1. Anasayfa
  2. Chicago Uçak Bileti

Chicago Uçak Bileti

Şikago Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Şikago Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

Chicago’ya ülkemizden seferler düzenlenmektedir. Ancak ne yazık ki direkt uçuş bulunmamaktadır. Aktarmalı uçuşlar ile ulaşım sağlanmaktadır. En çok uçuş yapılan şehirler başta İstanbul, İzmir ve Ankara’dır. Bu hatta en çok sefer düzenleyen firmalar şöyle sıralanabilir; Delta Air Lines, American Airlines, United Airlines, Türk Hava Yolları ve Lufthansa.. Sizler de bu uçakların birinde olabilirsiniz, hemen sitemizden online ucuz uçak biletinizi alın, yolcuğun keyfini çıkarmaya başlayın!

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Chicago'da Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Chicago Hakkında
  3. Şikago Ne Yenir?
  4. Şikago Nerede Yenir
  5. Şikago Gezilecek Yerler
  6. Şikago Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Chicago'da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Chicago'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Şikago Otel Tavsiye

Chicago'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Chicago kentinde birçok havalimanı bulunmaktadır. Türkiye’den kalkıp buraya gelen uçuşlarda kullanılan O'Hare Uluslararası Havalimanı’dır. Türk Havayolları ve diğer havayolu firmaları Chicago seferleri için burayı kullanmaktadırlar. Bir diğer havalimanı ise Chicago Midway Uluslararası Havaalanı’dır. Burası da kıta içi uçuşlar için kullanılmaktadır.

O'Hare Uluslararası Havalimanı

O'hare Havalimanı, şehir merkezinden 30 kilometre kadar uzakta konumlandırılmıştır. Türk Hava Yolları gibi şirketler en çok bu havalimanını tercih etmektedir. Eğer uçak biletinizi henüz almadıysanız hemen sitemizden ucuz uçak biletinizi alabilirsiniz. Uzun zamandır hizmet veren bu havalimanından şehir merkezine ulaşım konusunda birçok alternatifler mevcuttur. Şehir merkezine ulaşım için;

Araç Kiralayarak, hızlıca şehir merkezine ya da konaklayacağınız otelinize doğru yol alabilirsiniz. Bunun için online araç kiralama hizmetini kullanabilir ya da havalimanı içerisindeki araç kiralama ofis/tabelalarına giderek bütçenize uygun araç kiralayabilirsiniz. 

Taksiyle, şehir merkezine giderken bir diğer alternatif seçenektir. Yaklaşık olarak havalimanından şehir merkezine giderken 35-40 Dolar civarında bir ödeme yapacaksınız. Taksiler genellikle havalimanının dışında, duraklarda beklemektedirler.

Toplu Taşımayla, Chicago’da havalimanından şehir merkezine her 6 dakikada bir tramvay çalışmaktadır. Blue Line adlı tramvaya binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Chicago Midway Uluslararası Havaalanı

Şehir merkezinden yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta yer alan Chicago Midway Uluslararası Havaalanı, bir dönem oldukça yoğun kullanılmış olsa da sonradan sonraya bu yoğunluğu düşmüştür. Buradan şehir merkezine ulaşım diğerlerine göre nispeten daha kolaydır. Şehir merkezine ulaşım;

Araç Kiralayarak, şehir merkezine varmak için eğer yol yorgunu değilseniz en tercih edilebilir seçenektir. Üstelik sadece şehir merkezine değil, isterseniz de otelinize gidebilirsiniz. Bunun için online araç kiralama hizmetini ya da havaalanında bulunan araç kiralama ofisleri ya da tabelalarına giderek kendinize uygun bir araç bulabilirsiniz. I-55 N üzerinden 20 dakika gibi kısa bir sürede şehir merkezine gidebilirsiniz. 

Taksiyle, şehir merkezine gitmek için kullanışlı bir seçenektir. Taksi ücreti yaklaşık olarak havalimanından şehir merkezine 25-30 Dolar tutmaktadır. Taksiler genellikle havalimanının dışında, duraklarda beklemektedirler.

Toplu Taşımayla, havalimanından şehir merkezine her 6 dakikada bir tramvay çalışmaktadır. Orange Line adlı tramvaya binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Eğer tramvayı istemezseniz 379-383-384-386 numaralı otobüslerden birine binip Cicero & 63rd Street’e gelince 63 ya da 63W otobüsüne binerek şehir merkezine gidebilirsiniz.

Chicago’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Chicago’da zaman zaman sürpriz yağmurlara hazırlıklı olmalısınız. Uçak biletlerinizi 40 gün öncesinden almak bileti daha uygun fiyata almanızı sağlar. Ayrıca sitemizden daima ucuza uçak bileti bulabilirsiniz. Araç kiralamak tüm Chicago’yu gezmek isteyenler için daha ideal bir seçenek olabilir.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz