1. Anasayfa
  2. Belfast Uçak Bileti

Belfast Uçak Bileti

Belfast Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Belfast Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Antalya’dan Belfast’a direkt uçuş yaparak ulaşabilirsiniz. Bu seferde uçuş süreniz yaklaşık 5 saat sürecektir. Diğer illerdeki havalimanlarından ise şehirlere göre değişiklik göstererek, bir veya iki aktarma yaparak ulaşabilirsiniz. Belfast yönünde sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Jet2. Com, British Airways ve Pegasus’tur.

Belfast uçak biletinizi en ucuza mı almak istiyorsunuz? O halde seyahatinizi planladığınız tarihten en az 80 gün önce ve sitemizden uçak biletinizi almanız önerilir.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Belfast’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Belfast Hakkında
  3. Belfast Ne Yenir?
  4. Belfast Nerede Yenir
  5. Belfast Gezilecek Yerler
  6. Belfast Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Belfast’ta Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Belfast'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Belfast Otel Tavsiye

Belfast’taki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Belfast’a ulaşabileceğiniz iki ayrı havalimanı vardır. Birincisi Belfast Uluslararası Havalimanı, ikincisi ise George Best Belfast City Havalimanı. Uçak biletini en ucuz fiyatına almayı kim istemez ki? Ucuz uçak biletleri için sitemizi ziyaret edebilir ve seyahat etmek istediğiniz yere en ucuz uçak biletini alabilirsiniz.

Belfast Uluslararası Havalimanı

Belfast Uluslararası Havalimanı’nın önceki adı, Aldergrove Havaalanı’dır. Bu havalimanı, yoğun olarak uluslararası uçuşları karşılayan havalimanıdır. Yolcu yoğunluğu da oldukça fazla olan Belfast Uluslararası Havalimanı’nı 2018 yılında 6 milyon 270 bine yakın yolcu ziyaret etmiştir. Havalimanının Belfast şehir merkezine uzaklığı ise yaklaşık 21 kilometredir. Belfast Uluslararası Havalimanı’ndan Belfast şehir merkezine gitmek için şu vasıtalardan birini kullanabilirsiniz:

Otobüs ile yaklaşık 50 dakika içinde havalimanından Belfast şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanında otobüse binmek için öncelikle havalimanının otobüs durağına gitmeniz gerekmektedir. Buradan bineceğiniz 300a numaralı Belfast otobüsüyle yapacağınız yaklaşık 45 dakikalık yolculuğun ardından Europa Buscentre durağına ulaştığınızda Belfast şehir merkezine ulaştınız demektir.

Taksi ile toplu taşımaya göre daha çok para ödeyerek ama daha rahat bir şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Belfast Uluslararası Havalimanı ile Belfast şehir merkezi arası taksiyle trafiğe de bağlı olarak yaklaşık yarım saat sürecektir.

Araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Belfast Uluslararası Havalimanı çevresindeki Sixt, Alamo ve Enterprise gibi araç kiralama ofislerinden esnek fiyata araç kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız araç ile Belfast şehir merkezi yönünde gelirken M2 yolunu kullanırsanız yolculuğunuz kısa sürecektir.

George Best Belfast City Havalimanı

George Best Belfast City Havalimanı; daha kısıtlı uluslararası alanlardan yolcu alan, daha az yoğun şekilde kullanılan şehir havalimanıdır. Yıllara göre yolcu yoğunluğu artmaktadır, 2019 yılında 2 milyon 446 bine yakın misafiri ağırlamıştır. Havalimanı Belfast şehir merkezine çok yakındır; aralarında sadece 5 kilometrelik bir mesafe vardır. George Best Belfast City Havalimanı’ndan Belfast şehir merkezine gitmek için şu araçlardan birini kullanabilirsiniz:

Otobüs ile 10-13 dakika içinde George Best Belfast City Havalimanı’ndan Belfast şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanının otobüs durağına geldikten sonra 600 numaralı Belfast otobüsüne binmeniz gerekmektedir. Şehir merkezi olarak ise ineceğiniz durak, Europa Buscentre durağıdır. 

Taksi kullanarak bu 5 kilometrelik yolu hem hızlı bir şekilde hem de oldukça uygun bir fiyata kat edebilirsiniz. George Best Belfast City Havalimanı içindeki taksi duraklarından taksi çevirebilirsiniz.

Araç kiralamayı tercih ederek de kendi ulaşımınızı kendiniz sağlayabilirsiniz. Avis, Budget ve Enterprise gibi George Best Belfast City Havalimanı çevresindeki araç kiralama ofislerinden aracınızı kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız araç ile kestirme yoldan şehir merkezine gitmek istiyorsanız A2 yolunu kullanabilirsiniz.

Belfast’ta Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Belfast’a gittiğinizde büyük bir şehir beklemeyin. Sadece iki günde bile bu küçük şehri gezebilirsiniz. Dünyaca ünlü bir dizi olan game of thrones’un bazı sahnelerinin Belfast’ta çekildiğini biliyor muydunuz? Peki bu çekim yapılan yerleri turlara katılarak görebileceğinizi biliyor muydunuz? Dizi hayranları için heyecanlanmamak elde değil.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz