1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Albuquerque Uçak Bileti

Albuquerque Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. San Felipe de Neri Church
  2. Petroglyph National Monument
  3. Albuquerque Akvaryumu
  4. Turkuaz Müzesi

1. San Felipe de Neri Church

San Felipe de Neri Church; gösterişten uzak, görülmeye değer sade bir kültürel miras, Pueblo tarzında inşa edilmiş olan bu kilise Albuquerque’nin gözde tarihi mekanlarından biridir. Gezi için herhangi bir ücret talep edilmiyor, sadece eğer isterseniz kendiniz bağışta bulunabiliyorsunuz.

San Felipe de Neri Church

2. Petroglyph National Monument

Petroglyph National Monument, yani Petroglif Ulusal Anıtı, ziyaretçilerin görebileceği 5 tane volkanik koni ve bir sürü arkeolojik alandan oluşan Albuquerque boyunca yaklaşık 28 kilometre uzanan bir parktır. Burada Ancestral Pueblo Halkı ve muhtemel olarak bölgeye ilk yerleşen İspanyollar tarafından oyulmuş 24.000 kadar volkanik kayadan bahsedilir. Çizimlerin çoğu hayvan, insan ve haçlar şeklinde yorumlanmaktadır. Doğru anlamlarını elbette yalnızca çizen kişiler bilebilmektedir.

Petroglyph National Monument

3. Albuquerque Akvaryumu

Albuquerque Akvaryumu, daha önce hiç görmediğiniz birçok deniz canlısını görebileceğiniz bu akvaryuma çocuğunuzla beraber gelebilirsiniz. Sizi su dünyasında bir maceraya çıkaracak olan yerin burası olduğunu söyleyebiliriz.

Albuquerque Akvaryumu

4. Turkuaz Müzesi

Turkuaz Müzesi, Albuquerque kültürü hakkında bilgi edinebileceğiniz önemli bir yerdir. Bina tasarımı olarak da oldukça etkileyici bir yer olan Turkuaz Müzesi; içinde yer alan kültürel eşyalarıyla, tarihi eserleriyle ve dokusuyla gezenleri kendine hayran bırakmaktadır.

Turkuaz Müzesi

Albuquerque hakkında daha fazla şey keşfet!

Albuquerque'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Albuquerque'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Albuquerque'de neredeyse her ay bir festival yapılmaktadır. Bu festivallerin tarihlerine bakarak uçak biletinizi ona göre alabilirsiniz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Albuquerque Uçak Bileti