1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Belfast Uçak Bileti

Belfast Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Titanic Belfast
  2. Belfast Belediye Sarayı
  3. Ulster Müzesi
  4. Belfast Kalesi

1. Titanic Belfast

Titanic Belfast, Titanik gemisinin doğduğu tersanenin yerine yapılmış olan müzedir. Burada Titanik’in hikayesi hakkında detaylı bilgilere ulaşabilir ve fotoğraflarla Titanik’in nasıl doğduğunu görebilirsiniz. 2012 yılında açılmış olan bu müzede Titanik’in hikayesinin yanı sıra Belfast’ın denizcilik tarihiyle ilgili de eserler, fotoğraflar ve belgesel filmler sergilenmektedir.

Titanic Belfast

2. Belfast Belediye Sarayı

Belfast Belediye Sarayı, Belfast’ın eşsiz mimarisini gösteren en önemli yapıdır. Olanca görkemiyle şehrin meydanında salınan bu saray, 1906 senesinde açılmıştır. Yaklaşık 115 yıldır dimdik ayakta duran bu saray, görkemliliğini korumakta ve şehre gelen turistleri bir saray edasıyla etkilemektedir. Siyasetin kalbinin attığı yer olan Belfast Belediye Sarayı’nı şehre gittiğinizde mutlaka gezip görmelisiniz.

Belfast Belediye Sarayı

3. Ulster Müzesi

Ulster Müzesi, sergilerin düzenlendiği konular bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahip müzedir. İrlanda’nın ulusal müzesi olarak da geçen bu müzede sanat sergileri, doğa sergileri, kültüre yönelik el işi sergileri, ülke tarihi sergileri ve denizcilik sergileri gibi çok çeşitli sergiler düzenlenmektedir. Belfast’ı her yönüyle tanımak istiyorsanız mutlaka Ulster Müzesi’ni gezip görmelisiniz.

Ulster Müzesi

4. Belfast Kalesi

Belfast Kalesi; masallardaki şatolara benzeyen, görkemli bir kaledir. Bu kaleye gittiğinizde ilk dikkattinizi çekecek olan şey, kalenin bulunduğu yerden bütün Belfast’ı görebiliyor olmanız olacaktır. Kale içinde restoran, düğün alanı, kafe gibi yerler bulunmaktadır. Son yapı çalışmaları 1870 yılında tamamlanmış olan kale, 150 yıldır sapasağlam bir şekilde misafirlerini ağırlamaktadır.

Belfast Kalesi

Daha Fazlasını Keşfet!

Belfast Nerede Yenir

Belfast Nerede Yenir

Belfast'a vardığınızda uğramanızı önerdiğimiz restoranları ise şu şekilde sıralayabiliriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Belfast Otel Tavsiye

Belfast Otel Tavsiye

Belfast uçak biletinizi online şekilde alarak hazır ettiyseniz, Belfast seyahatinizin hazırlık aşamasının son bölümü kaldı. O da kalacak yeri belirlemek. İşinizi kolaylaştırmak için size bazı Belfast oteli önerisi yaptık:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Belfast'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Belfast'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Belfast uçak biletinizi almadan önce dikkatle incelemeniz gereken bir detay daha var. O da Belfast’ın önemli günlerinin, eğlence günlerinin ve fuar günlerinin ne zaman olduğuna bakmak. Bu detaya da baktıktan sonra uçak biletinizi bu tarihlere uygun olarak almanızı, bugünleri kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Belfast’ın önemli günlerini sizin için şu şekilde sıralayabiliriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Belfast’ta Alışveriş - Ne Alınır?

Belfast’ta Alışveriş - Ne Alınır?

Belfast’ta alışverişin önemli noktaları, Victoria Meydanı ve The Castle Court Meydanı’dır. Belfast’tan dönmeden mutlaka Claddagh adı verilen yüzüklerden ve İrlanda çikolatasından almalısınız.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Belfast Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Belfast Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Belfast özellikle barlarıyla, publarıyla ünlü bir şehirdir. İrlanda eğlence anlayışını da en iyi şekilde yansıtan şehir hiç şüphesiz Belfast’tır. İrlanda eğlence anlayışını yakından tanımak için şimdi tek yapmanız gereken, sadece iki dakikanızı ayırarak sitemizden online Belfast uçak bileti almak. Belfast uçak biletiniz hazırsa size önerimiz olan mekanları şu şekilde tanıtmak istiyoruz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Belfast Ne Yenir?

Belfast Ne Yenir?

Dünyamız, birçok ülkenin ayrı ayrı zengin mutfağıyla adeta donatılmış bir şekilde. İrlanda mutfağı da bu zengin mutfaklardan bir tanesidir. Bu zengin mutfağı tam da başkentte tanımak istemez misiniz? Cevabınız evetse Belfast uçak biletinizi sadece iki dakikanızı ayırarak sitemizden alabilirsiniz. Belfast’a gittiğinizde tatmanızı ısrarla önerdiğimiz lezzetler şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Belfast’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Belfast’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Belfast’ta ılıman iklim tipinin özellikleri görülmektedir. Belfast’ın en soğuk olduğu ay olan ocak ayında aylık sıcaklık ortalaması 7 derecedir. Şehrin en sıcak ay olduğu temmuz ayında ise aylık sıcaklık ortalaması 20 derecedir. Yağış, Belfast’ı gezmek için uygun olan zamanı belirlemede en etkileyici faktördür. Belfast’ta en fazla yağışın görüldüğü mevsimler sonbahar ve kış mevsimleridir. Belfast’a sıcaklık ve yağış açısından gitmek için en ideal mevsimler, ilkbahar ve yaz mevsimleridir.

İlkbahar mevsiminde Belfast’a gitmeyi kararlaştırdıysanız Belfast uçak biletinizi, sonbahar mevsiminde almanızda hiçbir sakınca yok. Bu mevsimde dilerseniz sitemizden Belfast uçak biletini satın alırsınız, dilerseniz de uçak bileti rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Belfast Hakkında

Belfast Hakkında

Belfast, Birleşik Krallığı oluşturan dört ülkeden biri olan Kuzey İrlanda’nın başkenti olma özelliğindeki şehirdir. Lagan Nehri’nin hemen yanına kurulmuş olan başkent Belfast’ın denize kıyısı bulunmaktadır. Şehrin en önemli özelliklerinden bir tanesi de Belfast Halicinin güneybatı tarafında olması nedeniyle gemi ticaretinde oldukça gelişmiş olmasıdır. Belfast’a küçük ve şirin bir başkent adını verebiliriz. Çünkü yüz ölçümü bakımından 115 kilometre karelik bir alana sahiptir. Yalnızca iki gününüzü ayırarak bile bu şehrin gezisini tamamlayabilirsiniz. Belfast’ta İngilizce konuşarak birçok kişiyle anlaşabilirsiniz. Bunun yanında daha yerel yerlerde yerli dil olan Gaelik dili de konuşulmaktadır.

Bu yılki tatilinizi küçük ve şirin başkent Belfast’ta geçirmeye ne dersiniz? Seyahat planlamanızı çoktan yaptıysanız, online Belfast uçak biletinizi sitemizi ziyaret ederek satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Belfast Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz