1. Anasayfa
 2. Bingöl Uçak Bileti

Bingöl Uçak Bileti

Bingöl Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Bingöl Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Bingöl’e İstanbul ve Ankara’dan direkt uçuş yaparak ulaşabilirsiniz. Diğer şehirlerden ise bir aktarma yaparak Bingöl’e ulaşabilirsiniz. Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet ise Bingöl’e sık sefer düzenlemektedir. İstanbul ile Bingöl arası uçuş süresi ortalama 1,5 saat sürmektedir. Ankara ile Bingöl arası ise ortalama 1 saat 20 dakika sürmektedir. Bingöl’e hızlı ve kolay ulaşım için uçakla gitmeyi tercih edebilir ve ucuz uçak biletlerini ise sitemizde bulabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Bingöl’e Nasıl Gidilir?
 2. Bingöl’deki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Bingöl’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Bingöl Hakkında
 5. Bingöl Ne Yenir?
 6. Bingöl Nerede Yenir
 7. Bingöl Gezilecek Yerler
 8. Bingöl Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Bingöl’de Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Bingöl'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Bingöl’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Bingöl Otel Tavsiye

Bingöl’deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Bingöl’e ve yakın yerlerine Bingöl Havalimanı hizmet vermektedir.

Bingöl Havalimanı

Bingöl Havalimanı, 2013 yılında hizmete girmiş sivil kategoride bir havalimanıdır. Yolcu trafiği yoğun olmayan Bingöl Havalimanı’nı yılda ortalama 160-170 bin kişi ziyaret etmektedir. Bingöl Havalimanı, Bingöl şehir merkezinin güneydoğusunda, Çeltik Suyu Köyü’nde yer almaktadır ve şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 20 kilometredir. Bingöl Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için üç vasıta vardır:

Otobüs ile Bingöl Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bingöl Havalimanı’ndan iki otobüs servisi hareket etmektedir. Bu otobüsler Bingöl’ün hemen hemen her noktasına gitmektedir. Otobüs ile şehir merkezine ulaşımı tercih ederseniz yolculuğunuz yaklaşık 20 dakika sürektir. Otobüslerin bilet fiyatı ise 9 liradır.

Taksi ile Bingöl Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımı tercih edebilirsiniz. İç ve dış hatlar terminallerinin yolcu çıkış kapılarının önünde 24 saat hizmet veren taksileri bulabilirsiniz.

Kiraladığınız araç ile de Bingöl Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebilirsiniz. Bingöl Havalimanı’nda araç kiralama ofisleri bulunmaktadır.

Bingöl’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Bingöl’ün iklimi sert kara iklimidir. Bingöl’de kış aylarında sıcaklık -25 dereceye kadar düşebilmektedir. En soğuk olduğu aylar ise Aralık ve Ocak aylarıdır. En sıcak olduğu ay ise temmuz ayıdır ve bu ayda sıcaklık 42 dereceye kadar çıkmaktadır. Yağışın en çok olduğu aylar ise kış ve ilkbahar aylarıdır. Bingöl’e gitmek için en ideal aylar Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarıdır. Bu aylarda hem yağış azdır hem de sıcaklık idealdir. Bingöl uçak biletinizi ucuza almak için beklemenize gerek yok. Sitemizden neredeyse en ucuz uçak biletlerini bulabilir, isterseniz de hemen online ucuza uçak biletinizi alabilirsiniz.

Bingöl Hakkında

Bingöl, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan bir ilimizdir. Bingöl’e komşu olan şehirler ise kuzeyden Erzincan ve Erzurum, doğudan Muş, güneyden Diyarbakır ve batıdan ise Tunceli ve Elazığ şehirleridir. Elazığ şehri adını sınırları içerisinde bulunan Bingöl Dağı’ndan almaktadır. Bingöl’e adını veren Bingöl Dağı’nı görmek için online Bingöl uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz. Bingöl’ün merkez ilçesi de dahil olmak üzere toplamda 8 ilçesi bulunmaktadır. Bingöl’ün nüfusu ise 2019 yılı verilerine göre 280 bine yaklaşmıştır. Birçok doğal güzellik de Bingöl’de yer almaktadır. Çır Şelalesi, Yüzen Ada ve Sülbüs Dağı bu doğal güzelliklerin başında gelmektedir. Bingöl’de ve çevresinde yapılan araştırmalara göre Bingöl’de Hititler, Urartular ve Romalılar bu bölgeye egemen olmuşlardır. 1514 yılında Bingöl’ün kuzeyini Osmanlılar egemenliği altına almışlar daha sonra ise Bingöl beyi Osmanlı Devleti’nin egemenliğini tamamen kabul etmiştir. Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra ise Bingöl, o zamanki adı ile Çapakçur, Ermeniler ve Rusların işgallerine karşı direnmiştir. Bingöl, 1936 yılında il olmuş, 1945 yılında ise Çapakçur olan ismi Bingöl olarak değiştirilmiştir. Bingöl’e Çevlik adı da verilmektedir. 2007 yılında kurulmuş olan Bingöl Üniversitesi, Bingöl’ün öğrenci kenti olmasını sağlamıştır. Şehrin ekonomisi ise tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Sizler de bu şehri birebir keşfetmek isterseniz hemen online uçak biletinizi alıp gezilerinizin keyfini sürebilirsiniz.

Bingöl Ne Yenir?

Bingöl yemekleri, tadı damağınızda kalacak ünlü lezzetlerdir. Bingöl’de tadabileceğiniz yöresel yemekler ve gidebileceğiniz bazı restoranlar şunlardır:

Tutmaç çorbası

Tutmaç çorbası

Tutmaç çorbası, Bingöl’ün ünlü çorbasıdır. Tutmaç çorbasının ana malzemeleri ise erişte, kavurma ve mercimektir. Piştikten sonra üzerine tereyağı da eklenen bu çorbayı Bingöl’e gittiğinizde mutlaka tatmalısınız.

Löl

Löl

Löl, Bingöl’e özgü bir tür börektir. Bingöl mutfaklarında sıklıkla yapılan löl böreğinin çökelekli, kavurmalı ve peynirli seçenekleri bulunmaktadır. Bingöl’e gittiğinizde löl böreğini mutlaka tatmalısınız.

Kaburga Dolması

Kaburga Dolması

Kaburga Dolması ise Bingöl’de tercih edebileceğiniz bir tür ana yemektir. Kuzu kaburgasına pirinç ve çeşitli malzemelerden oluşmuş harç konularak hazırlanan kaburga dolmasını Bingöl’e gittiğinizde mutlaka tatmalısınız.

Gömme

Gömme

Gömme ise killi ocakta veya saçta pişen hamur ile hazırlanmaktadır. Hamurun yanında ayran, sarımsak ve tereyağı da konulan Bingöl’e özgü bu yemeği mutlaka tatmalısınız.

Bunların dışında Bingöl’e gittiğinizde kalbur hurması, keldoş ve sorina pel lezzetlerinin de tadına bakabilirsiniz.

Bingöl Nerede Yenir

Bingöl, birbirinden farklı lezzetlere sahip bir şehrimiz. Bingöl'e gitmişken bu yemekleri tatmadan dönmek olmaz. Peki Bingöl'de hangi restoranlara gidilir? Bingöl'ün en ünlü restoranları hangileridir? Sizler için bu soruların yanıtlarını araştırdık. İşte güvenle gidebileceğiniz Bingöl'deki restoranlardan bazıları:

1. Sultan Yöresel Ev Yemekleri

Sultan Yöresel Ev Yemekleri

Sultan Yöresel Ev Yemekleri, Bingöl’ün lezzetli yöresel yemeklerinin tadın bakabileceğiniz bir restorandır. Sultan Yöresel Ev Yemekleri restoranı Merkez ilçesine bağlı Çağlar Arin Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

2. Maden Ocakbaşı

Maden Ocakbaşı

Maden Ocakbaşı, Bingöl’e gelen ziyaretçilerin sıklıkla tercih ettiği bir restorandır. Özellikle et yemekleri konusunda meşhur olmuş bu restoran Merkez ilçesine bağlı Maden Sokak üzerinde bulunmaktadır.

3. Bingöl Kadayıfçısı

Bingöl Kadayıfçısı

Bingöl Kadayıfçısı, lezzetli Bingöl tatlılarının tadına bakabileceğiniz bir yerdir. Bingöl Kadayıfçısı, Merkez ilçesine bağlı Genç Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Tadı damağınızda kalacak Bingöl lezzetlerini ana vatanında tatmak için Bingöl’e uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz.

Bingöl Gezilecek Yerler

Bingöl, gezilip görülmesi gereken değerli kentlerimizden biridir. Bingöl’de görmeniz gereken başlıca yerler ise şuralardır:

Yüzen Adalar Tabiat Parkı

Yüzen Adalar Tabiat Parkı

Yüzen Adalar Tabiat Parkı, Bingöl’ün simgesi haline gelmiş bir doğa harikasıdır. Yüzen adalar, üç tanedir ve küçük bir göl üzerinde bulunmaktadır. Yüzen Adalar Tabiat Parkı, Solhan ilçesine bağlı Hazarşah Köyü’nde bulunmaktadır.

Şeytan Dağları

Şeytan Dağları

Şeytan Dağları, hem Bingöl’ün doğasını seyredebileceğiniz hem de tırmanarak dağ yürüyüşü yapabileceğiniz bir doğa harikasıdır. Şeytan Dağları, Yedisu ilçesine bağlı Elmalı bölgesinde yer almaktadır.

33 Şehit Anıtı

33 Şehit Anıtı

33 Şehit Anıtı ise 1993 yılında şehit edilen askerlerimiz için yaptırılmıştır. 33 Şehit Anıtı, Elazığ Bingöl yolu üzerindedir.

Bingöl Haserek Kayak Merkezi

Bingöl Haserek Kayak Merkezi

Bingöl Haserek Kayak Merkezi ise Bingöl’de kış sporlarını yapabileceğiniz yerdir. Bingöl Haserek Kayak Merkezi, Bingöl’ün Dikme bölgesinde yer almaktadır.

Bingöl’ü ziyaret etmek için ucuz uçak bileti arıyorsanız sitemize göz atabilirsiniz.

Bingöl Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Bingöl’de gece hayatı neredeyse hiç yoktur. Bingöl’de öğrencilerin ve halkın vakit geçirdiği yerler ise kafelerdir.

1. Piramit Kafe

Piramit Kafe

Piramit Kafe, çoğunlukla öğrencilerin tercih ettiği ferah bir kafedir. Piramit Kafe, Merkez ilçesine bağlı Genç Caddesi üzerinde yer almaktadır.

2. Derviş Cafe

Derviş Cafe

Derviş Cafe, manzarası ve balkonlu bir cafe olması nedeniyle sıklıkla tercih edilen bir cafedir. Derviş Cafe, Merkez ilçesine bağlı Kültür Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Bingöl’de Alışveriş - Ne Alınır?

Bingöl’de alışveriş yapmak isterseniz Kalium ve Kalbin alışveriş merkezlerini ziyaret edebilirsiniz. Yari Yer Altı Çarşısı’ndan da alışveriş yapabilirsiniz. Bingöl’den sevdikleriniz için örgü çorap, eldiven ve dokuma halı, kilim gibi ürünlerden alabilirsiniz.

Bingöl’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Bingöl’e kış aylarında gelmeyi tercih ederseniz dondurucu soğuklarına karşı hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz.

Bingöl Otel Tavsiye

Bingöl’de fazla konaklama tercihi bulunmamaktadır. Tercih edebileceğiniz bazı oteller ise şunlardır:

1. Binkap Resort Hotel

Binkap Resort Hotel

Binkap Resort Hotel, 4 yıldızlı bir oteldir. Merkez ilçesine bağlı Saray Mahallesi üzerinde bulunan bu otel, Bingöl Havalimanı’na arabayla 16 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 350 liradır.

2. Grandi Berti Otel

Grandi Berti Otel

Grandi Berti Otel, kapalı havuz ve spor salonu hizmetleri de sunan bir oteldir. Grandi Berti Otel, Merkez ilçesine bağlı Saray Mahallesi üzerinde yer almaktadır ve Bingöl Havalimanı’na arabayla 13 dakikalık mesafede yer almaktadır. Bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 320 liradır.

3. Bingöl Otel Efe

Bingöl Otel Efe

Daha uygun fiyatlı bir yerde konaklamak isterseniz Bingöl Otel Efe’yi tercih edebilirsiniz. Bingöl Otel Efe, Merkez ilçesine bağlı Cumhuriyet Caddesi üzerinde yer almaktadır ve 33 Şehit Anıtı’na arabayla 30 dakikalık mesafede yer almaktadır. Bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 60 liradır.

Sitemiz üzerinden Bingöl’e ucuza uçak biletini bulabilirsiniz. Eğer satın almak isterseniz de 7/24 online olarak güvenle satın alabilir, erken rezervasyon fırsatlarını yakalabilirsiniz.

Valencia