1. Anasayfa
 2. Zonguldak Uçak Bileti

Zonguldak Uçak Bileti

Zonguldak Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Zonguldak Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Zonguldak’a İstanbul’dan direkt uçuş ile gidebilirsiniz. Türkiye’deki diğer şehirlerden ise bir aktarma yaparak Zonguldak’a gidebilirsiniz. Yurt dışından ise Munster Osnabruck şehrinden Zonguldak’a direkt uçuş yapabilirsiniz. İstanbul ile Zonguldak arası uçuş süresi ise ortalama 1 saat 10 dakikadır. Uygun fiyatlı uçak biletinizi sitemizden kolaylıkla alarak Zonguldak’a uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Zonguldak’a Nasıl Gidilir?
 2. Zonguldak'taki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Zonguldak’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Zonguldak Hakkında
 5. Zonguldak Ne Yenir?
 6. Zonguldak Nerede Yenir
 7. Zonguldak Gezilecek Yerler
 8. Zonguldak Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Zonguldak’ta Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Zonguldak'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Zonguldak'ta Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Zonguldak Otel Tavsiye

Zonguldak'taki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Zonguldak’a ve çevresindeki bölgelere Zonguldak Havalimanı hizmet vermektedir.

Zonguldak Havalimanı

Zonguldak Havalimanı, 1999 yılında inşa edilmiş sivil kategoride bir havalimanıdır. Yolcu trafiği çevresindeki havalimanlarına göre yoğun değildir. 2017 yılında sadece 25 bine yakın kişi bu havalimanını ziyaret etmiştir. Zonguldak Havalimanı’na Çaycuma Havalimanı adı da verilmektedir. Zonguldak Havalimanı, Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Hacılar Köyü’nde yer almaktadır. Zonguldak Havalimanı’nın Zonguldak şehir merkezine uzaklığı ise 46 kilometredir. Zonguldak Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için üç vasıta mevcuttur:

Otobüs ile Zonguldak Havalimanı’ndan Zonguldak şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Saltukova yolu üzerinden geçen belediye otobüsleri ile şehir merkezine ortalama 1 saat 20 dakikada gidebilirsiniz. Bu otobüslerin ücreti ise 2,5 liradır.

Taksi ile hızı bir şekilde Zonguldak Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebilirsiniz. Termşnain yolcu çıkışı kapısı önünde taksileri bulabilirsiniz. Taksi ile yolculuğunuz ortalama 50 dakika sürecektir.

Araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Esnek fiyata aracınızı araç kiralama ofislerinden kiralayabilirsiniz.

Zonguldak’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Zonguldak’ta Karadeniz ikliminin özellikleri hüküm sürmektedir. Zonguldak’ta neredeyse tüm mevsimlerde yağış görülmektedir. Deniz kenarında olduğu için daima nemli olan Zonguldak, bu nedenle kış aylarında fazla soğuk olmamaktadır. Zonguldak’ta en soğuk ay aralık ayıdır. Aralık ayında sıcaklık en fazla -8 dereceye kadar düşmektedir. Zonguldak’ın en sıcak olduğu ay ise ağustos ayıdır. Ağustos ayında sıcaklık 40 dereceye kadar çıkabilmektedir. Zonguldak’a gitmek için en ideal zaman ise ilkbahar ayıdır. İlkbahar aylarında hem yağış azdır hem de sıcaklık ve nemin etkisiyle fazla bunaltıcı bir hava olmamaktadır. 

Yağmuru sevenlerdenseniz Karadeniz Bölgesi’nin kara elması Zonguldak’ı kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Zonguldak’a ulaşım için ise ucuza Zonguldak uçak biletleri sitemizde bulunmaktadır.

Zonguldak Hakkında

Zonguldak, Karadeniz Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer alan bir şehrimizdir. Karadeniz Bölgesi’nin ise Batı Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Zonguldak’ın Karadeniz’e kıyısı bulunmaktadır. Zonguldak’ın en önemli özelliği ise Türkiye’de en fazla taş kömürü üreten şehir olmasıdır. Taş kömürünün ana vatanı Zonguldak’a gitmek için online uçak biletinizi hemen almalısınız. Zonguldak şehrinin ismini nereden aldığına dair pek çok rivayet bulunmakla birlikte en yaygın olanı Zone Ghuel Dagh’ın okunuşundan gelmiş olduğudur. Zone Ghuel Dagh, göl dağı bölgesi anlamına gelmektedir. Zonguldak’ın merkez ilçesi de dahil olmak üzere toplamda 8 ilçesi bulunmaktadır. Zonguldak’ın toplam nüfusu ise 2019 yılının sonu verilerine göre 596 bin civarındadır. Bu nüfusu ile Zonguldak, Türkiye’nin en kalabalık 36. şehri olma özelliğindedir. Zonguldak, tarihte de önemli bir şehir olmuştur ve Frigler, Lidyalılar ve Persler gibi önemli medeniyetler bu şehre egemen olmuştur. Zonguldak, 1339 yılında ise Osmanlı Devleti egemenliğine girmiştir. Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra ise Zonguldak, Fransızlar tarafından işgal edilmiştir. Büyük bir direniş ile işgallerden kurtulan Zonguldak, Cumhuriyet’in ilanı ile birlikte vilayet olmuştur. Zonguldak’a taş kömürü ile meşhur olduğu için Karadeniz’in Kara Elması takma adı da verilmektedir. Zonguldak’a 1992 yılında kurulmuş olan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi hizmet vermektedir. Şehrin ekonomisi ise yoğun olarak taş kömürüne bağlıdır.

Karadeniz Bölgesi’nin kara elması olan Zonguldak’ı ziyaret etmeniz için ucuza Zonguldak uçak biletleri sitemizde sizi bekliyor!

Zonguldak Ne Yenir?

Zonguldak mutfağı, Karadeniz’in en lezzetli mutfaklarından biridir. Zonguldak’a gittiğinizde yemeden dönmemeniz gereken Karadeniz yemekleri ise şunlardır:

Pum Pum Çorbası

Pum Pum Çorbası

Pum pum çorbası, Zonguldak’ta başlangıç olarak tercih edebileceğiniz lezzetlerden biridir. Pum pum çorbası, mısır unuyla hazırlanmaktadır ve dilerseniz içerisine pastırma ve sucuk koyarak da yiyebilirsiniz.

Tirit

Tirit

Tirit, Zonguldak’ta tercih edebileceğiniz ana yemeklerden biridir. Tirit özellikle düğün ve sünnet gibi özel günlerde sıklıkla yapılan bir yemektir. Yufka ve et parçaları ile hazırlanan bu yemeği Zonguldak’ta mutlaka tatmalısınız.

Ereğli Pidesi

Ereğli Pidesi

Ereğli pidesi, Zonguldak’ta her börekçide bulabileceğiniz bir hamur işi lezzetidir. Kıymalı ve soğanlı harç ile hazırlanan bu böreği Zonguldak’ta mutlak tatmalısınız.

Malay

Malay

Malay, Zonguldak’a özgü tatlı veya tuzlu şekilde tüketilebilen bir lezzettir. Mısır unu ile hazırlanan bu yiyeceği tatlı şekilde yemek istiyorsanız şeker ve ceviz ekleyebilirsiniz, tuzlu şekilde yemek isterseniz tereyağı, ciğer ve soğan ekleyebilirsiniz.

Bunların dışında Zonguldak’ta zılbıt, doruk ve çöpele lezzetlerinin de tadına bakabilirsiniz. 

Zonguldak Nerede Yenir

Zonguldak’ta güvenerek yemeklerinin tadına bakabileceğiniz bazı restoranlar ise şuralardır:

1. Nazar-ı Ala Izgara

Nazar-ı Ala Izgara

Nazar-ı Ala Izgara restoranı, Zonguldak’ın yöresel yemeklerini de bulabileceğiniz bir restorandır. Nazar-ı Ala Izgara, Kozlu ilçesinde yer almaktadır.

2. Fener Cafe Restoran

Fener Cafe Restoran

Fener Cafe Restoran, manzaraya karşı yemeğinizi yemek istiyorsanız tercih edebileceğiniz bir restorandır. Kahvaltıları ile de ünlü olan bu restoran, Merkez ilçesine bağlı 100. Yıl Gezi Yolu Sokak üzerinde yer almaktadır.

3. Alaborina Restaurant

Alaborina Restaurant

Alaborina Restaurant, şık ve ferah bir restorandır. Deniz kenarında bulunan bu restoran Merkez ilçesine bağlı Milli Egemenlik Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Karadeniz yemeklerinin önemli bir temsilcisi olan Zonguldak mutfağının lezzetlerini tatmak istiyorsanız, sitemizden online uçak biletinizi alabilirsiniz!

Zonguldak Gezilecek Yerler

Zonguldak, birçok gezilecek yere ev sahipliği yapmaktadır. Zonguldak’a gittiğinizde görmeden dönmemeniz gereken yerler ise şuralardır:

Gökgöl Mağarası

Gökgöl Mağarası

Gökgöl Mağarası, bir damla taş mağarasıdır. Gökgöl Mağarası’nın en önemli özelliği ise Türkiye’nin en uzun 10. mağarası olmasıdır. Gökgöl Mağarası, Zonguldak Ankara Karayolu üzerinde yer almaktadır.

Harmankaya Şelalesi

Harmankaya Şelalesi

Harmankaya Şelalesi, Zonguldak’ın önemli doğal güzelliklerinden biridir. Harmankaya Şelalesi, Merkez ilçesine bağlı Kardeşler Mahallesi üzerinde yer almaktadır.

Zonguldak Maden Müzesi

Zonguldak Maden Müzesi

Zonguldak Maden Müzesi, Türkiye’nin ilk ve tek taş kömürü/maden müzesi olma özelliğindeki müzedir. Zonguldak Maden Müzesi, Merkez ilçesine bağlı Dağ Yolu Sokak üzerinde yer almaktadır.

Kozlu Sahil

Kozlu Sahil

Kozlu Sahil, Zonguldak’ın en ünlü sahillerinden biridir. Hem yürüyüş yapabileceğiniz hem de Karadeniz’i seyredebileceğiniz bu sahil Merkez ilçesine bağlı Hürriyet Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Kara Elmas Zonguldak şehrini görmek için, sitemizden güvenilir şekilde ucuza uçak biletinizi alarak seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Zonguldak Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Zonguldak’ın gece hayatı fazla renkli değildir. Zonguldak’ta eğlenmek için uğrayabileceğiniz bazı mekanlar ise şuralardır:

1. Özgür Cafe Bar

Özgür Cafe Bar

Özgür Cafe Bar, Zonguldak’ta sıklıkla tercih edilen barlardan biridir. Özgür Cafe Bar, Kozlu ilçesine bağlı Veysel Atasoy Caddesi üzerinde yer almaktadır.

2. Okyanus Takoz Bar

Okyanus Takoz Bar

Okyanus Takoz Bar, Karadeniz’e karşı içkinizi yudumlayacağınız, Zonguldak’a gelen ziyaretçilerin sıklıkla tercih ettiği bir bardır. Okyanus Takoz Bar, Merkez ilçesine bağlı Milli Egemenlik Caddesi üzerinde yer almaktadır.

3. Liman Sahi Gazinosu

Liman Sahi Gazinosu

Liman Sahi Gazinosu, Zonguldak’ta sıklıkla tercih edilen gece kulüplerinden biridir. Liman Sahi Gazinosu, Merkez ilçesine bağlı Belediye Sitesi içerisinde yer almaktadır.

Zonguldak’ta Alışveriş - Ne Alınır?

Zonguldak’ta alışveriş yapmak istiyorsanız Esas 67 Burda ve WestaLife alışveriş merkezlerini ziyaret edebilirsiniz. Zonguldak’tan hediye olarak kestane balı alabilirsiniz.

Zonguldak'ta Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Şehrin canlılığı günden güne azalmaktadır. Bunun sebebiyse küçük çaplı göçlerin kısa vadede etki etmese de uzun vadede şehrin canlılığının gitmesine neden olmaktadır. Zonguldak’a gittiğinizde şehrin bazı bölgelerinin terk edilmiş şehir gibi gelmesi bu yüzdendir.

Zonguldak Otel Tavsiye

Zonguldak’ta, özellikle deniz kenarında olan bölgelerde konaklamak için birçok seçenek bulabilirsiniz. Zonguldak’a gittiğinizde tercih edebileceğiniz bazı oteller ise şunlardır:

1. Dedeman Zonguldak

Dedeman Zonguldak

Dedeman Zonguldak, 5 yıldızlı bir oteldir. Havuz ve spa hizmetleri de bulunan bu otel, Merkez ilçesine bağlı Milli Egemenlik Caddesi üzerinde yer almaktadır. Gökgöl Mağarası’na 14 kilometre mesafede yer alan bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 450 liradır.

2. Mer Hotel

Mer Hotel

Mer Hotel, 2 yıldızlı bir oteldir. Merkez ilçesine bağlı Uzun Mehmet Caddesi üzerinde yer alan bu otel, Yeni Cami’ye 4 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Mer Hotel’in bir gecelik ücreti ise ortalama 225 liradır.

3. Onka Otel

Onka Otel

Daha uygun fiyatlı bir yerde konaklamak isterseniz Onka Otel’i tercih edebilirsiniz. Onka Otel, Merkez ilçesine bağlı Alpaslan Sokak üzerinde yer almaktadır ve bir gecelik ücreti ortalama 120 liradır.

Online uçak biletinizi sitemizden aldıktan sonra otelinizi ayarlayabilir ve Zonguldak’a seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Valencia