1. Anasayfa
  2. Astana Uçak Bileti

Astana Uçak Bileti

Astana Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Astana Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Türkiye’den Astana’ya direkt veya bir aktarmalı uçuş yaparak gidebilirsiniz. Türkiye’den direkt uçuş Antalya’dan yapılmaktadır. Antalya’dan direkt uçuşta ise yolculuğunuz yaklaşık 5 saat sürecektir. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi diğer büyükşehirlerden ise bir aktarma yaparak Astana’ya gidebilirsiniz. Jsc Aircompany Scat ve Türk Hava Yolları Astana’ya sık sefer düzenleyen hava yollarıdır.

Astana varışlı uçak biletinizi ucuza almak istiyorsanız Haziran, Ekim ve Kasım aylarında bilet fiyatlarını sitemizden takip edebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Astana’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Astana Hakkında
  3. Astana Ne Yenir?
  4. Astana Nerede Yenir
  5. Astana Gezilecek Yerler
  6. Astana Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Astana’da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Astana’da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Astana Otel Tavsiye

Astana'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Astana şehrine hizmet vermekte olan bir havalimanı vardır. Bulunduğunuz şehirdeki havalimanından Nursultan Nazarbayev Uluslararası Havalimanı’na uçak biletinizi online sistem üzerinden alırsanız hem vaktinizden hem de paranızdan tasarruf etmiş olursunuz.

Nursultan Nazarbayev Uluslararası Havalimanı

Nursultan Nazarbayev Uluslararası Havalimanı adını 28 yıl devlet başkanı olan Nursultan Nazarbayev adlı siyasetçiden almaktadır. Bu havalimanının en önemli özelliği ise Astana şehrinin ilk havalimanı olmasıdır. Nursultan Nazarbayev Uluslararası Havalimanı, 1931 yılında inşa edilmiştir ve Kazakistan’ın en işlek havalimanları arasındadır. Şehir merkezine yaklaşık 17 kilometre uzaklıktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için ise üç ayrı araç vardır:

Otobüs ile havalimanından şehir merkezine gitmeyi tercih edebilirsiniz. Hem otobüsü havalimanında bulmak daha hızlı hem de otobüsle şehir merkezine gitmek daha ekonomiktir. Astana havalimanından Astana şehir merkezine gitmek için 10 ve 12 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. Otobüs için tek bilet ise 90 Kazakistan tengesidir.

Taksi ile de havalimanından şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Rahatınıza düşkünseniz ve toplu taşımayı beklemek istemiyorsanız yolcu çıkış kapısı önünden taksilere binebilirsiniz.

Araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşımınızı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Avis gibi araç kiralama ofislerinden aracınızı esnek fiyata kiralayabilirsiniz. Aracınızla şehir merkezine en kestirme yoldan gitmek isterseniz Bypass Hwy/ P-10 ve M-36 karayolunu kullanabilirsiniz.

Astana’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Astana’ya gittiğinizde eğer bir dini bayram veya oruç zamanıysa neredeyse hiçbir yerde alkol bulamazsınız. Astana’ya gitmek için valizinizi hazırlarken yaz günü de olsa kalın kıyafetler koymanızda yarar vardır. Ben Astana’ya gitmek için hazırım diyorsanız online uçak biletinizi sitemizden hemen alarak Astana seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz