1. Anasayfa
  2. Brüksel Uçak Bileti

Brüksel Uçak Bileti

Brüksel Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Brüksel Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Brüksel’e Türkiye’deki birçok şehirden direkt uçuş yaparak ulaşabilirsiniz. İzmir, Adana ve İstanbul bu şehirlerden bazılarıdır. Direkt uçuşta en kısa yolculuk, 3 buçuk saat ile İstanbul-Brüksel arası yolculuktur. Diğer şehirlerden ise aktarma yaparak Brüksel’e gidebilirsiniz. Brüksel’e sık sefer düzenleyen hava yolları ise Pegasus, Sun Express ve Türk Hava Yolları’dır. 

Brüksel varışlı uçak biletinizi henüz almadıysanız en hızlı ve en kolay yöntem olan online sistem üzerinden almayı tercih edebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Brüksel’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Brüksel Hakkında
  3. Brüksel Ne Yenir?
  4. Brüksel Nerede Yenir
  5. Brüksel Gezilecek Yerler
  6. Brüksel Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Brüksel’de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Brüksel'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Brüksel Otel Tavsiye

Brüksel'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Brüksel kentine ve çevresindeki bölgelere uluslararası seferler için hizmet vermekte olan iki havalimanı vardır. Online uçak biletinizin varış noktası olarak bu iki havalimanından birini seçebilirsiniz.

Brüksel Havalimanı

Brüksel Havalimanı, 1940 yılında hizmet vermeye başlamıştır. 2016 yılında patlak veren siyasi olaylarda bombalanmış ve 10 günlüğüne kapalı kalmıştır. Havalimanı, Brüksel şehir merkezine yaklaşık 11 kilometre uzaklıktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için şu seçeneklerden birini kullanmayı tercih edebilirsiniz:

Tren ile havalimanından direkt şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Brüksel Havalimanı’ndan trene binmek için yaklaşık 10 dakika yürüyerek Brussels Airport-Zaventem durağına gitmeniz gerekmektedir. Bu duraktan 12 dakikada bir kalkan tren seferi ile yaklaşık 18 dakika yolculuk yaparak şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Otobüs kullanarak da Brüksel Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Otobüse binmek için havalimanı yakınında yer alan Zaventem Gebouw 9 durağına gitmeniz gerekmektedir. Buradan 272 ve 12 numaralı otobüslerle şehir merkezine gidebilirsiniz. 

Taksi de şehir merkezine ulaşımın farklı bir yoludur. Terminal çıkışında taksileri bulabilirsiniz.

Araç kiralamayı tercih ederek de Brüksel Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebilirsiniz. Brüksel Havalimanı’ndaki Budget Car ve Europcar gibi araç kiralama ofislerinden dilediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. E40 otoyolunu kullanarak şehir merkezine hızlıca ulaşabilirsiniz.

Brüksel Güney Charleroi Havalimanı

Brüksel Güney Charleroi Havalimanı, Brüksel ve Charleroi kentlerine ortak hizmet veren uluslararası bir havalimanıdır. Belçika’daki en işlek havalimanlarından biridir ve yılda yaklaşık 8 milyon ziyaretçiyi misafir etmektedir. Brüksel Güney Charleroi Havalimanı, Brüksel kentinin 46 kilometre uzağında ve güney tarafında kalmaktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için şu vasıtalardan birini tercih edebilirsiniz:

Otobüs havalimanı ile Brüksel kent merkezi arasındaki tek toplu taşıma aracıdır. Otobüse binmek için yaklaşık 10 dakika yürüyerek HEPPIGNIES La Folie durağına gitmeniz gerekmektedir. Buradan 68 numaralı otobüse binip CHARLEROI Sud Quai 01 durağında inmeniz gerekmektedir. Daha sonra yaklaşık 2 dakika yürüyüp Charleroi-South durağından IC otobüslerine binmeniz gerekmektedir. IC otobüsüyle yaklaşık 1 saat süren yolculuğun sonunda şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi ile havalimanı-şehir merkezi arası uzak mesafeyi, aktarma yapmadan daha rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Arası mesafe fazla olduğundan taksi ücretinin fazla tutacağını belirtelim.

Araç kiralamayı tercih ederek de havalimanından şehir merkezine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Budget ve Europcar gibi uluslararası araç kiralama şirketlerinden veya yerel araç kiralama şirketlerinden aracınızı kiralayabilirsiniz. Güney Charleroi Havalimanı’ndan şehir merkezine E420 ve E19 yolu üzerinden gitmeyi tercih ederseniz fazla zaman kaybetmezsiniz.

Brüksel’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Brüksel’de hemen hemen her yere yürüyerek gidebilirsiniz. Özellikle turistik bölgeler arası mesafe maksimum 40 dakikadır. Trafik yoğunluğu nedeni ile toplu taşıma ya da bisiklet kullanımı tavsiye edilmektedir. 

Brüksel’e gittiğinizde nelere dikkat etmeniz gerektiğini de artık öğrendiğinize göre online uçak biletinizi sitemizden alıp Brüksel seyahatine çıkabilirsiniz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz