1. Anasayfa
  2. Osaka Uçak Bileti

Osaka Uçak Bileti

Osaka Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Osaka Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Osaka’ya Türkiye’den direkt uçuş bulunmamaktadır. Ancak bulunduğunuz şehirden bir veya 2 aktarma yaparak Osaka’ya gidebilirsiniz. Aktarmalı olarak da Türkiye’nin herhangi bir şehrinden Osaka’ya yolculuğunuz ortalama 27-32 saat sürecektir. Osaka’ya sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Aeroflot, Pegasus ve Türk Hava Yolları’dır.

Japon kültürünü merak ediyorsanız daha yerel bir şehir olan Osaka’yı görmenizi öneririz. Osaka’yı görmeniz için ise tek yapmanız gereken sitemize girerek tek tıkla ucuza uçak biletinizi almak!

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Osaka’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Osaka Hakkında
  3. Osaka Ne Yenir?
  4. Osaka Nerede Yenir
  5. Osaka Gezilecek Yerler
  6. Osaka Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Osaka’da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Osaka'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Osaka Otel Tavsiye

Osaka’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Osaka’ya hizmet vermekte olan iki havalimanı vardır. Osaka havalimanları varışlı uçak biletini ucuza almak istiyorsanız sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Osaka Itami Havaalanı

Osaka Itami Havaalanı, Osaka şehrine ulaşımda sıklıkla tercih edilen havalimanıdır. Diğer adı Osaka Uluslararası Havalimanı’dır ve Osaka şehir merkezinin kuzey tarafında kalmaktadır. Osaka Itami Havaalanı’nın bulunduğu bölge ise Toyonaka bölgesidir. Osaka Itami Havaalanı, köklü bir havaalanıdır. 1939 yılında açılmış olan bu havaalanı ilk olarak 2 Nolu Osaka Havaalanı ismiyle açılmıştır. Itami Havalimanı, Osaka şehir merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıktadır ve şehir merkezine ulaşım için dört ayrı vasıta vardır. 

Tren ile Osaka Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için en sık tercih edilen araç trendir. Gelişmiş tren ağı ile şehir merkezine kısa sürede ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Tren ile şehir merkezine yolculuğunuz yaklaşık 25-40 dakika sürecektir. Havalimanı içerisinde bulunan bilet otomatlarından biletinizi alabilirsiniz.

Otobüs ile de Osaka şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Otobüs olarak havaalanından şehir merkezine ulaşımınızı sağlayacak üç farklı otobüs vardır. Havaalanı limuzin otobüsleri, şehirlerarası karayolu otobüsleri ve kısa mesafeli yerel otobüslerinden birini tercih edebilirsiniz. Şehir merkezine ulaşım için sıklıkla tercih edilen otobüs ise havaalanı limuzin otobüsleridir. Bu otobüslerle şehir merkezine yaklaşık 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine en yakın durak ise Osaka Station-Umeda Bölgesi durağıdır. Bu durakta inerseniz şehir merkezine ulaşmış olursunuz.

Taksi ile de şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Taksi ile hem daha rahat hem de hızlı şekilde ulaşımınızı sağlamış olursunuz. Taksi ile trafiğe bağlı olarak ortalama 16-30 dakika arasında havalimanından şehir merkezine gidebilirsiniz.

Araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Terminal binası içerisinde araç kiralama ofislerini bulabilirsiniz. Havalimanından şehre en hızlı ulaşım için Hanshin Otoyolu 11 numaralı Ikeda Hattı yolunu kullanabilirsiniz.

Kansai Uluslararası Havalimanı

Kansai Uluslararası Havalimanı, Osaka’da iç ve dış hatlar için hizmet veren sivil kategoride bir havalimanıdır. Osaka Uluslararası Havalimanı’nın adı ne kadar uluslararası olsa da çoğunlukla iç hatlara hizmet vermektedir. Dış hatlara için ise çoğunlukla Kansai Uluslararası Havalimanı hizmet vermektedir. Kansai Uluslararası Havalimanı, 1994 yılında hizmete açılmıştır. Yeni sayılabilecek olan bu havalimanı, Japonya’nın en yoğun havalimanları listesinin başında yer almaktadır. Osaka Körfezi açıklarında yer alan bu havalimanı, Osaka şehir merkezine yaklaşık 48 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Kansai Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için ise beş vasıta mevcuttur.

Feribot ile yapay bir ada üzerinde yer alan Kansai Uluslararası Havalimanı’ndan Osaka anakarasına gidebilirsiniz. Yüksek hızlı feribotlar ile yaklaşık 20-40 dakika içerisinde anakaraya ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile de havalimanından Osaka şehir merkezine gidebilirsiniz. Otobüs durakları, Terminal 1 ve Terminal 2’nin çıkış kapılarının karşısında yer almaktadır. Otobüse binmek için bileti ise terminal içerisinde bulunan bilet otomatlarından alabilirsiniz. 

Tren ile de havalimanından şehre ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Gelişmiş bir tren ağına sahip olan Osaka’da trenle yolculuk yapmak sizin için hem rahat hem de hızlı olacaktır. Trene binmek için ise Terminal 1’e gitmeniz gerekmektedir. Terminal 1’de yer alan tren istasyonundan şehrin çoğu merkezi noktasına ulaşımınızı hızlıca sağlayabilirsiniz. Osaka şehir merkezine ise yaklaşık 40-50 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Tren biletini de yine terminal binası içerisinden temin edebilirsiniz.

Taksi ile de ulaşımınızı sağlamayı tercih edebilirsiniz. Konforlu bir yolculuk geçirmek isterseniz yolcu çıkış kapıları önünde bulunan taksilerden biriyle şehir merkezine gidebilirsiniz.

Araç kiralayarak da şehir merkezine gitmeyi tercih edebilirsiniz. Böylece şehrin dilediğiniz noktasına ulaşımınızı kendiniz sağlayabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine kısa sürede gitmek istiyorsanız Hanshin otoyolu 4 numaralı Wangan hattını ve sonrasında 15 numaralı Sakai hattını kullanabilirsiniz.

Osaka’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Osaka’nın metro ağı oldukça gelişmiş fakat bir o kadar da karışıktır. Osaka’da metro ile ulaşımınızı sağlayacaksanız alışmanız uzun sürebilir. Japonya’nın en gelişmiş şehirlerinden biri olan Osaka’ya uçak biletinizi sitemizden iki dakikada alabileceğinizi de belirtmeliyiz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz