1. Anasayfa
 2. Manchester Uçak Bileti

Manchester Uçak Bileti

Manchester Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Manchester Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Manchester’a İstanbul, İzmir ve Bodrum’dan direkt olarak uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Diğer şehirlerden bir aktarmayla gidebilirsiniz. Manchester’a sık uçuş düzenleyen hava yolları ise Corendon, Jet2.Com ve Pegasus hava yollarıdır. Uçuş süresi olarak İstanbul Manchester arası yaklaşık 4 saat 20 dakika, İzmir Manchester arası yaklaşık 4 saat 10 dakika ve Bodrum Manchester arası ise yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. 

Uygun fiyatlı Manchester uçak biletinizi sitemizden alabilir, dilerseniz ileri bir tarih için rezervasyonunu da gerçekleştirebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Manchester’a Nasıl Gidilir?
 2. Manchester’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Manchester’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Manchester Hakkında
 5. Manchester Ne Yenir?
 6. Manchester Nerede Yenir
 7. Manchester Gezilecek Yerler
 8. Manchester Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Manchester’da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Manchester'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Manchester'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Manchester Otel Tavsiye

Manchester’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Manchester’da bir havalimanı bulunmaktadır o da Manchester Havalimanı’dır.

Manchester Havalimanı

Manchester Havalimanı, ilk olarak 1938 yılında Ringway Havalimanı ismi ile açılmıştır. Sonradan ismi değiştirilen bu havalimanının en önemli özelliği 2014 yılında Avrupa’nın en işlek havalimanları sıralamasında 21 milyon 951 bin ziyaretçi ile 22. sıraya girmiş olmasıdır. Manchester Havalimanı, uluslararası bir havalimanıdır ve İngiltere’nin en işlek üçüncü havalimanı olma özelliğindedir. Manchester Havalimanı, Manchester şehir merkezine ise yaklaşık 14 kilometre uzaklıktadır. Manchester Havalimanı’ndan Manchester şehir merkezine ulaşım için ise üç vasıta vardır:

Tren ile Manchester Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Şehrin gelişmiş bir tren ağı vardır, havalimanından ise ortalama 20 dakikada şehir merkezine trenle gidebilirsiniz. Şehir merkezinde ineceğiniz istasyon ise Piccadilly İstasyonu’dur. Tren ile ulaşımın bedeli ortalama 5,20 İngiliz sterlinidir.

Otobüs ile şehir merkezine ulaşımınızı sağlamayı düşünebilirsiniz. Manchester Havalimanı’nda bulunan otobüs durağından 43 nolu otobüse binerek şehir merkezine gidebilirsiniz. Şehir merkezine otobüsle ulaşımın bedeli ise ortalama 3,50 İngiliz sterlinidir. Otobüs ile yolculuğunuz ise ortalama 1 saat sürecektir.

Taksi ile şehir merkezine gitmek isterseniz Arrow Cars adlı Manchester Havalimanı ile resmi çalışan taksi şirketini tercih edebilirsiniz. Taksi ile yolculuğunuz trafiğe de bağlı olarak ortalama 40-45 dakika sürecektir.

Manchester Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gideceğinizi düşünmeden önce Manchester’a nasıl gideceğinizi düşünüyorsanız en hızlı ulaşım yolu olan uçağı tercih edebilir ve ucuza uçak biletinizi sitemizde bulabilirsiniz.

Manchester’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Manchester’da İngiltere’de görülen iklim olan Okyanus ikliminin özellikleri hakimdir. Bu iklimin özelliklerine göre Manchester’da yaz ayları ortalama 20 derecedir. Bu aylarda sıcaklık 32-33 dereceye kadar çıkabilmektedir. Sonbahar ayları ise şehirde en çok yağışın görüldüğü aylardır. Bu aylarda sıcaklık ise en fazla 25-26 dereceye kadar çıkmaktadır. Kış aylarında ciddi soğukların görüldüğü Manchester’da sıcaklık -13 dereceye kadar düşebilmektedir. İlkbahar aylarında hava yavaş yavaş ısınmaya başlar ve sıcaklık 21-23 dereceye kadar çıkabilmektedir. Fakat Manchester’da her mevsimde yoğun yağışlar görülmektedir. Manchester seyahati için ise sıcaklık olarak en ideal aylar yaz aylarıdır.

Kasvetli, sürekli yağmurlu havaları sevenlerdenseniz Manchester sizin şehriniz diyebiliriz. Sizin şehriniz Manchester’a uçak biletinizi hemen almak istiyorsanız sitemize uğrayın!

Manchester Hakkında

Manchester, İngiltere’de bulunan Manchester City bölgesinin idari merkezi olan şehirdir. İngiltere’nin ise kuzey-batı yönünde yer almaktadır, bu konumu ile Manchester Birleşik Krallık adı verilen bölgenin merkezinde yer almaktadır. Manchester, kendisi kadar ünlü şehirlere de komşu konumdadır. Doğu tarafında Sheffield şehri, batı tarafında ise Liverpool şehri yer almaktadır. Oldukça köklü bir tarihi de olan Manchester şehrine ilk yerleşimler Hz. İsa dönemine kadar gitmektedir. Manchester o dönemden günümüze köy, kasaba ve en sonunda ise 1853 yılında şehir statüsünde olmuştur. Şehrin ekonomik anlamda en önemli özelliği ise 18. yüzyıl zamanlarında dünya listesinde sanayileşmede ilk şehir olmasıdır. Şehrin bilim anlamında en önemli özelliği ise ilk kez atomun parçalandığı yer olmasıdır. Dünyadaki ilk demiryolu burada kurulmuştur. Manchester, siyaset tarihi açısından da bir ilki barındırmaktadır, komünizm ve kapitalizm il olarak bu şehirde başlamıştır. Bu kavramlar üzerinde çalışan Karl Marx ve Friedrich Engels, Manchester’da bulunan Cheatham Kütüphanesi’nde Komünist Beyannamesi isimli eserlerini yazmışlardır. Manchester; kültürün, mimarinin, medyanın ve bilimin merkezidir fakat Manchester denilince herkesin aklına ilk dünyaca ünlü spor kulübü olan Manchester United gelmektedir. Manchester şehrinin ismi ise Mamucium’dan gelmektedir. Mamucium, Manchester şehrinde Antik Roma zamanında bulunan bir yerleşim yeridir. Manchester’a Cottonopolis, Warehouse City ve Madchester takma adları da verilmektedir. Manchester, İngiltere’nin en kalabalık altıncı şehri olma özelliğindedir. Gün geçtikçe daha da kalabalıklaşan Manchester’ın nüfusu 515 bin civarındadır. Manchester’a gittiğinizde kullanacağınız para birimi ise Pound Sterling’tir. Manchester’ın ana dili İngilizcedir fakat yoğun olarak Fransızca ve Almanca da şehirde konuşulmaktadır. 

Eğer bir futbol aşığıysanız dünyanın en ünlü futbol takımlarından birine ev sahipliği yapan Manchester’ı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Manchester uçak biletinizi ise sitemizden alabilirsiniz.

Manchester Ne Yenir?

Manchester’a özgü yemek çeşidi azdır. Manchester’da tercih edebileceğiniz birkaç lezzet ise şunlardır:

İngiliz Kahvaltısı

İngiliz Kahvaltısı

İngiliz Kahvaltısı, sabah ne yiyeceğinizi düşünüyorsanız kesinlikle ilk tercihiniz olmalı. Sosis, mantar, domates, yumurta, pastırma ve kızarmış ekmek gibi birçok çeşit bulunduran bu kahvaltı tabağını dilerseniz her öğününüzde de yiyebilirsiniz.


Fish and Chips

Fish and Chips

Fish and Chips, bu şehrin en ünlü yiyeceğidir. Balık ve patates kızartması lezzeti konusunda kendisini epey geliştirmiş olan bu şehirde bu lezzeti denemeden dönmeyin!

Çin yemekleri

Çin yemekleri

Çin yemekleri ise bu şehirle özdeşleşmiş durumda. Manchester’da bu şehrin yemekleri dışında farklı bir yemek kültüründen lezzetler tatmak isterseniz Çin yemeklerini tercih edebilirsiniz.

Bira

Bira

Bira ise İngilizlerin vazgeçilmez içeceğidir. Yemeğin yanında ne içsem diye düşünüyorsanız Manchester’da genellikle bira içildiğini söylemeliyiz. Eğer lezzetli biranın tadına bakmak istiyorsanız Manchester’da içmelisiniz.

Manchester Nerede Yenir

Manchester’da yemek lezzetlerini tadabileceğiniz ünlü restoranlar ise şuralardır:

Fazenda Manchester

Fazenda Manchester

Fazenda Manchester, et yemeklerini size daha da sevdirecek olan restorandır. İngiliz kahvaltısını da yapabileceğiniz şehrin merkezinde yer alan bu restoranı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz!


WOOD Manchester

WOOD Manchester

WOOD Manchester, Manchester’ın en ünlü restoranlarından biridir. Avrupa lezzetlerini tatmak istiyorsanız bu restoran tam size göre! Açık hava bölümü de bulunan bu restoranda ferah bir şekilde yemeğinizi yiyebilirsiniz.

One Plus Chinese Restaurant

One Plus Chinese Restaurant

One Plus Chinese Restaurant, Manchester’da farklı bir kültürün yemeklerini en iyi şekilde sunan restoranlardan biridir. Bir Asya mutfağı olan Çin’in yöresel yemeklerini bu restoranda tadabilirsiniz.

Gaucho Manchester

Gaucho Manchester

Gaucho Manchester adlı restoran ise yine farklı bir yemek kültürü olan Arjantin mutfağından yemekleri size en iyi şekilde sunacak olan restorandır. Bu restoran hakkında küçük bir hatırlatmamız var rezervasyon yapmayı unutmayın!

Birçok farklı yemek kültüründen lezzeti deneyebileceğiniz Manchester’a gitmek için ucuza uçak bileti arıyorsanız sitemize göz atabilirsiniz.

Manchester Gezilecek Yerler

Manchester’da gezilecek birçok yer sizi bekliyor! Gezi listenizin başında yer alacak yerler ise şuralardır:

Ulusal Futbol Müzesi

Ulusal Futbol Müzesi

Ulusal Futbol Müzesi, geçmişten günümüze futbol hayatını merak ediyorsanız mutlaka gezmeniz gereken müzedir. Bu müzede önemli koleksiyonları da görebilirsiniz!

Manchester Katedrali

Manchester Katedrali

Manchester Katedrali, mimarisiyle büyüleyen tarihi bir binadır. Bu tarihi ve mimari harikası binanın dışı kadar içi de oldukça büyüleyici!


Chetham Kütüphanesi

Chetham Kütüphanesi

Chetham Kütüphanesi, Karl Marx ve Friedrich Engels adlı iki büyük filozofun tanıştığı kütüphanedir. 1653 yılında hizmete açılmış olan bu tarihi kütüphanede 100 bine yakın tarihi eser niteliğinde kitap bulunmaktadır. Eğer bir kitap ve kütüphane aşığıysanız bu kütüphaneyi gezdiğinizde sizin için manevi değeri yüksek bir kütüphane olacaktır.

Manchester Müzesi

Manchester Müzesi

Manchester Müzesi, kazılarda bulunmuş olan arkeolojik ve antropolojik tarihi eserlerin ve doğanın tarihi eserlerinin bulunduğu müzedir. İçindeki tarihi eserler kadar dışının mimarisi de etkileyen bu müzeyi Manchester’a gittiğinizde gezmenizi tavsiye ederiz.

İngiltere’nin en önemli kültür, sanat ve mimari şehirlerinden biri olan Manchester’a seyahatiniz için uçak biletleri her zaman en uygun fiyatlarla sitemizde sizi bekliyor.

Manchester Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Canlı bir gece hayatının olduğunu Manchester’a daha ilk adım attığınızda anlayabilirsiniz. Özellikle Prinswork ve Deansgate bölgeleri gece hayatının en canlı olduğu yerlerdir. Manchester’ın ünlü gece anları ise şuralardır:

The Venue Nightclub

The Venue Nightclub

The Venue Nightclub, Manchester’ın en ünlü gece kulüplerinden biridir. Canlı müzik eşliğinde kalabalık bir ortamda doyasıya eğlenmek istiyorsanız bu gece kulübü tam size göre!

Club Liv Manchester

Club Liv Manchester

Club Liv Manchester ise Manchester’da gecenin tadını çıkarabileceğiniz bir diğer ünlü gece kulübüdür. Dans ve canlı müziğin buluştuğu en iyi yerlerden biri kesinlikle Club Liv Manchester gece kulübüdür.

The Briton’s Protection

The Briton’s Protection

The Briton’s Protection, publar şehri olan Manchester’da tercih edebileceğiniz en ünlü publardan biridir. Nostaljik yapısıyla dikkat çeken bu pubta İngiltere’nin tarihi publarının esintisini alabilirsiniz.

Twenty Twent Two

Twenty Twent Two

Twenty Twent Two adlı barda hem lezzetli kokteyllerin tadına bakabilir hem de bar oyunları oynayarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Dilerseniz arkadaşlarınızla saatlerce kalıp sohbet de edebilirsiniz.

Manchester’a gitmek için valizinizi hazırladınız mı? Eğer valizinizi hazırlamadıysanız 2 dakikanızı ayırarak online uçak biletinizi hemen alabilir, sonrasında valizinizi hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Manchester’da Alışveriş - Ne Alınır?

Manchester’da alışveriş yapmak istiyorsanız Manchester Arndale ve Stretford Mall alışveriş merkezlerini tercih edebilirsiniz. Alışveriş için Mark Street’i de tercih edebilirsiniz. Manchester’dan sevdikleriniz için ise giyim ve kozmetik ürünlerinden, eğer futbol tutkunu bir kişiye hediye alıyorsanız futbolla ilgili birçok çeşit hediyelikten alabilirsiniz.

Manchester'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Manchester festivallerini kaçırmamak için ucuza Manchester uçak biletinizi sitemizden hemen alın!

Tümünü Göster

Manchester'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Manchester, yemek konusunda çok çeşidi olmayan bir şehirdir. Restoranlarda ise özellikle et yemekleri yaygındır bu yüzden eğer vejetaryen iseniz Manchester’a gittiğinizde çok fazla seçenek bulamazsınız.

Manchester Otel Tavsiye

Manchester’da özellikle şehir merkezinde konaklamak için pek çok seçenek mevcuttur. Kalabileceğiniz bazı oteller ise şuralardır:

1. Merchant Otel

Merchant Otel

Merchant Otel, Manchester’da konaklayabileceğiniz en uygun fiyatlı otellerden birisidir. Bir gecelik ücreti de oldukça uygun olan bu otel 2 yıldız statüsündedir ve Ulusal Futbol Müzesi’ne 10 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır.

2. Hilton Manchester Deansgate

Hilton Manchester Deansgate

Hilton Manchester Deansgate adlı otel ise 4 yıldızlı bir oteldir. Spa ve havuz hizmetleri de bulunmaktadır. Hilton Manchester Deansgate oteli Bilim ve Endüstri Müzesi’ne 4 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Manchester’a gelen ziyaretçilerin de sıklıkla tercih ettiği bu otelin servisi, hizmeti ve titizliğinden de şüphe etmemelisiniz.


3. Britannia Hotel Manchester

Britannia Hotel Manchester

Britannia Hotel Manchester adlı otel ise tarihi bir yapı içerisinde bulunmaktadır ve Manchester Katedrali’ne 14 dakikalık yürüme mesafesindedir. Kendinizi Manchester tarihinin içerisinde hissetmek isterseniz bu oteli tercih edebilirsiniz.

Manchester varışlı uçak biletlerini her dönemde, 7/24 en uygun fiyata sitemizde bulabilirsiniz.

Valencia