1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Nerede Yenir
  4. Vilnius Uçak Bileti

Vilnius Nerede Yenir

04 Aralık 2021 18:19
  1. Amandus
  2. D'eco Bar & Restaurant
  3. Selfish Bistro - wine and seafood
  4. Bon Chop

1. Amandus

Amandus, Vilnius’un belki de en ünlü restoranlarından birisi olan Amandus, 2019 yılında mükemmellik sertifikası tanınan restoranlardan birisi. Bu restoran Avrupa ve Orta Avrupa mutfaklarını müşterileriyle buluşturuyor. Vejetaryen dostu olan bu restoranın yemeklerini mutlaka denemelisiniz.

Amandus

2. D'eco Bar & Restaurant

D'eco Bar & Restaurant, sadece Vilnius’un değil dünyaca da ünlü bu restoranın yemeklerini şiddetle tavsiye ediyoruz. Özellikle de ördeğin çok leziz olduğunu belirtmeliyiz. Eğer Vilnius’a yolunuz düşerse buraya uğramadan geri dönmeyin.

D'eco Bar & Restaurant

3. Selfish Bistro - wine and seafood

Selfish Bistro - wine and seafood, balık ve şarap.. bu ikiliyi olağanüstü bir sunum ile sizle buluşturan bu restoranı özellikle de deniz ürünleri severler için tavsiye ediyoruz. Ayrıca şarapları da gerçekten kaliteli.

Selfish Bistro - wine and seafood

4. Bon Chop

Bon Chop, Vilnius’un en güzel biftek restoranı olarak tanımlasak yeridir. Gerçekten sığır etinin bu denli güzel pişirildiği başka bir mekan yok. Restoranın sunumuna diyecek bir şey yok zaten. Rezervasyon usulüyle çalıştığından gitmeden önce rezervasyon yapılması gerekmektedir.

Bon Chop

Daha Fazlasını Keşfet!

Vilnius Otel Tavsiye

Vilnius Otel Tavsiye

Vilnius’ta konaklayabileceğiniz yüzlerce yer vardır. Genel olarak turistler şehrin merkezine yakın yerlerde ya da şehrin merkezinde konaklayacak yer aramaktadır. Sizler için şehir merkezine en yakın konumlardan en kaliteli otelleri şöyle sıralayabiliriz;

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Vilnius'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Vilnius'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Vilnius’ta Alışveriş - Ne Alınır?

Vilnius’ta Alışveriş - Ne Alınır?

Vilnius’taki alışveriş merkezlerinin geneli eski şehirde konumlanmıştır. Eğer alkollü hediyelik şeyler bakıyorsanız The Whisky Shop & Bar by Duokle Angelams’a uğrayabilirsiniz. Vilnius’ta bulunan Forest Gift Shop da hediyelik eşyalar için farklı bir alternatiftir. Bunların dışında şehirde alışveriş yapmanız için dünyaca ünlü markalardan oluşan AVM’ler mevcuttur. Sizler de Vilnius’taki alışveriş çılgınlığına katılmak isterseniz sitemizden ucuza uçak biletinizi alarak bu kervana katılabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Vilnius Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Vilnius Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Bu şirin şehrin başkent olması ve kaliteli bir eğitim vermesiyle birçok öğrenciye ev sahipliği yaptığını söylemiştik. Bu öğrencilerin gece hayatını canlı tuttuğunu söylemek mümkündür. Oldukça renkli görüntülere sahip olan Vilnius’un gece hayatı, öğrencilerin de enerjisiyle doruklara ulaşmaktadır. Hafta sonu öğrenciler için gece otobüsleri bile düzenlenmektedir. Sizler için çok tercih edilen mekanları sıralamak gerekirse;

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Vilnius Gezilecek Yerler

Vilnius Gezilecek Yerler

Tüm Avrupa ülkelerinde olduğu gibi bir eski şehre sahip olan bu kentin de gezilecek birçok yeri var. Bu eşsiz güzellikteki yerleri gezmek için hemen sitemizden online uçak biletinizi alabilir, ucuza seyahat etmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Nereler gezilir sorusuna şöyle yanıt vermek mümkündür;

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Vilnius Ne Yenir?

Vilnius Ne Yenir?

Vilnius’un yemekleri mevsimlerin sert olması ve havanın da soğuk geçmesi sebebiyle oldukça yağlıdır. Yemeklerin porsiyonları da alışık olduğumuz tarzdan biraz farklıdır. Buradaki porsiyonlar daha büyük boyutlarda hazırlanmaktadır. Vilnius’un en benzersiz yemeklerini ve restoranlarını şöyle sıralayabiliriz;

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Vilnius’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Vilnius’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Vilnius’un genel havası yazları ortalama sıcaklıkların hâkim olduğu, kışlarıysa bazı aylarda oldukça sert geçebildiği bilinmektedir. Şehrin yaz dönemi gündüz sıcaklığı 17-18 derecelerde seyrederken gece sıcaklıkları da 13-14 derece arasında değişkenlik göstermektedir. Sert geçen kışlar neredeyse her yıl görülebilmekte hatta bu kış aylarında sıcaklıklar -20’ye kadar düşebilmektedir. Vilnius’u ziyaret etmek için en uygun tarih yaz dönemleri olmaktadır. Ancak ben soğuk hava severim, bana kış vız gelir diyecek olan varsa siz kış döneminde de seyahat edebilirsiniz. Hemen söyleyelim kente sitemizden yaz-kış demeden online uçak bileti alarak seyahat etmeniz mümkün.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Vilnius Hakkında

Vilnius Hakkında

Baltık Denizi boyunca yerleşkelere sahip Litvanya Cumhuriyeti’nin başkenti olan Vilnius aynı zamanda 2009 yılında Avrupa’nın Kültür Başkenti seçilmiştir. Litvanya’nın başkenti olmasının yanı sıra ülkenin en büyük şehridir. Baltık Denizi’ne 500 kilometre kadar uzakta yer alan Vilnius kentinde yaklaşık nüfus 600.000’i bulmaktadır. Kentin kültür bakımından bu denli zengin olmasının sebebi 2. Dünya Savaşı sırasında çatışmaların ortasında kalmış üstüne üstlük bu dönemle beraber yıllarca SSCB’nin egemenliği altında kalmıştır. Her ne kadar kentte Sosyalizme dair izler görünmese de SSCB’nin geçmiş olduğunu hissetmeniz mümkündür. 

Vilnius kentinde kullanılan para birimi Euro’dur. 2020 yılının ilk yarısı itibariyle 1 Euro yaklaşık 7.60 Türk Lirası civarındadır. Vilnius kentinde resmi dil Litvanca’dır. Ancak çoğu insanlar kültürel etkileşimler sebebiyle Rusça’ya da hakimdir. Ayrıca şehirde İngilizce konuşan birçok öğrenci de bulunur. Bu bağlamda sokağa çıktığınızda bir rehber aramanıza gerek olmadan insanlarla İngilizce konuşarak anlaşabileceğinizi söylemek mümkündür. Litvanya’nın başkenti Vilnius’a gitmek için sitemizden en ucuz uçak biletini dönem fark etmeksizin temin edebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Vilnius Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz