1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Ne Yenir?
  4. Adıyaman Uçak Bileti

Adıyaman Ne Yenir?

28 Ocak 2021 19:34
  1. Meyir Çorbası
  2. Buhara Pilavı
  3. Adıyaman Köftesi
  4. Şillik Tatlıs

1. Meyir Çorbası

Meyir Çorbası, adı ne kadar çorba olarak geçse de ana yemek kadar doyurucu bir lezzettir. Meyir çorbasının ana malzemeleri ise yoğurt, patlıcan, nohut ve soğandır. Adıyaman’a gittiğinizde bu lezzeti mutlaka tatmanızı öneririz.

Meyir Çorbası

2. Buhara Pilavı

Buhara Pilavı, Adıyaman’a özgü bir pilavdır. Adıyaman’da çoğu restoranda bulabileceğiniz buhara pilavına pirincin yanında kuzu kavurması ve nohut da katılmaktadır. Çeşitli baharatlarla da süslenen buhara pilavı, Adıyaman’ın eşsiz bir lezzetidir.

Buhara Pilavı

3. Adıyaman Köftesi

Adıyaman Köftesi, şekli ve malzemeleriyle bildiğimiz köfteden birçok noktada ayrılan bir köftedir. Adıyaman köftesinin ana malzemeleri patlıcan ve dana veya kuzu etidir. Yapılış olarak da patlıcan közlenir, etrafına kıyma etrafına sarılır daha sonra fırına konulur. Adıyaman’a özgü bu köfteyi Adıyaman’a gittiğinizde denemenizi öneririz.

Adıyaman Köftesi

4. Şillik Tatlıs

Şillik Tatlısı, Adıyaman’da bir tatlı lezzeti arıyorsanız mutlaka tatmanız gereken bir yiyecektir. Bir hamur tatlısı olan şillik tatlısına pekmez, tereyağı, ceviz ve fıstık eklenmektedir. Şillik tatlısı, Adıyaman’da mutlaka denemeniz gereken bir tatlıdır.

Şillik Tatlıs

Adıyaman hakkında daha fazla şey keşfet!

Adıyaman'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Adıyaman'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Adıyaman Gezilecek Yerler

Adıyaman Gezilecek Yerler

Adıyaman, tarihi ve doğal güzellik olarak pek çok önemli yere ev sahipliği yapmaktadır. Adıyaman gezi listenizde mutlaka olması gereken yerler ise şuralardır:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Adıyaman Uçak Bileti