1. Anasayfa
 2. Tiflis Uçak Bileti

Tiflis Uçak Bileti

Tiflis Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Tiflis Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Tiflis’e Ankara ve İstanbul şehirlerinden direkt uçuş yaparak gidebilirsiniz. Ankara’dan Tiflis’e uçuş süreniz yaklaşık 1 saat 40 dakika sürecektir. İstanbul’dan ise yaklaşık 2 saat 10 dakika sürecektir. Türkiye’deki diğer şehirlerden ise bir aktarma yaparak Tiflis’e gidebilirsiniz. Tiflis’e sıklıkla sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Pegasus ve Türk Hava Yolları’dır.

Bulunduğunuz şehirden Tiflis’e ucuz uçak bileti arıyorsanız, sitemizde kolaylıkla bulabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Tiflis’e Nasıl Gidilir?
 2. Tiflis'teki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Tiflis’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Tiflis Hakkında
 5. Tiflis Ne Yenir?
 6. Tiflis Nerede Yenir
 7. Tiflis Gezilecek Yerler
 8. Tiflis Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Tiflis’te Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Tiflis'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Tiflis’te Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Tiflis Otel Tavsiye

Tiflis'teki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Tiflis şehrine hizmet veren bir havalimanı vardır. Tiflis Uluslararası Havalimanı varışlı online uçak biletinizi sitemiz üzerinden dilerseniz hemen alabilir veya ileri bir tarih için rezerve ettirebilirsiniz.

Tiflis Uluslararası Havalimanı

Tiflis Uluslararası Havalimanı, 1952 yılında kurulmuştur. 2007 yılında havalimanı, daha da geliştirilmiştir ve Gürcistan’ın en gelişmiş havalimanlarından biri olmuştur. Tiflis Uluslararası Havalimanı, Tiflis şehir merkezinin güneydoğusunda yer almaktadır. Şehir merkezine olan uzaklığı ise yaklaşık 17 kilometredir. Tiflis Uluslararası Havalimanı’ndan Tiflis şehir merkezine ulaşım için ise dört ayrı araç vardır.

Otobüs ile şehir merkezine ulaşımınız daha uygun fiyatlı olacaktır. Tiflis Uluslararası Havalimanı’ndan Tiflis şehir merkezine 37 numaralı otobüs hattı hizmet vermektedir. Gelen yolcu çıkış kapısı önünden bu otobüse binebilirsiniz. Otobüs, yarım saatte bir havalimanından şehir merkezine gitmektedir. Bilet fiyatı ise 0,50 laridir.

Metro ile de şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Metroya havalimanına 70 metre uzaklıkta olan metro istasyonundan binebilirsiniz. Metro ile Tiflis Uluslararası Havalimanı’nda başlayan yolculuğunuzu Merkez Tren İstasyonu’na kadar devam ettirebilirsiniz. Metro bilet fiyatı ise 0,50 laridir.

Taksi ile şehir merkezine daha rahat ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi ile şehir merkezine yolculuğunuz trafiğe de bağlı olarak ortalama 25-30 dakika sürecektir.

Araç kiralayarak da şehrin dilediğiniz noktasına gidebilirsiniz. Aracınızı havalimanında bulunan araç kiralama acentelerinden esnek fiyata kiralayabilirsiniz. Kakheti Hwy yolunu kullanarak havalimanından şehir merkezine giderseniz vaktinizden tasarruf etmiş olursunuz.

Tiflis’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Tiflis’te yarı tropikal iklimin özellikleri hakimdir. Tiflis’in yıl içerisindeki ortalama sıcaklığı 12 derecedir. Tiflis’te en soğuk ay ocak ayıdır. Bu ayda da sıcaklık ortalaması 1 derece civarındadır. Temmuz ayı ise Tiflis’in en sıcak olduğu aydır. Temmuz ayındaki ortalama sıcaklık ise 25 derecedir. Tiflis’te en fazla yağışın görüldüğü aylar ise mayıs ve haziran aylarıdır. Tiflis gezimi ne zaman gerçekleştirebilirim diye düşünüyorsanız, eylül ve ekim aylarını tercih edebilirsiniz.

Tiflis gezisi için ideal zamanınızı seçtiyseniz o tarih için en ucuza uçak biletinizi online alabilirsiniz.

Tiflis Hakkında

Tiflis, Türkiye ile sınır komşusu olan Gürcistan’ın başkentidir. Konum olarak ise Gürcistan’ın doğusunda ve güney kesiminde yer almaktadır. Yüz ölçümü olarak ise diğer şehirlere göre dar bir alanı kaplamaktadır. Tiflis, köklü bir tarihe sahiptir. Şehrin kuruluşu MÖ 5.yya kadar dayanır ve şehrin kuruluşu bir efsane şeklinde anlatılır. Bu efsaneye göre ise Gürcistan kralı olan Vahtang Gorgasal atmacasını sülünün peşine salmıştır. Bir süre sonra atmaca da sülün de ortalıktan kaybolmuştur. Onları bulduklarında ise bir sıcak suyun içindedirler. Sıcak suyun bulunduğu bölgeyi yani günümüzdeki Tiflis bölgesini çok beğenen kral Vahtang, burada bir şehir kurulmasını emretmiştir. Böylece Tiflis şehri kurulmuştur. Tiflis şehrine Gürcü dilinde Tbilisi adı verilmektedir. Bu ad tbili adından türemiştir, tbili ılık anlamındadır. Köklü bir tarihi olan bu kente birçok medeniyet hakim olmuştur. Osmanlı İmparatorluğu, 1578 yılında Tiflis’i topraklarına katmıştır. Daha sonra ise sırasıyla İran ve Rusya Tiflis’i topraklarına katmışlardır. Tiflis, günümüzde yaklaşık 1 milyon 345 bin nüfusa sahip bir ticaret, sanayi ve kültür merkezidir. Şehrin en önemli özelliklerinden biri de İpek Yolu üzerinde bulunmasıdır. Şehirde iletişim kurabileceğiniz dil Gürcücedir. Bunun yanında halkın çoğu Rusça da bilmektedir. Rusça ile de rahatlıkla iletişim kurabilirsiniz. Şehirde kullanılan para birimi ise Lari’dir.

Ülkemize komşu olan Gürcistan’ın başkenti Tiflis’i merak ediyorsanız ucuza uçak biletinizi sitemizden hemen alın ve seyahatinize başlayın!

Tiflis Ne Yenir?

Ucuz uçak biletinizi temin ettikten sonra ben Tiflis’te ne yerim diye merak ediyorsanız size tavsiyemiz olan şu yöresel yemeklere göz atabilirsiniz:

1. Haçapuri

Haçapuri

Haçapuri, Tiflis’e özgü bir pidedir. Peynirli, etli gibi birçok türünü bulabileceğiniz haçapuriyi, Tiflis’te hemen hemen her yerde görebilirsiniz. Hamur işi severlerdenseniz haçapuriyi mutlaka denemelisiniz.

2. Khinkali

Khinkali

Khinkali, Tiflis’e özgü bir mantıdır. Gürcü mantısı adı da verilen khinkali, içerisine sebze veya et konularak hazırlanmaktadır. Görünüş olarak ise bildiğimiz mantıdan daha büyüktür.

3. Gürcü şarapları

Gürcü şarapları

Gürcü şarapları, sofranızı süsleyecek yöresel bir lezzettir. Şarap yapımı konusunda oldukça usta olan bu şehirde Gürcü şaraplarının tadına bakmadan dönmemelisiniz.

Tiflis Nerede Yenir

Tiflis’te nerede yemek yenir diye merak ediyorsanız size önerimiz olan şu restoranlara göz atabilirsiniz:

Sabatono

Sabatono

Sabatono, haçapuriden khinkaliye kadar birçok yöresel Tiflis lezzetinin tadına bakabileceğiniz restorandır. Bu ünlü Gürcü restoranında yemeğiniz yanında Gürcü şarabının da tadına bakmayı unutmayın!

Schuchmann

Schuchmann

Schuchmann, özellikle sunumlarıyla dikkat çeken bir restorandır. Yemekte görselliğe çok önem veriyorsanız bu restoranın tam size göre olduğunu söyleyebiliriz. Nostalji severlerdenseniz bu restoranın tasarımı da hoşunuza gidecektir.

Tiflisi

Tiflisi

Tiflisi, khankali yemeğini en lezzetli haliyle nerede yerim diye düşünüyorsanız tercih edebileceğiniz ilk restoranlardandır. Gün içerisinde birçok ziyaretçiyle dolup taşan Tiflisi adlı restoran, Gürcü yemek kültürünü en iyi yansıtan restoranlar arasındadır.

Pasanauri

Pasanauri

Pasanauri adlı restoranda uygun fiyata karnınızı doyurabilirsiniz. Özellikle et yemekleri konusunda usta olan bu restoranda güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Tiflis varışlı ucuz uçak biletinizi sitemiz üzerinden hemen alabilir veya dilerseniz ileri bir tarih için rezerve ettirebilirsiniz.

Tiflis Gezilecek Yerler

Tiflis’te nereleri görmeliyim diye soruyorsanız gezi listenizi oluşturmanıza yardımcı olacak şu önerilerimize göz atabilirsiniz:

Narikala Kalesi

Narikala Kalesi

Narikala Kalesi, şehrin adeta simgesi haline gelmiş kaledir. Tiflis Kalesi adıyla da anılan Narikala Kalesi Arap döneminden kalmıştır. İhtişamını halen koruyan bu kale, içerisinde St. Nicholas Kilisesi’ni de barındırmaktadır.

Barış Köprüsü

Barış Köprüsü

Barış Köprüsü, tasarımıyla kendine hayran bırakan bir köprüdür. Bu köprünün en önemli özelliği, Tiflis şehrini ortadan ikiye bölen Kura Nehri’nin iki yakasını birleştirmesidir. Bu tasarım harikası köprüyü Tiflis’e gittiğinizde mutlaka görmelisiniz.

St. Trinity Katedrali

St. Trinity Katedrali

St. Trinity Katedrali, Gürcistan’daki en büyük Ortodoks Kilisesi olma özelliğindeki katedraldir. Yaklaşık 13 metre uzunluğundadır. Şehrin hemen hemen her yerinden bu katedrali görebilirsiniz.

Kartlis Deda Heykeli

Kartlis Deda Heykeli

Kartlis Deda Heykeli, birçok anlamı barındıran önemli bir heykeldir. 20 metre uzunluğunda olan bu heykel, Gürcülerin Anasını temsil eden bir kadın heykelidir. Bu kadın heykelinin bir elinde şarap kadehi, diğer elinde ise kılıç bulunmaktadır. Şarap kadehi misafirperverliği, kılıç ise savaşçı ruhu temsil etmektedir.

Tiflis’e gitmek için valizinizi hazırladınız mı? Eğer her şey hazırsa ucuz uçak biletinizi internet üzerinden almanızı öneririz. Böylece hem zamandan hem de paradan tasarruf etmiş olursunuz.

Tiflis Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Tiflis’in hareketli gece hayatına siz de dahil olmak isterseniz şu mekanları tercih edebilirsiniz:

Bassiani

Bassiani

Bassiani, Tiflis’te ün salmış gece kulübüdür. Yaklaşık 1200 kişiyi ağırlayabilecek bir kapasitede olan bu gece kulübünün en önemli özelliği ise Gürcistan’ın en büyük ve en iyi tekno kulübü olmasıdır. Bu gece kulübü kalabalık mekanları sevenler için önerimizdir.

Cafe Gallery

Cafe Gallery

Cafe Gallery, daha küçük ama eğlenceli bir gece kulübüdür. Kalabalık sevmiyorsanız, az kişiyle çokça eğlenmek istiyorsanız bu gece kulübü tam size göre olacaktır.

Sky Hall

Sky Hall

Sky Hall, Tiflis’i ayaklarınızın altına seren bir bardır. Açık hava bölümü de bulunan bu barda içkinizi yudumlarken Tiflis manzarasını doya doya seyredebilirsiniz. Bu barda arkadaşlarınızla saatlerce oturabilir, harika kokteyllerin tadına bakabilirsiniz.

Lagaza Wine Bar

Lagaza Wine Bar

Lagaza Wine Bar, Gürcü şarabı nerede içilir diye merak ediyorsanız kesinlikle ilk tercihiniz olmalı. Birçok farklı şarabı burada tadabilirsiniz. Lagaza Wine Bar’a gittiğinizde kendinizi şarap dünyası içerisindeymiş gibi hissedebilirsiniz.

Tiflis benim eğlenebileceğim şehir diyorsanız Tiflis varışlı online uçak biletinizi hemen alın ve Tiflis gece hayatının tadını çıkarın!

Tiflis’te Alışveriş - Ne Alınır?

Tiflis’te alışveriş için Özgürlük Meydanı üzerinde bulunan butikleri ve Dry Bridge Pazarı’nı tercih edebilirsiniz. Tiflis’ten sevdikleriniz için papakhi ve teka adı verilen şapkalardan ve Gürcü şaraplarından alabilirsiniz.

Tiflis’te Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Tiflis’te gezerken ulaşım aracı kullanmanıza çoğunlukla gerek kalmayacağını belirtmeliyiz. Tiflis küçük bir şehirdir ve gezilecek yerleri birbirine yakın konumdadır. Yürüyerek de çok rahat ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Tiflis Otel Tavsiye

Tiflis seyahatiniz için kafanızda planınızı yaptınız, online uçak biletinizi aldınız ve sırada nerede konaklayacağınız aklınızı karıştırıyorsa size önerimiz olan şu otellere göz atabilirsiniz:

1. Hotel Brigitte Tbilisi

Hotel Brigitte Tbilisi

Hotel Brigitte Tbilisi, 3 yıldız statüsünde olan bir oteldir. Bir gecelik ücreti de oldukça uygun olan bu otel, Barış Köprüsü’ne 14 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Bir tarihi bölge içerisinde yer alan bu otelde şehrin tarihi kokusunu içinize çekebilirsiniz.

2. Sheraton Metechi Palace Hotel

Sheraton Metechi Palace Hotel

Sheraton Metechi Palace Hotel, şehrin en lüks otelidir. Konfor ve hizmet sizin için son derece önemliyse bu otel tam size göre olacaktır. Bu otelin bir gecelik ücreti ise Tiflis’te bulunan diğer otellere göre oldukça pahalıdır.

3. Hotel Lilo Near Airport

Hotel Lilo Near Airport

Hotel Lilo Near Airport, şehrin en uygun fiyatlı otellerinden biridir. Havalimanına indiğinizde çok yorgunsanız ve bir de otele uzun bir yolculuk yapmak istemiyorsanız bu oteli tercih edebilirsiniz. Çünkü Hotel Lilo Near Airport, havalimanına arabayla yalnızca 6 dakikalık mesafede yer almaktadır.

Valencia