1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Belfast Uçak Bileti

Belfast Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Titanic Belfast
  2. Belfast Belediye Sarayı
  3. Ulster Müzesi
  4. Belfast Kalesi

1. Titanic Belfast

Titanic Belfast, Titanik gemisinin doğduğu tersanenin yerine yapılmış olan müzedir. Burada Titanik’in hikayesi hakkında detaylı bilgilere ulaşabilir ve fotoğraflarla Titanik’in nasıl doğduğunu görebilirsiniz. 2012 yılında açılmış olan bu müzede Titanik’in hikayesinin yanı sıra Belfast’ın denizcilik tarihiyle ilgili de eserler, fotoğraflar ve belgesel filmler sergilenmektedir.

Titanic Belfast

2. Belfast Belediye Sarayı

Belfast Belediye Sarayı, Belfast’ın eşsiz mimarisini gösteren en önemli yapıdır. Olanca görkemiyle şehrin meydanında salınan bu saray, 1906 senesinde açılmıştır. Yaklaşık 115 yıldır dimdik ayakta duran bu saray, görkemliliğini korumakta ve şehre gelen turistleri bir saray edasıyla etkilemektedir. Siyasetin kalbinin attığı yer olan Belfast Belediye Sarayı’nı şehre gittiğinizde mutlaka gezip görmelisiniz.

Belfast Belediye Sarayı

3. Ulster Müzesi

Ulster Müzesi, sergilerin düzenlendiği konular bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahip müzedir. İrlanda’nın ulusal müzesi olarak da geçen bu müzede sanat sergileri, doğa sergileri, kültüre yönelik el işi sergileri, ülke tarihi sergileri ve denizcilik sergileri gibi çok çeşitli sergiler düzenlenmektedir. Belfast’ı her yönüyle tanımak istiyorsanız mutlaka Ulster Müzesi’ni gezip görmelisiniz.

Ulster Müzesi

4. Belfast Kalesi

Belfast Kalesi; masallardaki şatolara benzeyen, görkemli bir kaledir. Bu kaleye gittiğinizde ilk dikkattinizi çekecek olan şey, kalenin bulunduğu yerden bütün Belfast’ı görebiliyor olmanız olacaktır. Kale içinde restoran, düğün alanı, kafe gibi yerler bulunmaktadır. Son yapı çalışmaları 1870 yılında tamamlanmış olan kale, 150 yıldır sapasağlam bir şekilde misafirlerini ağırlamaktadır.

Belfast Kalesi

Belfast hakkında daha fazla şey keşfet!

Belfast'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Belfast'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Belfast uçak biletinizi almadan önce dikkatle incelemeniz gereken bir detay daha var. O da Belfast’ın önemli günlerinin, eğlence günlerinin ve fuar günlerinin ne zaman olduğuna bakmak. Bu detaya da baktıktan sonra uçak biletinizi bu tarihlere uygun olarak almanızı, bugünleri kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Belfast’ın önemli günlerini sizin için şu şekilde sıralayabiliriz:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Belfast Uçak Bileti