1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Austin Uçak Bileti

Austin Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. The Capitol Building
  2. Bullock Texas State History Museum
  3. Blanton Museum of Art
  4. University of Texas at Austin
  5. Yarasa Kolonileri

1. The Capitol Building

The Capitol Building adı verilen ve şehrin göbeğinde olan bu bina adeta buranın başkent olduğunu hatırlatıyor. Oldukça eski olan bu binanın yapımına 1880’lerde başlanmış ve yine 80’lerin sonlarına doğru inşası bitmiştir. 1970’li yıllarda ise bu bina Ulusal Tarihi Binalar listesine alınmıştır. Amerika Birleşik Devletleri sınırlarındaki Washington DC. den de daha uzun olan bina, yönetim binaları arasında en yüksek 6. binaymış. Binanın kubbesinde ise bir özgürlük heykeli bulunmakta.

The Capitol Building

2. Bullock Texas State History Museum

Bullock Texas State History Museum adı verilen bu müzenin giriş kapısının hemen önünde bir Texas simgesi yani kocaman bir yıldız yer almaktadır. Şehirle ilgili, hatta eyalet ile ilgili tüm merakınızı giderebileceğiniz kahverengi taşlardan oluşan bu müzenin otoparkı tüm gün için yaklaşın 10 dolarlık bir ücret istiyor. Üstelik bu otopark akşam saat beşe yani 17.00’a kadar açık. Müzenin kendisi ise hafta içi ve cumartesi günleri tüm gün, sadece azar günleri yarım gün açık. Giriş ücreti olarak 13-15 dolar bandında olmaktadır.

Bullock Texas State History Museum

3. Blanton Museum of Art

Blanton Museum of Art, bu müze sanatseverler için eşsiz bir alan. Üniversite kampüsü içinde yer alan 1960 yıllarında üniversitede sanat müzesi olarak kurulmuş olan bu müze de gezerken ruhunuzu sanata doyacağından şüpheniz olmasın. Şu an da müzede yıllık yaklaşık 20.000 adet eser sergilenmekte. Bu arada Müzeden çıkarken dışardaki Blanton Cafe’de bir kahve molası verebilir, sincapları seyredebilirsiniz. 

Blanton Museum of Art

4. University of Texas at Austin

University of Texas at Austin yani Texas Üniversitesi, burayı özellikle gezmeniz gereken yerlerden olarak nitelendirmiyoruz çünkü şehri gezerken bir şekilde yolunuzun ucu buraya çıkıyor. Kampüsün her yerinde ders çalışan öğrenciler görebilmeniz mümkün. Bahsettiğimiz üniversite dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında 50. sırada yer almakta. Sosyal olarak fazlaca olanağı olan okulun yaklaşık 50.000 öğrencisi var. Ayrıca belirtelim şehirde üniversitelilere toplu taşıma ücretsiz.

University of Texas at Austin

5. Yarasa Kolonileri

Yarasa Kolonileriyle ünlü olan Austin’de bu yarasaları izleme olayları da epey meşhur. Merkezdeki “Congress Avenue Bridge”nin altında yaşayan yaklaşık 2 milyon yarasayı izlemek için insanlar yaz akşamları buralara akın etmekteler. Bu yarasaların kendilerine zarar verilmediği sürece herhangi bir saldırgan tavırları görülmemiş. Yılda yaklaşık 100.000 turisti ağırlayan bu yarasalar, şehir ekonomisine 10 milyon dolar katkı sağlamaktadır.

Yarasa Kolonileri

Austin hakkında daha fazla şey keşfet!

Austin'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Austin'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Austin Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Austin Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Austin şehri canlı müziğin başkenti olduğunu söylemiştik. Şehirde dolaşırken zorlanmadan birçok cafe&bar bulabilirsiniz. Biz TripAdvisor’de çok beğenilen mekanları şöyle sıralayabiliriz:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Austin Uçak Bileti