1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Albuquerque Uçak Bileti

Albuquerque Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. San Felipe de Neri Church
  2. Petroglyph National Monument
  3. Albuquerque Akvaryumu
  4. Turkuaz Müzesi

1. San Felipe de Neri Church

San Felipe de Neri Church; gösterişten uzak, görülmeye değer sade bir kültürel miras, Pueblo tarzında inşa edilmiş olan bu kilise Albuquerque’nin gözde tarihi mekanlarından biridir. Gezi için herhangi bir ücret talep edilmiyor, sadece eğer isterseniz kendiniz bağışta bulunabiliyorsunuz.

San Felipe de Neri Church

2. Petroglyph National Monument

Petroglyph National Monument, yani Petroglif Ulusal Anıtı, ziyaretçilerin görebileceği 5 tane volkanik koni ve bir sürü arkeolojik alandan oluşan Albuquerque boyunca yaklaşık 28 kilometre uzanan bir parktır. Burada Ancestral Pueblo Halkı ve muhtemel olarak bölgeye ilk yerleşen İspanyollar tarafından oyulmuş 24.000 kadar volkanik kayadan bahsedilir. Çizimlerin çoğu hayvan, insan ve haçlar şeklinde yorumlanmaktadır. Doğru anlamlarını elbette yalnızca çizen kişiler bilebilmektedir.

Petroglyph National Monument

3. Albuquerque Akvaryumu

Albuquerque Akvaryumu, daha önce hiç görmediğiniz birçok deniz canlısını görebileceğiniz bu akvaryuma çocuğunuzla beraber gelebilirsiniz. Sizi su dünyasında bir maceraya çıkaracak olan yerin burası olduğunu söyleyebiliriz.

Albuquerque Akvaryumu

4. Turkuaz Müzesi

Turkuaz Müzesi, Albuquerque kültürü hakkında bilgi edinebileceğiniz önemli bir yerdir. Bina tasarımı olarak da oldukça etkileyici bir yer olan Turkuaz Müzesi; içinde yer alan kültürel eşyalarıyla, tarihi eserleriyle ve dokusuyla gezenleri kendine hayran bırakmaktadır.

Turkuaz Müzesi

Daha Fazlasını Keşfet!

Albuquerque Nerede Yenir

Albuquerque Nerede Yenir

Albuquerque’de daha çok fast food tüketildiğini belirttik ve bu yemekleri de en lezzetli şekilde nerede bulabileceğinizi araştırdık. Albuquerque’de ne yiyeceğinizden çok hangi restorana güvenebileceğiniz konusu sizi daha çok endişelendiriyor olabilir. Eğer uçak biletiniz hazırsa, hiçbir şey için endişelenmeyin ve size tavsiyelerimize kulak verin:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Albuquerque Otel Tavsiye

Albuquerque Otel Tavsiye

Albuquerque varışlı online uçak biletiniz hazır mı? Eğer hazırsa şimdi sıra geldi nerede konaklayacağınıza! Albuquerque’de her bütçeye uygun bir konaklayacak yer mevcuttur. Otellerin fiyatları erken rezervasyon yaptığınızda daha da ekonomik olacaktır. Şehir merkezindeki oteller diğerlerine göre daha pahalı olacaktır. Albuquerque’de konaklamanız için size tavsiyemiz olan oteller ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Albuquerque'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Albuquerque'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Albuquerque'de neredeyse her ay bir festival yapılmaktadır. Bu festivallerin tarihlerine bakarak uçak biletinizi ona göre alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Albuquerque’de Alışveriş - Ne Alınır?

Albuquerque’de Alışveriş - Ne Alınır?

Alışveriş yapmak için ise Albuquerque’deki ünlü açık hava alışveriş merkezlerinden biri olan ABQ Uptown, tüm giyim, elektronik, tekstil gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz içerisinde 50’den fazla mağaza bulunan alışveriş merkezlerinden olduğunu belirtelim. Hemen yukarıda bahsettiğimiz gezilip görülmesi gereken yerlerden biri olan Old Town Albuquerque’da da birçok mağaza bulunmaktadır. Albuquerque’den sevdikleriniz için uygun fiyata alkollü içeceklerden ve buranın yerel silindir şapkalarından alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Albuquerque Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Albuquerque Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Albuquerque seyahatinizi tek başınıza veya daha kalabalık bir grupla planlıyor olabilirsiniz. Bu kentte gece hayatı da hem tek başına eğlenmeye hem de kalabalık halde eğlenmeye uygundur. Günün her saati alkol alabileceğiniz mekanları bulabilirsiniz. Ayrıca akşamdan başlayıp sabaha kadar eğlenmek isteyenler için de alternatifler mevcuttur.

Albuquerque’ye seyahat etmeye karar verdiyseniz ve online uçak biletinizi şimdiden hazır ettiyseniz size tavsiyemiz olan şu eğlence mekanlarına bir göz atmanızı isteriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Albuquerque Ne Yenir?

Albuquerque Ne Yenir?

Albuquerque’nin bir yemek kültürü olduğunu maalesef söyleyemeyiz. Daha çok fast food tarzı yiyecekler tüketilmektedir. Fast food tarzı yemeğin de Amerika'nın bir kültürü olduğunu varsayarsak burada enfes pizzalar, hamburgerler ve harika atıştırmalıklar yiyebilirsiniz. Atıştırmalıklar daha çok patates ve sosis türündedir. Bunları sokakta seyyar satıcılardan bulabileceğiniz gibi bir mekanda da yiyebilirsiniz. Yanında genellikle gazlı içecek tüketilir. Ayrıca alkol de sık tüketilen bir içecektir.

Albuquerque’de karnımı neyle doyururum diyenler için önerilerimiz şu şekildedir:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Albuquerque’ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Albuquerque’ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Albuquerque’nin iklimi karasal iklimdir. Deniz seviyesinden yüksekliğin de fazlalığı sebebiyle havalar kışları oldukça sert olmaktadır. Yazları ise çok sıcak ve kurak geçmektedir. Albuquerque’nin en sıcak olduğu ay temmuz ayıdır. Bu ayda sıcaklık 33-35 dereceye kadar çıkabilmektedir. En soğuk ve çetin geçen ay ise ocak ayıdır. Bu ayda sıcaklık ise -7 dereceye kadar düşebilmektedir. Yağış ise en fazla yaz ve sonbahar aylarında görülmektedir. 

Kışları çok tavsiye edilmese de eğer kış seven bir tarafınız varsa kışın sonlarına doğru hemen Albuquerque online uçak biletinizi alıp seyahatinize başlayabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Albuquerque Hakkında

Albuquerque Hakkında

Albuquerque, Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan New Mexico Eyaleti’nin neredeyse en gelişmiş ve en büyük kentlerinden birisidir. Hatta New Mexico'da nüfus büyüklüğü bakımından Atlanta’dan hemen sonra gelmektedir. İspanyollar tarafından 1700’lü yıllarda kurulan, İspanyol dukalarından biri olan Duka Albuquerque kente adını vermiştir. Kentin adı Albuquerque’nin yanı sıra “Dük Kenti” olarak da bilinmektedir. 2017 yılı itibariyle Albuquerque nüfusu, 600 binlere yaklaşmıştır. Şehir deniz seviyesinden 1600 metre kadar yüksektedir. Deniz seviyesinden yüksekliği dolayısıyla gece ve gündüz arasında sıcaklık farkı çoktur. Kentin iklimi de sert geçmektedir. Albuquerque varışlı online uçak biletinizi aldıktan sonra bu sert iklim tipini göz önünde bulundurarak valizinizi hazırlamalısınız. Şehrin içinde New Mexico Üniversitesi (University of New Mexico)’nin merkez kampüsü yer almaktadır. Kısaltılmış adı olan UNM’de 30 bine yakın öğrenci eğitim görmektedir. Ayrıca kentin eğitim seviyesini yükselten bu dünyaca ünlü üniversitede 2002 yılından beri Türk Öğrenci Birliği faaliyet göstermektedir. Albuquerque’nin resmi dili, İngilizcedir. Şehirde kullanılan para birimi ise Amerikan Doları’dır.

Albuquerque'nin resmi dili İngilizce olsa da halkın dörtte biri İspanyolca konuşur. Bununla birlikte farklı etnik kökenlere sahip çok sayıda vatandaşın yaşadığı bu kentin yüzde 5'i de yerel dillerde konuşmaktadır. Albuquerque'de geleneksel ve modern kültürler bir arada bulunmaktadır. Yerli Amerikalı, Hispanik ve Anglo kültürlerinin sentezlendiği bu kent, dünyaca ünlü balon festivaliyle bilinir. Her yıl binlerce turisti ağırlayan Albuquerque, bu yönüyle Türkiye'deki Kapadokya'ya benzetilebilir. Ayrıca yine Kapadokya'da bulunan Peri Bacaları da dünyada başka bir tek burada bulunmaktadır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Albuquerque Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz