1. Anasayfa
 2. Eskişehir Uçak Bileti

Eskişehir Uçak Bileti

Eskişehir Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Eskişehir Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Eskişehir’e Türkiye’nin birçok şehrinden direkt uçuşla veya bir aktarma yaparak ulaşabilirsiniz. Yurt içi ve yurt dışı uçuşları bulunan Eskişehir Havalimanı’na Türk Hava Yolları ve Pegasus hava yollarının sık uçuşu bulunmaktadır. Öğrenci şehri Eskişehir’e gitmek için hızlı bir şekilde ucuza uçak biletinizi sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Eskişehir’e Nasıl Gidilir?
 2. Eskişehir’deki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Eskişehir’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Eskişehir Hakkında
 5. Eskişehir Ne Yenir?
 6. Eskişehir Nerede Yenir
 7. Eskişehir Gezilecek Yerler
 8. Eskişehir Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Eskişehir'de Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Eskişehir'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Eskişehir'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Eskişehir Otel Tavsiye

Eskişehir’deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Eskişehir’e ve çevresindeki bölgelere Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı hizmet vermektedir.

Hasan Polatkan Havalimanı

Hasan Polatkan Havalimanı, ilk olarak 1989 tarihinde Anadolu Havalimanı adıyla kurulmuştur. Sivil kategorideki bu havalimanı, Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin kampüsünün içerisinde yer almaktadır. Hasan Polatkan Havaalanı varışlı ucuz uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz. Bu havalimanının Yolcu trafiği ise çevresindeki havalimanlarına göre yoğun değildir. Hasan Polatkan Havalimanı, Tepebaşı ilçesine bağı Gazi Paşa Mahallesi üzerinde yer almaktadır. Eskişehir’in şehir merkezine ise 5 kilometre mesafede yer almaktadır. Hasan Polatkan Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için üç vasıta mevcuttur:

Otobüs ile Hasan Polatkan Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. 4 ve 43 numaralı otobüsler şehir merkezi istikametinde gitmektedir. Otobüs ile şehir merkezine yolculuğunuz ortalama 15 dakika sürecektir.

Taksi ile zaman kaybetmeden şehir merkezine gitmeyi tercih edebilirsiniz. Taksi ile Eskişehir şehir merkezine gitmeyi tercih ederseniz ortalama 25 lira ücret ödemek durumundasınız.

Araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bunun için online hizmetleri kullanabilir ya da havalimanının çevresinde bulunan araç kiralama ofislerini kullanabilirsiniz.

Eskişehir’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Eskişehir’de karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Eskişehir’de kış ayları, kar yağışlı ve soğuk geçmektedir. En soğuk olduğu ay ise ocak ayıdır ve bu ayda sıcaklık -28 dereceye kadar düşebilmektedir. Yaz ayları ise sıcak ve kurak şekilde geçen Eskişehir’de en sıcak ay temmuz ayıdır. Bu ayda sıcaklık 40 dereceye kadar çıkabilmektedir. Karasal iklimin bir özelliği olarak Eskişehir’de kırkikindi yağmurları görülmektedir. Bu nedenle en yağışlı aylar ilkbahar aylarıdır. Eskişehir’e gitmek istiyorsanız en ideal aylar yaz aylarıdır çünkü hem yağış azdır hem de bu aylarda Eskişehir’in doğal güzelliklerini ve tarihi miraslarını gezebilirsiniz. Dönemi fark etmeksizin en ucuz uçak biletlerini online olarak alabileceğiniz sitemizde bulabilirsiniz.

Eskişehir Hakkında

Eskişehir İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde bulunan bir şehrimizdir. Türkiye’nin ise jeopolitik olarak önemli bir merkezi konumunda yer almaktadır. Eskişehir’in komşu şehirleri ise kuzey tarafından Bilecik, batı tarafından Kütahya, güney tarafından Afyonkarahisar ve doğu tarafından Ankara’dır. Eskişehir’in en önemli özelliği ise 2013 yılında Türk Dünyası Kültür Başkenti seçilmesidir. Sakin ve gelişmiş yapısıyla dikkat çeken Eskişehir’e online uçak biletinizi alarak hızlıca ulaşabilirsiniz. Şehrin ismi ise Kılıçarslan döneminden gelmektedir. Kılıçarslan Eskişehir bölgesini Bizanslılardan geri aldığında bu bölge için bizim eski şehrimiz demiştir ve şehrin adı Eskişehir olarak kalmıştır. Eskişehir’in toplamda 14 ilçesi bulunmaktadır. En kalabalık ilçeleri ise Odunpazarı, Tepebaşı ve Sivrihisar ilçeleridir. Nüfusu hızla artan Eskişehir’in güncel nüfusu 2019 yılı verilerine göre 871 bindir. Bu nüfusu ile Eskişehir Türkiye’nin en kalabalık 25. şehri olma özelliğindedir. Eskişehir birçok doğa güzelliğine de ev sahipliği yapmaktadır. Kalabak Şelalesi, Musaözü Barajı ve Orman Fidanlığı Eskişehir’in başlıca doğa güzellikleridir. Eskişehir, köklü bir tarihe sahiptir. Hititler, Frigler, Bizans ve Anadolu Selçukluları Eskişehir’e egemen olmuş önemli medeniyetlerdir. 1289 tarihinde ise Eskişehir, Osmanlı Devleti’nin egemenliği altına girmiştir. Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra ise Yunanlılar Eskişehir’i işgal etmiştir. Kurtuluş Mücadelesi’nin üç büyük savaşı Eskişehir topraklarında gerçekleşmiştir. 1925 yılında vilayet olan Eskişehir, 1993 yılında ise büyükşehir olmuştur. Eskişehir’in takma adı ise Öğrenci Şehri’dir. Eskişehir’in şehir simgesi ise Porsuk Çayı ve lüle taşıdır. Eskişehir, Anadolu Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Bunlardan en köklü olanı ise 1982 yılında kurulmuş olan Anadolu Üniversitesi’dir. Öğrenci şehri Eskişehir’e gitmek için Eskişehir uçak bileti fiyatları da öğrenci fiyatı uygunluğunda oldukça ucuzdur.

Eskişehir Ne Yenir?

Eskişehir mutfağı İç Anadolu’nun en lezzetli yemekleri bulunduran mutfaklarından biridir. Eskişehir’in simgesi haline gelmiş yedikçe yemek isteyeceğiniz ünlü lezzetleri ise şunlardır:

Çibörek

Çibörek

Çibörek, Eskişehir’e özgü tavada pişirilerek yapılan bir börektir. Bu böreğin ana malzemeleri ise hamur kıyma ve çeşitli baharatlardır. Kırım Tatarları tarafından Eskişehir’e kazandırılan bu böreği Eskişehir’e gittiğinizde mutlaka tatmalısınız.

Bamya çorbası

Bamya çorbası

Bamya çorbası, ise başlangıç yemeği olarak tercih edebileceğiniz bir lezzettir. Bamya çorbası özellikle düğünlerde ve özel günlerde sıklıkla yapılmaktadır.

Tavşan güveci

Tavşan güveci

Tavşan güveci, Eskişehir’de ana yemek olarak tercih edebileceğiniz bir lezzettir. Küçük güveç kaplarında servis edilen bu yemeği Eskişehir’de birçok restoranda bulabilirsiniz.

Met helvası

Met helvası

Met helvası, Eskişehir’e özgü bir tür tatlı yiyecektir. Un, şeker, yağ, limon ve su malzemeleri ile yapılan bu tatlıyı Eskişehir’de tadabilir, sevdikleriniz içinde alıp götürebilirsiniz.

Bunların dışında Eskişehir’de yufkalı büryan, kıygaşa ve haşhaşlı gözleme lezzetlerinin de tadına bakabilirsiniz.

Eskişehir Nerede Yenir

Eskişehir’de güvenebileceğiniz restoranlardan bazıları ise şunlardır:

Harbiye Restoran

Harbiye Restoran

Harbiye Restoran, Eskişehir’in yöresel yemeklerinin tadına bakabileceğiniz ünlü bir restorandır. Harbiye Restoran, Tepebaşı ilçesine bağlı Hoşnudiye Mahallesi üzerinde yer almaktadır.

Ayten Usta Restoran

Ayten Usta Restoran

Ayten Usta Restoran, özellikle kahvaltıları ile ünlenmiş bir restorandır. Eskişehir’e gelen ziyaretçilerin sıklıkla tercih ettiği bu restoran Tepebaşı ilçesine bağlı Parklar Sokak üzerinde yer almaktadır.

Fahrettin Usta Balaban Kebap Restoranı

Fahrettin Usta Balaban Kebap Restoranı

Fahrettin Usta Balaban Kebap Restoranı, Eskişehir’de lezzetli bir et yemeği yemek istiyorsanız tercih edebileceğiniz bir restorandır. Fahrettin Usta Balaban Kebap Restoranı Odunpazarı ilçesine bağlı Yolveren Sokak üzerinde yer almaktadır.

Eskişehir Çiğ Börek Evi

Eskişehir Çiğ Börek Evi

Eskişehir Çiğ Börek Evi, Eskişehir’in ünlü yiyeceklerinden olan çiböreği yiyebileceğiniz ünlü bir restorandır. Çiböreği bu popüler mekanda tatmanızı tavsiye ederiz. Eskişehir Çiğ Börek Evi, Odunpazarı ilçesine bağlı Atatürk Bulvarı üzerinde yer almaktadır.

İç Anadolu’nun incisi Eskişehir’e gitmek ve lezzetlerini tatmak için acele etmelisiniz! Eskişehir varışlı online ucuz uçak biletinizi sitemizden hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Eskişehir Gezilecek Yerler

Öğrenci şehri olan Eskişehir, birçok gezilecek yere ev sahipliği yapmaktadır. Eskişehir’e gittiğinizde gezi listenizi dolduracak önemli yerler ise şuralardır:

Odunpazarı Evleri

Odunpazarı Evleri

Odunpazarı Evleri, Eskişehir’in simgesi haline gelmiş tarihi evlerdir. Görsel olarak renkli ve güzel bir mimariye sahip olan Odunpazarı Evleri, Odunpazarı ilçesine bağlı Çürükoğlu Sokak üzerinde yer almaktadır.

Eskişehir Masal Şatosu

Eskişehir Masal Şatosu

Eskişehir Masal Şatosu, özellikle çocukların hayal dünyasını süsleyen bir yerdir. Eskişehir Masal Şatosu Tepebaşı ilçesine bağlı Sazova Mahallesi üzerinde yer almaktadır. Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı içerisinde bulunmaktadır.

Sualtı Dünyası

Sualtı Dünyası

Sualtı Dünyası, Eskişehir’de bulunan dev bir akvaryumdur. Birçok deniz canlısına ev sahipliği yapan bu akvaryum Tepebaşı ilçesine bağlı Sazova Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Porsuk Çayı

Porsuk Çayı

Porsuk çayı, Adalar bölgesi adıyla da anılan bir yerdir. Porsuk çayının kenarında yürüyüş yapabilir ve kıyısında bulunan mekanlarda vakit geçirebilirsiniz.

Sitemizden ucuz Eskişehir uçak biletinizi alabilir ve Eskişehir’in simgesi Odunpazarı Evleri’nden başlayarak Eskişehir gezinizi planlamaya başlayabilirsiniz!

Eskişehir Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Eskişehir’in gece hayatı oldukça canlıdır. Bunda öğrenci kenti olmasının büyük payı vardır. Eskişehir’in ünlü gece mekanları ise şuralardır:

Peyote

Peyote

Peyote, Eskişehir’de çoğu konserin olduğu yerdir. Kaliteli müzik dinleyebileceğiniz ve içkinizi yudumlayabileceğiniz Peyote Bar, Tepebaşı ilçesine bağlı Hoşnudiye Mahallesi üzerinde yer almaktadır.

Retro Hall

Retro Hall

Retro Hall, Eskişehir’in en ünlü publarından biridir. Eskişehir’de gece hayatının tadını çıkarmak istiyorsanız Retro Hall mekanını ziyaret edebilirsiniz. Retro Hall, Tepebaşı ilçesine bağlı Hoşnudiye Mahallesi üzerinde yer almaktadır.

Travelers Cafe

Travelers Cafe

Travelers Cafe, Adalar’ın en ünlü barlarından biridir. Porsuk Çayı’nın kenarlarında bir mekan arıyorsanız Travelers Cafe’yi tercih edebilirsiniz. Travelers Cafe, Odunpazarı ilçesine bağlı Porsuk Bulvarı üzerinde yer almaktadır.

222 Bar

222 Bar

222 Bar, Eskişehir’in en ünlü gece kulüplerinin başında yer almaktadır. 222 Bar, Tepebaşı ilçesine bağlı Hoşnudiye Mahallesi’nde yer almaktadır.

Eskişehir’e gitmek ve ünlü Eskişehir gecelerinin tadını çıkarmak için sitemizden Eskişehir uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.

Eskişehir'de Alışveriş - Ne Alınır?

Alışveriş için Taşbaşı Çarşısı ve Eskişehir Çarşı’yı ziyaret edebilirsiniz, avm tarzında bir yerde alışverişinizi yapmak istiyorsanız Espar alışveriş merkezine gidebilirsiniz. Eskişehir’den sevdiklerinize lüle taşından yapılmış hediyeliklerden ve met helvası alabilirsiniz.

Eskişehir'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Eskişehir en uygun fiyatlı şehirlerden biridir, bunda önemli bir öğrenci kenti olmasının büyük etkisi vardır. Eskişehir’de çok uygun fiyata ulaşımınızı sağlayabilir, karnınızı doyurabilir ve gezebilirsiniz.

Eskişehir Otel Tavsiye

Eskişehir’de konaklamak için uygun fiyatlı pek çok yer bulabilirsiniz. Eskişehir’e gittiğinizde tercih edebileceğiniz bazı oteller ise şunlardır:

1. Arslanlı Konak Hotel

Arslanlı Konak Hotel

Arslanlı Konak Hotel, 5 yıldızlı bir oteldir. Gösterişli bir konak olan bu otel, Odunpazarı ilçesine bağlı Kemal Zeytinoğlu Caddesi üzerinde yer almaktadır. Arslanlı Konak Hotel’in bir gecelik ücreti ise ortalama 180 liradır.

2. The Mertlot Hotel

The Mertlot Hotel

The Mertlot Hotel, 4 yıldızlı bir oteldir. Havuz ve bar hizmetleri de bulunan bu otel, Tepebaşı ilçesine bağlı Hoşnudiye Mahallesi üzerinde yer almaktadır. Espark AVM’ye 1 kilometre uzaklıkta bulunan The Mertlot Hotel’in bir gecelik ücreti ise ortalama 260 liradır.

3. Deeps Hostel Eskişehir

Deeps Hostel Eskişehir

Daha uygun fiyatlı bir yerde konaklamak isterseniz Deeps Hostel Eskişehir otelini tercih edebilirsiniz. Deeps Hostel Eskişehir, 3 yıldızlı bir oteldir ve Tepebaşı ilçesine bağlı Safiyet Sokak üzerinde yer almaktadır. Bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 90 liradır.

Daha uygun fiyatlı bir otelde konaklamak kadar daha uygun fiyatlı uçak biletini almaya da hakkınız var. Ucuza Eskişehir uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz!

Valencia