1. Anasayfa
  2. Miami Uçak Bileti

Miami Uçak Bileti

Miami Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Miami Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Miami’ye Türkiye’den direkt veya bir aktarmalı uçuş bulunmamaktadır. Bulunduğunuz şehre göre 2 veya 3 aktarma yaparak Miami’ye gidebilirsiniz. İstanbul, Antalya, Konya ve İzmir şehirlerinden 2 aktarma yaparak gitmek mümkündür ancak diğer şehirlerden 3 aktarma ile Miami’ye gidebilirsiniz. Miami’ye sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Pegasus ve SunExpress hava yollarıdır.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Miami’ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Miami Hakkında
  3. Miami Ne Yenir?
  4. Miami Nerede Yenir
  5. Miami Gezilecek Yerler
  6. Miami Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Miami’de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Miami'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Miami Otel Tavsiye

Miami’deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Miami’ye hizmet veren bir havalimanı bulunmaktadır: Miami Havalimanı.

Miami Havalimanı

Miami Havalimanı, 1920 yılında açılmış sivil kategoride bulunan bir havalimanıdır. İç ve dış hatlarda hizmet veren uluslararası bir havalimanıdır. Bu havalimanı 1920 yılında kurulmuş köklü bir havalimanıdır ve ilerleyen tarihlerde daha da genişletilmiş, terminal binası 1959 senesinde yapılmıştır. Miami Havalimanı’nın en önemli özelliği ise yoğun ziyaretçi sayısıdır. Yıl içerisinde 44 milyona yakın kişi bu havalimanını ziyaret etmektedir. Miami Havalimanı Amerika Birleşik Devletleri’nin en işlek 12. ve dünyanın ise en işlek 30. havalimanı olma özelliğindedir. Miami’nin şehir merkezinin kuzeybatı tarafında yer almaktadır ve şehir merkezine 13 kilometre uzaklıktadır. Miami Havalimanı’na indiniz peki şehir merkezine nasıl gideceksiniz? Bunun için ise tercih edebileceğiniz altı vasıta vardır:

Metro ile şehir merkezine gitmeyi tercih edebilirsiniz. Metro hattı fazla gelişmemiş olsa da havalimanı ile şehir merkezi arasında yeşil ve turuncu iki ana hat hizmet vermektedir. Tek biniş için metro bileti 2 dolardır.

Tren ile şehir merkezine gitmeyi tercih ederseniz havalimanı içerisinden shuttle veya MIA servisleri ile tren durağına giderek 25 dakika sonra şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı ile merkez arası tren seferleri ise her 9 dakikada bir gerçekleşiyor.

Otobüs ile şehir merkezine gitmeyi tercih ederseniz 2 dolar ücret ödemek durumundasınız. Şehir merkezindeki farklı noktalara düzenlenen otobüs servislerinin rotalarına bakarak bineceğiniz otobüsü seçebilirsiniz. Otobüsler sabah 4.30 ile gece 2.30 arasında seferlerini gerçekleştirmektedir ve sizi 15-20 dakikada şehir merkezine götürebilir.

Lyft adlı servislerle de şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Lyft servisleri ile yolculuğunuz yaklaşık 20 dakika sürecektir ve bu servislerin bilet fiyatı 10 dolardır.

Hızlı ve rahat bir ulaşım isterseniz taksi ile gitmeyi tercih edebilirsiniz. Şehir merkezine taksi ile gitmenin bedeli ortalama 20-30 dolar aralığıdır.

Araç kiralayarak da şehir merkezine gidebilirsiniz. Miami Havalimanı etrafında bulunan Sixt Rent A Car, Budget Car ve Alamo Rent A Car gibi araç kiralama ofislerinden aracınızı kiralayabilirsiniz.

Eğer siz Miami Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımı değil de Miami’ye nasıl gideceğinizi düşünüyorsanız bunun için size önerimiz hemen online uçak biletinizi alın ve Miami’ye ulaşımınızı sağlayın!

Miami’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Tatile genellikle yazın çıkmayı tercih ederiz fakat Miami’ye yazın gelmeyi tercih ederseniz yağmura yakalanma olasılığınız çok yüksektir. Yağmurlara karşı hazırlıklı olmalısınız. Miami’nin pahalı bir şehir olduğunu hatırlatmakta da fayda var.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz