1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Roma Uçak Bileti

Roma Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:19
  1. Kolezyum
  2. Pantheon
  3. Trevi Çeşmesi
  4. Aziz Petrus Bazilikası
  5. Vatikan Müzeleri

1. Kolezyum

Kolezyum, Roma denilince insanların aklında ilk canlanan yerdir. Bu nedenle de Roma şehrinin simgesi Kolezyum’dur diyebiliriz. Kolezyum, 188 metre uzunlukta ve 156 metre genişlikte olan dairesel ve devasa bir alandır. Yapımı MS 72 yıllarına dayanan bu alan arena olarak kullanılmış ve gladyatör dövüşlerine sahne olmuştur. Kolezyum’a Flavianus Amfitiyatro adı da verilmektedir. 

Kolezyum

2. Pantheon

Pantheon, Roma’nın en eski tarihi ve dini yapılarından biridir. İnşa edildiği tarihteki amacı Roma’nın tüm tanrıları adına bir tapınak olmasıdır. İnşası yaklaşık 1900 yıl öncesine dayanan Pantheon adlı yapıya, Pantheon adının verilmesinin nedeni ise birçok önemli kimselerin mezarlarının burada bulunmasıdır. Büyük kubbesiyle, devasalığıyla ve güçlü duruşuyla Pantheon’u Roma’ya gittiğinizde mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Pantheon

3. Trevi Çeşmesi

Trevi Çeşmesi, kentin manevi değeri yüksek yerlerinden biridir. Aşk Çeşmesi olarak da anılan Trevi Çeşmesi, 18. Yüzyılın ilk yarısında inşa edilmiştir. Trevi Çeşmesi’ne gittiğinizde birçok heykeli inceleme fırsatı bulursunuz ve burada dilek tutarak manevi olarak kendinizi rahatlatabilirsiniz.

Trevi Çeşmesi

4. Aziz Petrus Bazilikası

Aziz Petrus Bazilikası, Roma’nın en gösterişli yapılarından biridir. Dünya üzerindeki en büyük bazilikalardan biri ve Roma kentindeki en büyük ikinci bazilika olma özelliğindeki Aziz Petrus Bazilikası’nın diğer adı ise San Pietro Bazilikası’dır. Roma’da dini ve ihtişamlı bir yapı görmek istiyorsanız Aziz Petrus Bazilikası’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Aziz Petrus Bazilikası

5. Vatikan Müzeleri

Vatikan Müzeleri, Roma şehrinin sınırları içerisinde yer alan Vatikan ülkesindeki en önemli yerlerden biridir. Roma tarihine, kültürüne ve sanat tarihine özgü eserleri görmek ve Rönesans dönemini hissetmek isterseniz Vatikan Müzeleri’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Vatikan Müzeleri

Daha Fazlasını Keşfet!

Roma Nerede Yenir

Roma Nerede Yenir

Roma’ya gittiğinizde ziyaret etmenizi önerdiğimiz restoranlar ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Roma Otel Tavsiye

Roma Otel Tavsiye

Roma seyahatiniz için her şey hazır mı? Eğer ben tamamım diyorsanız şimdi tek yapmanız gereken Roma uçak biletinizi almak. Roma uçak biletinizi de sitemizden aldıysanız nerede konaklayacağınızı da size tavsiyemiz olan şu oteller arasından seçebilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Roma'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Roma'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Roma’da Alışveriş - Ne Alınır?

Roma’da Alışveriş - Ne Alınır?

Roma’da alışveriş yapmak isterseniz uğramanızı tavsiye ettiğimiz yerler ise Via Marqutta ve Via Condotti caddeleridir. Buradan sevdiklerinize antika eşyalardan ve son moda kıyafetlerden alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Roma Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Roma Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Roma; gelişmişliği, canlılığı ve turizm açısından çekici olması sayesinde renkli de bir gece hayatına sahiptir. Siz de Roma gece hayatını görmek ve özellikle Roma’da eğlenmek isterseniz Roma varışlı online uçak biletinizi hemen alın ve Roma’ya uçun! Roma’nın sizin için önerimiz olan eğlence mekanları ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Roma Ne Yenir?

Roma Ne Yenir?

Roma mutfağında hem Akdeniz hem de İtalyan yemek kültürünün izlerini görebilirsiniz. Tabi Romalılar yalnız bu yemek kültürlerinden etkilenmekle kalmamış, kendine özgü lezzetler de türetmiştir. Roma’ya kadar gitmişken yemeden dönmemenizi istediğimiz lezzetler şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Roma'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Roma'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Roma, Akdeniz’e yakınlığıyla ve İtalya’nın iç kesiminde olması dolayısıyla şehirde etkileri görülen iklim tipi ılıman Akdeniz iklimidir. Kış aylarında dondurucu soğuklar görülmemektedir. Roma’nın en serin olduğu ay diyebileceğimiz ocak ayında aylık sıcaklık ortalaması 12 derecedir. Yaz ayları ise sıcak geçmektedir. Roma’nın en sıcak olduğu ay diyebileceğimiz ay ise temmuz ayıdır. Bu ayda sıcaklık ortalaması ise 29 derecedir. Roma’da yağışlar ise en fazla sonbahar ve kış aylarında görülmektedir. 

Roma’ya şu zamanda gitmeliyim dediğiniz zamanınızı ayarladıysanız, ayarladığınız tarihler için gidiş-dönüş uçak biletinizi sitemizden kolaylıkla alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Roma Hakkında

Roma Hakkında

Roma, İtalya’nın başkenti olma özelliğindeki şehridir. Avrupa’nın önemli ülkelerinden biri olan İtalya’nın başkenti olmasının yanında Roma, dünya genelinde önemli özelliklere sahip olan bir şehirdir. Öncelikle, dünya üzerinde hukuk alanın doğduğu yer Roma olarak bilinir. İlk yaptırımlar, kurallar bu şehirde doğmuştur ve mahkemeler kurulup adalet kavramı ilk bu şehirde somutlaştırılmıştır. Roma, tarihinde ve aynı zamanda günümüzde de modernlik ve gelişmişlik anlamda dünyanın ileri gelen şehirlerinden biri olmuştur. Coğrafi yapısı nedeniyle Roma’yı, İstanbul’u adlandırdığımız gibi yedi tepeli şehir şeklinde adlandırabiliriz. Çünkü Roma, yedi ayrı tepenin üzerine kurulmuştur. İtalya’nın tarih kokan şehri Roma’nın tarihteki serüveni yaklaşık 2800 yıldır devam etmektedir. Şu anda da Roma; bu tarihini halen koruyabilen, geçmişini yansıtabilen bir şehir olmasıyla da dünyanın önde gelen şehirlerinden biri olmuştur. Önemli şehir Roma’ya takma ad olarak Sonsuz Şehir ve Dünyanın Merkezi takma adları verilmektedir. Nüfusu ise güncel verilere göre 2 milyon 873 bin civarındadır ve bu nüfusu sayesinde Roma, İtalya’nın en kalabalık şehri olma özelliğindedir.

Hukukun doğduğu, tarihin ve modernliğin aynı anda yaşadığı şehir Roma’ya gitmek çok kolay! Sitemizden Roma varışlı online uçak biletinizi sadece iki dakikanızı ayırarak hemen alın ve seyahatinizi gerçekleştirin!

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Roma Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz