1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Roma Uçak Bileti

Roma Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Kolezyum
  2. Pantheon
  3. Trevi Çeşmesi
  4. Aziz Petrus Bazilikası
  5. Vatikan Müzeleri

1. Kolezyum

Kolezyum, Roma denilince insanların aklında ilk canlanan yerdir. Bu nedenle de Roma şehrinin simgesi Kolezyum’dur diyebiliriz. Kolezyum, 188 metre uzunlukta ve 156 metre genişlikte olan dairesel ve devasa bir alandır. Yapımı MS 72 yıllarına dayanan bu alan arena olarak kullanılmış ve gladyatör dövüşlerine sahne olmuştur. Kolezyum’a Flavianus Amfitiyatro adı da verilmektedir. 

Kolezyum

2. Pantheon

Pantheon, Roma’nın en eski tarihi ve dini yapılarından biridir. İnşa edildiği tarihteki amacı Roma’nın tüm tanrıları adına bir tapınak olmasıdır. İnşası yaklaşık 1900 yıl öncesine dayanan Pantheon adlı yapıya, Pantheon adının verilmesinin nedeni ise birçok önemli kimselerin mezarlarının burada bulunmasıdır. Büyük kubbesiyle, devasalığıyla ve güçlü duruşuyla Pantheon’u Roma’ya gittiğinizde mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Pantheon

3. Trevi Çeşmesi

Trevi Çeşmesi, kentin manevi değeri yüksek yerlerinden biridir. Aşk Çeşmesi olarak da anılan Trevi Çeşmesi, 18. Yüzyılın ilk yarısında inşa edilmiştir. Trevi Çeşmesi’ne gittiğinizde birçok heykeli inceleme fırsatı bulursunuz ve burada dilek tutarak manevi olarak kendinizi rahatlatabilirsiniz.

Trevi Çeşmesi

4. Aziz Petrus Bazilikası

Aziz Petrus Bazilikası, Roma’nın en gösterişli yapılarından biridir. Dünya üzerindeki en büyük bazilikalardan biri ve Roma kentindeki en büyük ikinci bazilika olma özelliğindeki Aziz Petrus Bazilikası’nın diğer adı ise San Pietro Bazilikası’dır. Roma’da dini ve ihtişamlı bir yapı görmek istiyorsanız Aziz Petrus Bazilikası’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Aziz Petrus Bazilikası

5. Vatikan Müzeleri

Vatikan Müzeleri, Roma şehrinin sınırları içerisinde yer alan Vatikan ülkesindeki en önemli yerlerden biridir. Roma tarihine, kültürüne ve sanat tarihine özgü eserleri görmek ve Rönesans dönemini hissetmek isterseniz Vatikan Müzeleri’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Vatikan Müzeleri

Roma hakkında daha fazla şey keşfet!

Roma'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Roma'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Roma Uçak Bileti