Antalya, Kayseri ve Bodrum’dan ise ancak iki aktarma yaparak Buenos Aires’e ulaşabilirsiniz. Bunların dışında kalan diğer şehirlerdeki havaalanlarından ise üç aktarma yaparak bu eşsiz Arjantin şehrine ulaşabilirsiniz. Buenos Aires’e ulaşımda uçuş süresi ise oldukça fazladır. Örneğin en sık seferin düzenlendiği İstanbul-Buenos Aires güzergahında uçuş süresi yaklaşık 52 saat sürmektedir. Ülkemizdeki şehirlerden Buenos Aires’e en sık sefer düzenleyen havayolu şirketleri ise Pegasus ve Türk Hava Yolları’dır. 

Bu sene tatilinizi Buenos Aires’te geçirmeye ne dersiniz? Cevabınız evetse o halde şimdi tek yapmanız gereken sadece ii dakikanızı ayırıp sitemizden online uçak bileti almak!

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Buenos Aires’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Buenos Aires Hakkında
  3. Buenos Aires Ne Yenir?
  4. Buenos Aires Nerede Yenir
  5. Buenos Aires Gezilecek Yerler
  6. Buenos Aires Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Buenos Aires’te Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Buenos Aires’te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Buenos Aires Otel Tavsiye

Buenos Aires’teki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Buenos Aires’te iki ayrı havalimanı bulunmaktadır. Ancak bunlardan bir tanesi olan Jorge Newbery Havaalanı, yalnızca Uruguay’a uçuş düzenleyen bir havalimanıdır. Bunun dışında askeri ve kamu alanında bu havalimanı kullanılmaktadır. Buenos Aires’te uluslararası uçuşlar için kullanılan asıl havalimanı, Ministro Pistarini Uluslararası Havaalanı’dır.

Ministro Pistarini Uluslararası Havaalanı

Ministro Pistarini Uluslararası Havaalanı, şehrin dünyaya açılan yüzü olmaktadır. Çünkü dünyadaki diğer kentlerden Buenos Aires’e ulaşmanızın aracısı bu havalimanıdır. Ministro Pistarini Uluslararası Havalimanı, yıl içerisindeki ağırladığı yolcu sayısına göre Arjantin havalimanları sıralamasında bir numaradır. Havalimanı, Buenos Aires şehir merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Ministro Pistarini Uluslararası Havaalanı’ndan Buenos Aires şehir merkezine gitmek için şu araçlardan birini tercih edebilirsiniz:

Otobüs ile yolculuğunuzun oldukça uzun süreceğini şimdiden söylemeliyiz. Çünkü havaalanından şehir merkezine direkt olarak değil, en az iki aktarma yaparak ulaşabiliyorsunuz. Ama siz yine de paradan tasarruf etmek istiyorsanız ilk olarak, havaalanındaki Acceso A Aeropuerto adlı otobüs durağından 8 numaralı La Boca otobüsüne binmeniz gerekiyor. Ardından Colectora Autopista Teniente General durağında inip yaklaşık olarak iki dakika yürüdükten sonra Avenida Italia durağından 96 numaralı Constitución otobüsüne binmeniz gerekiyor. Bu otobüsle de yaklaşık 50 dakikalık yolculuğun ardından Cochabamba 1772-1800 durağında inip Combate de los Pozos 1235-1259 durağından 12 numaralı Plaza De La Constitucion otobüsüne binmeniz gerekiyor. Merak etmeyin bu son aktarmanızdı. Bu otobüsle yapacağınız yaklaşık 13 dakikalık yolculuğun sonunda şehir merkezinin otobüs durağı olan Avenida Juan de Garay 1105-1157 adlı durakta inebilirsiniz.

Taksi ise otobüsle bu kadar aktarma anlatımından sonra bir oh diyebileceğiniz ulaşım yoludur. Havaalanı çevresinden çevireceğiniz taksiyle şehir merkezine yolculuğunuz yaklaşık 30-35 dakika sürecektir. Ancak taksiyle gitmeyi tercih ederseniz, tuzlu bir ücret ödeyebileceğiniz konusunda sizi şimdiden uyarmalıyız.

Araç kiralayarak ise hem havaalanından şehir merkezine ulaşımınızı sağlarsınız hem de şehrin uzak noktalarını gezmede araç ile ulaşım size rahatlık sağlar. Ministro Pistarini Uluslararası Havaalanı çevresinde yer alan Enterprise ve Wonder gibi araç kiralama ofislerinden aracınızı kiralayabilirsiniz. Ministro Pistarini Uluslararası Havaalanı ile Buenos Aires şehir merkezi arası en rahat ulaşım için RN A002 yolunu kullanabilirsiniz. Ancak bu yolda ücretli geçişlerin olduğu konusunda sizi uyarmalıyız.

Buenos Aires'te Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Dans şehri, tangonun doğduğu şehir Buenos Aires’e gitmek için Buenos Aires uçak biletiniz hazır mı? Eğer henüz uçak biletiniz hazır değilse sadece iki dakikanızı ayırıp sitemizde Buenos Aires uçak bileti şeklinde aratarak saniyeler içinde uçak biletinize sahip olabilir veya dilerseniz uçak bileti rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Şehre vardığınızda konaklamanız için size önerimiz olan Buenos Aires otellerini ise şu şekilde sıralayabiliriz:

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz