1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Buenos Aires Uçak Bileti

Buenos Aires Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Plaza de Mayo
  2. Casa Rosada
  3. Caminito
  4. Teatro Colón

1. Plaza de Mayo

Plaza de Mayo, Buenos Aires’in kalbinin attığı meydandır. Bu ünlü meydanın şu anki canlılığının, kalabalık olmasının yanı sıra bir de tarihi kökeni vardır. Plaza de Mayo adı verilen bu meydanda 1810 yılında Arjantin’in bağımsızlığı ilan edilmiştir. Şehirde olan çoğu önemli olay, protesto, yürüyüş gibi faaliyetler bu meydanda yapılmaktadır. Plaza de Mayo isminin anlamı ise Mayıs Meydanı’dır. Kentin siyasetinin kalbinin attığı başkanlık sarayı Casa Rosada da bu meydanda yer almaktadır.

Plaza de Mayo

2. Casa Rosada

Casa Rosada, kentin merkezi bir yerinde yer alan ve tüm görkemiyle Plaza de Mayo meydanını süsleyen başkanlık sarayıdır. Bu saray yalnızca dış görünümüyle, mimarisiyle değil içerisinin gezilebilir yerleriyle de oldukça etkileyici bir yerdir. Casa Rosada’nın içinde Arjantin’i yöneten eski cumhurbaşkanlarına ait eşyaların sergilendiği bir müze vardır. Buenos Aires’in simgesi haline gelmiş olan Casa Rosada’yı şehre gittiğinizde mutlaka gezip görmelisiniz.

Casa Rosada

3. Caminito

Caminito adlı sokak size eğlenceli ve rengarenk bir gezi vaat ediyor. Yaklaşık 100 metre uzunluğundaki Caminitosokağı, Buenos Aires’in renkli kültürünü yansıtan bir tür sokak müzesidir. Burada rengarenk boyanmış evleri, resimlerle süslenmiş duvarları görebilirsiniz. Caminito adlı sokak müzesinin en önemli özelliği ise Arjantin’in önemli sanatçılarından biri olan ve tango müziğinde öne çıkan Juan de Dios Filiberto’ya ‘’Caminito’’ adlı tango müziğinde ilham olmasıdır.

Caminito

4. Teatro Colón

Teatro Colón eğer sanat aşığıysanız Buenos Aires’e gittiğinizde mutlaka uğramanız gereken yerdir. Yaklaşık 112 yıldır tüm görkemiyle Buenos Aires’i simgeleyen bir opera binasıdır. Mimari açıdan da oldukça muazzam olan bu opera binasının en önemli özelliği, National Geographic’in yapmış olduğu dünya üzerindeki en iyi konser salonları sıralamasında üçüncü olmasıdır. Buenos Aires’e gittiğinizde tarihlerini gözeterek, Teatro Colón’da bir sanat etkinliğine mutlaka gitmelisiniz.

Teatro Colón

Daha Fazlasını Keşfet!

Buenos Aires Nerede Yenir

Buenos Aires Nerede Yenir

Buenos Aires’te nerede yemek yenir, popüler restoranlar neresidir diye soracak olursanız, size cevabımız olan yerler şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Buenos Aires Otel Tavsiye

Buenos Aires Otel Tavsiye

Dans şehri, tangonun doğduğu şehir Buenos Aires’e gitmek için Buenos Aires uçak biletiniz hazır mı? Eğer henüz uçak biletiniz hazır değilse sadece iki dakikanızı ayırıp sitemizde Buenos Aires uçak bileti şeklinde aratarak saniyeler içinde uçak biletinize sahip olabilir veya dilerseniz uçak bileti rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Şehre vardığınızda konaklamanız için size önerimiz olan Buenos Aires otellerini ise şu şekilde sıralayabiliriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Buenos Aires’te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Buenos Aires’te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Buenos Aires’in renkli ve oldukça canlı bir kent olduğunu söylemiştik. Bu kente canlılık kazandıran bir diğer özelliği ise önemli günleri ve eğlenceli festivalleridir. Buenos Aires uçak bileti şeklinde aratarak sitemizden bu eğlenceli şehre uçak biletinizi aldıysanız, size Buenos Aires’in özel günlerini sıralayacağız:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Buenos Aires’te Alışveriş - Ne Alınır?

Buenos Aires’te Alışveriş - Ne Alınır?

