1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Minneapolis Uçak Bileti

Minneapolis Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Mill Şehir Müzesi
  2. Walker Sanat Müzesi
  3. Calhaun Gölü
  4. Bizim Leydi Lourdes Katolik Kilisesi

1. Mill Şehir Müzesi

Mill Şehir Müzesi, Minneapolis’e gelen birçok turistin ilk olarak ziyaret ettiği yerdir. Bu müze oldukça tarihi, 1879 yılında açılmış bir müzedir. Mill Şehir Müzesi’nin binası Amerikan Ulusal Tarihi Yerleri listesinde olma özelliğindedir. Minneapolis’in tarihine dair pek çok şey bulabileceğiniz, öğreneceğiniz bu müzeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Mill Şehir Müzesi

2. Walker Sanat Müzesi

Walker Sanat Müzesi’ni, Minneapolis’te sanatın içinde olmak isterseniz mutlaka gezip görmelisiniz. Bu müze, ABD’de bulunan en büyük 5 modern sanat müzesi arasında yer almaktadır. Bu önemli müzeyi özellikle sanat aşıklarının Minneapolis gezi listesinde başa almasını öneriyoruz.

Walker Sanat Müzesi

3. Calhaun Gölü

Calhaun Gölü, birçok göle ev sahipliği yaptığı için Göller Şehri olarak anılan Minneapolis Şehri’ndeki en büyük göl olma özelliğindedir. Calhoun Gölü’nde bisiklet sürebilir, yürüyüş yapabilirsiniz. Minneapolis’te doğanın kalbinin attığı yerin burası olduğunu söyleyebiliriz.

Calhaun Gölü

4. Bizim Leydi Lourdes Katolik Kilisesi

Bizim Leydi Lourdes Katolik Kilisesi’ni de hiç şüphe etmeden gezi listenize ekleyebilirsiniz. Çünkü burası Minneapolis için manevi olarak değerli bir yerdir. Ayrıca Minneapolis mimarisinin tarihi ve ihtişamı da bu kilisede gözler önüne çıkmaktadır.

Bizim Leydi Lourdes Katolik Kilisesi

Minneapolis hakkında daha fazla şey keşfet!

Minneapolis’te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Minneapolis’te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Minneapolis Uçak Bileti