1. Anasayfa
 2. Adıyaman Uçak Bileti

Adıyaman Uçak Bileti

Adıyaman Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Adıyaman Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Adıyaman’a online ucuz uçak biletini sitemizden rahatça bulabilirsiniz. Adıyaman Havalimanı’na İstanbul ve Ankara şehirlerinden direkt uçuş yapmak mümkündür. Diğer Türk şehirlerinden ise bir aktarma yaparak Adıyaman’a ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Adıyaman Havalimanı’na sık uçuşu bulunan hava yolları ise Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet hava yollarıdır. Yurt dışındaki şehirlerden ise bir veya iki aktarma yapılarak Adıyaman’a ulaşılabilmektedir. İstanbul ile Adıyaman arası uçuş süresi ortalama 1 saat 5 dakika sürmektedir. Ankara ile Adıyaman arası ise uçakla ortalama 1 saat 10 dakika sürmektedir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin önemli tarihi şehirlerinden biri olan Adıyaman’a gitmek isterseniz sitemizden online uçak biletinizi alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Adıyaman’a Nasıl Gidilir?
 2. Adıyaman'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Adıyaman’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Adıyaman Hakkında
 5. Adıyaman Ne Yenir?
 6. Adıyaman Nerede Yenir
 7. Adıyaman Gezilecek Yerler
 8. Adıyaman Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Adıyaman’da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Adıyaman'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Adıyaman’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Adıyaman Otel Tavsiye

Adıyaman'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Adıyaman’a ve çevresindeki bölgelere Adıyaman Havalimanı hizmet vermektedir.

Adıyaman Havalimanı

Adıyaman Havalimanı, 1998 yılında kurulmuş olan sivil kategoride bir havalimanıdır. Son dönemde hızla geliştirilen Adıyaman Havalimanı’nın yolcu kapasitesi ise bir milyon kişidir. Yolcu trafiğe ise fazla yoğun değildir. Sadece 2017 yılında 259 bine yakın kişi Adıyaman Havalimanı’nı ziyaret etmiştir. Adıyaman Havalimanı Merkez ilçesinde bulunmaktadır ve Adıyaman’ın şehir merkezine olan uzaklığı 20 kilometredir. Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için ise üç vasıta mevcuttur:

Otobüs ile Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Baytur Taşımacılık otobüsleri şehir merkezine gitmektedir. Otobüs ile yolculuğunuz ortalama 45 dakika sürecektir. Bu otobüslerin bilet fiyatı ise 10 liradır.

Taksi ile Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. İç hatlar terminali yolcu çıkış kapısı önünde 24 saat hizmet veren taksileri bulabilirsiniz.

Kiraladığınız araç ile de şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Araç kiralama ofislerini Adıyaman Havalimanı’nın içerisinde bulabilirsiniz. Avis ve Çınar Adıyaman Havalimanı’nda araç kiralayabileceğiniz ofislerdir.

Adıyaman’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Adıyaman’da kara ikliminin özellikleri hüküm sürmektedir. Kış aylarında dondurucu soğukların görülmediği Adıyaman’da kış aylarında sıcaklık, eksi derecelere nadiren düşmektedir. Kış aylarında görülen sıcaklıkların ortalaması ise 0 ile 10 derece aralığındadır. Yaz ayları ise sıcak ve kurak şekilde geçen Adıyaman’da yaz ayı sıcaklıklarının ortalaması ise 30 derecedir. En fazla yağış ise kış aylarında görülmektedir. Adıyaman’a gitmek için ise en ideal zaman yaz aylarıdır. Yaz aylarında hem aşırı sıcak olmamaktadır hem de yağış miktarı azdır. Adıyaman’a gitmek için uygun zamanı bekleyebilirsiniz fakat uygun fiyatlı uçak biletinizi almak için beklemenize gerek yok. Her dönemde en ucuz uçak biletini sitemizden online olarak 7/24 bekleme olmaksızın hızlıca alabilirsiniz.

Adıyaman Hakkında

Adıyaman, Türkiye’de Güneydoğu Anadolu sınırları içerisinde yer alan bir şehrimizdir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin ise merkezi bir konumunda yer almaktadır. Adıyaman şehrinin komşu şehirleri ise kuzey tarafından Malatya, batı tarafından Kahramanmaraş, güney tarafından Gaziantep ve Şanlıurfa, doğu tarafından ise Diyarbakır şehirleridir. Adıyaman şehrinin isminin nereden geldiğine dair birçok rivayet bulunmaktadır. En çok bilinen rivayet ise Adıyaman adının Vadüleman adından geldiğidir. Vadüleman adının anlamı ise güzel vadidir. Adıyaman’ın merkez ilçesi de dahil olmak üzere toplamda 9 ilçesi bulunmaktadır. En kalabalık ilçeleri ise sırasıyla Merkez, Kahta ve Besni ilçeleridir. Adıyaman’ın toplam nüfusu ise 2019 yılı itibari ile 627 bine yaklaşmıştır. Bu nüfusu ile Adıyaman, Türkiye’nin en kalabalık 33. şehri olma özelliğindedir. Adıyaman birçok doğa güzelliğine sahip bir şehrimizdir. Değirmen Çayı, Gölbaşı Gölü ve Pirin Ören Yeri Vadisi bu doğa güzelliklerinin başında yer almaktadır. Adıyaman köklü bir tarihe sahiptir. Adıyaman’a ilk yerleşimler MÖ 40000 yılına kadar gitmektedir. Hitit, Asur, Pers, Büyük İskender ve Seleukos İmparatorluğu Adıyaman bölgesini sınırları içerisine dahil etmiş medeniyetlerdir. 1515 yılında ise Adıyaman, Osmanlı Devleti’nin egemenliği altın girmiştir. 1954 yılında ise Malatya’dan ayrılarak vilayet olmuştur. Adıyaman’ın şehir simgesi ise Nemrut Dağı’dır. Adıyaman’a 2006 yılında kurulmuş olan Adıyaman Üniversitesi hizmet vermektedir. Şehrin ekonomisi ise yoğun olarak sanayiye dayalıdır. Adıyaman’a sitemizden oldukça ucuz uçak bileti bulabilir, hemen online rezervasyon yapabilirsiniz.

Adıyaman Ne Yenir?

Adıyaman yöresine özgü birçok lezzet bulunmaktadır. Adıyaman’a gittiğinizde tatmadan dönmemeniz gereken bazı lezzetler ve uğramanızı tavsiye ettiğimiz restoranlar ise şunlardır:

Meyir Çorbası

Meyir Çorbası

Meyir Çorbası, adı ne kadar çorba olarak geçse de ana yemek kadar doyurucu bir lezzettir. Meyir çorbasının ana malzemeleri ise yoğurt, patlıcan, nohut ve soğandır. Adıyaman’a gittiğinizde bu lezzeti mutlaka tatmanızı öneririz.

Buhara Pilavı

Buhara Pilavı

Buhara Pilavı, Adıyaman’a özgü bir pilavdır. Adıyaman’da çoğu restoranda bulabileceğiniz buhara pilavına pirincin yanında kuzu kavurması ve nohut da katılmaktadır. Çeşitli baharatlarla da süslenen buhara pilavı, Adıyaman’ın eşsiz bir lezzetidir.

Adıyaman Köftesi

Adıyaman Köftesi

Adıyaman Köftesi, şekli ve malzemeleriyle bildiğimiz köfteden birçok noktada ayrılan bir köftedir. Adıyaman köftesinin ana malzemeleri patlıcan ve dana veya kuzu etidir. Yapılış olarak da patlıcan közlenir, etrafına kıyma etrafına sarılır daha sonra fırına konulur. Adıyaman’a özgü bu köfteyi Adıyaman’a gittiğinizde denemenizi öneririz.

Şillik Tatlıs

Şillik Tatlıs

Şillik Tatlısı, Adıyaman’da bir tatlı lezzeti arıyorsanız mutlaka tatmanız gereken bir yiyecektir. Bir hamur tatlısı olan şillik tatlısına pekmez, tereyağı, ceviz ve fıstık eklenmektedir. Şillik tatlısı, Adıyaman’da mutlaka denemeniz gereken bir tatlıdır.

Bu lezzetlerin dışında Adıyaman’da Dövmeç, Tırşik ve Tevenk Sarması lezzetlerini de deneyebilirsiniz.

Adıyaman Nerede Yenir

Adıyaman'ın meşhur yemeklerini yiyebileceğiniz harika restoranları sizin için araştırdık ve listeledik. Adıyaman'da ünlü restoranlar hangileri... İşte tavsiye ettiğimiz restoranlar:

1. Hanımeli Sofrası

Hanımeli Sofrası

Hanımeli Sofrası restoranı, Adıyaman’a gittiğinizde yöresel yemeklerin tadına bakabileceğiniz bir restorandır. Hanımeli sofrası restoranı Merkez ilçesinde Eski Saray Mahallesi Göl Başı Caddesi üzerinde bulunmaktadır.


2. Kervansaray Restoranı

Kervansaray Restoranı

Kervansaray restoranı Adıyaman’a gittiğinizde tercih edebileceğiniz bir diğer restorandır. Ailecek yemek yiyebileceğiniz temiz ve ferah bir restorandır. Fiyatları da oldukça uygun olan Kervansaray Restoran, Merkez ilçesine bağlı Harıkçı Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

3. Kebapçı Beko

Kebapçı Beko

Kebapçı Beko Adıyaman’ın en çok tercih edilen restoranlarının başında yer almaktadır. Kebapçı Beko, Merkez ilçesine bağlı Cumhuriyet Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Adıyaman’ı gezmek ve Adıyaman lezzetlerini tatmak için online ortamdan ucuza uçak biletinizi alabilir ve Adıyaman’a gidebilirsiniz.

Adıyaman Gezilecek Yerler

Adıyaman, tarihi ve doğal güzellik olarak pek çok önemli yere ev sahipliği yapmaktadır. Adıyaman gezi listenizde mutlaka olması gereken yerler ise şuralardır:

Nemrut Dağı

Nemrut Dağı

Nemrut Dağı, Adıyaman’ın simgesi haline gelmiş bir dağdır. Dağ üzerinde birçok Yunan ve Pers tanrıları heykeli bulunmaktadır. Batı ve doğu medeniyetlerinin köprüsü olarak bilinen Nemrut Dağı’nı Adıyaman’a gittiğinizde mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Perre Antik Kenti

Perre Antik Kenti

Perre Antik Kenti, Antik Roma’da kervanların, orduların bir dinleme yeri olmuştur. İçerisinde kaya mezarların da bulunduğu Perre Antik Kenti, Adıyaman merkezde bulunmaktadır.

Adıyaman Müzesi

Adıyaman Müzesi

Adıyaman Müzesi, şehirde yapılan kazılarda bulunan arkeolojik eserlerin sergilendiği müzedir. Yaklaşık 22 bin tarihi eser bu müzede sergilenmektedir. Adıyaman Müzesi, Merkez’de Yeni Pınar Mahallesi’ne bağlı Atatürk Bulvarı üzerinde yer almaktadır.


Demokrasi Parkı

Demokrasi Parkı

Demokrasi Parkı, Adıyaman’da hem yürüyüş yapabileceğiniz hem de temiz bir hava alabileceğiniz bir parktır. Demokrasi Parkı, Merkez ilçesine bağlı Atatürk Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Tarihi Adıyaman şehrini gezmek için online olarak online uçak biletinizi alabilirsiniz.

Adıyaman Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Adıyaman’da renkli bir gece hayatı yoktur. Daha çok kafeler ve türkü barlar Adıyaman’da yaygındır.

1. Doğu Türkü Evi

Doğu Türkü Evi

Doğu Türkü Evi, Adıyaman’da sıklıkla tercih edilen bir türkü evidir. Müziği sayesinde eğlenceli vakit geçirebileceğiniz Doğu Türkü Evi, Merkez ilçesine bağlı Göl Başı Caddesi üzerinde yer almaktadır.

2. Cafe Nobel Adıyaman

Cafe Nobel Adıyaman

Cafe Nobel Adıyaman, daha çok öğrencilerin tercih ettiği bir kafedir. Açık hava bölümü de bulunan Cafe Nobel Adıyaman, Merkez ilçesine bağlı Eski Saray caddesi üzerinde yer almaktadır.


Adıyaman’da Alışveriş - Ne Alınır?

Adıyaman’da alışveriş yapmak istiyorsanız Adıyaman Park alışveriş merkezini ziyaret edebilirsiniz. Yöresel hediyeler almak ve alışveriş yapmak isterseniz Adıyaman Çarşısı’nı gezebilirsiniz. Adıyaman’dan sevdikleriniz için Adıyaman’dan sevdikleriniz için Adıyaman’da sıklıkla kullanılan bakır mutfak gereçlerinden alabilirsiniz.

Adıyaman’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Adıyaman’ın şehir merkezi küçüktür ve çevresindeki diğer şehirlere göre fazla gelişmemiştir. Bu konuda hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Çiğ köftenin nereye ait bir yemek olduğu konusunda Şanlıurfa ile tartışmaya giren Adıyaman’da çiğ köftenin Şanlıurfa’ya ait olduğunu söylerseniz kendinizi tartışma içerisinde bulabilirsiniz.

Adıyaman Otel Tavsiye

Adıyaman’da özellikle şehir merkezinde birçok otel bulabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz bazı oteller ise şunlardır:

1. White Star Hotel

White Star Hotel

White Star Hotel, dört yıldızlı bir oteldir. Spa ve havuz hizmetleri de bulunan White Star Hotel, Adıyaman Merkez’de Atatürk Bulvarı üzerinde yer almaktadır. Adıyaman Havalimanı’na ise arabayla 18 dakikalık mesafede yer almaktadır. Bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 180 liradır.


2. Hotel Elvina

Hotel Elvina

Hotel Elvina, Merkez ilçesine bağlı Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan bir oteldir. Adıyaman Müzesi’ne ise arabayla sadece 5 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 150 liradır.

3. Hilton Garden Inn Adıyaman

Hilton Garden Inn Adıyaman

Hilton Garden Inn Adıyaman ise üç yıldızlı bir oteldir. Merkez ilçesine bağlı Siteler Mahallesi üzerinde yer alan bu otel, Adıyaman Havalimanı’na 19 kilometre ve Perre Antik Kenti’ne 4 kilometre mesafede yer almaktadır. Havuz ve ücretsiz park alanı gibi birçok hizmet sunan bu otelin bir gecelik ücreti ortalama 222 liradır.

Online olarak neredeyse en ucuz şekilde uçak biletinizi alabilir, Adıyaman’a ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Valencia