1. Anasayfa
 2. Timisoara Uçak Bileti

Timisoara Uçak Bileti

Timisoara Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Timisoara Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Timisoara’ya ülkemizden ulaşmak mümkündür. Ancak direkt uçuş maalesef yoktur. En az bir aktarmalı uçuşlar İstanbul üzerinden düzenlenmektedir. En çok sefer düzenlenen şehirler Ankara, İstanbul ve İzmir’dir. Bu hattı en sık kullanan havayolu firmaları Lufthansa, Türk Hava Yolları, Tarom, KLM Royal Dutch Airlines ve Austrian’dır. Ayrıca en ucuz uçak bileti bulabileceğiniz ay Aralık ayıdır.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Timisoara’ya Nasıl Gidilir?
 2. Timisoara'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Timisoara'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Timisoara Hakkında
 5. Timisoara Ne Yenir?
 6. Timisoara Nerede Yenir
 7. Timisoara Gezilecek Yerler
 8. Timisoara Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Timisoara'da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Timisoara'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Timisoara'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Timisoara Otel Tavsiye

Timisoara'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Şehirde uluslararası düzeyde hizmet veren Timișoara Traian Vuia Uluslararası Havaalanı adında bir havaalanı vardır. Yıllık yaklaşık 1.5 milyon yolcuya hizmet veren bu havaalanı şehir merkezine 15 kilometre kadar uzaklıktadır.

Timișoara Traian Vuia Uluslararası Havaalanı

Ülkemizden bu havaalanına gidecekseniz, bilet almak için dışarıya çıkmak istemiyorsanız hemen sitemizden online olarak uçak biletinizi alabilirsiniz. Timișoara Traian Vuia Uluslararası Havaalanından şehir merkezine gidebileceğiniz birçok yol vardır. Bunlardan en yaygın kullanılanı taksidir. 

Taksiyle, şehir merkezine 15 kilometre kadar uzakta olması nedeniyle toplu taşımayla uğraşmak istemeyenler genellikle taksiyi tercih ediyorlar. Şehir merkezine ulaşmak için havaalanının dışındaki taksi durağına ilerleyerek gidebilirsiniz. Taksi ücreti yaklaşık olarak 50 TL civarında olacaktır. 

Araç Kiralayarak, eğer şehir merkezinden sonra gideceğiniz çok fazla yer varsa elbetteki taksiden daha mantıklı bir seçim olacaktır. Araç kiralamak için online hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Şahsi araç ile Strada Aeroportului ve DN6/E70 üzerinden hızlıca şehir merkezine varabilirsiniz. 

Toplu Taşımayla, belli saatlerde kalkan tek otobüs ile toplu taşıma konusunda birazcık sınıfta kalıyor Timisoara kenti maalesef. E4B otobüsünü kullanarak şehir merkezine varabilirsiniz.

Timisoara'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Timisoara'nın iklimi daha çok ılıman bir iklimdir. Yıl boyunca yağış az da olsa mevcuttur. Kış aylarında yağışlar artmaktadır. En soğuk zamanlar kış aylarına denk gelen günlerdir. -7 derecelere varan soğukluklarda kışları kar yağışları az da olsa seyredebilmektedir. Onun dışında geriye kalan dönemlerde güneşli hatta yaz mevsimi tüm gün güneşli olarak 32 derecelere varabilmektedir. Gidebileceğiniz en uygun dönem bahar sonu ve yazın başı olan mayıs – haziran aylarıdır. Bu dönemlerde ucuz uçak biletini sitemizden bulabilirsiniz.

Timisoara Hakkında

Bega nehrinin kıyısında yer alan bu kent, Romanya'nın 3. büyük kentidir. Türkçeye çevrilirken kimi yerlerde Temeşvar olarak da kullanılmıştır. Romanya'nın kültürel, sosyal başkentidir. Şehrin ilk kurulması Neolitik Çağlara dayanmaktadır. Devamında da Roma döneminde de yerleşmelerin var olduğu gözlenmiştir. Kentin adının geçtiği ilk yer 1212 yılında Roma'ya bağlı Temesiensis adlı bir askeri karargâhta geçmiştir. 1552 yılında bölge Osmanlılar'ın hakimiyetine girdikten sonra Temeşvar Eyaletini oluşturmuşlar. Bu kenti de bu eyaletin başkenti olarak seçmişlerdir. 1919'da Sırplar tarafından işgal edilen bölge, Trianon Antlaşmasıyla 1920 yılında Romanya’ya bırakılmıştır. 

Eyaletin nüfusu 500 bine yakınken, kentin nüfusu 330 bin civarlarındadır. Kentin resmi dili Rumence’dir. Sınırlarında Almanca ve Macarca konuşulduğuna da rastlanmaktadır. Kentte kullanılan para birimi Rumen Leyi'dir. 2020 yılının ilk yarısına göre 1 Rumen Leyi yaklaşık 1.50 Türk Lirasına tekabül etmektedir. Şehirdeki ekonomik hayat Türkiye ile kıyaslanınca hemen hemen benzerdir. Eğer siz de bu kente gelmeyi düşünüyorsanız, kararsız kalmayın; hemen sitemizden online uçak biletinizi alın, gezinize başlayın!

Timisoara Ne Yenir?

Timisoara'da dünya mutfaklarına ev sahipliği yapan kentlerden birisidir. şehirde pizza, biftek, deniz mahsülleri, Asya yemekleri, Akdeniz usulü yemekler ve daha fazlası müşterilerle buluşturulmaktadır.

1. Halva Turceasca

Halva Turceasca

Halva Turceasca, Türk helvası anlamına gelen bu tatlı Türkiye'de yediğiniz helvanın aynısı diyebiliriz. Eğer memleketinizi özlerseniz Timisoara'da yemekler açısından fazla yabancılık çekmeyeceğinizi söyleyebiliriz.

2. Sarmale

Sarmale

Bir çeşit lahana sarması olan bu sarmaları çok beğeneceğinize eminiz. Sarmale, lahananın içerisine et ve pirinç konularak yapılır.

3. Mamaliga

Mamaliga

Mamaliga, mısır ve sütle yapılan bir tür yemektir. Genellikle yemeklerin yanında servis edilir.

Timisoara Nerede Yenir

Timisoara'da yemek yiyebileceğiniz bir sürü restoran mevcuttur. Bunlardan en ünlü ve en çok tercih edilenlerini sizler için araştırdık. Timisoara'da hangi restoranlara gidilir, birlikte göz atalım:

La Pizza Napoletana

La Pizza Napoletana

La Pizza Napoletana, söz konusu pizza olduğunda şehrin en iyilerinden olan La Pizza Napoletana, müşterilerine enfes pizzalar sunmakta. İtalyan usulü dumanı üstünde pizzalar yemek isterseniz burayı ziyaret edebilirsiniz.

Grill to Chill

Grill to Chill

Grill to Chill, şehrin en iyi biftek restoranından birisi. Öyle iyi ki insanlar köylerinden buraya biftek yemek için geliyorlar. Toplu yemekler için uygun bir mekan, ayrıca garsonları da oldukça nazik ve ilgililer. Yemeğinizin yanında şarap söylemeyi unutmayın. Fiyatlar beklediğinizden daha az, merak etmeyin.

Restaurant Sabres

Restaurant Sabres

Restaurant Sabres, öğle ve akşam yemekleriniz için oldukça uygun bir mekan, sürekli olarak taze balıkları kullandığından müşterilerinin memnuniyet yüzdesi oldukça fazla. Mekanın yönetimi şaraplar konusunda da seçici davranarak menüye en kaliteli şarapları koymuş. Garsonlar oldukça ilgili, hizmet konusunda oldukça hızlılar.

WASABI Running Sushi Timisoara

WASABI Running Sushi Timisoara

WASABI Running Sushi Timisoara, şehirde her yerde Asya yemekleri yenmez. Diğer restoranlarla vakit kaybetmeyerek buraya geldiğinizde Suşi'nin ne kadar lezzetli ve güzel yapıldığını göreceksiniz. Asya mutfağını size getiren bu restoran şehrin sevilen yeri. Buraya uğradığınızda Somon aburi yemeğini mutlaka deneyin.


Timisoara Gezilecek Yerler

Şehrin nehirle olan kıyısı ve doğal park alanları gibi dinlenme alanları mevcuttur. Aynı zamanda Roma dönemlerinden kalma kiliseler, mimari yapılar da görülmeye değerdir. İşte onların birkaçı;

Orthodox Metropolitan Cathedral

Orthodox Metropolitan Cathedral

Orthodox Metropolitan Cathedral, Timisoara'nın roma kültürüyle oluştuğunu, tarihsel geçmişinde Roma'nın varlığından bahsetmiştik. İşte Roma'nın varlığının gösterişli bir kanıtı, Roma Ortodoks Katedrali. Gece olduğunda ışıklandırmasıyla kendisine hayran, gündüzleri de ihtişamı ve büyüklüğü ile büyüleyen bir mimari.

Art Museum

Art Museum

Art Museum, burada yer alan sanat müzesi 2006 yılında kurulmuştur ancak bu binanın geçmişi vardır. 300 yıldır Barok Sarayı olarak anılan bu yer 2006 yılında müzeye çevrilmiştir. İçerisinde 6000'den fazla eser sergilenmektedir. Resim, heykel, mobilyalar, kilimler ve daha niceleri...