Buenos Aires’te alışveriş yapmak isteyenlerin, alışveriş çılgınlarının kesinlikle gitmesi gereken yerler El Abasto ve Caminito bölgeleridir. Buradan hediye olarak veya anı kalması için yöresel bir şey almak isterseniz, deriden yapılmış eşyalardan, kıyafetlerden ve espadril ayakkabılardan alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Buenos Aires Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Buenos Aires Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Dansın şehri Buenos Aires’te gece hayatı oldukça canlıdır. Hatta size bu şehirde hiç sıkılmayacağınızın garantisini bile verebiliriz. Ben eğlence insanıyım diyenlerdenseniz mutlaka gezip görmeniz ve eğlenmeniz gereken şehir Buenos Aires’tir. Bu şehirde doyasıya eğlenmek, gece hayatının tadını çıkarmak için şimdi tek yapmanız gereken Buenos Aires online uçak biletinizi sitemizden almanız. Buenos Aires’te uğramanızı tavsiye ettiğimiz eğlence mekanlarını ise şöyle sıralayabiliriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Buenos Aires Ne Yenir?

Buenos Aires Ne Yenir?

Buenos Aires’te Arjantin mutfağını en eşsiz haliyle yakından görebilirsiniz. Tabi sadece Arjantin mutfağı demekle olmaz. Bu yemek kültürünün gelişmesinde ülkedeki Hollandalı, İtalyan ve Orta Doğulu gibi çeşitli nüfusların da büyük etkisi vardır. Buenos Aires’te neler yiyebileceğinize göz atmadan önce uçak biletinizi online sistem üzerinden almayı tercih ettiğinizde hem zamanınızdan hem de paranızdan tasarruf etmiş olacağınızı hatırlatmak isteriz. Buenos Aires’e gittiğinizde tatmanızı ısrarla tavsiye ettiğimiz lezzetler şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Buenos Aires’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Buenos Aires’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Buenos Aires’in iklimi ılıman iklim kategorisindedir. Şehre genel olarak hakim olan özel iklim tipinin nemli subtropikal iklim olduğunu söyleyebiliriz. Buenos Aires’te oldukça sıcak ve okyanusun da etkisiyle oldukça nemli geçer. Yaz mevsiminin yaşandığı aralık, ocak ve şubat aylarında sıcaklık 43 dereceye kadar çıkabilmektedir. Ortalama yaz ayları sıcaklığı ise 29 derecedir. Kış ayları olan haziran, temmuz ve ağustos aylarında ise sabahları ılık, akşamları ise serin geçmektedir. Bu aylarda sıcaklık ortalaması 8 derece olmasına rağmen, sıcaklık -5 dereceye kadar düşebilmektedir. Yağış ise en fazla aralık, ocak ve şubat aylarında görülmektedir. Buenos Aires’e gitmek için en ideal zaman ise yağışın daha az olduğu, sıcaklığın da ideal olduğu mart ve kasım aylarıdır. 

Güney Amerika’da bir şehir keşfetmek istiyorsanız kesinlikle ilk tercihiniz Buenos Aires olmalı! Arjantin’in başkenti olma özelliğindeki bu değerli kente gitmek için online uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Buenos Aires Hakkında

Buenos Aires Hakkında

Buenos Aires, Güney Amerika bölgesinin önde gelen ülkelerinden biri olan Arjantin’in başkentidir. Arjantin kültürünün, yaşamının ve ülkenin kalbinin attığı yerin Buenos Aires olduğunu söyleyebiliriz. Bu şehir hakkında öncelikle ismi dikkatinizi çekmiş olabilir. Buenos Aires adı, şehrin resmi dili olan İspanyolcada ‘’güzel havalar’’ anlamındadır. Buenos Aires konum olarak, Arjantin topraklarının doğusunda, Uruguay’a yakın bir yerde bulunmaktadır ve okyanusun hemen kıyısındadır. Önemli bir liman kenti olan ve Arjantin kültürünü size en iyi şekilde yansıtacak başkent Buenos Aires’e gitmek için en uygun fiyata online Buenos Aires uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz. Bu şehrin oldukça kalabalık bir şehir olduğu konusunda da sizi gitmeden uyarmalıyız. Hatta Buenos Aires, nüfusu sayesinde Arjantin’in en büyük ve dünyanın ise en büyük on yedinci şehri olma özelliğindedir. Çevresindeki metropol alanlarıyla birlikte şehrin güncel olarak nüfusu, 16 milyon 157 bin civarındadır. Buenos Aires’te para birimi olarak ise Arjantin Pesosu kullanılmaktadır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Buenos Aires Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz