1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Buenos Aires Uçak Bileti

Buenos Aires Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Plaza de Mayo
  2. Casa Rosada
  3. Caminito
  4. Teatro Colón

1. Plaza de Mayo

Plaza de Mayo, Buenos Aires’in kalbinin attığı meydandır. Bu ünlü meydanın şu anki canlılığının, kalabalık olmasının yanı sıra bir de tarihi kökeni vardır. Plaza de Mayo adı verilen bu meydanda 1810 yılında Arjantin’in bağımsızlığı ilan edilmiştir. Şehirde olan çoğu önemli olay, protesto, yürüyüş gibi faaliyetler bu meydanda yapılmaktadır. Plaza de Mayo isminin anlamı ise Mayıs Meydanı’dır. Kentin siyasetinin kalbinin attığı başkanlık sarayı Casa Rosada da bu meydanda yer almaktadır.

Plaza de Mayo

2. Casa Rosada

Casa Rosada, kentin merkezi bir yerinde yer alan ve tüm görkemiyle Plaza de Mayo meydanını süsleyen başkanlık sarayıdır. Bu saray yalnızca dış görünümüyle, mimarisiyle değil içerisinin gezilebilir yerleriyle de oldukça etkileyici bir yerdir. Casa Rosada’nın içinde Arjantin’i yöneten eski cumhurbaşkanlarına ait eşyaların sergilendiği bir müze vardır. Buenos Aires’in simgesi haline gelmiş olan Casa Rosada’yı şehre gittiğinizde mutlaka gezip görmelisiniz.

Casa Rosada

3. Caminito

Caminito adlı sokak size eğlenceli ve rengarenk bir gezi vaat ediyor. Yaklaşık 100 metre uzunluğundaki Caminitosokağı, Buenos Aires’in renkli kültürünü yansıtan bir tür sokak müzesidir. Burada rengarenk boyanmış evleri, resimlerle süslenmiş duvarları görebilirsiniz. Caminito adlı sokak müzesinin en önemli özelliği ise Arjantin’in önemli sanatçılarından biri olan ve tango müziğinde öne çıkan Juan de Dios Filiberto’ya ‘’Caminito’’ adlı tango müziğinde ilham olmasıdır.

Caminito

4. Teatro Colón

Teatro Colón eğer sanat aşığıysanız Buenos Aires’e gittiğinizde mutlaka uğramanız gereken yerdir. Yaklaşık 112 yıldır tüm görkemiyle Buenos Aires’i simgeleyen bir opera binasıdır. Mimari açıdan da oldukça muazzam olan bu opera binasının en önemli özelliği, National Geographic’in yapmış olduğu dünya üzerindeki en iyi konser salonları sıralamasında üçüncü olmasıdır. Buenos Aires’e gittiğinizde tarihlerini gözeterek, Teatro Colón’da bir sanat etkinliğine mutlaka gitmelisiniz.

Teatro Colón

Buenos Aires hakkında daha fazla şey keşfet!

Buenos Aires’te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Buenos Aires’te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Buenos Aires’in renkli ve oldukça canlı bir kent olduğunu söylemiştik. Bu kente canlılık kazandıran bir diğer özelliği ise önemli günleri ve eğlenceli festivalleridir. Buenos Aires uçak bileti şeklinde aratarak sitemizden bu eğlenceli şehre uçak biletinizi aldıysanız, size Buenos Aires’in özel günlerini sıralayacağız:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Buenos Aires Uçak Bileti