1. Anasayfa
  2. Madrid Uçak Bileti

Madrid Uçak Bileti

Madrid Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Madrid Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

Madrid’e Türkiye’den yalnızca İstanbul’dan direkt uçuş bulunmaktadır. Diğer şehirlerden ise bir aktarma yaparak Madrid’e uçuşunuzu gerçekleştirmeniz mümkündür. İstanbul ile Madrid arası direkt uçuş ise yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Türkiye’den Madrid’e sık sefer düzenleyen hava yolları ise Laudamotion, Pegasus ve Sun Express hava yollarıdır.

Avrupa’nın en büyük başkentlerinden olan Madrid’e seyahat için online uçak biletinizi sitemizden hemen alın ve Madrid gezinizi gerçekleştirin!

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Madrid’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Madrid Hakkında
  3. Madrid Ne Yenir?
  4. Madrid Nerede Yenir
  5. Madrid Gezilecek Yerler
  6. Madrid Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Madrid’de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Madrid'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Madrid Otel Tavsiye

Madrid'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Madrid’e hizmet vermekte olan üç havalimanı bulunmaktadır:

Madrid Barajas Uluslararası Havalimanı

Madrid Barajas Uluslararası Havalimanı, 1928 yılında hzimet vermeye başlamıştır ve Madrid’in ana havalimanı olma özelliğindeki havalimanıdır. Sivil kategorideki bu havalimanı özellikle ziyaretçi sayısı bakımından büyük önem taşımaktadır çünkü Madrid Barajas Uluslararası Havalimanı, Avrupa’nın en işlek altıncı havalimanı olma özelliğindedir. Dört adet terminali bulunan bu büyük ve gelişmiş havalimanı, Madrid şehir merkezine ise yaklaşık 13 kilometre uzaklıktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için ise beş vasıta vardır:

Metro ile şehir merkezine gitmeyi tercih edebilirsiniz. Eğer 5 numaralı hat ile gitmeyi tercih ederseniz şehrin merkezindeki Opera ve Gran Via gibi yerlere ulaşımınız sağlayabilirsiniz fakat 5 numaralı hat ile gitmek için bu hattın durağına yaklaşık yarım saat yürümek durumundasınız. 8 numaralı hattı kullanırsanız Terminal 2 ve Terminal 4’ten metroya binebilirsiniz fakat 8 numaralı hat Nuevos Ministerios durağına kadar gitmektedir bu duraktan sonra şehir merkezine gitmek için aktarma yapabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine metro ücreti ise 5 eurodur.

Otobüs ile şehir merkezine gitmeyi tercih ederseniz 89 numaralı otobüsü kullanabilirsiniz. 89 numaralı otobüs, havalimanının ekspres otobüsüdür ve Terminal 1, 2 ve 4’ten yolcu almaktadır. Bunun dışında 101 ve 200 numaralı otobüslerle de şehir merkezine gidebilirsiniz. 101 numaralı otobüse binmek için Terminal 1 ve Terminal 2’ye gitmek durumundasınız. 200 numaralı otobüse binmek için ise Terminal 1, Terminal 2 ve Terminal 3’e gitmek durumundasınız. Bu otobüsler şehir merkezinde farklı duraklara gitmektedir bu nedenle seçeceğiniz otobüse binmeden önce gittiği durağı kontrol etmenizi tavsiye ederiz. 89 numaralı otobüsün bilet fiyatı 5 euro ve 101 ve 200 numaralı otobüsün bilet fiyatı 1,5o eurodur.

Tren ile de havalimanından şehir merkezine gidebilirsiniz. Tren, Terminal 4’ten kalkmaktadır. Havalimanında hizmet veren tren hatları C1 ve C10 hatlarıdır. Tren bilet fiyatı ise sadece gidiş için 2,60 eurodur.

Taksi ile Madrid Barajas Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve kolay şekilde gidebilirsiniz.

Budget ve Sixt gibi araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak da havalimanından şehir merkezine gidebilirsiniz.

Madrid-Cuatro Vientos Havalimanı

İspanya’da inşa edilmiş en eski havalimanı olma özelliğindeki Madrid-Cuatro Vientos Havalimanı, 1911 yılında inşa edilmiştir. Madrid’e 8 kilometre uzaklıktaki bu havalimanı şu anda sivil uçuşlar için değil uçuş okulu niteliğinde kullanılmaktadır.

Torrejon de Ardoz Havalimanı

Madrid-Torrejon Havalimanı olarak da geçen bu havalimanı, 1920 yılında inşa edilmiştir ve şu anda daha çok askeri kategoride hizmet veren bir havalimanıdır.


Madrid'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Madrid, en yoğun en kalabalık şehirlerden biridir. Burada gezerken ve toplu taşımayı kullanırken kalabalık olması nedeniyle zorlanabilirsiniz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz