1. Anasayfa
 2. Brüksel Uçak Bileti

Brüksel Uçak Bileti

Brüksel Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Brüksel Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Brüksel’e Türkiye’deki birçok şehirden direkt uçuş yaparak ulaşabilirsiniz. İzmir, Adana ve İstanbul bu şehirlerden bazılarıdır. Direkt uçuşta en kısa yolculuk, 3 buçuk saat ile İstanbul-Brüksel arası yolculuktur. Diğer şehirlerden ise aktarma yaparak Brüksel’e gidebilirsiniz. Brüksel’e sık sefer düzenleyen hava yolları ise Pegasus, Sun Express ve Türk Hava Yolları’dır. 

Brüksel varışlı uçak biletinizi henüz almadıysanız en hızlı ve en kolay yöntem olan online sistem üzerinden almayı tercih edebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Brüksel’e Nasıl Gidilir?
 2. Brüksel'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Brüksel’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Brüksel Hakkında
 5. Brüksel Ne Yenir?
 6. Brüksel Nerede Yenir
 7. Brüksel Gezilecek Yerler
 8. Brüksel Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Brüksel’de Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Brüksel'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Brüksel’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Brüksel Otel Tavsiye

Brüksel'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Brüksel kentine ve çevresindeki bölgelere uluslararası seferler için hizmet vermekte olan iki havalimanı vardır. Online uçak biletinizin varış noktası olarak bu iki havalimanından birini seçebilirsiniz.

Brüksel Havalimanı

Brüksel Havalimanı, 1940 yılında hizmet vermeye başlamıştır. 2016 yılında patlak veren siyasi olaylarda bombalanmış ve 10 günlüğüne kapalı kalmıştır. Havalimanı, Brüksel şehir merkezine yaklaşık 11 kilometre uzaklıktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için şu seçeneklerden birini kullanmayı tercih edebilirsiniz:

Tren ile havalimanından direkt şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Brüksel Havalimanı’ndan trene binmek için yaklaşık 10 dakika yürüyerek Brussels Airport-Zaventem durağına gitmeniz gerekmektedir. Bu duraktan 12 dakikada bir kalkan tren seferi ile yaklaşık 18 dakika yolculuk yaparak şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Otobüs kullanarak da Brüksel Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Otobüse binmek için havalimanı yakınında yer alan Zaventem Gebouw 9 durağına gitmeniz gerekmektedir. Buradan 272 ve 12 numaralı otobüslerle şehir merkezine gidebilirsiniz. 

Taksi de şehir merkezine ulaşımın farklı bir yoludur. Terminal çıkışında taksileri bulabilirsiniz.

Araç kiralamayı tercih ederek de Brüksel Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebilirsiniz. Brüksel Havalimanı’ndaki Budget Car ve Europcar gibi araç kiralama ofislerinden dilediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. E40 otoyolunu kullanarak şehir merkezine hızlıca ulaşabilirsiniz.

Brüksel Güney Charleroi Havalimanı

Brüksel Güney Charleroi Havalimanı, Brüksel ve Charleroi kentlerine ortak hizmet veren uluslararası bir havalimanıdır. Belçika’daki en işlek havalimanlarından biridir ve yılda yaklaşık 8 milyon ziyaretçiyi misafir etmektedir. Brüksel Güney Charleroi Havalimanı, Brüksel kentinin 46 kilometre uzağında ve güney tarafında kalmaktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için şu vasıtalardan birini tercih edebilirsiniz:

Otobüs havalimanı ile Brüksel kent merkezi arasındaki tek toplu taşıma aracıdır. Otobüse binmek için yaklaşık 10 dakika yürüyerek HEPPIGNIES La Folie durağına gitmeniz gerekmektedir. Buradan 68 numaralı otobüse binip CHARLEROI Sud Quai 01 durağında inmeniz gerekmektedir. Daha sonra yaklaşık 2 dakika yürüyüp Charleroi-South durağından IC otobüslerine binmeniz gerekmektedir. IC otobüsüyle yaklaşık 1 saat süren yolculuğun sonunda şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi ile havalimanı-şehir merkezi arası uzak mesafeyi, aktarma yapmadan daha rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Arası mesafe fazla olduğundan taksi ücretinin fazla tutacağını belirtelim.

Araç kiralamayı tercih ederek de havalimanından şehir merkezine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Budget ve Europcar gibi uluslararası araç kiralama şirketlerinden veya yerel araç kiralama şirketlerinden aracınızı kiralayabilirsiniz. Güney Charleroi Havalimanı’ndan şehir merkezine E420 ve E19 yolu üzerinden gitmeyi tercih ederseniz fazla zaman kaybetmezsiniz.

Brüksel’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Brüksel’de ılıman bir iklim görülür. Ortalama sıcaklığın 10 derece olduğu şehrin kışları soğuk ve nemli, yazları ise hafif geçmektedir. Brüksel en fazla yağışı Haziran ayında alır. Mart ve Eylül arası en fazla turist ağırlayan şehir, en kalabalık dönemini ağustos ayında yaşamaktadır. 

Brüksel’e ne zaman gideceğinizi belirlediyseniz online uçak biletinizi hemen alın.

Brüksel Hakkında

Yaklaşık 1.500.000 insana ev sahipliği yapan Brüksel, Belçika’nın başkentidir. NATO Merkez Karargahı’nı içinde bulunduran Brüksel’de nüfusun çoğu anadil olarak Fransızca konuşmaktadır. Azınlık bir grup ise Felemenkçe konuşur. Vatandaşlık edinmek Belçika’da diğer ülkelere nazaran daha kolay olduğu için, Brüksel çok fazla işçi göçü almış ve kozmopolit bir yapıya bürünmüştür. Bu yönüyle size İstanbul’ u anımsatacak kent, kültürel ve mimari açıdan köklü değişimler yaşamıştır. Türkiye ve Brüksel arası saat farkı 1 saattir, Türkiye 1 saat ileridedir ve para birimi olarak Euro kullanılmaktadır. Ekonomik olarak kendini oldukça geliştirmiş olan şehrin turist çeken yanları da çok fazladır. Geçmiş yüzyıllarda güvenlik sağlamak amacı ile duvarlarla çevrilen şehir zaman içinde yoğunlaşan nüfus nedeniyle duvarlarını yıkmıştır, şehrin çeşitli bölgelerinde duvar kalıntılarını görmek mümkündür.

Yoğun iş temponuza ara verip hayatın hızlı ve yoğun aktığı Brüksel’i ziyaret etmek istiyorsanız ucuza uçak biletinizi sitemizden hemen ayırtın.

Brüksel Ne Yenir?

Fransız mutfak esintilerini de içinde bulabileceğiniz, damak zevkinize hitap edecek, birçok tanıdık lezzetle karşılaşacağınız Brüksel mutfağına gelin bir göz atalım:

1. Çikolata

Çikolata

Çikolata, Belçika denince akla gelen bu lezzet Brüksel’de de turistler tarafından oldukça rağbet görür. Farklı birçok aromada ve daha önce karşılaşmadığınız şekillerde çikolata tadabilirsiniz.

2. Midye

Midye

Midye, Brüksel’de hemen hemen her mekanda karşınıza çıkacaktır çünkü Brüksel deniz ürünlerini sıkça besin olarak tüketen bir şehirdir.

3. Patates kızartması

Patates kızartması

Patates kızartması, Türkiye’de olduğu gibi Brüksel’de de hemen hemen her mekanda atıştırmalık olarak farklı soslar eşliğinde beğeninize sunulur.

Bunların yanı sıra Brüksel yerel yemeklere de sahiptir, bunlar; stoemp, patates püresi ve farklı birçok sebzenin birleşimi ile beğeninize sunulur. 

Yiyeceklerin yanında bambaşka tatlara sahip olan Brüksel biralarını denemeyi unutmayın.

Hemen ucuza uçak biletinizi sitemizden alıp bu lezzet yolculuğuna çıkabilirsiniz.

Brüksel Nerede Yenir

Öncesinde bu lezzetleri bulabileceğimiz restoranlara bir göz atalım;

1. Spicy Grill

Spicy Grill

Spicy Grill, Hint ve Asya lezzet esintilerini bulabileceğiniz bu mekan size mangal keyfi sunmaktadır. Vejetaryen ve vegan dostu olan bu mekan masa düzeni ve içinde bulunan tablolarla dikkat çekmektedir. Sunum ve çalışan güler yüzlülüğü ön plana çıkan mekana tekrar gitmek için sabırsızlanacaksınız.

2. Yummy Bowl

Yummy Bowl

Yummy Bowl, Kore lezzet esintilerini içinde barındıran mekan sebze ağırlıklı menüsüyle dikkat çeker. Müşteri memnuniyetinin yüksek olduğu bu mekanda deniz ürünlerinin hemen hemen hepsini bulmak mümkün. Çorbalarıyla da Brüksel’in gözde mekanlarından biri olmayı başarmıştır.

3. Shahrazad

Shahrazad

Shahrazad, Akdeniz ve Ortadoğu lezzetlerinin bir arada bulunduğu bu mekan akşamları gerçekleştirilen dansöz gösterileri ile bilinir. Işıklandırma yapısı ve gizemli havası mekana müşteri çekmektedir. Geleneksel sunumlara yer verilen mekanın akılda kalmaması mümkün değildir.

Brüksel Gezilecek Yerler

Brüksel sokaklarında özgürce dolaştığınızı hayal ettiğinizi, Belçika atmosferinin büyüleyiciliğine kendinizi bırakmak istediğinizi duyar gibiyim. Öyleyse ucuza uçak biletinizi sitemizden alarak hemen yola koyulun. Elbette gidince nereleri göreceğiz bir bakalım;

Grand Place

Grand Place

Grand Place, bir meydan özelliği taşıyan bu bölge çevresinde bulunan tarihi binalarla dikkatleri üzerinde toplamaktadır. Bölge de gece hayatı, yemek, cafe gibi sosyal zamanınızı zenginleştirecek oldukça fazla mekan vardır. Meydan, ünlü çiçek halı festivaline de ev sahipliği yapıyor.

İşeyen Çocuk Heykeli

İşeyen Çocuk Heykeli

İşeyen Çocuk Heykeli, hakkında birçok senaryo yazılan bu heykel hem yerli halk hem de yönetim için önemli bir yere sahiptir. Çeşitli zamanlarda giydirilen bu heykel turistlerin ilgisini çekmektedir.

Cinquantenaire Parkı

Cinquantenaire Parkı

Cinquantenaire Parkı, Belçika’nın özgürlüğü anısına yapılan bu park içerisinde gölcükler, şelaleler ve bahçeler barındırır. Oldukça büyük olan bu park tarihi dokusuyla da dikkatleri üzerine çeker. Parkın yüksek bölgelerinden şehri seyretmek oldukça zevkli olacaktır.

Aziz Micheal ve Aziz Gudula Katedrali

Aziz Micheal ve Aziz Gudula Katedrali

Aziz Micheal ve Aziz Gudula Katedrali, 8 yüzyıla ait olan bu katedral dini özelliği ile turist çeker. İçinde kilise bulunan bu mekan sıkça restorasyona uğramasına rağmen günümüze kadar ulaşmıştır. Tarihi ve mimari dokusu sizi kendine çekecektir.

Brüksel Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Ünlü Belçika biralarının tadına bakabileceğiniz, özgürce dans edebileceğiniz ya da yalnızca kafa dinleyebileceğiniz mekanları bünyesinde barındıran Brüksel, gece hayatı konusunda da kozmopolit bir yapıya sahiptir.

YOU

YOU

YOU, gitmek için çok önceden rezervasyon yaptırmanız gereken bu gece kulübü ünlü DJ performansları ile dikkat çeker. Hem yerli halkın hem de turistlerin başlıca tercihlerinden olan bu kulüp eğlenmek ve ışıklar arasında çılgınlar gibi dans etmek için ideal bir mekan.

Le Nostalgia

Le Nostalgia

Le Nostalgia, hareketli fakat geçmiş zamanları anımsayarak bir gece geçirmek istiyorsanız tercihiniz kesinlikle burası olmalı. 70/80/90 lı yılların müziklerine yer verilen bu mekanda sunumlarda geçmişi anımsatır ve müşteri memnuniyetinin hakim olduğu bu mekan sizi hem eğlendirecek hem de bir zaman makinesi görevi üstlenecek.

Bazaar

Bazaar

Bazaar, sakin bir gece geçirmek ve lezzetli içecekler tüketmek için ideal olan bu mekan hem yerli halkın hem turistlerin uğrak noktası. Brüksel’in yoğun temposundan sıyrılmanın mümkün olduğu bu mekan uzun zamandır şehre hizmet etmektedir.

A La Mort Subite

A La Mort Subite

A La Mort Subite, tarihi bir binanın içinde bulunan bu bar, loş ışıkları ve içecek yanında verilen mezeleri ile ünlüdür. Masa düzeni ve temizliği ile öne çıkan bu mekan konumu dolayısıyla da oldukça fazla müşteri çekmektedir. Belçika çikolatalarının en güzellerini bu mekanda yiyebiliriniz.

Brüksel’de Alışveriş - Ne Alınır?

Brüksel’de alışveriş için Grand Place Meydanı’nı tercih edebilirsiniz. Belçika dönüşünde arkadaşlarınız sizden mutlaka çikolata bekleyecektir, uzun süre damağınızda kalacak Belçika biralarından biraz da yanınıza almanızda fayda var. Brüksel de basılan karikatür kitapları da tavsiyemizdir.

Brüksel’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Brüksel’de hemen hemen her yere yürüyerek gidebilirsiniz. Özellikle turistik bölgeler arası mesafe maksimum 40 dakikadır. Trafik yoğunluğu nedeni ile toplu taşıma ya da bisiklet kullanımı tavsiye edilmektedir. 

Brüksel’e gittiğinizde nelere dikkat etmeniz gerektiğini de artık öğrendiğinize göre online uçak biletinizi sitemizden alıp Brüksel seyahatine çıkabilirsiniz.

Brüksel Otel Tavsiye

Brüksel’de özellikle şehir meydanında konaklamak için birçok otel bulabilirsiniz. Sizin için en ideal konaklama noktalarını sıraladık;

Brussels Royotel

Brussels Royotel

Brussels Royotel, merkezi konumu ve aile için elverişli yapısı ile dikkat çeken bu otel turistler tarafından oldukça rağbet görmektedir. Tarihi mekanlara yakınlığı ve çevresinde alışveriş yapacak birçok mekan bulundurması açısından da önemlidir. Müşteri memnuniyetinin göz önünde bulundurduğu bu otel tatiliniz boyunca size rahat bir ortam sağlayacak.

Bentley

Bentley

Bentley, özellikle uygun fiyat aralığı ile tatilcilerin gözdesi olan bu otel mütevazi bir büyüklüğe sahiptir. Merkezi konumu ve lezzetli yemek servisi ile sizi memnun edecektir. Çatı katı odalarının romantik atmosferi sizi içine alacak.

Warwick Brussels

Warwick Brussels

Warwick Brussels, bu otel içinde aradığınız her şeyi barındırıyor. Fiyat olarak diğer otellerin üzerinde olsa da sizi asla pişman etmeyecek bir güzelliğe sahip. Mimari yapısı ve geniş odaları ile hizmet vermekte olan bu otelden ayrılmakta zorlanacaksınız.

Pillows City

Pillows City

Pillows City, tam olarak merkezde olan bu otel dış ve iç dizaynı ile tatilcileri bekliyor, bütün tatilcilerin ilk tercihleri arasında olan bu otel oda genişliği ile de göze çarpmakta. Üstelik ortalama bir fiyata sahip.

Brüksel sizi bekliyor, siz biletinizi almak için neyi bekliyorsunuz? Sitemizden ucuza uçak biletinizi alın ve yola koyulun.

Valencia