1. Anasayfa
 2. Austin Uçak Bileti

Austin Uçak Bileti

Austin Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Austin Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Türkiye üzerinden yukarıda bahsettiğimiz firmaların web sitelerinden online uçak bileti al tuşunu kullanarak biletinizi alabilirsiniz. Çeşitli havaalanlarından kalkış olduğu gibi en sık İzmir, İstanbul gibi şehirlerden uçuşlar mevcuttur. Özellikle İstanbul üzerinden Austin’e günlük 30 adet uçuş düzenlenmektedir. Ortalama bilet fiyatları en ucuz tek yön uçuş bileti mayıs ayı için geçerli 1.994 TL dan başlamaktadır. En düşük gidiş dönüş uçak bileti ise 3.324 TL dan başlamaktadır. Eğer biletinizi en uyguna getirmek istiyorsanız tatil planınızdan en az 56 gün kadar öncesinden rezervasyonunuzu yapmanız gerekmektedir.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Austin’e Nasıl Gidilir?
 2. Austin'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Austin'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Austin Hakkında
 5. Austin Ne Yenir?
 6. Austin Nerede Yenir
 7. Austin Gezilecek Yerler
 8. Austin Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Austin'de Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Austin'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Austin'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Austin Otel Tavsiye

Austin'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Austin'de Austin-Bergstrom havaalanı isimli bir tane havalimanı bulunmaktadır.

Austin-Bergstrom havaalanı

Şehir içerisinde bir tane havaalanı bulunmaktadır. O havaalanı da Austin-Bergstrom Havaalanıdır. Austin-Bergstrom Havaalanından şehir merkezine yaklaşık uzaklık 11 kilometredir. Toplu taşıma araçları pek yoktur bu nedenle şehir merkezine en iyi ihtimalle taksiyle ya da araç kiralayarak kendiniz gidebilirsiniz. Şehir içerisinde de toplu taşıma veya tramvay gibi tren hatları olmadığından araç kiralamanız sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca benzin fiyatları türkiyeden daha ucuz olacağından bütçenizi de çok sarsmayacaktır. eDreams gibi sitelerden sorguladığımızda fiyatlar 300 TL ye araç kiralayabileceğiniz gibi tercih ettiğiniz araç tipi ve konforuna göre 600 TL ve üzerine de çıkabiliyor. 

Türkiye ve Austin şehri arasında en sık uçan havayolu firmaları, United Airlines, American Airlines, Delta Air Lines, Lufthansa ve Türk Hava Yolları. Bu firmalarında en çok tercih ettiği rota İstanbul – Austin olup, United Airlines ve American Airlines gibi şirketler bu rotada en çok uçan hava yolları firmalarındandır.

Austin'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Austin, soğuk ve ılıman bir iklim yapısına sahiptir. Yılın her mevsiminde yağış düşebilir. Yılın en soğuk ayı ocak ayıdır, öyle ki ocak ayında sıcaklık -11 dereceleri bulabilmektedir. En sıcak ayı ise temmuz ayıdır. Temmuz ayında sıcaklıklar 30 dereceleri ulaşmaktadır. Tatil planlarınız için yanınıza ortalama sıcaklıkta giyebileceğiniz kıyafetlerinizi ve olası soğuk ve yağmurlu günler için birkaç parça kalın kıyafet almanız yararınıza olacaktır. Dar bir hortum koridorunda yer alan Austin şehrine geçmiş zamanlarda hortumlar ciddi anlamda zararlara yol açmıştır. Bu nedenle gezileriniz için yaz ayları ya da yaz aylarına doğru olan ilkbahar aylarını seçmenizi tavsiye etmekteyiz.

Austin Hakkında

Austin, Kuzey Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan Teksas eyaletinin başkenti olmakla kalmayıp şehir olaraka canlı müziğe de hükmetmektedir. Meksika Körfezi gibi dünyaca ünlenmiş bir körfezinde oldukça yakınında bulunmaktadır. Austin, Amerika Birleşik Devletleri’nde oldukça popüler bir şehirdir. Austin, çevresindeki eyaletlere göre daha farklı bir şehirdir. Türkiye’nin İzmir’i gibi kendine has bir toplum yapısı vardır. Austin’in merkezindeki nüfusu bir milyona yaklaşmaktayken, sınırları içerisindeki irili ufaklı yerleşim yerleriyle 2 milyona yaklaştığı söyleniyor. 2016 verilerine dayanan bir nüfus sayımlarına göre %3 büyüme hızına sahip olan şehir bu özelliği dolayısıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde en hızlı büyüyen şehirler arasında yer almaktadır. Şehrin isim babası olan F. Austin’dir. Şehir 1830 yıllarında kurulmaya başladığında adı “Waterloo” olmuş. 1835 yılında ise şehir resmen kurulmuş ancak şehir unvanını 1839 yılında alabilmiştir. Sonraları şehrin adını değiştirerek şehrin ilk yöneticisi olan Stephen F. Austin’in anısına soyadını şehre vermişlerdir. Tıpkı New York City’den olanlara “Newyorker” denilmesi gibi şehrin adı Austin olduktan sonra Austinli olanlara da “Austinies” demişlerdir. 2017 yılında düzenlenen bir ankete göre Amerika’da yaşanabilecek 100 şehir arasında birinciliği elde etmiştir. Şehir aynı zamanda birçok öğrenciye ev sahibi olmakta. Öğrencilerin burayı tercih etmesinin sebebi hem eğitim kalitesinin iyi olması hem de çevre eyaletler arasında en iyi üniversitelerden olan “University of Texas” burada yer almaktadır. Bu da nüfusunun genç nüfus olmasına olanak sağlamaktadır. Türkiye üzerinden Austin’e ulaşmak için uçak biletinizi online olarak alabilirsiniz. Şehirde çok fazla otobüs ve tren gibi ulaşım araçları maalesef yoktur. Eğer Austin’i gezecekseniz araç kiralamanız sizin için iyi olacaktır.

Austin Ne Yenir?

Austin'de en meşhur yemeklerin başında barbekü geliyor. Japon ve Meksika mutfağından da yemekler bulabileceğiniz Austin'de ne yenilir ne içilir sizler için derledik:

1. Brisket

Brisket

Brisket, sığırın göğüs kısmından alınan bir bir bölümdür. Sözü edilen bu eti direk pişirmek yerine 12-15 saat boyunca odun ateşinin dumanında yani yakınında tutularak tek parça halinde pişirilen bir ettir. Tadına doyamayacağınızın garantisini veriyoruz.

2. Taco

Taco

Geleneksel bir Meksika yemeği olan Taco, Austin'de de oldukça popüler. Birçok mekanda bulabileceğiniz bu lezzetli tacoları günün her saati yiyebilirsiniz

3. Kimchi Kızartması

Kimchi Kızartması

Kimchi Kızartması yine Austin'de sıkça tercih edilen bir yemektir. Korelilere özgü bu yemek fermente edilmiş sebzelerden yapılıyor.

Austin Nerede Yenir

Austin'de damak zevkinize uygun yemekler bulmakta hiç zorlanmayacaksınız. Peki en iyi yemekleri nerede yiyebilirim diyorsanız Austin'de ünlü restoranları sizin için derledik:

1. Salt Lick

Salt Lick

Şehir merkezinden birkaç kilometre uzaklıkta yer alan Salt Lick Austin sınırlarında değil tüm ülkenin belki de en iyi barbeküsünü yapmakta. Austin ziyaretinizde buraya uğrayarak kendinize güzel bir ziyafet çekebilirsiniz. Texas’ta hele de Salt Lick’te mutlaka denenmesi gereken lezzetlerdendir.

2. South Congress Cafe

South Congress Cafe

South Congress Cafe, Austin halkının genellikle brunch için tercih ettiği bir mekan. Birçok yemek seçeneği bulunan restoran vegan müşterilere de hizmet ediyor.

3. Manuel's Downtown

Manuel's Downtown

Manuel's Downtown daha çok Meksika mutfağı sevenler için ideal bir restoran. İçerisinin ışıklandırmasını ve sıcak atmosferini çok seveceğinizi tahmin ediyoruz.

Austin Gezilecek Yerler

Austin'de gezip görebileceğiniz birçok tarihi mekan ve doğal güzellik vardır. Austin'e kadar gelmişken tüm bu yerleri dolaşmanızı tavsiye ederiz. Sizler için "Austin'de ne yapılır?" listesi hazırladık. İşte Austin'de gezilecek yerler:

The Capitol Building

The Capitol Building

The Capitol Building adı verilen ve şehrin göbeğinde olan bu bina adeta buranın başkent olduğunu hatırlatıyor. Oldukça eski olan bu binanın yapımına 1880’lerde başlanmış ve yine 80’lerin sonlarına doğru inşası bitmiştir. 1970’li yıllarda ise bu bina Ulusal Tarihi Binalar listesine alınmıştır. Amerika Birleşik Devletleri sınırlarındaki Washington DC. den de daha uzun olan bina, yönetim binaları arasında en yüksek 6. binaymış. Binanın kubbesinde ise bir özgürlük heykeli bulunmakta.

Bullock Texas State History Museum

Bullock Texas State History Museum

Bullock Texas State History Museum adı verilen bu müzenin giriş kapısının hemen önünde bir Texas simgesi yani kocaman bir yıldız yer almaktadır. Şehirle ilgili, hatta eyalet ile ilgili tüm merakınızı giderebileceğiniz kahverengi taşlardan oluşan bu müzenin otoparkı tüm gün için yaklaşın 10 dolarlık bir ücret istiyor. Üstelik bu otopark akşam saat beşe yani 17.00’a kadar açık. Müzenin kendisi ise hafta içi ve cumartesi günleri tüm gün, sadece azar günleri yarım gün açık. Giriş ücreti olarak 13-15 dolar bandında olmaktadır.

Blanton Museum of Art

Blanton Museum of Art

Blanton Museum of Art, bu müze sanatseverler için eşsiz bir alan. Üniversite kampüsü içinde yer alan 1960 yıllarında üniversitede sanat müzesi olarak kurulmuş olan bu müze de gezerken ruhunuzu sanata doyacağından şüpheniz olmasın. Şu an da müzede yıllık yaklaşık 20.000 adet eser sergilenmekte. Bu arada Müzeden çıkarken dışardaki Blanton Cafe’de bir kahve molası verebilir, sincapları seyredebilirsiniz. 

University of Texas at Austin

University of Texas at Austin

University of Texas at Austin yani Texas Üniversitesi, burayı özellikle gezmeniz gereken yerlerden olarak nitelendirmiyoruz çünkü şehri gezerken bir şekilde yolunuzun ucu buraya çıkıyor. Kampüsün her yerinde ders çalışan öğrenciler görebilmeniz mümkün. Bahsettiğimiz üniversite dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında 50. sırada yer almakta. Sosyal olarak fazlaca olanağı olan okulun yaklaşık 50.000 öğrencisi var. Ayrıca belirtelim şehirde üniversitelilere toplu taşıma ücretsiz.

Austin Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Austin şehri canlı müziğin başkenti olduğunu söylemiştik. Şehirde dolaşırken zorlanmadan birçok cafe&bar bulabilirsiniz. Biz TripAdvisor’de çok beğenilen mekanları şöyle sıralayabiliriz:

PubCrawler of Austin

PubCrawler of Austin

Esther’s Follies

Esther’s Follies

Pete’s Dueling Piano Bar

Pete’s Dueling Piano Bar

Rainey Street

Rainey Street

Sıralamayı genişletmemiz mümkün, ne de olsa belirli caddeler örneğin E 6. Street gibi caddelerde yaklaşık 30-40 tane canlı müzik yapılan bar mevcut. Gece hayatı konusunda eğlenceye doyacağınız kesin. Caddeler genellikle hafta içi sakin olmakta ancak hafta sonları kalabalık bir hayli artmaktadır.

Austin'de Alışveriş - Ne Alınır?

Alışveriş için ise yine bir çok uluslararası mağazaları bulabileceğiniz gibi oraya özgü mağazalardan da alışveriş yapmanız olasıdır. Özellikle Austin Üniversitesi kampüsünde dikkatinizi çekecektir turuncu t-shirtler, kupa bardaklar. Hediyelik olarak düşünebilirsiniz.

Austin'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Festival ve Önemli günlerin tarihlerinde değişiklikler olabilir gitmeden önce ilgili festivalleri internet üzerinden kontrol etmeniz tavsiye edilir. Taksi kullanacaksanız binmeden önce gideceğiniz yeri söyleyerek ücretini sormanız, olası tartışmaların önüne geçecektir. Austin kentinde araç kiralamak sizin için daha faydalı olabilir. İstediğiniz özelliklerde araçları araç kiralama şirketleri üzerinden online ya da birebir görüşmelerle bütçenize uygun olarak kiralamanız mümkündür.

Austin Otel Tavsiye

Uçak biletinizi aldıysanız fakat hala nerede kalacağınıza karar veremediyseniz sizin için hazırladığımız bu listeye göz atmak isteyebilirsiniz. Austin'de kalabileceğiniz bazı oteller şöyle:

1. Native Hostels Austin

Native Hostels Austin

Müşterilerinden 8.9 puan alarak Austin sınırları içerisinde en iyi otellerden biri olan Native Hostels Austin merkeze 900 metre uzaklıkta olması sebebiyle tercih edilen otellerden olmakta.

2. Sonder – South Congress Apart Otel

Sonder – South Congress Apart Otel

Yine müşterilerinden 8.8 puan alan Sonder – South Congress apart oteli uygun fiyat ve kaliteli bir müşteri deneyimi sunarak müşterilerini memnun etmektedir. Sonder otelinin merkeze uzaklığı ise 1.8 kilometredir. 

Oteller konusunda gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız daha az ücret ödemenizi sağlayabilir. Sadece buradaki otellerle sınırlı değil elbette, istediğiniz özelliklerde bir çok otele Booking gibi otel arayabileceğiniz sitelerden ulaşabilirsiniz.

Valencia