1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Rotterdam Uçak Bileti

Rotterdam Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Kübik Evleri
  2. Erasmus Köprüsü
  3. Yel değirmenleri
  4. Boijmans Van Beuningen Müzesi
  5. Grote of Sint Laurenskerk

1. Kübik Evleri

Kübik Evleri, Rotterdam’ın mimari açıdan bir harikasıdır. Rotterdam, mimari yapılarıyla oldukça gelişmiş bir şehirdir. Mimari yapılarını gezip gördüğünüzde yaratıcılığı ve dizaynıyla sizleri büyüler. Bu büyüleyici mimarinin başında ise Kübik Evleri gelir. Rotterdam şehir merkezinde bulunan bu Kübik Evler altıgen şeklindedir ve 45 derecelik açıyla durmaktadırlar. Yaratıcılığın en iyi örneklerinden olan bu Kübik Evlerin yapımına 1977'de başlanmış ve şu ana kadar 40 tane yapılmıştır. 40'ı birlikte bir ormanı simgeleyen Kübik Evleri mutlaka gezip görmelisiniz.

Kübik Evleri

2. Erasmus Köprüsü

Erasmus Köprüsü, Rotterdam’ın mutlaka görülmesi gereken en önemli sembollerinden biridir. Bu köprünün asıl adı Erasmusbrug'tur. Rotterdam'ın kuzeyi ve güneyi arasındaki önemli ulaşım ağı olan Erasmus Köprüsü Nieuwe Maas Nehrinin iki yanını birbirine bağlamaktadır. Şehre canlılık ve renk katan, Avrupa'nın da en ünlü köprülerinden olan bu mimari harikası köprü Rotterdam'ı ziyaret edenler tarafından mutlaka görülmelidir.

Erasmus Köprüsü

3. Yel değirmenleri

Yel değirmenleri, Hollanda denilince herkesin gözünde canlanan, Hollanda'nın önemli bir simgesidir. Bu yel değirmenlerinin önemli bir çoğunluğu Rotterdam'a sadece 15 km uzaklıktaki Kinderjik Köyünde yer alıyor. Kinderjik köyünde toplamda 19 tane yel değirmeni bulunmakta, bu yel değirmenleri ayrıca Unesco Dünya Mirası listesindedir. Erasmus köprüsünün yakınından kalkan 202 numaralı deniz otobüsü ile masalsı Kinderjik köyüne ulaşmak çok kolay. Rotterdam'ın önemli simgesi olan bu yel değirmenlerini mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Yel değirmenleri

4. Boijmans Van Beuningen Müzesi

Boijmans Van Beuningen Müzesi ise Rotterdam'ın görülmeye değer bir diğer yeridir. Museumpark içerisinde yer alan bu müze Hollanda'nın önemli sanat müzelerinden biridir. Van Gogh, Monet, Dali gibi önemli sanatçıların şaheserleri bu müzede sergileniyor. Sanatseverler için kesinlikle gezilip görülmesi gereken önemli bir müze.

Boijmans Van Beuningen Müzesi

5. Grote of Sint Laurenskerk

Grote of Sint Laurenskerk adlı bina ise Rotterdam gezi rehberinizde olması gereken bir diğer yerdir. Bu bina, Rotterdamlılar için önemli olan ve Rotterdam'ın ilk taş binası olma özelliğini taşıyan binadır. İkinci Dünya savaşı sırasında Nazi bombardımanında büyük zarar gören, geçmişin izlerini taşıyan bu bina Rotterdamlılar için önemli bir kilise olma özelliğindedir.

Grote of Sint Laurenskerk

Daha Fazlasını Keşfet!

Rotterdam Nerede Yenir

Rotterdam Nerede Yenir

Rotterdam’ın ünlü restoranlarına geçmeden önce Rotterdam uçak biletinizi en ucuza sitemizden alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sizin için seçtiğimiz Rotterdam restoranları ise şu şekilde:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Rotterdam Otel Tavsiye

Rotterdam Otel Tavsiye

Rotterdam barınma konusunda yabancılar için birçok seçenek sunmaktadır. Rotterdam'da kalmak için seçebileceğiniz en iyi yerlerden biri Rotterdam Limanıdır. Şehrin en önemli özelliklerinden biri liman kenti olması olduğu için Rotterdam Limanına ayrıca önem verilmiş yabancıların da limanın eşsiz manzarasını görmesi, limanın dokusunu hissetmesi için Rotterdam, burada lüks ve güvenilir konaklama imkanları sunmakta. Şehir Merkezinde, Rotterdam'da kolaylıkla kalacak bir yer bulabilirsiniz. Eğer şehir merkezinde kalırsanız şehirde gezilecek alanların ortasında ve onlara yakın olursunuz. Şehir merkezinde ayrıca birçok hostel ve pansiyon da bulabilirsiniz. Rotterdam uçak biletinizi sitemizden kolaylıkla aldıysanız, sıra geldi size önerimiz olan otellere:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Rotterdam'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Rotterdam'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Rotterdam'da birçok önemli gün ve festival vardır. Rotterdam seyahatinizi bu etkinliklere denk getirirseniz eğlencenin dozunu ikiye katlayabilirsiniz!

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Rotterdam’da Alışveriş - Ne Alınır?

Rotterdam’da Alışveriş - Ne Alınır?

Sabahları pazar yeri, akşamları ise kafe ve restoran olarak kullanılan Markthal ise hem görünüş güzelliğiyle hem de Hollanda lalesine varana kadar içerisinde her şeyi bulma imkanı yaratmasıyla önemli bir alışveriş ve restoran mekanıdır. Blaak Markt'ta ise hem sevdiklerinize hediye ve özel eşya alabilirsiniz hem de doyasıya alışveriş yapabilirsiniz. Üstelik Rotterdam nüfusunun çoğunluğunu emekli ve öğrenciler oluşturduğu için fiyatlar oldukça uygun. Rotterdam’dan sevdikleriniz için Rotterdam’ın simgelerinin resimlerinin bulunduğu özel eşyalardan alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Rotterdam Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Rotterdam Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Rotterdam'da çeşitli ve eğlenceli bir gece hayatı vardır. Eğer Witte de Withstraat'ı ziyaret ederseniz eğlence tarzınıza göre birçok mekân bulabilirsiniz; birçok bar ve eğlence mekanı mevcuttur. Rotterdam benim eğlenebileceğim şehir diyorsanız daha neyi bekliyorsunuz? Hemen Rotterdam uçak biletinizi sitemizden alın ve bu maceraya siz de katılın! Rotterdam’a gittiğinizde uğramanızı önerdiğimiz mekanlar ise şu şekilde:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Rotterdam Ne Yenir?

Rotterdam Ne Yenir?

Hollanda eşsiz peynirlerinin yanı sıra harika biralarıyla ünlüdür. Bunların dışında genellikle junk food yani abur cubur olarak bilinen atıştırmalıkları meşhurdur ancak bu durum Rotterdam'a yöresel bir yemek yiyemeyeceğiniz anlamına gelmez. Hollanda'ya gitmişken bu lezzetleri tatmadan dönmek elbette olmaz. Zengin bir mutfağı olan Rotterdam’a gittiğinizde mutlaka tatmanızı istediğimiz lezzetler şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Rotterdam'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Rotterdam'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Rotterdam’a hâkim olan iklim tipi ılıman okyanus iklimidir bu nedenle Rotterdam, sonbahar ve kış aylarında yağışlıdır. Şehir ziyareti için en uygun zaman ilkbahar ve yaz aylarıdır. Yaz aylarında ayrıca çeşitli festivaller de olduğu için şehrin tadı bu aylarda çıkmaktadır. Rotterdam'ın yaz aylarındaki yaklaşık sıcaklığı 18 derecedir. Rotterdam'ın en sıcak olduğu ay ağustos ayıdır. Rotterdam’a gitmek için en ideal zamanda en ideal fiyata uçak biletlerini sitemizde bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Rotterdam Hakkında

Rotterdam Hakkında

Rotterdam; Hollanda'nın güneybatısında bulunan önemli bir liman kentidir. Şehrin en önemli özelliği Avrupa’nın en büyük limanına ev sahipliği yapıyor olmasıdır. Hollanda bir su ülkesi olduğu için Rotterdam limanı Hollanda’ya önemli bir özellik daha kazandırmıştır. Kent aynı zamanda mimarisiyle de göz kamaştırmaktadır ve Hollanda’nın beş muhteşem şehri içerisinde yer almaktadır. Şehirde bulunan küp evler de şehrin mimarisinin ne kadar gelişmiş olduğunu göstermektedir. Yaratıcı yapıları ve gökdelenleri ile New York esintisi vermektedir. Şehir ismini iki kelimenin birleşiminden almaktadır: ROTTE - RDAM bu iki kelimenin anlamı Rotte Nehri üzerine kurulmuş baraj demektir. Şehir ismini buradan almaktadır. Rotterdam, jeopolitik olarak stratejik bir konumda bulunmaktadır ve şehre bu nedenle Avrupa’nın giriş kapısı denmektedir. Avrupa’nın giriş kapısı adıyla anılan bu su ülkesi şehri, Amsterdam ve Belçika’ya komşudur. Hollanda'nın en kalabalık 2. şehri olan Rotterdam'ın nüfusu 2015 yılı itibari ile 623.652'dir. Nüfusu ve gelişmişliği sayesinde canlı bir eğlence ve turizm hayatı vardır. Şehrin 15 km doğusunda, Kinderjik köyünde Hollanda denilince akla gelen önemli bir figür olan yel değirmenleri ağı bulunmaktadır. Rotterdam, tarihte de önemli bir şehir olma özelliğini korumuştur. Rotterdam'ın çoğu yeri İkinci dünya savaşı sırasında Almanlar tarafından hava kuvvetleri yoluyla yok edilmiştir. Şehir bundan sonra yepyeni bir mimariyle tekrar inşa edilmiştir. Rotterdam'da şu anda Nazi bombardımanını temsil eden ışık gösterileri bulunmaktadır. Şehir, Avrupa Birliğinin bir projesi olan ve gençlere sosyal, kültürel ve ekonomik etkinlikler koyan Avrupa Gençlik Başkenti projesi kapsamında 2009 yılında Avrupa Gençlik Başkenti seçilmiştir ve bir yılda 150 etkinlik düzenlemiştir. Yükseköğretim konusunda gelişmiş bir şehir olup her yıl birçok ülkeden öğrenci kabul eden Erasmus Üniversitesine ev sahipliği yapmaktadır. Avrupa’nın kültür başkenti olarak da adından söz ettiren bu şehir, film festivalleriyle ünlüdür. 2019 yılında 48. uluslararası Rotterdam film festivali yapılmıştır ve festivalde Türkiye’den de 3 film vardır. Şehrin kozmopolit bir yapısı vardır. Şehre 60 ve 70li yıllarda çalışmak için birçok Türk gitmiştir ve halen Rotterdam’da yaşamaktadırlar. Siz de su ülkesinin muhteşem şehirlerinden olan Rotterdam’a gitmek isterseniz online olarak uçak biletinizi alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Rotterdam Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz