1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Bremen Uçak Bileti

Bremen Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Bremen Belediye Sarayı
  2. Böttcherstrasse
  3. Schnoor
  4. Kunsthalle Breme
  5. Universum Bilim Merkezi

1. Bremen Belediye Sarayı

Bremen Belediye Sarayı, Bremen’de politikanın ve mimarinin kalbinin attığı yerdir. Gotik mimari tarzı ile inşa edilmiş olan bu yapı, oldukça ihtişamlı bir görünüme sahiptir. 2004 yılında ise Bremen Belediye Sarayı UNESCO Dünya Mirası listesine alınmıştır. Alman mimari tarzını ve Almanya’nın önemli yapılarından birini görmek isterseniz Bremen Belediye Sarayı’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Bremen Belediye Sarayı

2. Böttcherstrasse

Böttcherstrasse, şehrin tarihi dokusunu yansıtan yerdir. Burayı gezdiğinizde arnavut kaldırımlı caddesi ve bu cadde yolunun kenarında yer alan tarihi evler, binalar sizi adeta geçmişe sürükleyecektir. Böttcherstrasse alanını gezerken burada yer alan Paula Modersohn-Becker ve Ludwig Roselius sanat müzelerini ziyaret etmenizi de ısrarla tavsiye ederiz.

Böttcherstrasse

3. Schnoor

Schnoor bölgesi de dar sokaklarıyla ünlü tarihi bir yerdir. Burada özellikle 16. Ve 17. Yüzyılın etkilerini çok net bir şekilde görebilirsiniz. Schnoor mahallesinin dar yolunun iki yakasında ardı ardına dizilmiş olan ahşap evlerin mimarisinin sizi oldukça etkileyeceğini de şimdiden belirtelim.

Schnoor

4. Kunsthalle Breme

Kunsthalle Bremen, özellikle sanatsever turistlerin Bremen’e geldiklerinde ilk uğradıkları yerdir. Kentin en önemli sanat müzesi olan Kunsthalle Bremen’de Vincent Van Gogh, Monet ve Max Libermann gibi dünyaca ünlü sanatçıların eserlerini görebilirsiniz. Sanatın tarihine de ışık tutan bu müzeyi Bremen’e gittiğinizde mutlaka gezip görmelisiniz.

Kunsthalle Breme

5. Universum Bilim Merkezi

Universum Bilim Merkezi, bilim meraklılarının, dünya ve evren meraklılarının uğrak noktasıdır. Universum Bilim Merkezi’nin içinde yer alan 250 interaktif sergiden çok dış tasarımı da oldukça ilgi çekici.

Universum Bilim Merkezi

Bremen hakkında daha fazla şey keşfet!

Bremen'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Bremen'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Bremen’in önemli günlerini ve festivallerini kaçırmamak için, online uçak biletinizi o günler için belirtilen tarihe uygun olarak sitemizden almanızı tavsiye ederiz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Bremen Uçak Bileti