1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Rotterdam Uçak Bileti

Rotterdam Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Kübik Evleri
  2. Erasmus Köprüsü
  3. Yel değirmenleri
  4. Boijmans Van Beuningen Müzesi
  5. Grote of Sint Laurenskerk

1. Kübik Evleri

Kübik Evleri, Rotterdam’ın mimari açıdan bir harikasıdır. Rotterdam, mimari yapılarıyla oldukça gelişmiş bir şehirdir. Mimari yapılarını gezip gördüğünüzde yaratıcılığı ve dizaynıyla sizleri büyüler. Bu büyüleyici mimarinin başında ise Kübik Evleri gelir. Rotterdam şehir merkezinde bulunan bu Kübik Evler altıgen şeklindedir ve 45 derecelik açıyla durmaktadırlar. Yaratıcılığın en iyi örneklerinden olan bu Kübik Evlerin yapımına 1977'de başlanmış ve şu ana kadar 40 tane yapılmıştır. 40'ı birlikte bir ormanı simgeleyen Kübik Evleri mutlaka gezip görmelisiniz.

Kübik Evleri

2. Erasmus Köprüsü

Erasmus Köprüsü, Rotterdam’ın mutlaka görülmesi gereken en önemli sembollerinden biridir. Bu köprünün asıl adı Erasmusbrug'tur. Rotterdam'ın kuzeyi ve güneyi arasındaki önemli ulaşım ağı olan Erasmus Köprüsü Nieuwe Maas Nehrinin iki yanını birbirine bağlamaktadır. Şehre canlılık ve renk katan, Avrupa'nın da en ünlü köprülerinden olan bu mimari harikası köprü Rotterdam'ı ziyaret edenler tarafından mutlaka görülmelidir.

Erasmus Köprüsü

3. Yel değirmenleri

Yel değirmenleri, Hollanda denilince herkesin gözünde canlanan, Hollanda'nın önemli bir simgesidir. Bu yel değirmenlerinin önemli bir çoğunluğu Rotterdam'a sadece 15 km uzaklıktaki Kinderjik Köyünde yer alıyor. Kinderjik köyünde toplamda 19 tane yel değirmeni bulunmakta, bu yel değirmenleri ayrıca Unesco Dünya Mirası listesindedir. Erasmus köprüsünün yakınından kalkan 202 numaralı deniz otobüsü ile masalsı Kinderjik köyüne ulaşmak çok kolay. Rotterdam'ın önemli simgesi olan bu yel değirmenlerini mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Yel değirmenleri

4. Boijmans Van Beuningen Müzesi

Boijmans Van Beuningen Müzesi ise Rotterdam'ın görülmeye değer bir diğer yeridir. Museumpark içerisinde yer alan bu müze Hollanda'nın önemli sanat müzelerinden biridir. Van Gogh, Monet, Dali gibi önemli sanatçıların şaheserleri bu müzede sergileniyor. Sanatseverler için kesinlikle gezilip görülmesi gereken önemli bir müze.

Boijmans Van Beuningen Müzesi

5. Grote of Sint Laurenskerk

Grote of Sint Laurenskerk adlı bina ise Rotterdam gezi rehberinizde olması gereken bir diğer yerdir. Bu bina, Rotterdamlılar için önemli olan ve Rotterdam'ın ilk taş binası olma özelliğini taşıyan binadır. İkinci Dünya savaşı sırasında Nazi bombardımanında büyük zarar gören, geçmişin izlerini taşıyan bu bina Rotterdamlılar için önemli bir kilise olma özelliğindedir.

Grote of Sint Laurenskerk

Rotterdam hakkında daha fazla şey keşfet!

Rotterdam'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Rotterdam'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Rotterdam'da birçok önemli gün ve festival vardır. Rotterdam seyahatinizi bu etkinliklere denk getirirseniz eğlencenin dozunu ikiye katlayabilirsiniz!

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Rotterdam Uçak Bileti