Timisoara Zoo

Timisoara Zoo

Timisoara Zoo, bu hayvanat bahçesi Timisioara kentinin içerisinde 6 hektarlık alan üzerine kuruludur. 1986'da coğrafyasına özgü 30 hayvan türüyle başlayan hayvanat bahçesi zamanla birçok türü bünyesinde barındırmaya başlamıştır.

Roses Park

Roses Park

Roses Park, nehrin kıyısında yer alan bu gül parkı; insanların dinlenmesi ve huzur bulabilmesi için gerçekten harika bir şey. Doğayla iç içe olan bu yerde güller açıldığında mis gibi kokular ve harika manzaralar ortaya çıkmaktadır. Haliyle bu dönemde yoğunluk da artmaktadır.

Timisoara Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Şehrin gece hayatı 22.00 gibi başlayıp sabahın ilk ışıklarına kadar dolu dolu geçmektedir. Kimsenin eğlenmedim diyemeyeceği mekanlar, bu mekanlarda kurulan arkadaşlıklar da diğer artılarından. Burada kimse kimseyi tanımasa da gayet dostane ilişkiler yürütülebiliyor. Gece başlamadan önceki “happy hours” gibi kampanyalarda ucuza bira bulmak mümkündür. Doyasıya eğlenebileceğiniz birkaç mekanı şöyle sıralayabiliriz;

The 80's Pub

The 80's Pub

The 80's Pub, gerçekten Timisoara'daki en nezih eğlence mekanlarından birisi. Grupça parti vermek için bile ideal. İçeri girdikten sonra sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenceyi garanti ediyorlar.


Cuib d'Arte

Cuib d'Arte

Cuib d'Arte, burası rahat bir mekan. İçerideki insanlar kaliteli ve oldukça kültürlüler. Ortalama üstü bir mekan diyebiliriz. Mekanın atmosferine diyecek yok. Buraya mutlaka uğrayın derim.

Manufactura

Manufactura

Manufactura, sürekli olarak canlı müzik, sürekli olarak servis, bol eğlence.. bu mekanı bu kelimeler özetliyor. Dünyaca ünlü grupları sahnesinde ağırlayarak müşterilerinin doyasıya eğlenmesini sağlıyor, üstelik fiyatlar da o kadar uçuk değil. Eğer yolunuz düşerse uğramadan gitmeyin.

Like Pub Timisoara

Like Pub Timisoara

Like Pub Timisoara, her hafta partiler düzenlenen bir diğer publardan birisi. Müzik seçimleri, canlı müziği oldukça iyi. Atmosferi de ferah, insanı boğmayan cinsten. Çeşitli biralar ve alkollü içecekler mevcut, üstelik fiyatlar da bir öğrenciye göre bile oldukça iyi.

Timisoara'da Alışveriş - Ne Alınır?

Timisoara'da, Iulius Mall ve Shopping City Timisoara gibi alışveriş merkezleri bulunur. Buralarda gezebilir ve dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz. Size bu sevimli kent Timisoara'yı anımsatacak hediyelikler almanızı tavsiye edebiliriz.

Timisoara'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Eğer festivaller için gidilecekse mutlaka gitmeden önce tarihler tekrardan kontrol edilmelidir. Bazen organizasyon şirketinin elinde olmadan tarihleri değiştirebilmektedir. Eğer kış aylarında gitmek istiyorsanız yanınıza kışlık kıyafet almayı ihmal etmeyin. Eğer ucuz uçak bileti arıyorsanız sitemizden online uçak bileti alabilirsiniz.

Timisoara Otel Tavsiye

Timisoara’da konaklayabileceğiniz 200’den fazla yer vardır. Bunların fiyatları değişken olmakla birlikte konumu da fiyatı etkilemektedir. Sizler için ideal olanları aşağıda listeledik;

1. Hotel Timisoara

Hotel Timisoara

Hotel Timisoara, hemen şehir merkezinde yer alan bu otel oldukça konforlu odalarıyla misafirlerine eşsiz bir deneyim sunuyor. Ayrıca konumu dolayısıyla da turistik geziler, parklar ve yemekler için en ideal yerde bulunmaktadır.

2. Hotel NH

Hotel NH

Hotel NH, şehir merkezinden birazcık uzakta yer alan bu otel, konfor açısından oldukça kalitelidir. Odalarda klima, merkezi ısıtma, mutfak ve banyo bulunmaktadır. Turistik mekanlara da oldukça yakındır.

3. Hotel Adriatico

Hotel Adriatico

Hotel Adriatico, odalarında klima ve banyo bulunan bu yer düşük bütçeli gezginler için idealdir. Hayvanat bahçesine de oldukça yakın bir konumdadır. Fiyatı diğerlerine nispeten daha uygundur.

Valencia