1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Bremen Uçak Bileti

Bremen Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:19
  1. Bremen Belediye Sarayı
  2. Böttcherstrasse
  3. Schnoor
  4. Kunsthalle Breme
  5. Universum Bilim Merkezi

1. Bremen Belediye Sarayı

Bremen Belediye Sarayı, Bremen’de politikanın ve mimarinin kalbinin attığı yerdir. Gotik mimari tarzı ile inşa edilmiş olan bu yapı, oldukça ihtişamlı bir görünüme sahiptir. 2004 yılında ise Bremen Belediye Sarayı UNESCO Dünya Mirası listesine alınmıştır. Alman mimari tarzını ve Almanya’nın önemli yapılarından birini görmek isterseniz Bremen Belediye Sarayı’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Bremen Belediye Sarayı

2. Böttcherstrasse

Böttcherstrasse, şehrin tarihi dokusunu yansıtan yerdir. Burayı gezdiğinizde arnavut kaldırımlı caddesi ve bu cadde yolunun kenarında yer alan tarihi evler, binalar sizi adeta geçmişe sürükleyecektir. Böttcherstrasse alanını gezerken burada yer alan Paula Modersohn-Becker ve Ludwig Roselius sanat müzelerini ziyaret etmenizi de ısrarla tavsiye ederiz.

Böttcherstrasse

3. Schnoor

Schnoor bölgesi de dar sokaklarıyla ünlü tarihi bir yerdir. Burada özellikle 16. Ve 17. Yüzyılın etkilerini çok net bir şekilde görebilirsiniz. Schnoor mahallesinin dar yolunun iki yakasında ardı ardına dizilmiş olan ahşap evlerin mimarisinin sizi oldukça etkileyeceğini de şimdiden belirtelim.

Schnoor

4. Kunsthalle Breme

Kunsthalle Bremen, özellikle sanatsever turistlerin Bremen’e geldiklerinde ilk uğradıkları yerdir. Kentin en önemli sanat müzesi olan Kunsthalle Bremen’de Vincent Van Gogh, Monet ve Max Libermann gibi dünyaca ünlü sanatçıların eserlerini görebilirsiniz. Sanatın tarihine de ışık tutan bu müzeyi Bremen’e gittiğinizde mutlaka gezip görmelisiniz.

Kunsthalle Breme

5. Universum Bilim Merkezi

Universum Bilim Merkezi, bilim meraklılarının, dünya ve evren meraklılarının uğrak noktasıdır. Universum Bilim Merkezi’nin içinde yer alan 250 interaktif sergiden çok dış tasarımı da oldukça ilgi çekici.

Universum Bilim Merkezi

Daha Fazlasını Keşfet!

Bremen Nerede Yenir

Bremen Nerede Yenir

İstanbul’dan Bremen’e gitmek için online uçak biletinizi aldıysanız, artık tek yapmanız gereken Bremen’de neler yapacağınızı planlamak. Bremen planınıza eklemenizi istediğimiz restoranlar ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Bremen Otel Tavsiye

Bremen Otel Tavsiye

Almanya’nın önemli kentlerinden biri olan Bremen’e gitmek için uçak biletinizi aldınız mı? Eğer henüz almadıysanız dilediğiniz zamanda sitemize girip Bremen varışlı online uçak biletinizi en ucuza alabilirsiniz. Bremen’de konaklamanız için size tavsiyemiz olan oteller ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Bremen'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Bremen'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Bremen’in önemli günlerini ve festivallerini kaçırmamak için, online uçak biletinizi o günler için belirtilen tarihe uygun olarak sitemizden almanızı tavsiye ederiz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Bremen'da Alışveriş - Ne Alınır?

Bremen'da Alışveriş - Ne Alınır?

Bremen’de alışveriş yapmak isterseniz size tavsiyemiz olan yerler Böttcherstrasse ve Obernstrasse bölgeleridir. Bremen’den dönerken sevdikleriniz için Kluten adlı Bremen çikolatasından almayı unutmayın!

Bremen benim gezeceğim şehir diyorsanız daha fazla zaman kaybetmeyin! Bremen varışlı online uçak biletinizi hemen alın ve tatilinizin tadını Bremen’de çıkarın.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Bremen Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Bremen Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Bremen’de oldukça canlı bir gece hayatı olduğunu şimdiden belirtelim. Hatta Bremen, Almanya’da hiç sıkılmayacağınız kentlerin başında yer almaktadır. Bremen’in gece kulüpleri, pubları ve barları adeta kentin yapı taşıdır. Görmenizi ve orada eğlenmenizi tavsiye ettiğimiz mekanlar ise şöyle:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Bremen Ne Yenir?

Bremen Ne Yenir?

Bremen mutfağı, Alman mutfağının adeta bir koludur. Alman mutfağına özgü yemeklerin dışında, deniz ürünleri de Bremen’de ünlüdür. Bremen’e gittiğinizde mutlaka tatmanız gereken lezzetler, Alman mutfağını en iyi yansıtan yemekler ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Bremen'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Bremen'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Bremen’de özellikleri görülen iklim tipi ılıman okyanus iklimidir. Bu iklim tipi gereği Bremen’de her ayda yağış görülmektedir. Bu nedenle Bremen’e gideceğinizde yağışlara özellikle dikkat etmelisiniz. En fazla yağış ise yaz ve sonbahar aylarında görülmektedir. Bremen’in en sıcak olduğu ay ise temmuz ayıdır. Bu ayda sıcaklık ortalaması 22 derecedir. Bremen’in en soğuk olduğu ay ise ocak ayıdır. Bu ayda sıcaklık ortalaması 3 dercedir fakat genellikle günler özellikle geceleri sıfırın altında geçmektedir.

Bremen mızıkacılarının kenti Bremen’e gitmek için en uygun zamanınızı ayarladıysanız uçak biletinizi de en uygun fiyata alın! En uygun fiyatlı online uçak biletlerini ise sitemizde rahatlıkla bulabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Bremen Hakkında

Bremen Hakkında

Almanya’nın önde gelen şehirlerinden olan Bremen, ülkenin kuzey tarafında, Kuzey Denizi’ne yakın bir konumda yer almaktadır. Denize kıyısı olmasa da Kuzey Denizi’nin ülke topraklarına akan bir kolu olan Weser Nehri, Bremen’in içinden geçmektedir. Tabi Bremen şehri daha çok Bremen Mızıkacıları masalından bilinmektedir. Hatta kente bu masal ünü nedeniyle Masal Şehri veya Bremen Mızıkacılarının Kenti takma adları da verilmektedir. Bulunduğu eyaletin de merkez kenti olan Bremen şehrinin nüfusu ise 570 bine yaklaşmıştır. Bremen’in önemli bir sanat, kültür ve mimari şehri olmasının yanında önemli bir diğer özelliği de dünyaca ünlü kahve markası olan Jacobs’un ve bira markası olan Beck’s birasının bu kentte hayat bulmuş olmasıdır.

Eğer kalabalık olmayan fakat her yönüyle Alman kültürünü ve mimarisini yansıtan sevimli bir şehir gezmek istiyorsanız rotanız Bremen yönüne olsun! Bremen’e gitmek için online uçak biletinizi ise sitemiz üzerinden hızlıca alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Bremen Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz