1. Anasayfa
  2. Albuquerque Uçak Bileti

Albuquerque Uçak Bileti

Albuquerque Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Albuquerque Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Albuquerque’ye ülkemizden her gün uçuş maalesef bulunmamaktadır. Bu nedenle Türkiye üzerinden gitmek isteyen insanlar tatillerini uçuş tarihlerine göre planlamak durumunda kalmaktadırlar. Türkiye ve Albuquerque arasında en çok sefer düzenleyen uçak firmaları ise sırasıyla American Airlines, United Airlines, Delta Air Lines, Lufthansa ve Türk Hava Yolları’dır. Albuquerque’ye en çok uçuş İstanbul üzerinden yapılmaktadır. İstanbul’dan Albuquerque’ye gitmek için ise en az iki aktarma yapmanız gerekmektedir.

İstanbul’dan Albuquerque’ye gitmek için sabırsızlanıyor musunuz? O zaman daha fazla beklemeyin ve sitemiz üzerinden Albuquerque online uçak biletinizi hemen alın!

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Albuquerque’ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Albuquerque Hakkında
  3. Albuquerque Ne Yenir?
  4. Albuquerque Nerede Yenir
  5. Albuquerque Gezilecek Yerler
  6. Albuquerque Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Albuquerque’de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Albuquerque'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Albuquerque Otel Tavsiye

Albuquerque'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

New Mexico Eyaleti ve Albuquerque Kenti dahilinde her yıl 5 milyonu aşkın yolcusu olan Albuquerque Intl Havalimanı adında bir havalimanı bulunmaktadır. Eğer Albuquerque’yi ziyaret etmek istiyorsanız, uçak biletinizi ilgili firmalardan “online bilet al” seçeneğiyle erkenden alarak biletinizi daha ucuza getirebilirsiniz.

Albuquerque Intl Havalimanı

New Mexico eyaletindeki neredeyse en büyük havalimanı olan Albuquerque Intl Havalimanı(ABQ), şehir merkezine ortalama 6-7 kilometre kadar uzaklıktadır. Her yıl yaklaşık olarak 5 milyon yolcu giriş çıkışı mevcuttur. En çok iniş ve kalkış yapan uçuş firmaları Alaska Hava Yolları, American Hava Yolları, Delta Hava Yolları, JetBlue Hava Yolları, Southwest Hava Yolları, United Havayolları ve New Mexico Hava Yolları’dır. Havaalanı içerisinde araç kiralama ofisleri, ücretsiz wifi hizmeti, kafeteryalar gibi dinlenme alanları mevcuttur. Albuquerque Int. Havalimanı’ndan Albuquerque şehir merkezine gitmek için aşağıdaki seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz:  

Otobüs, Albuquerque’deki en işlek toplu taşıma aracıdır. Havaalanından çıktıktan sonra otobüs durağına giderek 50 numaralı otobüs ile şehir merkezine 20 dakikada ulaşabilirsiniz. Otobüslerle şehir merkezine gitmenin maliyeti ise diğer ulaşım vasıtalarına nazaran daha ucuzdur.

Taksi ile, havalimanında bekleme derdi olmadan kolay ve hızlı bir şekilde Albuquerque şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Albuquerque Havalimanının hemen çıkışında taksi durakları vardır. Bu taksi duraklarının birinden bineceğiniz taksi ile trafik yoğunluğuna da bağlı olarak yaklaşık 8-10 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Araç kiralamayı tercih ederek de Albuquerque’nin istediğiniz noktasına ulaşımınızı kendiniz sağlayabilirsiniz. Havalimanı içerisindeki Budget Car ve Enterprise gibi araç kiralama ofislerinden bütçenize ve kendinize uygun bir araç kiralayabilirsiniz.

Albuquerque uçak biletinizi henüz almadınız mı? O zaman uçak biletini en ucuza ve kolaylıkla almak için online sistem üzerinden almayı tercih edebilirsiniz.

Albuquerque’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Taksiye binmeden önce gideceğiniz yeri taksiciye söyleyerek pazarlık yapmanızı önermekteyiz. Ayrıca kentte resmi para birimi Amerikan Doları olduğundan gitmeden önce dolar edinmenizi tavsiye ediyoruz. Albuquerque’ye giderken gittiğiniz mevsime göre kıyafetler götürmelisiniz. Ancak gece-gündüz sıcaklık farkı hızlıca değişebileceğinden gündüzleri her ne kadar sıcak geçse de akşamları çok soğuk olabilir. Bu nedenle yanınızda birkaç parça kalın kıyafet almanız da tavsiye edilir.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz